Keresés

Részletes keresés

Applebaum Creative Commons License 2001.07.16 0 0 124
Az utóbbi. A mosómedvék szülinapi ajándékok voltak. Eredetileg orrszarvút akartam, mert belőlük csak kettő van, és akkor legalább lehet tudni a gyermek személyét. Aztán a faliújságon megláttam, hogy van egy Maszat nevű mosómedve, és mivel az egyik ünnepelt drótszőrű tacskója is erre a névre hallgat, átpártoltam.
Előzmény: hirvike (123)
hirvike Creative Commons License 2001.07.13 0 0 123
Te aztán nem kispályázol! Ilyen sikeresen népszerűsíted az örökbefogadást, vagy ismerőseid mostanában ilyen ajándékra számíthatnak tőled? :-)
Előzmény: Applebaum (122)
Applebaum Creative Commons License 2001.07.13 0 0 122
Szerdán tettem egy gyors kört a kertben. 4 medve lett örökbefogadva (2 ormányos 2 mosó) különböző kedvezményezettek számára.
A fakó keselyűk a röptetőben valahonnan csórtak egy wc pumpát. (vagy bedobták nekik, vagy ottfelejtődött) De érdekes volt, ahogy játszottak vele. Dobálgatták, majd az egyik ráállt a nyelére, és szakszerű mozdulatokkal marcangolni kezdte a gumis véget, minta legalábbis valami izletes antilop beleket enne.
hirvike Creative Commons License 2001.07.09 0 0 121
Lesz. A kérdés már csak az, hogy mikor. A részleteket a másik (alias) Mit gondoltok az állatkertekről? c. topicban kellene követni.

Megjegyzem (bömbikenek), hogy az előző sétáról írt beszámoló is ott található.

Előzmény: kyra (120)
kyra Creative Commons License 2001.07.09 0 0 120
Sziasztok!

Sajnálom, hogy lemaradtam az állatkerti sétáról, épp nem voltam az országban. Ha lesz következő, számíthattok a részvételemre (azt vehetitek ekár fenyegetésnek is :-)) )
Üdv: Kyra

Applebaum Creative Commons License 2001.07.09 0 0 119
A "mutáns prérikutyák" szerintem a nagy marák voltak...
10 centi átmérőjű amerikai mókus (chipmunk) szerű kis jószágok voltak bent a préridogok "kádjában". Szóval nem a "nagy" szó ugrik be az embernek első ránézésre:)

Előzmény: hangaroa (111)
hirvike Creative Commons License 2001.07.09 0 0 118
hangaroa: szomorúan jelentem, hogy már időtlen idők óta nem kaptam tőled Emilt. Nem tudom, hol tűnhetett el, amit küldtél.
El tudod küldeni még egyszer?
Előzmény: hangaroa (111)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.06 0 0 117
Kedves Tasztaltársak!

Július 11-én az Állatkert valamennyi telefon és faxszáma megváltozik, emiatt az Örökbefogadással kapcsolatos információkat ettől a naptól kezdve NEM a (1) 343 0030-as, hanem a (1) 363 3701-es telefonszámon lehet kapni.

hangaroa

Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 116
20.a a határidő :o) Csütörtökön tudom leadni, akkor vannak estig... :o)
Előzmény: hangaroa (115)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 115
Az fontos! Nálunk a T.O. mindig balhézott, ha valaki hazavitte a nyárra. Kivéve persze, ha már nem is jött többet... :-)

hangaroa

Előzmény: Vegetable (114)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 114
Már csak az indexem kell leadni :o)
Előzmény: hangaroa (113)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 113
Látom, éberen figyelsz! Mi a helyzet a tanulmányi előmenetellel? :-)

hangaroa

Előzmény: Vegetable (112)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 112
Szia! :o)
Előzmény: hangaroa (111)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 111
Sziasztok! De nagy a hallgatás errefelé. Persze biztos itt a nyár, én magam is azért nem írtam egy ideje.

Applebaum (96)
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Hát még, hogy a mókusmajmokhoz is bejutottatok!
A "mutáns prérikutyák" szerintem a nagy marák voltak. Ezeknek a helyes dél-amerikai rágcsálóknak van ugyan normális kifutójuk is (a Dél-Amerika kifutó, ahol vízidisznókkal, alpakákkal, meg egy tapírral élnek együtt), de néhányan teljesen szabadon mászkálnak a kertben.

BlueBird (97)
Remélem, legközelebb sikerül Neked is eljönnöd! :-)

r_bendegúz (98)
Igazán szívesen kalaúzoltalak benneteket. :-) Számomra is élmény volt veletek találkozni!

r_bendegúz (99)
Az ecsetfarkú patkánykenguru nagyon kedves jószág, állatgondozó koromban én magam is dolgoztam velük. Szerencsére jól szaporodnak, így a mi állatkertünk is tevékeny részese lehet a faj megmetése érdekébben folyó tenyészproramnak.
Mindent bele patkánykenguruk!
Egyébként valójánban ők nem rágcsálók, hanem valódi erszényesek.

BlueBird (100)
Még van két napod! :-)

hirvike és bömbike!
Nekem is az a gyanúm, hogy nincsen örökbefogadás szempontjából szűz :-) maci, de ezt tényleg csak az illetékes kollegina tudná megmondani.

Egyébként pedig, akinek eddig problémát jelentett a hétvégén történő bérletvásárás, annak jó hírrel tudok szolgálni. A minap ugyanis éppen a főkapunál volt alkalmam beszélgetni a főigazgató úrral (a problémát is tolmácsoltam), és azt mondta, hogy a most folyó pénztári átalakulások után az egyik pénztár ilyen speciális bértletpénztárként fog működni, hétvégén is.

Amúgy, kedves hirvike, küldtem Tenéked mailt. Megkaptad-é?

hangaroa

bömbike Creative Commons License 2001.06.26 0 0 110
Sajnos en is ugy gondolom, hogy eleg nepszeruek lehetnek a mackok, de megprobalom akkor a telefont.
Hogy ereztetek magatokat az allatkerti setan?
hirvike Creative Commons License 2001.06.26 0 0 109
Akkor javasolnám a megadott telefonszámot. (Nem akarlak elkeseríteni, de a macik valószínűleg elég népszerűek lehetnek, nem biztos, hogy találsz "árvát".)
Azért sok szerencsét!

(És örülök, hogy van aki végigolvassa a topicot, mielőtt beleír :-)

Előzmény: bömbike (108)
bömbike Creative Commons License 2001.06.26 0 0 108
Szia hirvike!

Vegigolvastam azert a topicot, igy tudom, hogy hogyan és hol megy az örökbefogadás.
Én mégis - ha lehet - még "árva" macit szeretnék.

hirvike Creative Commons License 2001.06.26 0 0 107
Állatkerti örökbefogadás

Az alapítvány 1992. óta adja „örökbe” a budapesti állatkert állatait támogatóinak. Az örökbefogadás képletes, minden örökbefogadott állat az állatkertben marad, tulajdonjogilag is. Egy állatot többen is örökbefogadhatnak.

A minimális örökbefogadási összeg 3.500.-Ft,ezen felül bármilyen összeget köszönettel elfogadunk. A támogató, vagyis a tiszteletbeli nevelőszülő egy éves időtartamra fogadhatja örökbe kedvenc állatát. Az örökbefogadást egy díszes oklevél tanúsítja, melyhez az állat életrajzi lapját is csatoljuk.
Az örökbefogadó részt vehet egy „szülői értekezleten” és egy állatkerti sétán, melynek során mélyebb betekintést nyerhet az állatkert életébe. Az örökbefogadó nevét egy éven át közzé tesszük az állatkert területén. Az állatörökbefogadás nagyon sikeres ajándék is lehet. Az adományokból az állatok takarmányozását, gyógyítását-egészségmegőrzését támogatjuk, emellett az állatok élőhelyeinek korszerûsítését is segítjük.

Örökbefogadni lehet személyesen a Bambi-házban, hétköznap 10 - 16 óráig, június 1-től - augusztus 31-ig hétvégén 11 - 15 óráig.

Az alapítvány bankszámla száma:
Austria Bank Creditanstalt Rt.
1052 Bp. Szervita tér 8.
10900028-00000007-54600019.

A támogatási összegről adóigazolást ad ki az alapítvány, mely alapján az adóalap csökkenthető.
Készpénzes csekket a Főbejáratnál a Kert nyitvatartási ideje alatt lehet kérni. Ilyenkor postán küldjük el az oklevelet és az életrajzot.

Támogatni lehet még a személyi jövedelemadó 1 %-os felajánlásával is.
Az alapítvány adószáma: 18008481- 1- 42

Bővebb felvilágosítást készséggel ad Barta Lászlóné az alapítvány képviselője akár személyesen a Bambi-házban, akár a 343-0030 -as telefonszámon.

A Fővárosi Állat- és Növénykert honlapja


bömbike Creative Commons License 2001.06.26 0 0 106
Sziasztok!

Sajnos csak most vettem eszre ezt a topicot...

Nagyon szeretnék egy mackót!

Hangaroa! Nincsen veletlenül szabad maci?

Üdv. mindenkinek

hirvike Creative Commons License 2001.06.26 0 0 105
Ja bocs, úgy látszik, rohamosan romlik a HTML tudásom. :-(
Előzmény: hirvike (101)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.06.25 0 0 104
Bluebird,
virtuális simogatást küldök neki. Nagyon helyes gyerek. Szegényke kiveszőben lévő família sarja, ezért elkél nekik minden támogatás (a lelki támasz is). :o)
r_b.
Előzmény: BlueBird (100)
Applebaum Creative Commons License 2001.06.25 0 0 103
Ja, közben megtaláltam. A "másik" topicban.
Egyébként nem mutáns prérikutyákra gondoltam, hanem prérikiskutyákra.
Előzmény: Applebaum (102)
Applebaum Creative Commons License 2001.06.25 0 0 102
Hol?
Előzmény: hirvike (101)
hirvike Creative Commons License 2001.06.25 0 0 101
Beszámoló a hétvégi Állatkerti sétáról ITT olvasható.
BlueBird Creative Commons License 2001.06.25 0 0 100
Gratula, majd ha arrajárok beköszönök neki : )

Július 7 után már én is nagyon szeretnék örökbefogadni.

Előzmény: r_bendegúz (99)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.06.25 0 0 99
All,
szombat óta van egy örökbefogadott jószágom: Index, az ecsetfarkú patkánykenguru.
Bővebb információ a Bettongia penicillatáról itt: http://www.zoobudapest.com/konyvtar/Fajlista/e_patkanykenguru/index.htm (by hangaroa)

Az állatkertnek négy ecsetfarkú patkánykenguruja van, háromnak van neve, a negyedik anonymus, ezért elnevezhettem. Mivel semmilyen megkötés nem volt a névadásra, a Tasztalos körökben jól csengő Indexet választottam.
A "jány" éjszakai életmódot folytat (ebből is látszik, hogy van valami közös bennünk). Amikor meglátogattuk éppen távolugró gyakorlatokat tartott (ez már nem jellemző :o) ).
Index 1998-ban született, remélem szép kort fog megérni (az eddigi rekordot 14 évvel tartja egy fogságban tartott nőstény).
r_b.

r_bendegúz Creative Commons License 2001.06.25 0 0 98
hangaroa,
kiváló állatkerti kalauz vagy.
Hálám!
r_bendegúz
BlueBird Creative Commons License 2001.06.25 0 0 97
Jó reggelt!

Sajnálom, hogy nem tudtunk elmenni. Talán majd legközelebb.
Látom, Applebaum jól érezte magát : )

Üdv: BlueBird

Applebaum Creative Commons License 2001.06.23 0 0 96
Hangaroa!
Köszönjük szépen a vezetést, nagyon jól éreztük magunkat.
És láss csodát! Beengedtek a Dél-Amerika házba is, egész közel mentünk a medvékhez.
Sajnos az örökbefogadás megint nem sikerült, mert valamiért pont zárva volt a Bambi, de most már van bérletem, bármikor mehetek.
A Bambi-ház mellett a prérikutyák között futolag lattam kis ürgeszerű lényeket, csak azt nem sikerült eldönteni, hogy új fajok, vagy "új" prérikutyák.
hangaroa Creative Commons License 2001.06.21 0 0 95
Sziasztok!

Applebaum! Az igaz, hogy a farkasainkat egy időben többen is meglátogatták gázsprével :-((

CICA! Szerintem majd beszélgessünk az általad felvetett problémákról. De a másik topikban, mert ez az örökbefogadásról szól, amint azt hirvike is írta.

hangaroa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!