Keresés

Részletes keresés

next2 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169649

Akiket említesz, 22 évesek voltak akkor. 

Nem 16. Nyilván komoly gondok lennének, ha egy sereg 16 évessel állnánk ki 25 évesek ellen.

Ezért gondolom, hogy padozni fog ez a srác is.

Pl Isaac volt ilyen, aki ifjú tehetségként jött, és a padot erősítette nálunk. Nem ismerem személyesen, de feltételezem, megbánhatta azóta, hogy hozzánk jött.

Előzmény: agymosott09 (169642)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169648

Brandt helyett lassan bárki jöhetne, mert ahhoz képest amit vártunk tőle és amit néha azért megmutatott, egyre jobban maga alatt van.

Előzmény: agymosott09 (169646)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169647

Jó, rendben, azért túlzás volt azt írni, hogy nem ért semmit, de igen, én még mindig a bajnoki cím szemszögéből néztem.

BL-t tekintve katasztrófa nem történt, és mivel a bajnoki címről így vagy úgy de lemondtam ezek után, értékelhetjük úgy is, hogy mentettünk 1 pontot.

Előzmény: agymosott09 (169622)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169646

Knauff ma két góllal jelezte Terzicnek, hogy talán hiba volt nem nevezni a profi keretbe tegnap. (BVB II - Aachen 2-1) Brandt helyére jöhetett volna a hajrában még egy tini ;)

négyévszakos Creative Commons License 2021.01.17 -1 0 169645

Az elmúlt 2 hónapban kétszer utaltam rá, hogy ez a srác pár meccs után újra sérült lesz. Meg kéne kérdezni, a csigazabálók visszavennék-e ;)

Előzmény: agymosott09 (169643)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169644

akarom mondani, KO-val. 

Előzmény: agymosott09 (169643)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169643

Sajnos mégsem húzódás, izomszakadás van Zagadounál, nem 1-2, hanem várhatóan több hét. Ha van rá mód és pénz, most lépni kéne. Andreas Christensen alig játszik a Chelsea-ben, egy kölcsön AK-val jöhetne. 

Előzmény: agymosott09 (169629)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169642

A BVB-ben jelenleg 5-6 tini játszik, és nincs velük gond, nem tapossák őket a gyepszőnyegbe. Akkor sem volt gond, amikor az 5-6 tini Klopp keze alatt bajnoki címet nyert. (Hummels-Subo páros, Sahin, Götze, Bender). És amúgy meg érted, kit érdekel, hogy tinik vagy sem, az számít, hogy jók. Persze 2-3 év múlva még jobbak lennének, de akkor már nem igazolnának hozzánk. Viszont hiába igazolunk rutinos játékosokat, ha azok szarok. Messi és C meg nem fog idejönni és Alaba sem. Ez van. 

Előzmény: next2 (169641)
next2 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169641

Az van velük, hogy 2-3, ha játszik, jól kiegészitik a többieket, de ha 5-6 tini fog játszani,

A 28 évesek be fogják őket taposni a fűbe. Nem lehet rájuk építeni a csapatot, mert félkészek

Még. Brandt játéka teljesen indokolatlan, ebben egyetértek.

Előzmény: agymosott09 (169638)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169640

Ki írta, hogy biztos, hogy nyerünk? Azt írtam, hogy mi vagyunk az esélyesek, de ha nyerni akarunk, fejlődni kell, és tanulni a hibákból. Bárki nyerhet. De ettől még egyik említett csapat sem esélyesebb, mint mi. A fogadóirodák is nyilván a BVB-hez adják a legkisebb szorzót. 

Előzmény: négyévszakos (169639)
négyévszakos Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169639

Kiel a bajorokon jutott tovább. Tök mindegy milyen körülmények között, küzdeni tudnak, utolsó másodpercig mennek ellenszélben is, nem írnám le őket. Győzni nem hiszem hogy fognak, de 1-2 forduló még bennük lehet. S04? Miért ne? Láttunk már bajnokságból kieső kupagyőztest. De hogy a lassan állandó mumusunk, Werdert ne is említsem. Tavalyi döntős Kusen? BL-ben is meglepetésre képes Galdbach, vagy a most már teljes joggal élcsapat Lipcse? Azért ne legyünk annyira biztosak semmiben, láthatjuk hogy a csapatunk bárki ellen képes alulmaradni, helyzetetek tömkelege mellett is pontokat hullatni.

Előzmény: agymosott09 (169627)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169638

Elméletnek logikus, de mégsem a Brémában játszanak a 16 évesek, hanem itt. És ami még érdekesebb: nem a tinik miatt ingadozó a BVB teljesítménye. Amennyire ők ingadoznak, annyira szinte minden felnőtt profi is ingadozik, az igazi problémát a rutinos játékosok jelentik. Haaland tegnap szar volt, de előtte volt 25 bundesligameccsen 25 gólja, és kb kétszer játszott rosszul. Reusnak ehhez képest minden második meccse szar. De még csak nem is ő jelenti a legnagyobb problémát, Meunier tegnap jó volt, de előtte volt 10 pocsék meccse. És akkor közeledünk a jéghegy csúcsához: Brandt, aki 16 évesen inkább egy kisebb csapatot választott, aztán rutinos profiként idejött, mert úgy érezte, eljött az ideje. Ehhez képest itt és most egy kalap szar, de Nico Schulzhoz képest még ő is jó. Szóval mi van a tizenévesekkel? Hogy Moukoko ideges volt az első két meccsén? Aha. 

Előzmény: next2 (169634)
Datsyuk Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169637

Jó, de a helyzet kihasználáson (nem a helyzet kialakításon) utasítással nem igazán tudsz javítani. Nézd csak meg Bellingham vagy Brandt lövését. Eléggé sarokra mentek azok is. Ez inkább mentális dolog fejben dől el. És itt pont lehetnek napok amikor nem megy be, sőt átragad a többiekre is. Mert jön a túlgondolás, hogy már x-szer elszúrtuk ezt pontosabban kell lőnöm.
Helyette jön Meunier suhint rajta egyet és bent van.

Can támadásban valóban nem volt aktív, de az ő feladata a mainzi kontrák megakasztása volt. Mivel Mainz középen mindent zárt és inkább a széleket ajánlotta fel. Össze is szedte az 5. sárgáját kihagyja a Leverkusent (Delaney-nek már 4 sárgája volt, gondolom ezért is maradt a padon, így a keddi középpálya szinte adott).

Értem, hogy hoztál volna be csatárt, jött is Mouki. De ők szintén csak szélre tudtak volna kihúzódni és Tigges nem hiszem, hogy hatásos lett volna kis területen 1-1 /1-2 szituációkban. Akkor már inkább Reinier, akitől eddig nem sokat láttunk (kölcsön szerződését már lehet most megszünteti a bvb). Vagy akkor tényleg be Tiggest és beadások egymás után, hátha Haalandal az egyiket befejelik.

Vajon mi van Dahouddal? Még a keretben sem volt. Szerintetek kölcsön vagy egy csere van láthatáron és ezért nem játszik most?

Előzmény: w.ullrichfun (169630)
w.ullrichfun Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169636

"Persze az is lehet, hogy a Mainz cseréi működtek jól,"

Igen, és ezért rejtély, Terzic miért nem cserélt? Tigges, Reinier elöl biztosan aktívabb lett volna, mint bármelyik fáradt támadó, köztük Haaland is - ahogy Muko is okozott gondokat a beállásával ...

Előzmény: agymosott09 (169632)
w.ullrichfun Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169635

Én nemtom mit láttál tegnap Brandttól "jónak" :) (?)

Nekem egyetlen értelmes, előre irányuló, támadást nagyban segítő, ellenfél kapuja felé veszélyt hozó, v fokozó megmozdulása nem rémlik. Sancho nagyon sok, de Reus, Haaland, Rapha, Bellingham és Meunier is több ilyet villantott, Julian barátunk ismét kilógott lefelé (elfogult vagyok vélhetően, ezért nálam erősen, de bármilyen nézőpontból egyértelműen)

Meunier lett a Man of the match, az full jogos, igaz számomra nem volt meglepetés a belga, eddig sem láttam annyira rossznak, mint ahogy kritizálják többen itt is, v a fészen. 

Amit pl. én figyeltem meg többször (6-7 esetben min., de lehet 10 ilyen is volt) az 1. fi.-ben a baloldali Rapha-Sancho-Reus megállított, visszapasszhoz vezető akcióknál ott állt Meunier a jobboldalon üresen, és előtte tiszta terület, a mainzi védelem teljesen áttolódott Guerreiro oldalára, egyetlen esetben sem ment egyből a "nagykereszt" passz v ívelés, indítás, ami kívülről nézve egyértelmű hiánynak tűnt, viszont egy Can-Hummels, v Zaga-Hummels -> Meunier körbepasszal, de lassan és körülményesen igen, de addig a vendégbusz kényelmesen visszadöcögött, és ott is zárt. Egy apróság, amit valószínű nem éreztek-láttak a pályán, pedig a 2. percben ott ment gólig akció - kár h 10 cm les volt, de a hatására lett ennyire defenzív a Mainz, és nem elég koncentrált a BVB, "úgyis beakad 1-2" jeligére.

A tiziket el kell venni Marcotól, nem elég higgadt hozzá, nálam Haaland lenne az első számú erre.

Előzmény: wdvarhel (169624)
next2 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169634

Nem itt van a legtöbb esély egy 16 évesnek, hanem mondjuk egy bréma szintű csapatban.

Mi meg ne lepődjünk meg, ha időnként összeomlik a csapat, ha 4-5 u20-as játékos játszik egyszerre.

Értem én, hogy tehetségesek, de kisfiúk még felnőtt férfiak ellen. 

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169633

A játékosok szempontjából az a lényeg, hogy itt van a legtöbb esély játékra egy topligában. 

És egyébként nézd meg, kik játszanak sokat, és kik padoznak: Reyna, Sancho, Haaland, Moukoko mind állandóan játszanak, és Morey is kapott esélyt bőven. Aki elégedetlen lehet, az pont az idősebb korosztály, Nico Schulz például. 

Előzmény: next2 (169631)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169632

Ki lehet játszani több tiszta helyzetet, de azt nem lehet taktikai utasítással orvosolni, hogy Reus 10 méterre a kaputól üresen ne lője bele a kapusba. Ezzel együtt, a második félidő tényleg visszaesés volt, már a bekapott gól előtt is, Bellinghammel az élen, ő úgy tűnt, teljesen kifáradt, ami nem is csoda a sérülése utáni kihagyás miatt. Innen nézve logikus volt, hogy ő jött le, és nem Can. Moukoko beállása után volt egy fellángolás, újra az első félidőt idézte a játék, de ez csak a kihagyott tizenegyesig tartott. Az valahogy lezúzta a maradék hitet a csapatban. Persze az is lehet, hogy a Mainz cseréi működtek jól, és a friss emberek jobban fogták a támadóinkat megint. 

Előzmény: w.ullrichfun (169630)
next2 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169631

Ez nem zárja ki a padozást, csak azt jelenti, máshol kevesebb ilyen típusú játékos van.

Előzmény: agymosott09 (169628)
w.ullrichfun Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169630

"Én nem tudok olyan módositásról amitől hirtelen jobb a helyzetkihasználás."

Pedig ilyeneket még a vén Lüszi is produkált, nem is egyszer. A tréner dolga pont az, h kintről jobban látva miért nem, szünetben okít, hogyan lesz igen. De a spílerek egymás közt is tisztázhatják, mi volt a hiányosság, mi volt az apróság, egy kis váltás, tudatosabb-pontosabb passz(indítás-beadás) vagy lövés, és elég sokszor láttunk gólokat szünet után a csapattól, mikor úm. "helyre kerültek a dolgok" 

"A BvB dominált és ahogy írod, sorra hagyta ki a helyzeteket. Nem éreztem, hogy Brandt vagy Can rosszul játszott volna."

Can egyáltalán nem játszott rosszul, de én többször láttam "üresben" ácsorogni, v közelről meccset nézni, mert tkp nem volt rá szükség, a 8 emberrel védekező vendégek és Hummelsék sora közt néha bukkant fel pillanatokra egy mainzi, vagy a labda, Bellingham előrébb is húzódott rendszeresen, szinte OM-ként, helyzetei is lettek, míg az 1-2 nem buszozó fehérmezesre így is 3-4-5 sárga jutott. Brandt tegnap sem volt jó sztem, bár lehet már elfogult vagyok, de ismét kilógott lefelé. Én hoztam volna még 1 csatárt, de akár kettőt, és 4-3-3-ra váltva, Reust és Sanchot kicsit hátrébb húzva 3 csatárral megyek a busznak. Kockázat? Nem annyira, ha a tabellán feljebb kerülés a cél, szerintem.

Lehet Bellingham nem volt még 90 perces formában, (akkor érthető, ha Can fentmarad) de hogy miért nem volt több csere, pedig látszott a fáradtság tisztán a 80. perc környékén? Ebből jött nekem, h beletörődés, elfogadás, de miért, mert 1 pontot kockáztatott volna 3 csere támadó céllal beküldve?

Most így aludva egyet rá, azért bosszantottam magam feleslegesen, mert szünetben ugye vezetett a Wolfs, és ha nyer a BVB, előzheti a redbullt (is) ... na ez a másik meccsen is változott, de ehhez képest a 'kusent sem sikerült, viszont majdnem kikaptunk otthon az utolsótól ... saját dolgát nehezíti a csapat a sima top 2.-4. hely megszerzése terén.

Előzmény: Datsyuk (169616)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169629

Zagadounak a jelek szerint - ahogy az várható volt - 1-2 hetet kell kihagynia. A Leverkusen elleni meccsre egyetlen tartalék középhátvédunk Piszczek, merthogy Can megkapta az ötödik sárgáját. Nem tudom, mennyire kapcsolódik aktuálisan, de állítólag a Cagliari lengyel hátvédje, Sebastian Walukiewicz iránt érdeklődik a vezetés. Bizonyára nem lenne olcsó, 2024-ig szól a szerződése, a piaci értéke pedig kilőtt az égbe az idei szezonban, már 10 milliónál jár. Nem tartom valószínűnek, hogy lenne most rá akárcsak a piaci értéknek megfelelő összegünk. Talán nyáron. 

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169628

"kilóra vesszük a tehetségeket hogy, aztán padozzanak nálunk"

Európa topligáiban a BVB adta a legtöbb játékpercet 21 éven aluli focistáknak az összes csapat közül. Pár napos hír a transfermarktról. Ez legalább akkora mellé, mint tegnap Reus tizije. 

Előzmény: next2 (169626)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 1 169627

"Hogy mi is a BVB? Kupagyőzelem első számú esélyese? Aztán mire fel?"

Szerinted ki az? A Kiel? Esetleg a Darmstadt? A Schalke? 

A BVB évek óta második. Ez azt jelenti, hogy a Bayern utáni legjobb csapat. Namármost, ha kiesik a legfőbb esélyes, aki mindig az első, akkor ki lesz a legfőbb esélyes? A harmadik? A tizedik?

Előzmény: négyévszakos (169625)
next2 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169626

Lassan indíthatnánk egy gimis csapatot is. Nincs bajom a sráccal, jöjjön csak, 

Csak értelmét nem lázom, hogy kilóra vesszük a tehetségeket hogy, aztán padozzanak nálunk

2-3 évet.

Előzmény: Datsyuk (169623)
négyévszakos Creative Commons License 2021.01.17 -1 0 169625

a Bayern kiesése után mi vagyunk a német kupa elsőszámú esélyesei is.

Hogy mi is a BVB? Kupagyőzelem első számú esélyese? Aztán mire fel? Mert én nem látom ezt a mindent elsöprő lendületet, akaratot, tudást a csapatban. Meg azt írod hogy is. Mi is? Minek az elsőszámú esélyese még ez a csapat? 

Klopp óta mindenki reménykedik hogy ha kis lépésekkel is, de azért lassan majd közelebb kúszunk a bajorokhoz, és végre nem az lesz hogy az első forduló előtt mindenki odaadná nekik a bajnoki címet, hanem végre huzamosan legalább kétcsapatossá válik a küzdelem, és közel egyenlő esélyekkel vágunk majd neki a bajnokságnak. Ehhez képest nemhogy a bajorokhoz nem kerülünk közelebb, már a magabiztos második hely is nagyon küzdelmes, sőt, szerintem ebben az meg se lesz. Mi nem tudtunk megfelelően fejlődni, míg a közvetlen riválisok igen. Örüljünk ha a végén négyben leszünk.

Előzmény: agymosott09 (169622)
wdvarhel Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169624

Tegnap nehezen emésztettem meg Reus kihagyott büntetőjét, illetve a két elhullajtott pontot az érzelmek viharában. Amúgy Reus elcseszett tizenegyese amúgy nem ért meglepetésként, látszott a testbeszédén, hogy túlgondolja – ráadásul lássuk be, Reus mindig is pocsék tizenegyeslövő volt.

Ma már kevésbé látom drasztikusan a dolgot.

Vannak ilyen napok, amikor nincs szerencsénk, egyszerűen nem sikerül gólt rúgni, noha a helyzetek futószalagon jönnek. A játék viszont rendben volt, és számomra ez a legfontosabb. Ugyanis ez a fő biztosítéka annak, hogy a következő fordulókban a pontok is jönni fognak. Favre alatt tipikusan az ilyen meccsek első félidejét rendszerint értékelhető gólhelyzetek nélkül hoztuk le. Ami még rohadtul nagy pozitívum az a sokat szidott Brandt és Meunier szereplése. Előbbi első félidőben remekül játszott, a második félidőben a csapat teljesítményével egyetemben némileg visszaesett a teljesítménye. Meunier viszont gyakorlatilag lehozott egy tökéletes meccset – a végén az a suta megmozdulás pedig azért kellett, hogy elhiggyük, ez tényleg ő, nem pedig az ikertestvére.

Terzic remélem lesz annyira tökös, hogy elveszi Reustól a tiziket vagy minimum rendez egy házi tizilövő-bajnokságot. 

Datsyuk Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169623

Hát igen, lehet spekulálni. A verseny mindig jót tesz a teljesítménynek. Ha tovább fejlődik akkor megvan a backup csatár.

@next2: Azt olvastam, hogy hosszabbítani akart de az Ajax első ajánlatát elutasította. Utána nem jelentkeztek nála(Overmars túl sokáig tétovázott), a bvb pedig bekopogott.

Előzmény: agymosott09 (169621)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169622

Semmit nem ér? Na várjunk, akkor az volt a szöveg, hogy az egy hatpontos meccs. Ez biztosan nem volt hatpontos. A bajnoki cím esélyének szempontjából persze katasztrofális a tegnapi, de 1-2 fordulóval a Red Bull előtt még azt vizionáltuk, hogy a BL sem lesz meg. A reális cél pedig a magabiztos dobogós helyezés, ennek a szempontjából pedig nem katasztrófa a tegnapi, pláne hogy az RB és a Leverkusen is botlott. És most a Bayern kiesése után mi vagyunk a német kupa elsőszámú esélyesei is. De utóbbihoz a tegnapi bakikat el kell kerülni. A cél tehát az, hogy legyen fejlődés. Terzic szembetalálkozott az Union meccsen azzal a problémával, hogy a kemény fizikális foci ellen nem megy a játék. A következő meccseken változtatott, és fizikálisabb, keményebb lett a BVB. Most az a feladat, hogy a tegnapi meccs hibáit küszöbölje ki, és erősebben jöjjünk ki ebből a pofonból. Mert az nem kérdés, hogy az volt a tegnapi. 

Előzmény: zlotyi11 (169613)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169621

Egyre inkább ez a trend világszerte, és nem igazán látom, hogy ez elkallódáshoz vezetne. Inkább az a fura, hogy Moukoko mögé jön másodiknak, holott Moukoko azért szerintem nem valószínű, hogy lelépne a következő 3-4 évben. 

Előzmény: next2 (169620)
next2 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 169620

És ez miért jó neki? Nem jobb lenne neki a saját hazájában, saját csapatában

Felnőni, mint  16 évesen külföldre menni? Jó módszer az elkallódásra..

Előzmény: Datsyuk (169619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!