Keresés

Részletes keresés

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.02.08 0 0 62806

Aww nagyon cuki Zsofi! :) latszik, hogy elvezi a pihe-puha agynemut :))

mi neha fozunk Sammynek, de inkabb kenyezteteskeppen, meg nagyon szereti a repat, tavasszal mindig kap nyers spargaveget, es minden reggel kap egy pici sajtot, amikor sajtot reggelizem - igazi sajtfuggo lett! :) viszont a kicsiknel szerintem nagyon nehez beloni a helyes aranyokat a kajaban, igy sokkal biztonsagosabb a tap, es azt is pontosan kimerni. Sammy Pro plan  puppy small and mini - sensititve skin eledelt evett kiskoraban, most pedig Pro plan sensituve skint kap Orijennel vagy Real Nature-rel keverve, es neha fozunk neki (nagyon fontos, hogy hagymat, krumplit, szolot, csokit, nyirfacukrot, fuszereket nem szabad adni neki: a krumplit nem tudja megemeszteni, a tobbi pedig mergezo a kutyak szamara. a so sem jo. gyumolcsbol is csak modjaval, mert sok benne a cukor egy ilyen kicsi kutyanak. a csirkere pedig sok mopsz allergias, szortuszogyulladast kaphatnak tole. Zsazska a Brit Care tapra eskuszik, en is sok jot hallottam rola, sajnos mifelenk csak a csirkes valtozat kaphato. Bocs, ha sok olyan infot irtam, amik  nektek  is egyertelmuek! kerdezz meg nyugodtan! :)

ja es ha tavasszal van feletek csupasz csiga, azzal is ovatosan: a kutyakra mergezo nedvet bocsat ki, nem valo mopszok szajaba :)

Előzmény: mopszimado (62803)
mopszimado Creative Commons License 2015.02.07 0 0 62805

:)

mopszimado Creative Commons License 2015.02.07 0 0 62804

Nagyon ari a mopszod, ime itt a mienk is :) ez ma reggel keszult, a paplanos agyban. Sajnos a legtobb kepet nemtudom ide feltenni mert tul nagyok . Jo ejt mindenkinek :)

mopszimado Creative Commons License 2015.02.07 0 0 62803

sziasztok :), nagyon orulok hogy irtatok, Zsofi ugy no mintha huznak felfele:), mar nem az a kicsi gomboc, akit elhoztunk par hete, kesz nagylany lett, megprobalok kepeket feltolteni ide. Szeretnem megkerdezni toletek, hogy hazi kajaval probalkoztatok-e? nekem aztmondtak nemszabad, csak kutyatapot na es joghurtot, amit imad is, ezen kivul meg csak gyumolcsot adtunk. Varom valaszotokat.

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.02.07 0 1 62802

 

Ez is ô :)

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.02.07 0 1 62801

Íme, a mi mopszunk már ilyen nagy komoly mopsz lett:)

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.02.07 0 0 62800

Én is nagyon sok örömet kívánok Zsófi mopszhoz! :) Csináljatok rengeteg képet és videót róla, mert piciként napról napra változnak a kutyusok, és szuper visszanézni ezeket a felvételeket, amikor az embernek hirtelen nagy, felnôtt mopsza lett :))  és töltsetek majd fel róla ide is képet! <3

Előzmény: mopszimado (62797)
zsazska Creative Commons License 2015.02.04 0 0 62799

Szia Mopszimádó! 

Mostanában nagyon ellaposodott a fórum, pedig régebben nagyon pörgős volt itt az élet. Mára már főként a facebooknak köszönhetően sorra elpártoltak a régi tagok. 

Azért, ha van kedved, tölts fel képet a pindurkádról. Hátha a fotó meghozza majd mások kedvét is, hogy újra hírt adjon magáról! 

Zsófi nagyon különleges név egy mopsznak :D Kívánom, hogy hosszú éveken keresztül szólongathasd majd ezen a szép néven! 

Előzmény: mopszimado (62797)
mopszimado Creative Commons License 2015.02.03 0 0 62798

Ide mar senki sem irogat? :(

mopszimado Creative Commons License 2015.02.02 0 0 62797

sziasztok. uj mopszgazdi vagyok, van egy 2 honapos mopsz kislanyom, zsofi a neve es az ,,ujjai,, kore csavarta mar az egesz csaladot :)

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2015.01.01 0 0 62796

Boldog uj evet minden kedves mopsznak es gazdinak!

 

zsazska Creative Commons License 2014.12.23 0 0 62795

Sziasztok! 

 

zsazska Creative Commons License 2014.11.26 0 0 62794

Akkor ha lement az antibiotikum kúra, nyugodtan adhatod neki a valurinál szirupot. Én is gyógyszertárban vettem, és a gyógyszerész nagyon rendes volt, mert utána nézett, hogy mennyit adhatok belőle kutyának súly szerint. 

Előzmény: NPETY (62793)
NPETY Creative Commons License 2014.11.26 0 0 62793

Szia Zsazska húgy úti meg valami kristályosodás pisi végén pár csepp véres volt de nem mindig ezt kezeljük.

 

zsazska Creative Commons License 2014.11.22 0 0 62792

Azt nem írtad, hogy milyen gond van a vizeletével? Húgyúti fertőzés? Mert arra nyugodtan adhatsz neki valurinál szirupot. Nekem is votak ilyen gondjaim Cleónál, és nagyon jó hatással volt rál. Ha esetleg emiatt kapott már antibiotikumot, akkor azt szedje be maradéktalanul, de később megpróbálkozhatsz a sziruppal megelőzésképpen is. 

Előzmény: NPETY (62791)
NPETY Creative Commons License 2014.11.20 0 0 62791

Köszönöm  várjuk a jövő hetet mert hétfőn kell vissza menni pisivel mert elég rossz volt az eredmény  úgy csinálunk mindent ahogy a doki mondja meglátjuk.

 

zsazska Creative Commons License 2014.11.19 0 0 62790

Sajnálom, hogy nem sikerül uralni a helyzetet. Remélem, hogy tényleg a gyógyszer okozza a tüneteit, és ha már nem kell szednie, megszűnik a viszketés is. Minden esetre meglep, hogy akkor is ezt kell szednie, ha esetlegesen lehet ez is az ok. Jobbulást kívánok! 

Előzmény: NPETY (62789)
NPETY Creative Commons License 2014.11.19 0 0 62789

Szia Zsazska  meg lett a teszt idő közben elég gáz a szitu de megvan az eredmény . Viszont olyan tápot adok neki amit a doki adott Acana bárány alma gyógynövény elvileg totál mentes mindentől , ugyan úgy vakarózik megint . Van egy pisi probléma amire szed antibiotikumot a neve Baytril flavour ill egy pasztát amit Uro-petnek hívnak. Szerintem a tablettától vakarózik de muszáj végig adni neki , a doki azt mondja h nem lehet . A táp ára nem érdekel csak ne legyen baja a szteroidot nem lehet már adni neki mert túl sokat kapott még egy vizsgálatot nem csináltunk meg a belégzésest . Én még arra gondoltam h esetleg a porra mert a mellkasán a szőr hiányos, a bűzmirigyet feltöltettük ennek ellenére ott vagyunk ahol az elején vakarózik piros a bőre hullik a szőre nem tudom mit csináljunk .

 

zsazska Creative Commons License 2014.11.18 0 0 62788

Szia Peti! 

Bocs, de egy ideig nélkülöztem a fórumot...

Az allergia vizsgálat remélhetőleg rávilágít majd arra, mi okozza a tüneteit, és ha szerencséd van, akkor megfelelő táplálással kiküszöbölhető lesz a kellemetlenség. 

Addig esetleg próbáld ki ezt: http://allati.com/allatgyogyaszati-termekek-/vitaminok-immunerositok/vetri-care/-----------------ujdonsag--vetri-care-allergy-120szem-tabletta-pollen-es-etel-allergia-ellen--1246-3.html

 

Súlyos esetben állatorvos adhat neki szteroidot, mert ha tovább vakarózik, akkor könnyen felülfertőződhet bakteriálisan is, de ezt csak akkor, ha már az allergia teszthez a mintát levették, illetve ha a tesztet nem mostanában végzik, akkor kaphat most is. Nálunk annak idején Cleónak kellett adni szteroidot, és két nap alatt elmúlt minden viszketés, vakarózás, és két hét után nyoma sem volt az egész allergiának....persze atópiás dermatitiszre való tápra is áttértünk ezzel egyidejüleg. Rengeteg gyártó forgalmaz erre megfelelő tápot. A Trovet, a Pro-vet, a Brit-Care, stb. Ezek mind nagyon jók! Mi elsőként Hills-szel próbálkoztunk, ami nagyon jó volt, de nagyon drága. Azt követően tértünk át előbb a Pro-vetre, magy pedig a Brit-Care-re. Mindegyikkel nagyon meg voltunk elégedve. 

Jobbulást kívánok! 

 

 

 

Előzmény: NPETY (62786)
PoloShop.hu Creative Commons License 2014.11.13 0 0 62787

Nekem nincs mopsz kutyám, de ezt meg kell néznetek, nagyon szuper mopsz kutyás pólók azoknak akik szeretik a mopszokat és a cikk legvégén találhattok videó bemutatót a mopsz kutyákról amiben nagyon fontos és éredekes dolgokat tudhattok meg a mopszokról: http://www.poloshop.hu/mopsz-kutyas-polok/

 

NPETY Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62786

Szia zsazska lenne egy problémám a kicsink nagyon vakarózik kipróbáltunk jó pár tápot konzervet a hypoallergént és mégis vakarózik most a nyakát véresre vakarta piros bőre a füle belül olyan mint az ekcémás lenne allergia vizsgálatra viszem , ezen kívül mit tudok tenni . van egy táp aminek ibériai sertés az alapja azt szeretném kipróbálni arról esetleg valaki hallott ?

zsazska Creative Commons License 2014.10.29 0 0 62785

A szőrhullás oka a hirtelen jött lehülés miatt felgyorsult vedlés. Adj neki bőrtápláló tablettát, és kefélgesd sűrűbben. A megnövekedett étvágy sem szokatlan egy mopsztól. Én nem kapkodnék azzal az orvosi vizittel. 

Előzmény: sir mopi (62784)
sir mopi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 62784

hello 

megint a segítségeteket kérném.Az öt éves mopszomon észrevettem hogy az utóbbi napokban feltünően sokat akar enni étkezési időben.illetve elkezdett a szőre hullani jobban mint eddig de nem foltokban.utánna olvastam okozhatja a vese.Nem tudom elvgyem-e orvoshoz.Van valami tapasztalatotok?vagy ez igy ősszel normális lehet?nem veszek észre más tünetet.nem bágyadt nem letargikus.eszik rendesen játszik is.köszi

zsazska Creative Commons License 2014.09.30 0 0 62783

Szívesen. 

Előzmény: sir mopi (62782)
sir mopi Creative Commons License 2014.09.30 0 0 62782

Kedves Zsazska.Nagyon köszönöm a válaszodat.Jelenleg az első kullancs kivetele utáni 8. napnál tartunk és semmi tünet.Remélem a második kullancs sem fertőzte.az orvos inkább tulbuzgó ezt el kell ismernem . de eddig mindig segített.A msáodiknál azért már nem vittük el hogy kivegye a fejet.Remélem minden rendben lesz.Köszönöm mégegyszer

zsazska Creative Commons License 2014.09.29 0 0 62781

Szia! Én eddig akárhány erről szóló, állatorvos által írt cikket olvastam, mindegyikben azt írták, hogy nem szüséges a fejet eltávolítani. A beszakadt fej nem képes újabb kórokozókkal fertőzni az állatot, és magától kiesik néhány nap múlva. 

Ami pedig az oltást illeti, én azt is elhamarkodottnak ítélem. Az Imizol a babesoisis ellen véd csak, és csak akkor szokás beadni, ha a tünetek jelentkeznek, (ami a csípést követően minimum 1 hét lappangás után következhet ben)  illetve ha végeztek vérkenet vizsgálatot, ami alátámasztja a babesiosis fertőzés meglétét. 

Olvasd el ezt a linket: http://www.mezokovesdiallatorvos.hu/hu/mit+erdemes+tudni+a+kutyak+babesiosiarol++1.html

 

Véleményem szerint sikerült kifognod egy túlbuzgó, és/vagy lehúzós dokit. 

Az is meglep, hogy ezek után miért nem ajánlott ő maga megfelelő védekezésre alkalmas szert nyakörv, vagy spot-on készítményt. 

Ami ezeket a védeőszereket illeti, hát nehéz a döntés. Ami jó az egyiknek, nem biztos, hogy a másiknak is beválik. Nekem pl. Jumikám allergiás rohamot kapott az egyik nyakörvtől, míg a többi kutyámon nem tünetet, sőt. Jumin is volt már azt megelőzően is ugyan olyan nyakörv, s mégis majdnem az életével fizettünk érte. Szerencsére miután kótyagosan tántorgott, folyt a nyála, és szemmel láthatóan fulladt, végiggondoltam, hogy mi változhatott körülette előző este óta, és eszembe jutott, hogy csakis az új nyakörv lehetett a lúdas, így a nyakörv toxikológiai leírásával kezemben azonnal a dokihoz vittem, ahol infúzióval, és injekciókkal csillapították a tüneteit, és a nyakörvet az összes kutyámról el kellett távolítanom, mert Jumit az is irritálta volna, ha velük érintkezik. 

Ezért  mondom, hogy nem egyszerű, de az Advantixról eddig csakis jókat hallotam, tapasztaltam. Ez létezik nyakörv, és spot-on formában is. Drágább az átlagnál, de megbízható, és 5 rovar ellen véd 4 hétig. 

 

 

 

Előzmény: sir mopi (62780)
sir mopi Creative Commons License 2014.09.28 0 0 62780

Sziasztok.Segítségre lenne szükségem.e hét hétfőn a kutyusomban találtam egy kullancsot.Életében először.Kivettem, majd másnap elvittem állatorvoshoz aki közölte hogy benne maradt a feje.Kapott injekciót meg helyi érzéstelenítőt majd kiégette a fejet.Azt mondta hogy az ilyenkor szokásos oltást nem adja be mert ha egészséges a kutya akkor iszonyatos kínokat él át.Ha fertőzött volt a kullancs akkor 7-8 nap múlva jelentkezhet piros színű vizelet, étvágytalanság kedvetlenség.--Ha észreveszünk valamit ezek közül azonnal vigyük és megkapja az oltást. Eddig semmi jel szerencsére .viszont ma megint találtam benne valószínű megint bent maradt a fej.Kérdéseim:tényleg baj ha benne marad a fej?több helyen olvastam hogy nem baj mert kilökődik.de a doki azt mondta nem maradhat.A másik kérdésem nyakörvön kívül védhetem mopimat mással is a kullancs ellen?előre köszönöm válaszaitokat.Bármit ami a kullancsal kapcsolatosan tudtok irjátok.Minden érdekel.Köszönöm

Judaya7 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62779

Zsazska okvetlen konzultálok a dokinkkal!

Köszönöm a tippjeidet :)

Előzmény: zsazska (62777)
Judaya7 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 62778

Szia Sorsi86!

 

Nagyon köszi,hogy beleástad magad Dexterkém ügyébe :)

 

Az a durva,hogy sokat mozog ,súlytól függetlenül aktív kis 3 éves,reggel és este kap enni és mégsem fogy...nasiként kap némi sajtot,na arról,hogy fogom lehozni őt :D ...

Előzmény: Sorsi86 (62775)
zsazska Creative Commons License 2014.09.10 0 0 62777

Judaya! Szerintem vedd fel a kapcsolatot az egyik állatpatikával, és kérj tanácsot. 

Az egyiknél találtam szintén egy royalt, de ebben is van csirke, de dehidrált formában, és úgy tudom, hogy így már fogysztható allergia esetén is, de mindenképp kérd ki szakember segítségét! 

 

 

Előzmény: zsazska (62776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!