Keresés

Részletes keresés

Mooni Creative Commons License 2005.01.26 0 0 55

Szia!

A Kistermelők lapjában szoktak hirdetni élvefogót. Nézd meg, ha lesz időm megpróbálom megkeresni.

Előzmény: Lionar (54)
Lionar Creative Commons License 2005.01.22 0 0 54

 

Udv!

 

Egy rendkivul kimunkalt kerdesem lenne: tudtok olyan helyet ahol patkanycsapdat lehet venni? Esetleg honlap, ahol hirdetnek ilyet?

 

Koszi, elore ir.

 

Pax vobiscum.

Tibbe Creative Commons License 2004.12.04 0 0 53
Altamara Creative Commons License 2004.10.01 0 0 52
Meg nem is meseltem, hogy fogtam egy egeret az irodamban. Az altalanos egerhelyzetrol mar beszamoltam korabban egy masik topikban. Azota mar az asztalomon es a fiokjaimban is talaltam egerkakit. Marmint gondolom az, mert olyan tortadiszito csokidarat nem tartok itt. Ez szerencse is, mert kulonben meg kene kostolnom, hogy biztosan tudjam, hogy akkor most melyik. Hoztam be egercsapdat. Ez olyan humanus csapda, hogy a felettesek ne tudjak meg, hogy evil vagyok. tettem bele peanut buttert is, bar mas a sajtra eskuszik. Szerintem a mogyorokremnek messzebbre terjed a szaga. Ket napig eredmenytelenul zajlott a mission, de ma reggel nagyon be volt parasodva a doboz, es ott ult benne egy nagyon kicsi eger. Be volt kakilva teljesen, literally and figuratively speaking. Majdnem megette az osszes peanut buttert is. Meg sem moccant, csak figyelt a gomb szemeivel. Meg is sajnaltam szegenyket, mert olyan pici kezei voltak. En birom a kis szoros allatokat, marmint nezni oket, meg idegesiteni, hogy hogy reagalnak. Volt regen tobb horcsogom is, azok jofejek, bar csak egerek rovid farokkal. De nem eltek sokaig. Ez meg altalanosban volt, az egyik baratnommel suli utan szorakoztunk az eppen gondozasomat elvezo horcsoggel. Gondolom maguk kozott, in Horcsogville, Dr. Mengelenek hivtak. Ratettem a lemezjatszora, es a speedet valtogatva neztem, ahogy kapaszkodik a kis kezeivel. Meg az eloszobankban akkor kopadlo volt, es az egyik vegetol a masikig csusztattuk, mint a sort a barpulton a filmekben. Meg neha beraktam Apu valamelyik fedeles soroskorsojaba, csak aztan elfelejtettem, es neha egy fel nap mulva jutott eszembe, es mikor kinyitottam, ott ucsorgott benne, es nagyon megvolt ijedve. Meg beletettem nylonharisnyaba is, meg bezseleztem a hajat elol. Azert nem kell megijedni, az eloadas erdekeben eltulzom ezeket, nem bantalmaztam azert oket Szoval visszaterve az egerre, volt nagy sikitozas a no kollegaim reszerol, meg volt olyan is, aki elkezdett beszelni hozza, mintha gyerek lenne. Aztan valaki kivitte az erdobe. Legalabbis ezt mondta Majd megnezem a cipoje talpat.
Mooni Creative Commons License 2004.03.30 0 0 51
Próbáltuk a szelíd módszereket, sajna nem jöttek be.:( Pedig van 2 félém is.
LAJKA Creative Commons License 2004.03.26 0 0 50
Eszükbe juthatna a tisztelt hozzászólóknak, hogy ne bántsák a z egereket és a többieket. A szelíd mpdszerekkel be lehet gy?jteni ?ket, azután együtt ?ket elszállitani olyqan helyre, ahol lehetnek biztonságban.
tüzes fal Creative Commons License 2004.03.26 0 0 49
Nem értem minek neked a ragacs, nálunk a kutyák fogdosták össze az egereket meg ilyesmit.
Előzmény: Tibbe (44)
Tibbe Creative Commons License 2004.03.26 0 0 48
Kiya0613 Creative Commons License 2004.03.21 0 0 47
Nkem van egy fehéregerem akváriumban
Műzlia neve mert egy műzlis dobozban hoztam haza
és egyáltalán nem büdös ha a heje tisztán van tartva
még anyira sem mint a hörcsögömé és ráadásul sokkal aranyosabb is
(csak válogatós)
Tibbe Creative Commons License 2004.03.21 0 0 46

A szomszédok már fogdossák őket:))
Én szeretnék ebből kimaradni.
Mooni Creative Commons License 2004.02.25 0 0 45
Nálunk is ilyesmi a gond, hozzánk is kívülről jönnek. De az állatainkat mi sem tudjuk hova tenni, így nem mindenhova tudunk mérget tenni. A ragasztó lehet, hogy nem elég erősen ragad, de lehet, hogy ez a kellemetlenség -megszabadulni a deszkától- is elég az elriasztásukhoz. A kiöntéses módszer (kb 10-20 l víz a járatokba) ideiglenesen hatásos. De volt olyan is, hogy a patkányfogóba tettünk mérget és kilopta belőle. (Igaz akkor is elpusztult):) Mi már görény vásárlásán is gondolkodtunk.
Előzmény: Tibbe (44)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.15 0 0 44
Én nem tudom hova vinni a kutyákat.
Ez teljes képtelenség,én teljes szimbiózisban élek velük....:)))))))
Az jutott kinomban eszembe, hogy beszélek a szomszéddal, neki ott a dzsumbuja, meg benne a kukoricagóréja...
Odaadom neki a ragacsokat, amit vettem. Tegye be egy deszkára a góréjába, ott nem tudja a németjuhásza megfogni a mérgezett akármit (-egér-patkány--)
És én megmenekülök a kissé megoldhatatlannak látszó probléma elől.
Elvégre nem én tenyésztettem ki a patkányokat, Nálam nincs disznó, csirke,kacsa, nyúl, komposztáló, éléskamra..
Kutyák is csak száraztápot kapnak, amit zárt helyen tartok.
Hát miért nekem kell irtanom!
Na, mostmár csak erőt kell vennem magamon, és átsétálni a szatyor egérragasztóval....

ettől kicsit megkönnyebbültem, már csak a munka dandárja van hátra:)))))

Előzmény: Hirharang (43)
Hirharang Creative Commons License 2004.02.15 0 0 43
Lehet, hogy el kellene vinni kicsit a kutyákat...
Mondjuk egy hétre és keményen bedolgozni a zártabb helyeket, utána meg keményen tiszítani.

Különben meg a szakértő hívása még jobb. Lehet, hogy van olyan méreg, ami a kutyára nem hat.

Előzmény: Tibbe (41)
mamicska Creative Commons License 2004.02.15 0 0 42
Szia Tibbe!

Nagyon megértelek,problémás helyzet.Gyerekkoromban a patkányinváziót/sörgyár mellett laktunk/ egy tacskó állította meg,amit vadász ajánlott,mert hadiállapot volt már nálunk.Nem tudom hogy csinálta,mert kettőt fogott csak meg...a többi elkerült minket.
Sajnos ezt a többiek miatt Nálad nem lehet bevetni.

Előzmény: Tibbe (41)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.15 0 0 41
Az a baj, hogy van egy téglarakás mögötti max. 1 m2 -es hely ahova ugy tehetném, hogy ne érjék el, de nagyon szaglásznak arrafelé, tehát "valaki" jár arra:)
Nincs olyan lehetőségem, hogy meg tudjam akadályozni, hogy biztonsággal ne legyen semmi lehetőség a véletlen balesethez.
Már előttem pereg a horrorfilm, milyen következmények lehetnek.

De egy falka kutyát nem csukhatok a belső szobába egy hétre, főleg, hogy még tüzelő szukát kell benn a lakásban tartanom most éppen, egyik kant az ebédlőben, a másikat egy másik helységben, és még fiatalok is vannak, akik nagyon ügyesen áthágnák a téglarakást, ha valami rendkivüli történik...
Rövid sivitásra is borzasztó bonyodalom lenne, mert olyat még nem hallottak.......
Három éve lakom itt, sikerült ebben az udvarban minden kócerájt lebontani, és tessék, most a szomszédból, az egyetlen kicsi elzárt kutyamentes helyre bedugják az orrukat az egerek és a patkányok:))
Hivok valami "szellemirtókat":)))))))))... nagyon nehéz a dolgom:)

Ha már ott tartanánk, hogy valahogy kidobom!
Nem pusztulnak ki maguktól? Szaporák?

Előzmény: Hirharang (40)
Hirharang Creative Commons License 2004.02.15 0 0 40
Olyan helyre rakd a fát, ahová nem férnek be a kutyák, s ahonnan nem lehet eliszkolni.
Ha egyszerre többet fogsz meg, ami általában képtelenség, akkor úgyis mindenfelé fognak menni, de hogy összehangolva nem, az tuti. Ezért nem fog mozudlni a fa, max össze-vissza imbolyogni.
A sivítás rövid ideig tart. Ugyanis megfulladnak.

Kidobni őket a legegyszerűbb. Fogsz egy rongyot, beleteszed és kidobod.

Előzmény: Tibbe (39)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.15 0 0 39

Dehogynem van gond!!!!!
És ha visit, vagy bármiféle hangot ad, akkor a kutyák meghallják, és mindenáron oda akarnak menni?
És ha megdöglik, hogy szedem össze? Már előre rosszul vagyok.(
Ha netán egy patkánycsalád lakik odaát, és van amelyik nem fér el a deszkán, csak félig,, és csak félig ragad meg, eliszkol?
Akkor beszalad netán a mérgezett patkány?:(...
rémeket látok...még nem fogtam se patkányt, se egeret:))
Előzmény: Hirharang (38)
Hirharang Creative Commons License 2004.02.15 0 0 38
Semmi gond nincs. Ragaszd nehéz dologra. Egy nagy téglát, vagy egy széles falapot már nem visz el egy patkány.
Előzmény: Tibbe (37)
Tibbe Creative Commons License 2004.02.15 0 0 37
Megvettem két doboz "egérragasztót"!
Nem mertem még felkenni semmire, mert azt mondták a boltba, hogyha patkány is van a szomszéd dzsumbujában, akkor az is beleragadhat, és valami nagyon nehéz dologra kenjem, pl. tégla, mert elmegy a ragacsos deszkával a hátán.
Engem a szivbaj kerülget már, nem tudom mit csináljak, mert nem szeretném, ha egy mérgezett patkány a hátára ragadt téglával mászkálna be a kutyáim közé.
Tiszta pánikban vagyok......:(
Előzmény: Hirharang (36)
Hirharang Creative Commons License 2004.02.15 0 0 36
Alaposan begletteltük vagy két hete az egész lyukrendszert. Azóta semmi.
Hirharang Creative Commons License 2004.01.20 0 0 35
A fóbia nekünk is megvan. Még nem mertünk visszapakolni sem, azzal is várunk egy-két hetet.
Előzmény: Mooni (34)
Mooni Creative Commons License 2004.01.20 0 0 34
Gratulálok!
Nem igazán szeretem bántani az állatokat, de senkinek sem kívánom azt, amikor észreveszi, hogy mennyi minden van megrágcsálva... Én azóta is gyakran "szaglászom" a spájzban, és hallgatózom éjszakánként, hogy nem hallom-e pici fogak kaparászását, pici lábak kopogását. /Azért fóbiám még nincs, csak megelőzésképpen./
Előzmény: Hirharang (33)
Hirharang Creative Commons License 2004.01.18 0 0 33
Szavam kissé elfogódott, mert egérpajtás elfogódott:)))

Nnna, a komplex módszer jött be, köszi a tanácsokat. Csoki, egérfogó, sajt, ragacs, dió együtt volt csapdaként...
Az egérfogóba ment bele szegény szürke barát, elég furán nézett ki, de lényeg, hogy megvan a harmadik.
Nem tudom, mennyi van még, de remélhetőleg már nem sok. Még egy hetet várunk és visszapakolunk.

Hirharang Creative Commons License 2004.01.15 0 0 32
A kaki mennyiségéből ítélve abban reménykedünk, hogy már csak egy legény/leány van talpon a vidéken.... ám a szőrös tappancsát valahogy napok óta nem sikerül belehelyeznie sem a ragacsba, sem a fogóba...
Az élvefogó is jó ötlet, ha sokáig nem lesz semmi, belevágok, ahogy a kaja terén is kombinált csapdázásba is.
Előzmény: Mooni (31)
Mooni Creative Commons License 2004.01.15 0 0 31
Sajnos nálunk csak a kombinált egérfogás jött be. Az élvefogóba ugyan először bemászik, de ált. csak a kicsi buta egerek, a nagyobbak némi erőlködés után rájönnek, hogy hogy kell kimászni. A csapóból is kiették néha, végül mi is ragasztóztunk. Mindenfélét tettem a papírra. Olvastam valahol (Angliában kísérleteztek), hogy a sajt tévedés, a csokit szeretik igazán. Én tettem ki szalonnát, diót és csokit. Már nincsenek egerek. A baj, ha időben nem sikerül elkapni, igen hamar egy egész egércsaládot kell üldözni.
mamicska Creative Commons License 2004.01.15 0 0 30
Létezik élvefogó berendezés.Csak sajnos utána vízbe kell fojtani.Garantáltan bemásznak a csali sajtra!Mi a siklónknak ezzel fogtuk a kaját.
Nagyobb vetőmagboltokban,Praktikerben stb.lehet kapni.Furcsa formája van,mint egy fél melltartó erös dróthálóból.Tetején a bemenet és alul lehet kiereszteni a vizes vödörbe.
Tibbe Creative Commons License 2004.01.14 0 0 29
juj, de izgi..:)
én még nem fogtam hozzá:(
Előzmény: Hirharang (28)
Hirharang Creative Commons License 2004.01.14 0 0 28
Sajnos van még legalább egy, amelyiket nem ölte meg a ragacs - reméljük egyelőre...
Most kattanós írtót is vettünk, sajtot raktunk bele.
Kettős védelem.. ja és tök üres a spájz, csak ezek vannak benne. Várakozás.....
Hirharang Creative Commons License 2004.01.11 0 0 27
Egyszer mindent el kell kezdeni:)))

Amikor leszeded egérpajtást a papírról, vastag anyaggal dolgozz. Ha látod, hogy még él, humánusabb azonnal lecsapni, mint hagyni szenvedni.

Előzmény: Tibbe (26)
Tibbe Creative Commons License 2004.01.11 0 0 26
Köszi! Utánanézek holnap:)
Kiváncsi vagyok, jutok-e valamire:)
Még sosem kellett egeret fognom:)
De ebben a házban nincsenek kijárós cicáim, a szomszédé meg úgy látszik már nem győzi:))
Vagy ide menekülnek előle?:))
Előzmény: Hirharang (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!