Keresés

Részletes keresés

morbiczer Creative Commons License 2001.04.05 0 0 57
Aki klasszikusan irredenta, az hisz a magyar-sumér eredetben?

Ha van egy honlap, ahol fennen hirdetik a magyar-sumér rokonságot, akkor annak a honlapnak a készítője az én szememben jó időre elásta magát.
Vagy paródia, vagy hülyeség. Választhatsz.
A másik általam megnézett menüpontban első ránézésre tényleg csak igaz tényt találtam. De én összességben nézem a honlapot.

Nyugodtan lehetsz békés irredenta, hiszen egy szabad országban élünk. Csak majd 75 évesen ne úhgy tekints vissza életedre, hogy feleslegesen dolgoztál (bár tudom, az igaz ügyért...). Nullesélyesek vagytok.

Előzmény: U-boat (52)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 56
Hát, lehet, hogy csak a székelyek katonai titkosírása?:))
Előzmény: U-boat (54)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 55
Román-sumér eredet?
És mire alapoznák? A legutóbb még illír volt a hős dák nemzet, nem kimondottan politika-semleges okokból.
Előzmény: morbiczer (53)
U-boat Creative Commons License 2001.04.05 0 0 54
morbiczer

Szerinted, hogy írtunk a latin betük elött?
Vagy szerinted a honfoglalás után kezdtünk?
:))))))))
Ne becsüld le a saját néped:))

U-boot

Előzmény: morbiczer (53)
morbiczer Creative Commons License 2001.04.05 0 0 53
Mármint román-sumér eredet, románok találták fel az írást stb. stb.
Előzmény: morbiczer (50)
U-boat Creative Commons License 2001.04.05 0 0 52
morbiczer

"Aztán megtaláltam az "Őseink, rovásírás" menüpontot. Ekkor jöttem rá, hogy ez az egész paródia. "

Mi van veled?:))))))))
Ne égesd le magad.

Nem tartommagam klaszikusan Irredentának én másképp gondolom.

U-boot

Előzmény: morbiczer (50)
Derek Creative Commons License 2001.04.05 0 0 51
Annyira mar nem emlekszem, de nagyapam csak Jozsef foherceg utnak hivta amikor gyerek voltam.
Előzmény: armagnac (49)
morbiczer Creative Commons License 2001.04.05 0 0 50
Tudom, hogy a remény hal meg utoljára. Én is minden héten feladok egy lottószelvényt, pedig tudom, hogy "nem, nem, soha" sem fogok nyerni. Ezzel a dumával többet ártasz a határontúli magyaroknak, mint amennyit segítesz nekik. A Funar és Meciar szintű gazemberek ugranak az ilyenekre.

Megnéztem az említett honlapot. Pontosabban először az idő rövidsége miatt csak a "Tények, amiket senki se nem tagadhat le" menüpontot. Nem találtam benne semmi olyat, amit bármilyen igényesebb történelem könyvben nem tudnék megnézni vagy amit már nem tudtam volna.

Aztán megtaláltam az "Őseink, rovásírás" menüpontot. Ekkor jöttem rá, hogy ez az egész paródia. Azt hittem, hogy ti komolyan gondoljátok az egészet, de ezek után? ezek után hogyan vegyelek téged komolyan? Bocs, hogy kicsit erős voltam, de ez népbutítás. Álmodozhattok mindenféle mezopotámiai eredetről, ha nem tetszik a finnugor. Romániában is rendszeresen jelennek meg ilyen témával könyvek.

Előzmény: U-boat (40)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 49
De várj csak, a postapalotán túli rész nem Ispotály uta volt?
Előzmény: Derek (46)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 48
Ja,
Első Magyar Biztosító és Takarékpénztár:)
Előzmény: Derek (46)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 47
A Szomolányit megint úgy hívják. De lehet, hogy csak én hiszem azt, miután többezer képeslapot láttam:))
Előzmény: Derek (46)
Derek Creative Commons License 2001.04.05 0 0 46
"A kiképző terep igen, de a "főhadiszállás" az Ady utcában."

Vagyis a Jozsef foherceg utcaban, mert akkoriban az volt a neve, aztan lett Horthy Miklos utca, majd Ady.
Egyszer meg kozepiskolas korunkban kigyujtottuk a regi utcaneveket es azokat hasznaltuk egymas kozott a haverokkal, vagyis nem Musi, hanem Mekovitzky.,aztan szemben a Szomolanyi a textilbolt a konyvesbolt mellett a sarkon. A masik oldalon a Biztosito palota homlokzatan volt az egyetlen koronas cimer amit a hetvenes evekben helyreallitottak a kanizsai muzeum kulon engedelyt kapott ra az Elnoki Tanacstol. Szemelyesen Nemeth Karolytol akinek a felesege kanizsai volt.

Előzmény: armagnac (30)
U-boat Creative Commons License 2001.04.05 0 0 45
morbiczer

Ne haragudjatok de pont a holocaust jutott eszembe.

"Szent fogadalmat teszek, hogy sose fogom elfelejteni, mi történt a Holocaust alatt és előtte és megígérem, hogy gondoskodok róla, hogy minden utódom is megtudja. Minek ehhez emléknap?"

Nekem ez fontos másnak más.
Akkor nemzetnek volt fontos ezért állítottak 1000 körüli országzászlót. Ez nem állami megrendelés volt és nem is kötelező mégis az emberek így gondolták.
Én is így gondolom.

U-boot

Előzmény: morbiczer (44)
morbiczer Creative Commons License 2001.04.05 0 0 44
Szent fogadalmat teszek, hogy sose fogom elfelejteni, mi történt Trianonban és előtte és megígérem, hogy gondoskodok róla, hogy minden utódom is megtudja. Minek ehhez zászló?
Előzmény: armagnac (41)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 43
A kárpátaljai bevonulás viszont már elég flottul ment. Talán a gyakorlat teszi a mestert?:)
Előzmény: U-boat (40)
U-boat Creative Commons License 2001.04.05 0 0 42
morbiczer

Mész az utcán és megtámadnak.
Azon is túl kell lépni?

U-boot

Előzmény: morbiczer (38)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 41
Szerintem abszolúte nem zárja ki egymást e 2 (vagy 3) dolog.
Előzmény: morbiczer (38)
U-boat Creative Commons License 2001.04.05 0 0 40
morbiczer

Területi igényeket nemzetiségi jog vagy történelmi jog címén érvényesíteni kívánó mozgalom.
Ez Trianon után országos mozgalom volt nagyon sok művésszel és a parlamentben állandóan téma volt rengeteg könyv és megemlékezés volt. Ők ezt másképp élték meg mint mi. Trianon és a Horthy korszak egybe esett az igaz de azért válaszd szét a kettőt. Az Irredentizmus békés mozgalom volt.
Jelzi, hogy 1938-ban a felvidékre alig tudtunk bevonulni mert nem volt katona és Bécsi Döntés kellett volna mikor itt 20 éve országos mozgalom volt. Ma is ha beszélsz Irredentával az biztos, hogy békésen kívánja rendezni a területi kérdést.

WWW.nemnemsoha.hu

Itt mindent elolvashatsz.

U-boot

Előzmény: morbiczer (34)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 39
Ja hogy úgy.
:)
Előzmény: Derek (37)
morbiczer Creative Commons License 2001.04.05 0 0 38
Persze. (Ez volt a Mussolini-idézet?)

Én inkább ezt írnám rá: "Tovább kell lépni." vagy "Ami nem megy, ne erőltessük."

Előzmény: armagnac (36)
Derek Creative Commons License 2001.04.05 0 0 37
"Hát, szerintem az állomás kb. 10 m-rel feljebb véget ért."

Igen azutan amikor odaraktak a viragladakat es lezartak a fout felol a Szechenyi terre felvivo utat(ott laktunk a 4 szam alatt 63-ig) a konyvesbolt elott, de ez valamikor mar a hetvenes evekben volt. a taxi placc azelott leert a mostani gyalogatkeloig az OTP-vel szemben. pont addig ahol a turul van.

Előzmény: armagnac (35)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 36
A felirata szerint "nem felejtünk". Ennyit csak szabad, nem?
Előzmény: morbiczer (34)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 35
Hát, szerintem az állomás kb. 10 m-rel feljebb véget ért. Na de ezen nem veszünk össze.
Előzmény: Derek (32)
morbiczer Creative Commons License 2001.04.05 0 0 34
...de az irredenta SZÓ, ami az ...
Előzmény: morbiczer (33)
morbiczer Creative Commons License 2001.04.05 0 0 33
Talán éppen azért, mert Horthy keze volt és Mussolini idézet volt rajta. Szerintem egy ilyen emlékmű nem(csak) az elszakított országrészeknek állítana emléket, hanem a Horthy-korszaknak. Abban pedig számomra nem volt gyakorlatilag semmi, ami iatt meg kellene róla emlékezni. Ha tényleg fenn akarod tartani az emlékezést a régi magyar területekről, akkor inkább szervezzenek iskolai utakat Erdélybe vagy a Felvidékre vagy legyen rendes oktatás ezekről a területekről földrajz órán. Én a kilencvenes évek közepán voltam gimnazista és esküszöm, nem emlékszem arra, hogy erről tanultunk volna. Ennek lenne értelme, egy ilyen zászlónak nem sok.

De szerintem a legnagyobb különbség: Én nem gondolom úgy, hogy a határokontúli magyarság gondjait bármifajta határrevízióval lehetne orvosolni. A húszas években ez egy életképes elmélet volt, ha akkor élek, valószínűleg én is úgy gondolkodok és nemcsak azért, mert akkor nem lehetett máshogy gondolkodni a kérdésről. Ez a vonat a második világháború és Jugoszlávia sorsa fényében elment. Nem tudom, hogy ebben a kérdésben mi a te véleményed, de az irredenta, ami az emlékművel kapcsolatban ismételten felbukkan egyértelműen azt sugalja, hogy ez a zászló nem az emlékezés, hanem a változtatás igányánek eszköze.

Előzmény: U-boat (26)
Derek Creative Commons License 2001.04.05 0 0 32
"Hát a Turul helyén max parkoló volt. Sőt az sem, virágládákkal leválasztott gyalogos terület volt."
Az volt a placc vege ahogy a kanizsai regi taxiallomast hivtak. Ismertem elegge,hiszen anyai nagyapam ott allt a kocsijaval minden nap en meg a Musiban uldogeltem a torzshelyemen a masik oldalon, mint most is ha otthon vagyok a Kauval,ha eppen hazaeszi a fene becsbol
Előzmény: armagnac (29)
Derek Creative Commons License 2001.04.05 0 0 31
Nekem van rola egy fenykepem 44-bol, anyam all elotte 17 eves koraban, mellette a legjobb baratnoje sarga csillaggal a kabatjan.:-((

A nagyapam ott lakott a teren a 28-as szam alatt amig le nem bontottak azt is, a Gal fafureszelo hazaban. Szemben a Grof autoszerelo muhelyevel.

Előzmény: U-boat (28)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 30
A kiképző terep igen, de a "főhadiszállás" az Ady utcában.
Előzmény: Derek (25)
armagnac Creative Commons License 2001.04.05 0 0 29
Hát a Turul helyén max parkoló volt. Sőt az sem, virágládákkal leválasztott gyalogos terület volt. Elég igénytelen kivitelben. Érdekes, hogy a vidéki szabaddemokraták nem utálkoztak a magyar történelem fölött. Azóta persze nincsenek vidéki szabaddemokraták:))
Előzmény: Derek (18)
U-boat Creative Commons License 2001.04.05 0 0 28
Derek

Láttam a képeket valami helyi újságból mikor kiásták.
Ha tehetem én is elmegyek.

U-boot

Előzmény: Derek (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!