A szokásos késő esti beszélgetés közben - a témája talán a racionalitás és a hit volt - a tudomány teljes csődjét bizonyítandó kihúzott a zsebéből egy kis átlátszó műanyag szerjezetet, kb., mint egy magnókazetta, mondván, hogy ez egy örökmozgó, van benne egy LED, és az 3 percenként felvillan az idők végezetéig (ja, és, hogy otthon bárki elkészítheti. Hogy hogyan, azt nem árulta el). És, hogy ez cáfolja azt a "dogmát", miszerint nem lehetséges örökmozgót készíteni. A tudósok azért nem foglalkoznak a találmányával, mert dogmatikusok, az energiaszektor pedig azért nem, mert nekik a drága energia az érdekük. De mindezt csak úgy mellékesen, a beszélgetés továbbfolyt egészen más mederben.
hello Csanás!
"1. Szeretnék mágneses mezőt leárnyékolni. (Már ha lehetséges) Tudtok valamilyen anyagot, ami jól árnyékol? "
Bármilyen jól mágnesezhető, azaz ferromágneses anyag megteszi. Különösen jó erre a célra a permalloy lemez, ami egy vas-nikkel
ötvezet (pl a Lomex-nél beszerezhető).
"2. Nem tud valaki olyan programot ami mágneses mezőket szimulál és lehetne számolni vele.
Ami vonzási erőkkel számol, illusztrálja több mező közös részét, ... "
A progi neve: Quickfield.
http://www.quickfield.com/down43_on.htm
rájöttem a transzformátor talán felesleges is ja egy más gondolat egy ismerősömtől:ha az időt mint az anyagok változását leíró tényezőt vesszük, akkor az anyag eredeti állapotába való vissza állítás alatt érthető az idő vissza forgatása.?
Rég nem írtam, de most újra itt vagyok.
Tehát a következő a tényállás. Egyik barátom megkért, hogy rakjam ki ide az ötletét és kér titeket, hogy nézzétek meg és modjatok véleményt róla. A képet ő csinálta.
Ez lenne az:
Ha nem látszana tisztán, akkor a következőt mutatná:
Vákuumban (n darab) tekercsek között mozgatott mágnesek által előállított energiával hajt meg egy motorort (ami mozgatja a mágneseket) és egy lámpát táplál energiával. (Egyenirányító és transzformátor közepette)
A barátom elképzelése, hogy a mágnes-tekercs darabszám növelésével több energiát nyerünk, mint amit vesztünk a többlet súly hajtásával.
Veszteségek: Önindukció, transzformátor, egyenirányító, motor. :-(((
Véleményeket várok! Működhet?
(Én nem hiszem, de ki kellene számolni.)
Lenne nekem is két kérdésem:
1. Szeretnék mágneses mezőt leárnyékolni. (Már ha lehetséges)
Tudtok valamilyen anyagot, ami jól árnyékol?
2. Nem tud valaki olyan programot ami mágneses mezőket szimulál és lehetne számolni vele.
Ami vonzási erőkkel számol, illusztrálja több mező közös részét, ...
Helló mindenkinek visszatértem nyaralásomból.
Megértettem! Tényleg nem fog mozogni. :-(
Bármiféle hozzászólást szivesen fogadok.
Érdekel mindenféle örökmozgó ötlet.
ZPE és hasonló... Linkek jöhetnek (Ha van elöször magyarok)
Végül is Csepü hözzászólasa tetszett legjobban, ő szépen leírta, hogy mit is akartam.
Ha már a poénkodásnál tartunk akkor nézzétek meg ezt a fiel-t:http://www.overunity.com/vta/vta3.zip
a vége fele vannak olvasható képek és azt írja hogy a ketyeréje 20Wenergiát csatol ki a ZPEből bár nem írja le kifejezetten azt hogy ZPE csak a vákumot emlegeti.
Esni. Tehát egyrészt maga az elem felgyorsul másrészt gyorsitja a kereket. Mikor a köriv legalján van akkor viszont nem engedem hogy visszacsússzon, hanem egész addig rögzitem amig a köriv tetejére nem ér. Igy megnyerem azt az energiát amit a lefelé elmozdulásnál kapok.
A hiba ebben a részben van. Ha gyorsítja a kereket, akkor az energiát csak úgy kaphatod vissza (érhet fel a tetőre), ha a kerék forgása megáll. Ez is csak akkor, ha nincs súrlódás.
Szeretném megkérdezni a véleményetek a következőről:
Hozzátenném, már kb. megy !!!, viszont nem merem szétszedni, mert mindenhol azt olvastam, hogy az ilyen rendszerek nem stabilak, meg ha egyszer szétszedjük, akkor később nem tudjuk újra összerakni, meg hasonló. Viszont itt van a számitógép mellett és már nagyon idegesitő, mert csattog. Ja eddig nem tűnik úgy mintha lassulna...
Adott egy felforditott bicikli, aminek az első kerekén nincs gumi. Tehát csak a ráf van.
Adott egy függönykarnisba való függönytartó görgőhöz (nem tudom mi a neve) hasonló, csak annál nagyobb görgő.
Adott ezenkivül 16 súly. (9 voltos kimerült laposelemekből. (Azért választottam, hogy azonos súlyok legyenek.)
A laposelemekre van ráintegrálva a görgő, a laposelem elején, ill hátulján, úgy, hogy a függönytartó görgő része (2db görgő) a ráf külső peremére illeszkedik. A laposelem tehát akkor sem esik le a kerékről, ha a kerék forgása miatt le kéne esnie mivel a görgő tartja, de nem is ér hozzá a ráfhoz ha az elem a kerék tetején van, mivel a görgő nem engedi. A ráfra körben mindkét oldalról rá van ragasztva egy vékony csik (szig.szalag) ami azt akadályozza meg hogy az elem hozzáérjen fenti helyzetben a ráfhoz. (Mivel a csik nem engedi a görgőket a kerék középpontja felé esni ha az elem fent van. Ha az elem lent van, akkor pedig a kifelé szélesedő ráf miatt nem eshet le a ráfról a görgő.)
Az ötlet az volt hogy mikor az elem a köriv tetején van, akkor hagyom elmozdulni a köriv mentén. Esni. Tehát egyrészt maga az elem felgyorsul másrészt gyorsitja a kereket. Mikor a köriv legalján van akkor viszont nem engedem hogy visszacsússzon, hanem egész addig rögzitem amig a köriv tetejére nem ér. Igy megnyerem azt az energiát amit a lefelé elmozdulásnál kapok.
Az időszakos rögzitést egy az elem egyik végéből lógó rúddal oldottam meg (forgásirány szerinti vége), aminek a vége kiszélesedik, igy nem tud kihullni a ráfból mivel azon befelé van egy szegély körben gyárilag.
Ha az elem a köriv tetejéről elkezd esni, akkor a rúd szabadon siklik a ráfban. Ha viszont felfelé tart, akkor a rúd kiszélesedő vége megakad a ráf belsejéből kiálló küllővégekben, s nem hagyja visszafelé mozogni az elemet. (Most a rúd PONTOS alakját nem irnám le, bár szerintem kitalálható. Ha máshogy nem megy, akkor megteszem.)
A kérdésem az, próbálkozott e már valaki hasonlóval és ha igen milyen eredménnyel? Szerintetek is az a megoldás hogy próbáljak meg épiteni egy másikat és ne nyúljak ehhez?
Egely szerint se működne a cucc mert az ő elméletei szerint örökmozgó csak dinamikus folyton változó rendszerben lehetséges.
Tehát állandómágnesekkel végkéép nem.
Az én jóslatom az, hogy az L mágnes azonnal belerepűl valamelyik pólusba és odaragad, mivel a
tengelynek képzelt mágnesrész helyzete instabil, azaz magyarul borulékony. (nem tudom, hogy ez-e a legjobb szó?!)
Csodálatos a Honlapod!
Csodálatosan működik a "video" -nak átkeresztelt mozgóábrád! De sajnos nem lesz örökmozgó!
Rögtön az első hozzászólás volt a lehelyesebb: " — megcsináltad már? — "
Ezt már nagyon régen megfogalmazták többen is. Én először a Lenin megfogalmazásában hallottam: az elmélet kritériuma a gyakorlat, aztán mások közérthetőbb nyelvre fordították: a pudding próbája az evés.
Mivel nem csináltad meg, minden olvasót átvertél, mint a szocialista iga alól felszabadult népeket a kapitalizmus, ugyanis ez nem egy "videó".
Jómagam is azért kattintottam a témádra (jó detroiti magyarosan :topic)(külömben utálom az olyanokat akik beveszik a jó öreg magyar nyelvünkbe az ilyen aligtudom mit jelent kifejezéseket) mert szerintem a videó egy
mozgó fényképfelvétel, tehát valamilyen valóságos jelenség rögzítése. Arra gondoltam, hogy csináltál egy örökmozgót, ott mozog az asztalodon,
és hogy más is láthassa felvetted videóra és azt csatoltad ide nekünk.
Távolról sem így van, tehát át vagyunk verve!
Amit valóban csináltál az magyarul így hangzik:
"Kigondoltam egy örökmozgó működési elvet, valahogy így: .... (ide kell
a szöveges leírás) ..... . A jobb érthetőséh kedvéért lerajzoltam, de a
mégjobb érthetőség kedvéért számítógépes mozgó ábrát készítettem róla. Igazában a működési elvet sem tudom, de olyan szép az ábra, vannak
benne szokatlan helyzetű és szokatlan formájú mágnesek, valamit biztosan csinálnak, jó lenne, ha így forogna, hát nem érdekes ez? ugye szerintetek is így fog működni ha megcsinálja valaki. Én nem tudom megcsinálni, mert nem tudok L alakú mágnest kapni. De ha nem működne akkor
mondjátok már meg, hogy mit kell csinálni vele, hogy működjön."
Külömben a jóslatom a következő: A forgó L alakú mágnes el fog fordulni a legközelebbi stabil állapotig és ott beáll. Bizonyos, nem túl nagy, erő kell ahoz, hogy onnan kimozdítsuk. Valami olyasféle jelenség játszódik le, mint egy olyan kis egyenáramú motor esetében aminek az álló részét állómágnes képezi, (pl.: kis magnómotor, vagy biciklidinamó) áramtalanított, kikapcsolt
állapotban, ha meforgatjuk a forgórészét. Puhán akadozva forog, és ha elengedjük bizonyos fix helyzetekben áll meg, nem akárhol, hanem ahol az állómágnes pólusai vannak. Ebben az esetben is a két állómágnes között, egy körülbelül
hasonló mágneses tér alakul ki, mint egy négypólusú mágnesállórész belsejében,
és a kis L alakú mágnes ugyanúgy fog viselkedni, mint amit fentebb leírtam.
Az állómágnesek mágnesességének tulajdonságai elég jól ismertek, csak egy párat említenék: hőérzékenység, kb. 600 - 700 C fok körüli értéken elvész a mágnességük, egyesek visszahűtve visszanyerik, mások nem, meg hogy van felezési idejük, átlagosan kb. 70 év, de fajtánként változó, stb.
Amúgy vannak állandómágneses elven kigondolt örökmozgó tervek, lehet, hogy megalkotottak is, Akit érdekel a téma látogasson el a
www.padrak.com/ine honlapra, vegye elő az angol tudását és keresse meg azt amire gondolok, hamar meg lehet találni, nekem éppen most nem jut eszembe a feltaláló neve. Azon már igazán el lehetne csámcsogni egy kicsit.
Üdv. Csepü
Kösz a segitséget! Valóban próbálgattam, mert a topicgazda is kérdezte, de ő tudta ezt a kacsacsőr dolgot. Ő most elment nyaralni, igy hát bitoroltam a topicját! §:)
Nem tudtam, hogy van ilyen html probáló topic. Egyébként hol lehet arról olvasni, hogy milyen kunsztokat lehet még csinálni?