Nem föltétlenül! Vannak a fejfájásnak olyan alesetei, amiket a koffein vérnyomásemelő hatása csillapít -- akár kólában kapod, akár kávéban vagy máshogy. Egyes fájdalomcsillapító gyógyszerek is tartalmaznak ezért koffeint; ilyen, ha jól emlékszem, a Quarelin.
Nekem pont fordítva szokott lenni. Csökkenti a fejfájást a Coca. Na meg fel is ébreszt, ami néha jól szokott jönni. :)
Nekem is kifogy a szénsav, amikor a kóla is elfogy :). De amíg nem, nekem érdekes módon sosem fogy ki a szénsav , valamennyire azért érezni, hogy a végére kevesebb van, de ez inkább csak akkor fordul elő, ha úgy iszom, hogy nagyon soxor nyitom az üveget.
Fura... mielőtt kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, kizárólagos CocaCola hívő voltam.
A Light verziót viszont utálom, úgyhogy átszoktam a Pepsi Light-ra. Azóta párszor próbálkoztam, csak kíváncsiságból Cocából és Pepsiből is a cukros változattal, valamint a Coca Lighttal, de vagy változott a recept, vagy én szoktam el tőle nagyon, ma már egyiket sem szeretem.
Amin viszont igencsak fel vagyok háborodva: jártam Bécsben, ott is Pepsi Light volt a "menü". Teljesen más - szerintem 1000x jobb - mint az itthoni. :-((
Volt szegeden HIDI VÁSÁR és volt ott egy nőszemély aki nosztalgia cuccosokat árult... Vettem tőle 3990 Ft-ért egy régi Coca Colás fémtáblát! Nagyon zsírul néz ki, de sajnos nem egyedi, mert volt több is, meg ,ás fajták is csak piszok drága... Majd spórolok....
:)) én még mindig fordítva vagyok, számomra egyértelműen a pepsi volt mint az édesebb, teljesen egyértelműen. Sőt, a pepsi lightnak volt kb olyan íze, mint a sima Cocának. Ez halál komoly. egymás után kóstolgattam a kettőt. maxet még nem kóstóltam, de ezekután nem is vágyom rá.
Én egy minden kolatipust felvonultató kostolás után (kettő közt ásványviz) szoktam rá a Pepsi Maxre, mivel ez volt a legkevésbé édes. Azért vettem részt a kostolón, mert az addig szeretett Coca eszméletlenül gejl édes lett... Azóta akkor iszom, ha muszáj, akkor is a light verzióját, de a Coca minden verzióját jóval édesebbnek érzem a Pepsinél :(
A háborúban idén bevetett fegyverek a féligcukros-féliglájt kólák: Pepsi Edge és Coca-Cola C2. A frontot a Pepsi nyitotta meg, a Coca-Cola pár hétre rá jelentette be az italt. Forgalmazás (csak) az Egyesült Államokban egyelöre.
putyi inkább azt válaszolnám, hogy ha az édességet kerüli az ember italban, akkor érthetetlen a pepsi imádat, mivel az 10%-kal több cukrot tartalmaz a cocához képest - legalábbis íz szerint (édességre vonatkoztatva).
Koka kóla light nr1!!!
Pepszi kóla mex nr2.
Pepszi kóla lájt nr3.
Az összes többi gyümölcscukros lötty olyan nr1.000.000 körül mozog (mind1nagyrakásSZ). Közte valahol az ásványvizes popsinövesztők.
Ne haragudj, ha kötekedőnek tűnnék, de csak a félreértések elkerülése végett közlöm, hogy a COCA COLA mint a neve is tükrözi kóla, a PEPSI az nem kóla, hanem PEPSI...