Keresés

Részletes keresés

bélla Creative Commons License 2001.04.01 0 0 76
Valahogy úgy állunk ezzel a kérdéssel, mintha úgy akarnánk könyvet olvasni, hogy összeszámoljuk benne a különféle betűket, aztán megpróbáljuk kitalálni, miről is szól.
Előzmény: Thoughts (74)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.01 0 0 75
Jó kérdés!!!
Előzmény: jackgibson (73)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.01 0 0 74
Már a matéria lemásolása is problémás, mivel magát a matériát is az élmények alakítják.

Talán épp a fenti okból kifolyólag lehet CSAK ugyanannyi idő alatt feltölteni potenciálokkal az agyat mint amennyi idő alat feltöltődött az eredeti.

Előzmény: Total-brutal (69)
jackgibson Creative Commons License 2001.04.01 0 0 73
igazából az alapvető kérdés: merünk e racionálisan szembenézni önmagunkal?
Előzmény: jackgibson (72)
jackgibson Creative Commons License 2001.04.01 0 0 72
ezzel a témával kapcsolatban már nyitottam egyszer egy topicot, ennek a topicnak most idemásolom a vitaindítóját:

-------------------------------------------------

jackgibson válasz erre | adatok | e-mail 2001-02-22 09:00:23 (0)

Na nekem van egy gyakorlati meglátásom.

A KÖRNYEZETVÉDELEM VALLÁS
-és mint ilyet csak a teológia eszközeivel lehet megközelíteni (ne keress benne rac.)

hogy miért? hát nem ők tehetnek róla hanem a világ ami szigorú! Amikor a múlt század (XX) dolgai (a bomba, auswitz, az éhségövezet, stb) rádöbbentették az embert arra, hogy az ő állati mivolta kimerül a biológiai hardvareben ami a tudatát hordozza (hiszen egyetlen állat sem menne önként végig a rámpán, nem párologtatna el városokat és sosem érne el akkora egyedszámot, hogy éhenvesszen) és a technológiai fejlődés elérte azt a szintet, hogy akár a földi bioszféra (GAIA) teljes kiiktatásával (az ember egész eddigi fejlődésének története a természet ilyen-olyan kizsákmányolásának története, önérdekből) is elő tudja állítani a táplálékát, levegőjét, vizét, stb... hát akkortól nincs szüksége a természetre magára.

Ezért vallás hiszen már nincs racionális funkciója csak a hit maradt amivel hiszel abban, hogy a természetvédelemnek még van funkciója miközben már csak a természethez való érzelmi kötődés maradt. Ami szép dolog hiszen azok a kis sz@rok amik kint nyitnikéznek most éppen aranyosak és lehet szeretni őket. Innentől egy dolgot lehet funkcionálisan szemelőttartani:
-mivel már nincs rá szükségünk akár békén is hagyhatjuk!

Volt egy Mátrix című film ahol egy ügynök-szoftver mondott egy érdekes dolgot:
"az ember egy vírus, mivel letelepszik valahol szaporodni kezd feléli az erőforrásokat aztán továbbáll"
és ez nem is olyan hülyeség ha hozzátesszük azt is, hogy:
-a vírus egy forradalmi ugrás volt a szerveskémia felől az élet felé (az élet: reprodukciós képesség +mutálódás lehetősége) a vírusnál egy új formát (az életet) hordoz egy régi (a DNS molekula) alapokon nyugvó kémiai hordozó. Az embernél hasonló a felállás ez régi (a bilógiai testünk - a főemlős teste) hordozó egy új formát hordoz a tudatunkat, intelligenciánkat. nem véletlenül viselkedünk hasonlóan.

Node mi lesz a következő lépés? hiszen innentől a tudat az alap amire...

Total-brutal Creative Commons License 2001.04.01 0 0 71
Igen tulajdonképen arra, de mégsem egészen hiszen a kérdésed közvetve ez volt:
""""A lélek(ha létezik persze)hordoz adatokat?""""
Vagyis itt mintha arról kérdeznél, hogy mennyire csak adathalmaz a lélek?
Avagy, esetleg különválasztható e a tudattól?
Ha különválasztható akkor az mi?
Ez az utóbbi hülyeség lenne, hisszen a rendszert jellemő információk nélkül nincs rendszer se, tehát én olybá vettem, hogy a lélekre, mint valami "operációs rendszer" -re gondolhattál.
Gondoljunk csak bele az elektromos térerő nélküli mágnesség lehetetlenségébe.
Avagy van anyagtól, energiától független mágneses mező?

Újabb kérdésed,
"""A dobhártyának ütköző kis levegőhullámra gondolsz?"""
Mondjuk igen, de én itt inkább a tartalomra, mondjuk egy szerelmes fülbesúgásra gondoltam :o)
Lásd lentebb az én "hitem" a rádiós hasonlatomban leírtam, miszerint a lélek az anyagrendszer éntudata.
Annak az anyagrendszernek ami vagyok.
A teid a te tudatodé, ebből fakadnak a külömbözőségeink.
Ez nem más szerintem, mint a genetikai kódrendszerbe befagyasztott idő (megkötött idő) anyagevolúciós tapasztalata.

Előzmény: luck (70)
luck Creative Commons License 2001.04.01 0 0 70
Dear Total,

Nem csalódtam benned,ravasz vagy.(akkor én is kérdezek)

A dobhártyának ütköző kis levegőhullámra gondolsz?

Előzmény: Total-brutal (69)
Total-brutal Creative Commons License 2001.03.31 0 0 69
Megcsinálják előbb kétlépcsőben?
Előszőr a matériát, aztán felmásolják rá a potenciálokat :o)
Mint te a manapság a flopylemezre az adatokat.
Na? Mit szólsz?
Előzmény: Thoughts (67)
Total-brutal Creative Commons License 2001.03.31 0 0 68
Volt nekem régen vitám még az előd Internettón rézkígyó-val e téren,
Csak nem ismétlünk? :o)

1) Heisenberg határozatlansági reláció azt mondja ki, hogy bizonyos állapotváltozók együttesen nem mérhetőek meg tetszőleges pontossággal.
2) A determinizmus hipotézise úgy szólna, hogy a fizikai rendszer allapotváltozókkal leirhatóak valamilyen egyértelmű egyenletrendszerekkel.
3) az indeterminizmus hipotézise úgy szól, hogy nem irható le ilyenekkel. 4) A determinisztikus hipotezis ellenőrzese az, hogy veszünk egy ilyen modellt, lemérünk egy elektront és behelyettesítjük az egyenletekbe, majd az eredményt megint meréssel ellenőrizzük. Ez makro szinten műkodik, mert a mérések nem befolyásolják jelentős mértékben az állapotot, es a kívánt pontosságig véghezvihetőek.
5) Az indeterminisztikusság hipotézise azzal volna cáfolható, ha igazolni tudjuk a determinisztikusságot. Az indeterminisztikusság hipotézise tehát szokványos stilusban nem igazolható, csak cáfolható.
6) A Heisenberg relációt szokták úgy értelmezni, hogy a determinisztikus hipotézist cáfolja.
7) Ehelyett az az igazsag, hogy a hipotézis ellenőrizhetőségét teszi lehetetlenné, hiszen ahhoz a 4) pont szerint pont olyan állapotokat kellene megmérni, amelyeket nem lehet megmérni.
Tehát a Heisenberg reláció helyes értelmezése az, hogy a determinizmus és indeterminizmus kérdését eldönthetetlenné teszi, és túlinterpretálása az, hogy az indeterminizmus hipotézisét igazolja.
Nem igazol semmit, legfeljebb megmutat egy jelenleg átléphetetlen határvonalat.
Viszont én annyiban tudom cáfolni,
Megdönteni a fent jelzett túlinterpretálás jogosságát, hogy bevezettem a heisenberg reláció mellé egy tükör modellt.
A tükörmodell pedig azt igazolja, hogy a Heisenberg relációs szintű folyamatok csak statisztikai eredményekkel igazolhatóak.
Vagyis ugyanaz fog történni, függetlenül attól, hogy ki tudjuk számolni -e, megtudjuk mérni -e előre, mint ami a multban is megtörtént e folyamatokban.
Vagyis marad a determinisztikus világ.
Heisenberg reláció egyébként is minden áron beakar citálni az egyenletbe egy nem valós tagot.
A jövőt.
Jővő, vagyis a lesz, ami következik, ... stb. ugyanis nincs!
Ez egy nem valós tag. minden bizonnyal lesz, de soha sincs.

Előzmény: rez (64)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.31 0 0 67
Az agyat semmiképpen sem lehet lemásolni.

Atomról atomra biztos nem, mert az akciós potenciálok elég sokat "tartalmaznak" belőlünk, abból pedig az összeset belőni elég macerás lenne.

Az egyetlen megoldás, egy tökéletes klón az illetőével tökéletesen azonos körülmények közti nevelése...
(Ez pedig kizárt, mert sokminden változtathatta mindenki gondolkodását, amiről akár Ő sem tud.)

Előzmény: rez (64)
bélla Creative Commons License 2001.03.31 0 0 66
Na ja. Bármi is történik, rá lehet kenni a kis öregre, hogy ő akarta így. Nem fárasztó ez egy kicsit?
Előzmény: rez (64)
rez Creative Commons License 2001.03.31 0 0 65
Ja igen! Meg valami!

En szivesen betetetnem az agyam tartalmat egy gepbe, ha bizonyithatoan jol "mukodne". Aztan elkuldenem vilagurt latni...

:-)

Előzmény: rez (64)
rez Creative Commons License 2001.03.31 0 0 64
Sziasztok!

Ha jol lattam, ket lenyegi kerdes volt:

Miert kell az egyhazaknak felelni ezekre a kerdesekre?

A valasz trivialis: Mert megingatja tanitasaik alapjat: Isten teremtette az embert. Ugyanis az ember kepesse valik embert csinalni. SOT!!!

AZ EMBER KEPESSE VALHAT "LELKET CSINALNI" ha az agy tartalmat leleknek tekintjuk. (szerintem nem az!)

A masodik kerdes:

Mi van ha atomrol atomra masolunk?

A CD-t nem kell atomrol atomra masold ahhoz, hogy lenyegi tartalmat atorokitsd.

Az emberi agyat vajon ELEG atomrol atomra masolni, hogy a memoriat es a tudatot atorokitsd??? Vagy bejatszhatm a Heisenberg hatarozatlansagi relacio?

Az en tippem. Isten nem fog kibujni a hatarozatlansagi relacio mogul tovabbra sem. Az ontudat titok marad. Ez egy kicsit "BIZONYITANA" is Isten letet nem? :-) Ha azonban sikerulne letolteni az ontudatot egy gepbe, az nem bizonyitana Isten nem letet. Csak azt, hogy olyasmit is a kezunkbe ad, amirol nem is almodtunk sokaig... Hiszen a kerdes ott marad: Miert vagyunk?

Bekesseg!
Rez

Total-brutal Creative Commons License 2001.03.30 0 0 63
luck,
a válaszom egy kérdés:
Van a hangnak tömege?
Előzmény: luck (59)
Total-brutal Creative Commons License 2001.03.30 0 0 62
:)
Tudod bélla, amikor én a mátrixot megnéztem, az jutott az eszembe, hogy valaki sunyin lopja a gondolataimat :o)
Előzmény: bélla (57)
luck Creative Commons License 2001.03.30 0 0 61
Persze thoughts, Te a hiszek magamban vallás tagja vagy.De ez ma még adómentes szerencsére.
A lélek ma még adómentes.(az agysejtek is ,az úgy sincs a kormánynak elég)Pénzügyi szempontokból ez egy elég előnyös információ.

Előzmény: Thoughts (60)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.30 0 0 60
Már ne is haragudj de ez hülyeség!

Az én klónom is lehetne még vallásos.

Előzmény: AMonKEye (58)
luck Creative Commons License 2001.03.30 0 0 59
Várjatok egy picit.

A lélek(ha létezik persze)hordoz adatokat?

A sejtek,amiből a test felépül igen.
Az agy közvetít adatokat.
Az elme igen.
A lélek?

AMonKEye Creative Commons License 2001.03.30 0 0 58
Nem kell atomról atomra lemásolni, csak az optikai jeleket kell átmásolni, s hogy milyen jól futnak ezek a programok, azt bizonyíthatja a software-rendőrség...
Csak technika kérdése, hogy az embereket is úgy lehessen másolni, mint a CD-ket.
S még az is kiderülhet majd, hogy a másolat "lelkesebb" lesz, mint az eredeti.
AMonKEye
Előzmény: Total-brutal (56)
bélla Creative Commons License 2001.03.30 0 0 57
Nem tudom, miért, de a MÁTRIX jutott eszembe.
Total-brutal Creative Commons License 2001.03.29 0 0 56
Kedves rez,
Mondjuk, hogy van egy cédém, teli frankó programokkal.
Mondjuk, hogy van egy olyan gépem, ami képes a cédét atomról atomra lemásolni.
Kérdés:
Fognak e futni a klónról a programok????
Előzmény: rez (49)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.29 0 0 55
Aki akar gondolkodni, az tud is...

De az tény, hogy vannak kiemelkedően jó képességű emberek, de az is tény, hogy bárki válhat azzá...

Előzmény: AMonKEye (54)
AMonKEye Creative Commons License 2001.03.29 0 0 54
Szerintem pedig a zsenialitás egyértelműen genetikai. Az az, amire születni kell. Ha Einstein nem született volna zseninek, akkor semmiféle tanult gondolkodásmód nem tette volna azzá.
AMonKEye
Előzmény: Thoughts (53)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.29 0 0 53
Kezd tisztulni a gondolatmeneted.

A genetika fejlődésének szerintem is beláthatatlan következényei lesznek. (Értem ezt pozitívan.)
Viszont az, hogy az agyunkat valahova kapcsolhatjuk, és akár egész életünket "ott" tölthetjük, messze nem jelenti, hogy a neuronokat ki lehet hagyni a játékból.

Egyébként, szerintem a zsenialitás (mint olyan) nem genetikai. Bizonyos jó tulajdonásgokat/képességeket örökölhetsz, de azok mind csak a gondolkodásmód RÉSZEI, ami nem a génekben van...

Előzmény: Total-brutal (44)
AMonKEye Creative Commons License 2001.03.29 0 0 52
"Amikre az egyhazaknak valaszt kell adniuk hamarosan." /rez/
Szerintem a tatabányai jósnőt kellene megkérdezni, ő is van olyan kompetens a kérdésben...
AMonKEye
Előzmény: rez (49)
ControlDenied Creative Commons License 2001.03.29 0 0 51
ezen en is csudalkoztam.
Előzmény: bélla (50)
bélla Creative Commons License 2001.03.29 0 0 50
Miért kellene az egyházaknak akármire is választ találniuk? Nem tőlük forog a föld, nem miattuk halad a tudomány.
Előzmény: rez (49)
rez Creative Commons License 2001.03.28 0 0 49
Sziasztok!

A lelek szerintem nem klonozhato, mert nem anyagi termeszetu.

A lelek szerintem (!=) nem egyenlo az agy tartalmaval.

DE!!!

Az agy tartalma talan masolhato lesz. (a hatarozatlansagi relacio kozbeszolhat!) Talan szamitogepbe is! ("orok elet")

Az osztodo petesejtbol tobb egyedet csinalhatunk (lasd egypeteju ikrek). (Lelek szaporitas?)

Ezek MARHA JO KERDESEK!

Amikre az egyhazaknak valaszt kell adniuk hamarosan.

Mert nemsokara kesz az elso klonozott ember...

meg ha nem is fog sokaig elni a szerencsetlen akozul a parezer kozul, akik meg sem elik a megszuletest... es folaldozodnak a tudomany veres oltaran...

Bekesseg!?
Rez

luck Creative Commons License 2001.03.28 0 0 48
:-)))
Total-brutal Creative Commons License 2001.03.28 0 0 47
Igen, szerintem sem lesz több 50 évnél, + a konzervatív egyedek teljes kihalása még + 100 év, de nem olyan régen nagyon lehurrogva éreztem magam amikor csak az 50-et prognosztizáltam, ezért most a hosszabb dialógus esély kapcsán egy kicsit visszavettem. :o)
Előzmény: luck (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!