Keresés

Részletes keresés

gkatus Creative Commons License 2006.06.11 0 0 32
Ha valakit szallodas gyakornoki vagy normalis melo erdekel, annak tudok segiteni. Feltetele diploma (lehet folyamatban vagy befejezett), jo angol... Szerintem meg a kijutas koltsegei sem tul dragak.
Előzmény: eri83 (31)
eri83 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 31
Szia NVIK! Szeretném megkérdezni,hogy milyen program keretében kerültél ki az USA-ba.  Én is valami hasonlót szeretnék mint amit itt leírtál . Minden vágyam,hogy kimehessek csak nem tudom honnan kellene segítséget kérnem! Előre is köszi
Előzmény: NVik (12)
buffa Creative Commons License 2005.06.21 0 0 30
sziasztok!
AmericanDreamNow Creative Commons License 2005.06.06 0 0 28
Koszi a figyelmeztetest! Ami igaz az igaz,ha eltunne az illeto akkor rajtunk keresne az egesz bevandorlasi hivatal... De remelejuk a legjobbakat!
Előzmény: fotógám (27)
fotógám Creative Commons License 2005.06.06 0 0 27
Ennél szebb, önzetlenebb ajánlatot még nem láttam. Vigyázz a kalandorokkal.
Mi hozattunk ki nenit, csak azért mert magyar. Otthon mindent megigért. Megérkezett és 3 nap mulva eltünt.
Előzmény: AmericanDreamNow (25)
fotógám Creative Commons License 2005.06.06 0 0 26
Veled baj lesz. Teéged nem a tanulás és Amerika érdekel, te az otthontól akarsz megszabadulni. Revidiáld magad.
Előzmény: trefi (19)
AmericanDreamNow Creative Commons License 2005.06.06 0 0 25
Udv

En 4 eve tanulok a Cornell University-n!
Eletem legjobb dontese volt hogy kijottem!
En sajnos nem tudok nektek okosakat mondani arrol hogy ha kijossz mit kellene tenned,
hogy kene ervenyesulnod!Nekem fel rokonsagom itt el ugy hogy en naluk lakom!
Tudom hogy sokan szeretnetek kint elni es dolgozni es hidejetek el ha tehetnem segitenek mindekinek!
De nem szaporitom tovabb a szot,van 1 ajanlatom 1 ember szamara!
Lenne 1 olyan lehetoseg hogy kijohet ide hozzank kapna 1 szobat es teljesen ingyen lakhatan semmit,
nem kene fizetnie a szallasert! Ez az ajalnat termeszetesen csak annak szol aki tanulni jonne ki,
az USA-ba!!! Szeretnenk segiteni valakinek abban hogy nyugodt es jo korulmenyek kozott tanulhasson elhessen!
Akit erdekelne a dolog az kuljon 1 e-mailt nekünk,jo lenne ha a mail melle 1 fenykepet is csatolnatok,
hogy legyen valami tampontunk! e-mail : echo01@newyork.usa.com

I Can't wait!
acsaivera Creative Commons License 2005.02.01 0 0 24
http://www.csun.edu/~hcedu013/karin.html#exchange
Előzmény: trefi (19)
swacsa Creative Commons License 2005.02.01 0 0 23
Sziasztok! Én most vagyok másod éves a BME-n, és engem is nagyon érdkelne a külföldi tanulmány vagy akár valami diákmunka.
Merre találok erről bővebb infókat?
Főleg ösztöndíjak és páylázatok érdekelnek, és nekem a kollégimi elhelyezés is bőven megfelel, nincsenek nagy igényeim.
leda_bb Creative Commons License 2004.10.19 0 0 22

a Soros kvazi kivonult magyarorszagrol, vannak rosszabb helyek is a vilagon, ahol jobban elkel a segitseg. high school programokkal eleg sok ugynookseg foglalkozik, de tobbnyire meg kell fizetni nem csak a program koltsegeit, hanem az ugynokseget is. Nyelvgyakorlasra egyik jomegoldas lehet a nyari munka (camp counsellor, au-pair - fiuknak is - stb.) vagy talalni ismerosokon keresztul egy host familyt - ez a nehezebb. Tanulasra inkabb a felsooktatas alkalmasabb. Undergrad szinten is van nagyon sok osztondij, amelyek raszorultsagi alapon adnak penzt tandijra, megelhetesre (az allami egyetemek nem adhatnak, mert azok csak allami penzek felett diszponalhatnak, ezek ez osztondijak meg alapitvanyoktol soktak jonni, az iskolak honlapja vagy az admissions office tobbnyire megmondja, hogy tudnak-e penzt adni international diakoknak.) Postgradra a legkonnyebb anyagi tamogatast szerezni, fokent teaching fellowship utjan. Bocs a kevert nyelvert, tudom, hogy nem szep, de ezeket a kulcsszavakat kell keresni a neten meg az iskolakban, ha informaciot akarsz gyujteni.

New York es az egesz eszakkelet a legeuropaibb hely az egesz orszagban. aki mashol szenved a kultursokktol, ott az is jol megvan. de teny, hogy nem reprezentativ. New Yorkon kivul a kisvarosokban rengeteg jo iskola van, nem kell elijedni azert mert valami ismeretlen nevu ketezres faluban van a hely. Ja es aki   tanulni akar, ne menjen NYC-be. Csak a varosban fog maszkalni egesz felevben, es hihetetlen mennyisegu penzt eltapsolni. Egyebkent jo hely.

Előzmény: rossgeller (4)
trefi Creative Commons License 2004.10.13 0 0 21
Köszi a tanácsokat!
Előzmény: Lydie (20)
Lydie Creative Commons License 2004.10.13 0 0 20

A tanacsom az lenne, hogy vegezd el a kozepiskolat otthon, tanulj angolul, tedd le a TOEFT-t, s ha megvan az elso magyar diplomad, akkor jelentkezz posztgradualis kepzesre. Mig otthon tanulsz, nyaranta johetsz "Work and Travel" programmal dolgozni es utazni (www.ciee.org), ezzel tobb otthoni irodai is foglalkozik.

 

Kozepiskolasoknak vannak ugyan csereprogramok, talan az egyetlen legalis megoldas, de eleg draga, ha jol emlekszem $5000, s nem tudom, ez mit foglal magaba. Talan az iskolakozvetitest, repjegyet, biztositast es a szallast egy vendegcsaladnal.

Előzmény: trefi (19)
trefi Creative Commons License 2004.10.06 0 0 19

Sziasztok!

 

Egy 16éves srác vagyok, aki nagyon szeretne 'szabadulni itthonról'. Szeretném a segítségetek kérni abban, hogy milyen lehetőség van félévnyi tanulásra (januártól) az USAban (K-i parton)? Természetesen az anyagiak is számítanak így nem a legelittebb sulikra lennék kíváncsi. Az angolt középfokon beszélem, de végre szeretném biztosan elsajátítani a nyelvet.

Nem baj ha családnál helyeznek el, de természetesen a kollégiumtól sem vonakszom.

 

Remélem vki tud egy kis infoval szolgálni.

Előre is köszi!

 

trefang@freemail.hu

Sztropy Creative Commons License 2004.10.06 0 0 18
Sziasztok! En is AMcsiban vagyok es macsi oktatas szerintem valami borzalmas. Sophmore vagyok, ed Senior osztalyba raktak, de azt is konnyeden veszem!
NVik Creative Commons License 2004.09.25 0 0 17

Ösztöndij, úgy látszik igy is megéri nekik. Most mát két hónapja itt vagyok egyelőre teccik :-).

Előzmény: GDávid (15)
GDávid Creative Commons License 2004.09.01 0 0 16

amúgy senki nem tud semmi infot? mert ez sokakat érdekelne, de sokat sajna nem nagyon lehet megtudni erről a témáról.

szoval ha valaki tud, segítsen!

GDávid Creative Commons License 2004.09.01 0 0 15
hogyhogy a suli állja a tandíjat?
Előzmény: NVik (12)
Rózsakvarc Creative Commons License 2004.08.18 0 0 14

Sziasztok!

Sokan tanulnak kint úgy, hogy a főiskola/egyetem mellett dolgoznak, és úgy tartják fenn magukat. Én is ilyesmire gondoltam, de nem tudom, hogy hogy kezdjek hozzá. Tudnátok nekem ilyen ügyben tanácsot adni? Volt kint valaki így? Először ösztöndíjjon gondolkodtam ,de az maximum 1 évre ad lehetőséget, én viszont ott szeretném elvégezni a felsőfokú tanulmányaimat. Igaz, még csak 15 éves vagyok, de mindenképp szeretnék kint tanulni, és lehetőleg végleg ott maradni! Előre is köszönök minden segítséget!

Az e-mail címem: mmira@freemail.hu

Amithy Creative Commons License 2004.07.20 0 0 13

Sziasztok!

Én jövöre érettségizem, s utána szeretném tanulmányaimat az USA-ban folytatni! Tudna nekem vki segiteni, merre is induljak el ( egyenlöre a TOEFL vizsgat készülök lerakni!) Nagyon nagyon megköszönném, mivel már igy is félek, hogy kifutok az idöböl... Köszi!

NVik Creative Commons License 2004.04.24 0 0 12
Anfy nem hiszem, hogy a tanárod örülne neki ha megtudná, hogy itt közzétetted a telefonszámát... Én szeptemberben kezdem meg tanulmányaimat az USA-ban mint postgraduate, a tandíjamat az egyetem állja + kapok pénzt amiből megélhetek. A tanulás mellett ezért persze Teaching Assistant-ként fogok dolgozni.
Előzmény: Anfy (6)
drummergirl19 Creative Commons License 2004.04.24 0 0 11
Sziasztok!
A nyáron egy évre Amerikába utazom J-1-es tanulóvízummal au-pairnek.Még nem tudom, pontosan mennyi szabadidőm lesz, de nagyon szeretném kihasználni a lehetőséget,hogy ne csak egy ilyen free course-on tanulhassak,hanem rendes felsőoktatásban vagy valami ilyesmi.Igazából nem nagyon ismerem a kinti oktatási rendszert (csak azt tudom hogy elég drága), ezért kérek mindenkit, hogy ha tud nekem segíteni ÍRJON!

U.I.:Rossgeller légyszi írj nekem, arról a soros alapítványos dologról, mert megnéztem a honlapjukat, de nem igazán találtam olyat ami jó lenne nekem. Az ismerősöd, hogy vette fel velük a kapcsolatot?

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 10
New York NEM Amerika.
Előzmény: rossgeller (4)
ROCCO14 Creative Commons License 2003.08.23 0 0 9
Sziasztok!A segitségeteket szeretném kérni!Szeretnék külföldön sportolni(kosárlabdázni) és e lehetőségekröl szeretnék informálodni ha vki tud vmit nagyon megköszönném ha irna erre a címre: rocco793@hotmail.com!Segitségeteket előre is köszönöm!
ANNASISQÓ Creative Commons License 2003.07.15 0 0 8
Hi,Jelenleg Gimnáziumba járok most leszek 2-as/angol kéttannyelvű/ szeretnék kint tanulni de nem igazán tudom mi,hogy,hol és egyentalán. HELP
szh Creative Commons License 2002.07.17 0 0 7
Idén érettségiztem egy magyar gimnáziumban és
szeretnék egy amerikai középiskolában is.
Irjon aki tudna valamilyen olcsó megoldást.
Nagyon fontos lenne!
Anfy Creative Commons License 2001.03.13 0 0 6
Szia Charles !
Az angol tanárom foglalkozik ilyesmivel, talán tud segíteni.
A száma:
Dr Kis Ferenc 405-91-33

üdv.
Boros Dániel

Előzmény: Charles I am (5)
Charles I am Creative Commons License 2001.03.12 0 0 5
Jelenleg gimnázium 2. osztályába járok, szóval az érettségi még odébb van. Azután pedig inkább az informatika irányába szeretnék elindulni.

Esetleg valamilyen alapítványon keresztül nem lehetne?

Előzmény: rossgeller (4)
rossgeller Creative Commons License 2001.03.11 0 0 4
Soros, ha még létezik.Egy ismerősöm kétszer is volt, a szabályok dacára.Nagyon rámenősnek kell lenni.De ha elfogadsz egy tanácsot, leérettségizel és valami kereskedelmi suliba mész.Addig megtanulod a nyelvet is rendesen(bár tapasztalatom szerint azt csak kint lehet) és onnan pikkpakk kimész-ha mással nem, akkor a kötelező gyakorlati félév miatt.Még fizetést is kapsz, mert dolgozni kell.A tesóm kinn volt egy évig, és még most is könnyes szemmel nosztalgiázik.
De ha mégi sikerül, akkor New Yorkba menj feltétlenül, mert AZ amerika.Nekem minden más csalódás volt(persze az emberalkotta dolgok, a természet stb. király).New York a legeurópaibb és könnyebb(olcsóbb)hazajönni.Ha felajánlanák, bármikor mennék ész nélkül újra.
Charles I am Creative Commons License 2001.03.06 0 0 3
high school-ban? Mennyire jon ez ki egy evre?
Előzmény: rDave (2)
rDave Creative Commons License 2001.03.06 0 0 2
:-) Ok-ok... Pesszimista vagyok ebben a témában többek közt amiatt hogy unokatesóm Atlantában tanul.

rDave

Előzmény: Charles I am (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!