Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2006.12.29 0 0 59

Itt arról volt szó, hogy még nem láttam magról kelt, termő citrust. (Kivéve természetesen az oltottakat.)

/Kattints rá a hsz. alján az "előzmény"-re./

Előzmény: bombaba (58)
bombaba Creative Commons License 2006.12.29 0 0 58
Ezt nem értem. A citrusok nem érik meg ezt a kort? Vagy a mandarinfák? Vagy a termő fák?
Előzmény: Flanell (56)
Flanell Creative Commons License 2006.12.29 0 0 57
Ha hűvös, világos helyen van, akkor miért esnének le? Ha rossz lenne a hely, nem is virágozna.
Előzmény: qpepe (55)
Flanell Creative Commons License 2006.12.29 0 0 56

Azannya!

Élőben meg a neten már legalább 100 db 10-15-20 éves citrusról hallottam, de termőről még soha. Szerencsés vagy!

Előzmény: qpepe (55)
qpepe Creative Commons License 2006.12.29 0 0 55
Remélem látni fogok, a 10 éves mandarinfánk most december elejétől folyamatosan virágzik. Már látszanak a kis gyümölcs kezdemények kiváncsi vagyok beérnek vagy leesnek...
Előzmény: Flanell (52)
Flanell Creative Commons License 2006.12.29 0 0 54

Tavaszig maradhatnak együtt, akkor már jobban lesz helyed szétpakolni őket. Túl korán szétszedni azért nem érdemes, mert csak 1 szál gyökér van, és nehezen fogja meg az új helyen, ha ugyan le nem törik, túl sokáig hagyni meg azért nem jó, mert összegabalyodnak és letörnek a gyökerek.

Ha nincs szükséged ilyen sok növényre, a felesleget húzgáld ki, ne hátráltassa a többi növekedését.

Szétszedés előtt jól öntözd be, hogy a gyökerek szétcsússzanak. Először viszonylag kis cserépbe ültesd őket, abban nehezebben öli meg őket a gomba, mert időnként kiszárad. (Én ültetéskor mindig beöntözöm Zinebbel.) Ha már megindultak, nyár közepén, akkor jöhet a nagyobb cserép, a kicsiből földestől átteszed.

Előzmény: Sinqde (53)
Sinqde Creative Commons License 2006.12.28 0 0 53
Szia!

Én kb. másfél 2 hete ültettem el a magokat és moat a képen látható állapotban vannak a kicsi fáim :).
Én sima általános virágföldbe ültettem és úgy öntöztem hogy mindig kicsit nedves legyen a föld.

Most viszont ahogy jönnek sorban kicsit bajban vagyok :). Kb. 10-12 magot tettem a földbe, mert azt hittem nem nagyon fognak kikellni. De most már a harmadik jön. Meddig hagyhatom így együtt őket, és mire figyeljek a szétültetésnél?

Előzmény: Bruma006 (50)
Flanell Creative Commons License 2006.12.28 0 0 52

Én is azt szoktam mondani minden, nálam is kevesebbet hozzáértőnek, hogy a magról vetettet csak a levele miatt tartsa, mert csak 15-20 éves korában terem.

 

De kérdem én: terem? Van itt egyetlen olyan valaki, aki már látott magról kelt, termő citrust?

 

balazs15 Creative Commons License 2006.12.26 0 0 51
Szia!
Magról vetettek 2-3 hét alatt kicsíráznak. Az elültetett magok fölé rakj nejont vagy alufóliát a páratartalom fenntartása miatt. Az idei telet töltse bent 23-24 C-on majd nyáron rakd ki a szabadba félárnyékba és tápozd meg. Utána később 1-2 év múlva amikor megerősödött nyáron fokozatosan rakhatod erősebb napra is és teleltesd 10-14 C-on világos helyen. Nyáron a talaja legyen egyenletesen nedves ne túl vizes télen tartsd szárazabban.Ha viszont azt akarod hogy teremjen is akkor nevelgesd 2-3 évig és amikor ceruza vastagságú akkor be lehet szemezni. A magról vetettek szemzés nélkül nem, vagy csak későn virágoznak teremnek és ami terem is általába vad lesz.
Előzmény: Bruma006 (50)
Bruma006 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 50

Sziasztok, új vagyok itt, tegnap ültettem mandarinmagokat gyümölcsből. Ilyenkor télen milyen körülmények közt tartsam, mennyit locsoljam? Mikorra várható a kikelésük? :-))

Olvastam, hogy vannak ilyen kiállítások, hogy lehet megtudni, hogy mikor és hol vannak ezek a kiállok?

 

Előre is köszi!

Flanell Creative Commons License 2006.08.27 0 0 49

De a napfény sem árt neki, legfeljebb szabadban a hosszabb ideig tartó tűző nap.

A sötétet nem nagyon viseli el, az is okozhat levélhullást.

Előzmény: nuszid (47)
Flanell Creative Commons License 2006.08.27 0 0 48

Sok apró nyolclábú állatka, ami pókhálószerű szövedéket gyárt, és ezen mászkál: ez az atka.

Lehet, hogy hobbi-kertészkedőknek árulnak valami flakonos szert is virágboltban, meg lehet próbálni, egyszerűbb, de szerintem érdemesebb mezőgazdasági boltban kérni valami atkairtót, pl. Sanmite.

Virágpermetezőbe bekevered, mexórod vele minden irányból, hogy a levelek aljára is jusson. A környéken lévő többi növényre is mehet egy kicsi, az atka mást is szeret, pl. krotont, dieffenbachiát, kaktuszt, stb.

Egy hét múlva érdemes megismételni a permetezést az újonnan kikeltek kedvéért. (Egy újszülöttnek minden atkaölő új.)

Előzmény: nuszid (47)
nuszid Creative Commons License 2006.08.26 0 0 47

Szia!

 

Valami baja van a mandarinfámnak, de nem jövök rá, hogy mi.

Egy hónapja kaptam. Két hétig utána nem volt vele semmi gond. Termést is hozott. A két hét után a levelei és a termései is fonnyadni kezdtek. A nálam hozott mandarinok meg nem nőttek semmit. Úgy tartom és öntözöm, ahogy a virágüzletben mondták. Nincs napfényes, szeles helyen, nincs túlöntözve. A levelei között  apró, pókszerű rovarokat találtam.

Citrusokról szóló könyvekbe és a neten is kerestem már megoldást rá, de sehol nem találtam.

 

Remélem Te tudod, hogy mit kéne tennem!

Előre is köszönöm!

Flanell Creative Commons License 2006.06.30 0 0 46

Időjárástól (meg eszembejutástól) függően 1-5 naponta.

Az nem árthat neki, ha néha kiszikkad a föld, ezt a természetben is elviseli. A kirothadás, gombák ellen nincs is tökéletesebb gyógyszer. Azért túlzásba nem szabad vinni, ha elkókadnak az új hajtások, az már nem jó. Bár gondot ez sem okoz, még gyümölcshullást sem.

Előzmény: area51* (44)
sjohn Creative Commons License 2006.06.30 0 0 45
Annyit , hogy mindíg nedves legyen a földje , de ne iszapos és ha van alatta tál abban soha ne álljon /ne is legyen/ a víz.
Előzmény: area51* (44)
area51* Creative Commons License 2006.06.30 0 0 44

sziasztok!

 

A kérdésem a következő lenne ki mennyiszer locsolja a mandarinfáját nyáron?

Flanell Creative Commons License 2006.05.22 0 0 43
Nem tudom, milyen mandarin lehetett az, hogy évek múlva terem. Ami nekem van, az a gyökereztetőben is először virágot hoz, aztán hajtást.
Előzmény: Perfect Peter (42)
Perfect Peter Creative Commons License 2006.05.22 0 0 42
ó, te jó ég! :) akkor én találkoztam velük. nem mertem megvenni egy mandarin fát, mert csak 1000 Ft volt, bizalmatlan voltam :). meg mondták, hogy majd csak évek múlva terem, úgyhogy ... :)
Előzmény: Flanell (41)
Flanell Creative Commons License 2006.05.21 0 0 41
Rappaiék minden évben a főépületben, a bejárattól balra szoktak árulni. A Rappai szokott külön táborozni valami félreeső helyen, a rendelésre hozott növényekkel.
Előzmény: Perfect Peter (40)
Perfect Peter Creative Commons License 2006.05.21 0 0 40
Én voltam a Kertészti Egyetemes kiállításon idén, vettem is egy Kumquat és egy Óriáscitrom fát. A kumquat terem, a citromra pedig azt mondták, hogy még idén teremni fog :). Nem tudja valamelyikőtök, hogy Rappaiék merre árultak? Lehet, hogy a citromot tőlük vettem, mert feltűnően olcsó volt (1000 Ft). :)
Évi5 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 39

Sajnálom. Viszont, ha pesti vagy, akkor érdemes lesz elmenned a Tavaszi Dísznövény kiállítás és vásárra, mely április 21,22,23-án, péntek, szombat, vasárnap lesz a Budapesti Corvinus Egyetem, Budai Arborétum területén a villányi úton.

Rappaiék minden évben megjelennek itt, lehet találkozni velük, ráadásul még rengeteg kiállító is megjelenik itt. Lehet legelészni.

Hasonló kiállítás lesz most hétvégén Szegeden, hozzám ez esik a legközelebb. Megy az egész család, már számoljuk a napokat.

Előzmény: endru (38)
endru Creative Commons License 2006.04.02 0 0 38
Úgy látszik nincs szerencsém, a Dob utcánál csak egy üres pavillont találtam, exotikus felirattal.
Előzmény: Évi5 (33)
mandarin123 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 37

Ez a legujabb szerzemény citrus mitis calamondini.

 

mandarin123 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 36

Citrus mitis.

monarda Creative Commons License 2006.03.15 0 0 35

Mandarin!

Ez új szerzemény?

Fajta név?

mandarin123 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 34
sziasztok van egy mandarinfám nekem is rajta több mint száz virág és termés.
Évi5 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 33

Szia!

Rappai kertészet: Dr.Rappai József és neje Mónika 7173 Zomba, Fő tér 7.
(/Fax (06) 74 / 433-063 ((06) 20 / 9-228-279

weboldaluk: members.tripod.com/~huflorix/rappai.htm Elég régi a weboldaluk, nem firssítették. De kapcsolatban vannak a www.husevonoveny.hu oldallal is, ott az ő növényeiket is árulják. Ők megtalálhatók Bp.-en az Erzsébet körút-Dob utca sarkán lévõ Vénuszpark egzotikus növények boltjában

Gyakran járnak Budapestre és a Balaton környékére, így ha arrafelé laksz, akkor házhoz is szállíthatják.

Sajnos, még nem voltam Zombán, a kertészetükben. Egy másik topikban mondták, hogy rengeteg növényük van, de sok növény tetves, ajánlották, hogy vásárláskor át kell nézni a növényt, le kell permetezni.

 

Nem vagyok a fizetett reklámemberük, nekem is hasonló a véleményem. Jók, sokféle különlegesség megtalálható náluk, de azért meg kell nézni, hogy milyet vásárol az ember.

 

Az ország mely részén laksz? Sok kertészet van, mely az elterjedtebb citrusokat is árul. Ha nem vágysz különleges csirimoja vagy jujuba fára, hanem csak "egyszerűbb" citrusra, akkor több helyen is tudsz vásárolni. Rappaiéknál van különlegesebb citrus is, mint a narancs, mandarin, citrom. Citromban árulnak olyat, mely focilabda nagyságúra nő meg, de kapható náluk pomelo, grapefruit is.

 

Számolj be majd, ha veszel valamit!

Előzmény: búra (32)
búra Creative Commons License 2005.06.01 0 0 32

Szia!

Meg tudod adni az elérhetőségüket?akkor bemmék én is.Nekem magról nevelt van, de szívesen vennék

Előzmény: Évi5 (26)
M.Gabi Creative Commons License 2005.05.26 0 0 31
Köszi szépen :-)
Előzmény: Évi5 (30)
Évi5 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 30

Szia M.Gabi!

Nekem azt tanácsolták Rappaiék, hogy várjak, amíg 20-25 éves nem lesz a mandarinfa, akkor saját magától is teremhet. (Anyukám mandarinfája kb. 17 éves, még nem termett.)

Ha türelmes vagy, kivárhatod. De ha valahonnan szerzel termő ágat, akkor be lehet vele oltani. Érdemes ezt kertésszel csináltatni, ők profik ebben.

 

Előzmény: M.Gabi (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!