Keresés

Részletes keresés

replikáns Creative Commons License 2018.04.09 0 0 1796

Szívesen!
Én is véletlenül vettem tudomást róla. Néhány éve a Wiener Festwochen keretében voltunk egy Kraftwerk koncerten és azóta minden évben küldik postán a fesztivál programfüzetét. Nem is szoktam megnézni de most amikor az idei megjött akkor nagy unalmamban elkezdtem lapozgatni és meglepődve láttam, hogy lesz New Order koncert. Az ülőhelyek fogyását látva, szerintem a szervezők túlvállalták magukat ezzel a két időponttal. Valószínűleg elég lett volna egy is.

Jó szórakozást mindenkinek szombaton avagy vasárnap! :-)

Treborn Creative Commons License 2018.04.07 0 0 1795

Húúúúú, köszi! Lemaradtam volna róla! Most már csak volna! :D

Előzmény: replikáns (1793)
technical gremlins Creative Commons License 2018.03.26 0 0 1794

Köszi!

Előzmény: replikáns (1793)
replikáns Creative Commons License 2018.03.26 0 0 1793
technical gremlins Creative Commons License 2018.03.19 0 0 1792

https://www.bbc.co.uk/programmes/b09vns23

 

A welcome return to Mr Hook for a live session tonight - he was a founding member of a little band called New Order. Now with a new band The Light, he's sure to brighten up the studio this evening - sorry.

Szigi101 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1791
technical gremlins Creative Commons License 2018.02.12 0 0 1790
Előzmény: Generic Jingle (1789)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.02.12 0 0 1789

Hogy mit?

Előzmény: technical gremlins (1788)
technical gremlins Creative Commons License 2018.02.10 0 0 1788

Adam Curtis, ezt meg miért? Az Age of Consent aláfestőzenének a The Trap első részében (Fuck You Buddy; 34:48-35:38)??

Mármint azon túl, hogy a Thatcher-korszak első éveiről van szó...

Generic Jingle Creative Commons License 2018.02.10 0 1 1787
technical gremlins Creative Commons License 2018.02.08 0 0 1786
technical gremlins Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1785

Erol Alkan (Nemone vendégeként) arról, hogy számára a remixelés a szám legjavának, kedvenc részének kihangsúlyozása (akkor is, ha az csak 10% a 90%-hoz képest) és hogy NO rajongóként ("you've grown up loving their music and you feel their music is kind of your own tapestry of experience") azért sokat jelentett neki, hogy a bandának is tetszett a műve (="messing with it in a nice way", "re-contextualising someone else's music"):

 

(És a Kiss of Death-t választotta, mint egyiket azok közül a tipikus nyolcvanas remixek közül, amelyek egy tökéletes popszám extrémebb, elszálltabb ("otherworldly") verziói.)

 

http://www.bbc.co.uk/programmes/p05rfrym

technical gremlins Creative Commons License 2018.01.06 0 0 1784

Nohát, ez érdekes. A hírhedt húsvéti TOTP adásban énekel "down the street"-et, de előtte-utána "down to the beach"-et, lemezen is, koncerten is, pl. a Pumped Full of Drugson is. (Amit, ha jól látom, Peter Hook nemtudommilyen meggondolásból egy "Kill 'em all let God sort them out" feliratú pólóban nyomott le...

https://en.wikipedia.org/wiki/Caedite_eos._Novit_enim_Dominus_qui_sunt_eius.

 

Barney szövegei ugyan elég furák, nem irodalmi igényűek, sőt hétköznapi frázisok meg szabad asszociációk prózai kevercsei inkább, szóval nem tudom, jól gondolom-e, de nekem a "beach" verzió tűnt mindig is a megkezdett gondolat logikus folytatásának. Van egy angol frázis, nem szó szerint az, hogy "I see a ship in the harbour", de a metafora ugyanaz, arra mondják, ha valaki meglát egy kínálkozó lehetőséget (és él vele).

Előzmény: Treborn (1783)
Treborn Creative Commons License 2018.01.06 0 0 1783

Neeem, csak vicceltem :D

Viszont a az egyik tv-show-s felvételen street helyett beach-et énekel. Ezért lett az instrumental változat címe The Beach?

Előzmény: technical gremlins (1781)
technical gremlins Creative Commons License 2017.12.21 0 0 1782

Eszembe jutott mégegy, a Temptation "hit" - "hurt" variálása. Vajon mi volt a változtatás oka?

technical gremlins Creative Commons License 2017.12.21 0 0 1781

Az "and told me who you are" sor alatti testbeszéd is, khm, érdekes. :) Ez lett volna az eredeti szöveg, biztos?

"What's goin' on in here," indeed.

Előzmény: Treborn (1780)
Treborn Creative Commons License 2017.12.20 0 0 1780

A reading-i fesztiválon a Blue Monday-t is eredeti szöveggel énekelte. :D "But if it wasn't your big penis..." :D

Előzmény: technical gremlins (1778)
technical gremlins Creative Commons License 2017.12.07 0 0 1779

(A Végtelen történetre téged még/már elvittek gyerekként? Engem igen, moziban láttam, huhh... aztán az gyerekmese akart lenni.)

Előzmény: Generic Jingle (1776)
technical gremlins Creative Commons License 2017.12.07 0 0 1778

Hát, annál a rádiónál elég kényesek az ilyesmire. Most hallottam pl. az egyik műsorukban azt a pletykát, hogy a Steely Dan egyik tagját miért csúfolták "Skunk"-nak (mert részegen szeretett mások ajtajába... jelölgetni), na de az eufemizmusok, ahogy nagy óvatosan körülírták a sztorit ("when in his cups" és "he apparently used to relieve himself in other people's doorsteps" kifejezések használatával)... :)

 

Erről a számról is azt írja a wikipédia szócikk, hogy: Although the lines were used for the band's Top of the Pops appearance, it was truncated at "kick you".

 

Amúgy a NO-nek is van ilyenje, a True Faith szövege eredetileg az lett volna, hogy: "Now that we've grown up together / They're all taking drugs with me". Aztán jobb észre térítették őket, hogy ezzel a szöveggel nem fogja adni a rádió (állítólag), de azért élőben az eredetit szokta énekelni Barney, pl. a '98-as readingi fesztiválon (bár mintha mostanában már leszokott volna erről).

Előzmény: Generic Jingle (1776)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.12.07 0 0 1777

Dalszöveg:

 

https://youtu.be/7-46uyyjqF0

 

Live (a 3:31-nél lévő jelenetet megnézném Martin vagy Andy előadásában):

 

https://youtu.be/WIyJ9gl16No

 

Videó (tévé adta, és itt nincs kiszedve az ass):

 

https://youtu.be/-0QBxwRhAmA

Előzmény: Generic Jingle (1776)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.12.07 0 0 1776

Nem azzal volt a gond, egy ifjúsági film hangzó anyagán volt a dal, hanem egyrészt a módjával, elég fülbántó módon sikerült összehozniuk, másrészt a dal a "csúnya" szó nélkül is elég érdekes egy gyermeki fülnek.

 

Arról nem is beszélve, hogy egy mezei PG13 vagy az alatti film is tele van meredek szavakkal és jelenetekkel, egy ass már meg sem kottyan a gyerekeknek.

Előzmény: technical gremlins (1775)
technical gremlins Creative Commons License 2017.12.06 0 0 1775

Na, de azt a BBC-sek is kitakarították volna (hogy is mondják hangmérnökül? spektrálisan kitisztogatni?). Emiatt kifejezetten vicces a hatos rádión gengszterrapet hallgatni: néha minden hatodik szó helyett néma csend. :)

Most nem is a hangeffekt volt zavaró (olyasmi volt, mintha karcos lenne a cédé vagy mintha másolásvédett lett volna az eredeti), hanem hogy meglepődtem, hogy ezek szerint a "piss off" nem egyszerűen "na, húzz el" lenne magyarul, hanem mondjuk "húzz el a p.csába"...

Előzmény: Generic Jingle (1774)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.12.06 0 0 1774

A New Radicals egyik dala felkerült anno egy filmzene CD-re, ahol a dal végi "kick your ass" vége lett kibúgva, de valami borzasztóan fülbántó módon.

Előzmény: technical gremlins (1773)
technical gremlins Creative Commons License 2017.12.05 0 0 1773

Sam Mendes jó kis generációs (nyolcvanasévekes) playlistet rakott össze. A BBC-nél meg kisípolták a Your Silent Face végén a "piss off"-ot (pontosabban, valami hibaszerű effektet raktak a "piss" szóra). :)

http://www.bbc.co.uk/programmes/b09clqv0

technical gremlins Creative Commons License 2017.12.01 0 0 1772

Tudom. Neked van igazad. Már a múltkor is mondtad. :)

Előzmény: Generic Jingle (1771)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.12.01 0 0 1771

Azzal a kalapáccsal nem nagyon szoktak összeszögelni dolgokat. A többi kommentre sem érdemes... :-)

 

 

Előzmény: technical gremlins (1770)
technical gremlins Creative Commons License 2017.11.30 0 0 1770

Kalapáccsal ritkán lehet építeni.

De nélküle elég nehéz, pl. összeszögelni valamit valamivel...

Az esküvő minden, csak nem jutalom.

Hát igen, már egy (vagy több) élettársi viszony is képes azt eredményezni, hogy az ember lánya úgy érezze, elege van az egészből. Azért a Lie To Me szövege (ahonnan a cím ki lett nyisszantva) egyértelműen párkapcsolatról szól.

Fekete zászló ritkán jelent ünnepet.

Valóban, mert már a "fekete ünnep" maga önellentmondás.

Árva lélek sem látható a képeken. És a hangszórók sincsenek bekötve.

Éppen ez a poéééén!

 

https://youtu.be/4GcgS79_TR0

 

:)

Előzmény: Generic Jingle (1769)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.11.30 0 0 1769

Construction Time Again: munkásököl, vasököl lendíti a kalapácsot?

 

Kalapáccsal ritkán lehet építeni.

 

Some Great Reward: menyasszony és vőlegény?

 

Az esküvő minden, csak nem jutalom.

 

Black Celebration: fekete díszzászlók az épületen?

 

Fekete zászló ritkán jelent ünnepet.

 

Music for the Masses: hangszórókból üvölt a tömegeknek?

 

Árva lélek sem látható a képeken. És a hangszórók sincsenek bekötve.

 

:-)

Előzmény: technical gremlins (1768)
technical gremlins Creative Commons License 2017.11.30 0 0 1768

Construction Time Again: munkásököl, vasököl lendíti a kalapácsot?

Some Great Reward: menyasszony és vőlegény?

Black Celebration: fekete díszzászlók az épületen?

Music for the Masses: hangszórókból üvölt a tömegeknek?

 

:)

 

Violator, SOFAD, Ultra, Exciter: nincs még utalás sem dalszövegre (bár a Violator véleményes, lehet, hogy az ETS klip felkasírozott rózsájából ered, ami micsoda jó jelkép már!) Aztán a PTA-en megint ott az angyalka.

Előzmény: Generic Jingle (1767)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.11.30 0 0 1767

Corbijn nem ismeri az 1980-as évek DM lemezeit? Nem tudja, hogy nem kötelező a lemez címét a borító képi világában megjeleníteni?

Előzmény: Generic Jingle (1766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!