Keresés

Részletes keresés

bokor istvan Creative Commons License 2009.03.31 0 0 658
OK. most magyarázkodnom kellene, amit utálok nem irhat az ember minden kép mellé könyvet a készités körülményeiről. sosem mondtam, h müvésziek a képeim, és az se biztos, h mindenkié az aki müvész.(ez a szép a szubjektivitásban.) a japán turistás-ban igazad van azt az amerikaiautóstalin készült csípőből lőve. a nézettsége a százszorosa a többinek azért nem vettem le, had bámulják. eredetileg egy másik mappában volt. aktot nem teszek fel mert mindenki akit látsz az oldalon amatőr mint én. (a pénzes munkáimra értettem, h néha vagyok profi, de azok események vagy tárgyfotók.) sosem kértem pénzt senkitől aki eljött hozzám, ők közelebbi vagy távolabbi ismerősök.
Ebből is látszik remélem, h nem vagyok profi :-)

lehet, h csak máshonnan szem léled ezt a dolgot, nem ugyanaz a hátterünk.

a topikba azért tévedtem, h hátha itt kreativ alkotómunka folyik, találok pl. ilyen linkeket amik hasznosak.
ezennel visszavonulok - jó fényeket jó hangulatot.
Előzmény: Aga (657)
Aga Creative Commons License 2009.03.31 0 0 657
Kedves Istvan!

Most jon a megkapod a fejedre resz:)

Gyorsan atfutottam az emlitett mappadat de egyetlen aktfotot sem talaltam benne, mind fashion / glamour inkabb. Kerlek ird meg, hol keressem.

De hogy meg egy kicsit kritizaljak is:

http://indafoto.hu/bokoristvan/image/1457573-7241f2c9/4545 kepeden egy gyonyoru lany arcat sikerult totalisan eltorzitani a hajaval. Olvasd el Szipal Martin erre vonatkozo szosszeneteit szerintem... sokat lehet belole tanulni.

ezt a kepedet kb le is szedtehed mert egyaltalan nem tartom muveszinek, klasszikus japan turista :)
http://indafoto.hu/bokoristvan/image/1484131-47b78e7e/4545

a kepek kozul talan ez tetszik a legjobban:
http://indafoto.hu/bokoristvan/image/1059155-8ccf36fc/4545
de a jobb also sarkot kicsit szukebbre vagtam volna, hogy a fej kb a jobb also 1/3-ba keruljon.

Most te jossz:

http://www.digilab.hu/content/muveszi-akt-elfenyek
http://www.digilab.hu/content/akt-felakt-glamour-fotok

csak, hogy temanal maradjunk :)
Előzmény: bokor istvan (656)
bokor istvan Creative Commons License 2009.03.31 0 0 656
Sziasztok Mindenki !
én mint amatőr és időnként profi, fórumokat keresgéltem a neten, és itt is szoktam volt olvasgatni. Azért vannak itt nálatok alapvető gondok ami a fotózást illeti. Inkább látszik a nők utáni vonzódás mint az egyéb. Persze mindjárt megkapom az arcomba, h lekezelő vagyok és nagypofájú, de nem találtam képanyagot ami alapján itélhetnék. Egy szelid kedves nagyapakorú egyén vagyok inkább segitőkész minsem nem. Igazából erre az utóljára feltett dupla képre reagálnék ha lenne hozzá kedvem de annyi sebből vérzik, h nincs értelme.
Bocs a kritikáért de azok amiket irtok nincsenek összhangban a látottakkal.
Egyébként kompakttal is lehet jó képeket késziteni, engem egy komoly cég a kompaktommal készitett képeim alapján kezdett foglalkoztatni és évek óta nyomom nekik. (most már "kicsit" jobb cuccal de az árát a kompakttal kezdtem megkeresni) Nézzétek meg a képeimet, javaslom a girl girl girl mappát és küldjetek a fenébe ha rosszindulatúnak találtatok. Jó nézelődést iTT
panabubus Creative Commons License 2009.03.29 0 0 655
Valóban ugyanazon ruhával korrektebb lenne az összehasonlítás.

(De erre már nem kerül sor, örülök hogy ennél a nőnél kiszéllhattam valahogy az egészből..:( )

Amúgy- valóban egy a két célszemély.


Aga:

Ok, értem én. De hát korlátok azok vannak. Végülis mire jó a Photoshop?


A háttér miatt írtam. Mert próbáltam némi "distorsio"-val vagy mivel megoldani a hibát
Nem jött be. :(
Előzmény: wartburgospeti (654)
wartburgospeti Creative Commons License 2009.03.29 0 0 654
Szerintem mindkettőtöknek igaza van, kétségtelen nem stimmel a felső (színe fazonja) de vaalhogy az állás sem az igazi.Tényleg mintha 2 különböző lány lenne a 2 képen.

Ezt talán úgy lehetne kideríteni, ha egyforma ruhában lenne lőve 2 sorozat külömböző magasságokból.
Előzmény: Aga (653)
Aga Creative Commons License 2009.03.29 0 0 653
nah

1: ha a farmert a fekete felsovel parositotta volna, se a laba se a teste nem lenne szeles, ez nem nezopont kerdese, ez a szinek jateka.

2: a hatteret vidd legalabb 1 meterrel tavolabb a modelltol (ismerem a korlataidat de meg kell oldanod. Ugy 4-es rekesszel meg eles lesz a modell, de el lesz mosva a lepedo (nem ki hanem el)
Előzmény: panabubus (652)
panabubus Creative Commons License 2009.03.29 0 0 652
De amiről beszéltem (utómunka, stb nélkül):

bal oldalon a "fentebbről" lőtt pozíció, jobbról a következő alkalommal normál állásból..:(





Előzmény: Aga (650)
panabubus Creative Commons License 2009.03.29 0 0 651
Hát... össze biztos nem.
De attól még érezhette rosszul is magát éppen:)
Előzmény: Aga (650)
Aga Creative Commons License 2009.03.28 0 0 650
es gondolom meg ossze is nyomtad kicsit, nehogy mar jol erezze magat :P
Előzmény: panabubus (649)
panabubus Creative Commons License 2009.03.28 0 0 649
Hát, ha már itt tartunk...:( Én ezt a múltkor jól meg is szívtam. Egy faxnis kis p...a nyavalygásai, stb miatt állvány helyet kellett váltanom. És ráadásul az ő szemmegesságából lőttem egész alakost is. (a tükör-mániája miatt csak így tudtam elérni a slave-vaku látókörét..:( )

És olyanok is lettek a képek. MIntha egy jó két fokozattal dagadtabb+alacsonyabb is lenne szinte mindegyik fotón..:(
Előzmény: wartburgospeti (646)
Aga Creative Commons License 2009.03.28 0 0 648
ez sok osszetevos, nincs kobevesve semmi. Leggyakrabban igen, de egy fejforma egy cel, stb indokolhat feljebbrol vagy lentebbrol torteno fotozast
Előzmény: wartburgospeti (646)
THT Creative Commons License 2009.03.28 0 0 647
szerintem nincsenek ilyen receptek... attól függ mit akarsz a képpel mutatni.

Persze ha igazolványkép készítése a cél, az más :)

Előzmény: wartburgospeti (646)
wartburgospeti Creative Commons License 2009.03.28 0 0 646
Szia!

Köszi a gyors választ és a lehetőséget, de úgy gondolom hogy egy kompakt géppel ciki lenne azért :D. TAlán később ha már gyakoroltam és esetleg egy komolyabb gépem lesz. Még egy kérdés fogalmazódott meg bennem. A minap az interneten olvastam egy cikket a portré fotózásról amiben azt írták ,hogy ha valaki nőt fotóz , érdemesebb szemmagasságnál magasabbról fotózni. Erről mi a véleményetek? Ti ált szemmagasságból fotóztok ha portréról van szó?

ÜDV!!
Előzmény: Aga (645)
Aga Creative Commons License 2009.03.28 0 0 645
Ha gondolod, 18-an lesz egy szuk koru akt workshop 1 modell, 4 fotos ahova meg 2 fotos johet (ha erdekel, mail me)

A portrezasnal megoszlanak a velemenyek, en a minel nagyobb telet es a 2-3m minimum tavolsagot tartom jonak. Az ok egyszeru, minel tavolabbrol nezel egy arcot, annal kevesbe fog torzitani. Persze ez alol lehet kivetel, mint pl ez a kep de ezek inkabb effekt celu "kivetelek"

A kompozicioban pedig a fent emlitett workshopok sokat segitenek.

Aga
Előzmény: wartburgospeti (644)
wartburgospeti Creative Commons License 2009.03.28 0 0 644
SZIASZTOK!

Már egy ideje rendelkezem egy mezei kompakttal (powershot A85) , de mostanában elkezdett érdekelni a portré fotózás.
Tudom hogy erre a célra egy tükörreflexes gép lenne megfelelő tele objektívvel, de egyenlőre gyakorláshoz,állítgatáshoz stb ez megfelel nekem.
A témával kapcsolatban nézelődtem elég sokat interneten, illetve elolvastam egy alap szintű könyvet is , így alap dolgokkal tisztában vagyok (tele állásban rázoomolva próbálkozom, és a legkissebb blende értéket használom stb. ) Mégis a képek olyan átlagosak lesznek.MAgával a kompozícióval van a gond , valahogy a végeredmény nem lesz olyan mint ami "a fejemben megszületett". Tudnátok adni néhány alapvető tanácsot dióh.ban. Pl mennyi legyen a minimum távolság a fotózott személy és köztem és hogy milyen szögbőlmagasságból fotózzak. Mátrix fénymérést használjak vagy spottal mérjek a személyre stb stb.

Tudom hogy nehéz ilyen tippeket adni de azért hátha ..... :D

Köszönöm előre is a válaszokat!!
panabubus Creative Commons License 2009.03.27 0 0 643
Persze, közben leesett..:) Olyanom az S3IS-ben volt..:) Amúgy dettó annál is. Zabálta rendesen olyankor..

Én az AF-"nyunnyogására " gondoltam, mert ha az van bekapcsolva, néha érdekes hangokat ad a gép, ha a nyalkamban lóg, akkor is..:))
Előzmény: innerimages (642)
innerimages Creative Commons License 2009.03.25 0 0 642
Én az IS-ről (képstabilizátor) beszéltem, de gondolom a folyamatos Ai servo AF is tudja meríteni az akkut (bár a fene tudja mennyire, nem szoktam használni).
Előzmény: panabubus (641)
panabubus Creative Commons License 2009.03.25 0 0 641
Hát akkor az nekem "chinese."..:)
10dé az még avíttos ehhez képest. Viszont nem is tudom összehasonlítani. Mostanában az egyik akksi helyett a fészekben a rádiós kioldó volt betolva... Viszont ez új infó: ha az AF-et pl "continous"-ra állítom, akkor jobban zabál?
Előzmény: innerimages (640)
innerimages Creative Commons License 2009.03.25 0 0 640
40D marcsiba vagy 2 db rendszerakku megy, vagy 6 AA-s ceruza. Nagyobb lélegzetvételű dolgokhoz mindig a 6-ost tárazom, eddig a legtöbb 3200+ kép volt egy este alatt vele, de úgy, hogy még nem jelzett merülést (2500-as Energizer akkukkal), viszont IS nem volt az obikban (az nagyon tud zabálni, akkor kb. a harmadát teljesítik).
Előzmény: panabubus (637)
panabubus Creative Commons License 2009.03.21 0 0 639
Köszönöm. Még élni is fogok a "meghívással" ha a mai napon túl leszek.
Bevallom, párat néztem mostanában e témakörből. ?ég majd lesz is mit kérdeznem.

Most viszont vár a "platz".

(Nagyon leragadok a témánál, de az is egyfajta "mazo" amit néhány kollégával együtt csinálunk. Néha egész nap az utcán, necces vagy egészen értelmetlen helyzetekben. Az ember szinte igényli már néha, hogy valahol valakik intézményesen utálják..:))
Előzmény: Nelli32 (638)
Nelli32 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 638
Semmi gond, semmi probléma:). Ha átnézel a BDSM topikokba, tényleg szívesen válaszolok, sőt, mutatok olyan képeket is, amiken szemet gyönyörködtető, művészi kötözések láthatók a japán iskolából:).
Előzmény: panabubus (629)
panabubus Creative Commons License 2009.03.20 0 0 637
Ezér' jó a Nyikon... Igaz, asszem a 40D-ben is van helye cerkaának, ha elszáll az akksi. Én a 10D-vel azt tudom, amit enged a delej...:( Igaz, hogy én is 15-ét lelőttem egy markolatnyi akksival egész nap..:S De ha hidegebb van, vagy ha a belső vakut használom, ott a halál..:(
Előzmény: Aga (636)
Aga Creative Commons License 2009.03.20 0 0 636
ezert jo a portre markolat... nekem abban van 2db nikon akksi, van ugye +1 tartalekben es lehet bele cerkat tenni 6db-ot, azaz a +16db-al elvagyok egy darabig :) de a 2db rendszeraksi alt eleg... Miss Alpok Adrian telelottem 10G kartyat es meg volt bennuk elet. Mondjuk a vakuban 1x cserelnem kellett.
Előzmény: panabubus (635)
panabubus Creative Commons License 2009.03.20 0 0 635
Monnyuk, a Kormoránon már nem lesz gáz, technikus van, majd csak bedughatom valahová...

(a töltőmet persze..:))
Előzmény: panabubus (634)
panabubus Creative Commons License 2009.03.20 0 0 634
Azzal még ellennék én, vakuilag. Mert helyszínekre rászoktanm a filmesdoboz-diffuzorra. a CANON akksikkal van a gáz inkább. Pl. ma is lelőttem nyersben vagy 600 képet, márc.15-én vagy 800-at egész nap, ez így megy szint naponta mostanában. És újratöltés/kisütés... egyre gyengébbek, érezhetően..:S
Előzmény: Aga (633)
Aga Creative Commons License 2009.03.20 0 0 633
jah, kurblisat :)))) amugy szerinted nalam miert van 3db rendszer akksi meg 16db tartalek AA-s akksi a vakuban levo 5 melle? :)
Előzmény: panabubus (632)
panabubus Creative Commons License 2009.03.20 0 0 632
"500 - Internal Server Error" ceterum censeo: mindig ezzel kezdhetem a válaszokat mostanában..:S

:) Hát a másik télleg nem..:)
Viszont +nyugodtam... í.9
ínem azonos a két személy :)

Vasárnap asszem kereslek mailon...
(Holnap nem, mert valami magykahajigálás vagy glambröptetés lesz a Hősök terén, aztán a népek nem nyuxanak, két tennnntetés is, végül meg Kormorán-koncert... Nem tudom mit tegyek, vigyek magammal valami dinamós akksifeltöltőt :S ?)
Előzmény: Aga (631)
Aga Creative Commons License 2009.03.20 0 0 631
O volt az (marmint a 19 eves csaj) a masik (a jobb oldali) az nem csaj... :p

Előzmény: panabubus (630)
panabubus Creative Commons License 2009.03.20 0 0 630
Szia Aga! Nehogy azt mondd a végén, hogy ugyanaz a 19 éves volt..:) Paraméterek ugyan majdnem stimmt, de azért télleg necces lenne... Tán annyira csak nem kicsi a világ...

A kommentekhez most jutottam el, mert délután dolog volt itt is... vagy 600 RAW-ban lótt kép után el leszek egy darabig a kukázással, utómunkákkal... :)

Viszont, mivel ez a símuló víztükör estéje ahogy elnézem, kicsit visszaveszek a dühömből, amit ott írtam. Abban igazad van, hogy egy oldottságot stb. hozó kommunikációs foglalkozás azért segít "összeérlelni" a dolgokat...
Sztem kisaranyosnak is inkább az lehet a gondja a "karrier" duma helyett, hogy a méretek miatti "minderwertigkeitsgefühl" (by Freud)... És az istennek sem akarja elhinni, hogy nálam is inkábba za anyerő, nem a Zalatnay vagy Sammy Fox - style.

Mailben megkereslek majd, az egyéb apró részletek miatt, ami részben netakarja a kommented is..:)

És nem dicsekvés vagy mittudoménmi miatt, de itt egy gyöngyszem (? :S) a maiból. Azért kellett desaturálnom, mert síkideg vagyok egy nagyon nagy baki-sorozat miatt: Ami a képen a kezeknél sötét, az a szines képen a test-színhez képes piros, mint a baba segge... Hogy ezt hogy fogom retussal vagy PS-el közömbösíteni..:S

Lehet, hogy a kevert világytás miatt? Ugyanis megúntam a görcsölést refikkel, és rányomtam a renccervakut a gépre, az ernyőből meg visszapofázott a slave... Közben meg ezerrel ment a két halogén is..:(


Előzmény: Aga (627)
panabubus Creative Commons License 2009.03.20 0 0 629
Nem sértődöttség az igazából, szerintem... Az igaz, hogy "felszívtam magam" talán jog nélkül azon, hogy feltettem kérdést az éjjel, aztán ahogy néztem, még 06:*** valamikor voltál másutt, de nem kaptam választ. Egyért viszont ünnepélyesen itt megkövetlek: Közben "készültem, tanárnő" :) ... olvasgattam itt-ott, és mit mondjak, talán azt kellett volna előbb, nem a Majkával nyitni... Ami ugyan a te esetedben tényleg parasztság volt tán, de jó Péterünk indulata azon a filmen... hát valljuk be, hogy némileg jogos. Nem azért amit és ahogyan csinál máskülönben. De mint jómagam is megtapasztaltam párszor (habár írod: "nem találok modellt"...) modell-keresés vagy utcai felvetések alkalmával: a visszaköszönés köszönés helyett sok esetben valóban a "vidd innen aazt a xart..." vagy hasonló a válasz... Pedig még az "akt " szót ki sem jut idő mondani..:)
Mivel a mostani kommentedben felfedezni véltem szmájlit is, lehet hogy élek alkalomadtán az általad felvetett "szívesen válaszolok. " lehetőségével...

Annyo offként meg: BDSM? Nem vagyok képben. Nem is véletlenül, vagy provokatíve tettem fel azt a kérdést. Tényleg kuka vok a témához, ez van. Nálam a "BDSM" ott merül ki, hogy eszement mazochizmusom a másik nemmel való verbális vagy egyéb perlekedések...:) Ennyi off elég is.

Neked is szép estét!
Előzmény: Nelli32 (628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!