Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5941

Felesleges kérdés. Sosem fogja belátni, hogy az utóbbi.

Előzmény: RoniSU (5939)
kagye Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5940

Egy szakállas bácsi örökigazsága kissé elferdítve: A szülői lét meghatározza a tudatot. 

Ez nem is lenne baj, csak néha félre is viszi...

Előzmény: hooleegán (5936)
RoniSU Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5939

Szakmai kérdés: szerinted a kézilabda-utánpótlásban kik tesznek nagyobb kárt, a játékvezetők, vagy az idióta szülők?

Előzmény: hooleegán (5936)
zsanna Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5938

Ne ess már túlzásokba. Ha ezeknél a kicsiknél a "legszigorúbban betartanák a szabályokat", akkor kb negyedpercenként meg kéne állítani a játákot, mert az ő megmozdulásuknak még igen nagy százaléka szabálytalan. 

Ezeknél a kicsiknél még a játékon kell lenni a hangsúlynak, nem a versengésnek.  Hogy megszeressék a sportágat, és megmaradjanak benne később is.

 

 

Előzmény: hooleegán (5936)
nembal Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5937

Gond van a szövegértéssel? Leírta, hogy mindkét ítélet rossz volt...

Előzmény: hooleegán (5936)
hooleegán Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5936

Ja, aki régen regisztrált annak mindig igaza van? Ezt nem is tudtam. Ez is szabály vagy ez csak szerinted van így? Pont ezeknél a kicsiknél kellene a lehető legszigorúbban betartani a szabályokat. Fogalmam sincs, hogy van-e gyereked vagy sincs, de kíváncsi lennék, ki hogyan magyarázza el, hogy 1. a kapufa miért gól? 2. ha egy edző a pályán van és indít egy akciót, abból, hogy szerezhet a csapat érvényes gólt? Impossible mission. Vagy mondjon annyit a szülő, hogy mert csak, vagy mert a Fradista utazó szerint így is jól van? Szerintem elég extrém, a videón is elég jól látható mindkét eset, ahhoz pedig, hogy ilyen ne fordulhasson elő többet nem árt felhívni rá figyelmet. Egyébként te is csak a hétvégi MK döntővel foglalkoztál volna. 

Előzmény: Fradista Utazó (5935)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5935

Egy utolsó megjegyzés: én évek óta írok ide az Index kézilabdás fórumaira. Ezzel szemben neked van 5 darab hozzászólásod, és mind az 5, kivétel nélkül, erről a videóról szól. És ezek után te vádolsz engem elfogultsággal. Vicces, nem? Beregisztrálsz ide, hogy betedd ezt a videót több különböző topicba is. Elkülditek a Handball.hu-ra is. De elfogult az én vagyok :-))

 

Aktív játékvezető amúgy ide nem fog írni a témában egy szót sem, mert nem volna helyes, ha a saját kollégájukat kritizálnák. Erre tehát ne várj.

 

Kapott a csapatotok kettő rossz ítéletet, ebből az egyik ténylegesen nem változtatta meg az eredményt (bár ettől még téves, bár az nem látszik, hogy nem adott-e utólag a játékvezető egy sárga lapot az edző néninek). Ez nagyon sajnálatos, valóban. Sajnos láttunk már másutt is téves ítéleteket, azok is sajnálatosak voltak. Igaz, azok elszenvedői nem sírták tele az egész internetet az őket ért méltánytalanságok miatt.

 

A magam részéről akkor ennyit erről a témáról.

Előzmény: hooleegán (5930)
FaberK Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5934

Üzbegisztánban készült, de a diplomatagyerekek bajnokságában, fehérben a skandináv gyerekek, feketében a balkáni diplomaták csemetéi :)

Előzmény: Fradista Utazó (5933)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5933

Valószínűleg nem ez volna az eslő eset a történetelmben, hogy valaki nem ért egyet egy szabállyal :-)) Azt meg, hogy elfogultnak tartasz, konkrétan leszarom. A tényszerűség kedvéért megjegyzem, hogy fogalmam sincs, kik láthatóak a felvételen, egyetlen játékost, edzőt, játékvezetőt, nézőt sem ismerek fel, ha azt írta volna valaki, hogy ez Üzbegisztánban játszódik, azt is max. azért nem hittem volna el, mert nem vágottszeműek a gyerekek.

Harag nincs, sosem szoktam senkire haragudni, csak azért, mert hülyeségeket írkál a fórumra.

 

A szabályok egyébként egyértelműek, az edzőnek a pályára belépnie, és játékba avatkoznia tilos.

Előzmény: hooleegán (5930)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5932

Időközben kiderült, hogy hülyeség :-))

Előzmény: hooleegán (5931)
hooleegán Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5931

Ezt honnan szedted?

Előzmény: Fradista Utazó (5929)
hooleegán Creative Commons License 2013.05.27 0 0 5930

Szóval szabály szerint kell sárga lapod adni, de szerinted nem? Ne haragudj, de innetől elég nehéz komolyan venni téged. Ugye nincs harag, ha azt mondom pöttyet elfogultnak tűnsz vmi miatt az ügyben. Hátha vki vizsgázott jv is ír véleményt, mert tényleg kíváncsi lennék rá!

Előzmény: Fradista Utazó (5928)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.26 0 0 5929

Hm... azt mondja valaki, hogy a szivacslabdában nincs is passzív. Márpedig a játékvezető passzív miatt vette el a labdát a feketéktől... Izgalmas :-)

Előzmény: Fradista Utazó (5928)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.26 0 0 5928

Szurkolói. DE!

Óvási alap nem lehet, mert a mérkőzés kimenetelét nem befolyásolta (amúgy is az ő csapatáé lett volna a labda). Véletlenül sem szeretném azt mondani, hogy amit az edző néni tett, az helyes, azt meg végképp nem, hogy szabályos. Mert nem az.

Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, amit a legtöbben nem vettek észre: a játékvezető korábban lefújta az akciót, és a fehérben játszó csapatnak adta a labdát, így szó sincs arról, hogy az amúgy szabályos támadást vezető ellenfél támadását az edző állította volna meg. Ez a lényeg. Ha ezt felismerjük, akkor merülhet fel, hogy az edző cselekményére adjunk-e mondjuk egy sárga lapot. Az én személyes véleményem az, hogy nem kell, a szabályok szerint kell, mert ez tilos.

Előzmény: hooleegán (5927)
hooleegán Creative Commons License 2013.05.26 0 0 5927

Ezt ilyen "hivatalos", "vizsgázott" vélemény, vagy csak ilyen szurkolói? Nem vagyok annyira jártas a szabályokban, óvásban, de én még ilyen "helyreállításról", "gyerekeknél beleférről" nem hallottam. Vagy itt más szabályok vannak, mint a nagypályán? Gondolom ott sem megy Elek Gábor szerelni Szepesit, mert az nem tette le a labdát?

Előzmény: Fradista Utazó (5925)
zsanna Creative Commons License 2013.05.26 0 0 5926

Tényleg, igazad van. Én a játékvezetőt nem is figyeltem. Miért is tettem volna, hiszen ez pont az a topik ? :-)))

Előzmény: Fradista Utazó (5925)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.26 0 0 5925

Edző néni beavatkozása tényleg vicces, de ott tisztán látszik, hogy a játékvezető már előtte fújt, és nekik adta a labdát, csak ezt az ellenfél játékosai nem vették észre, úgyhogy az edző inkább csak helyreállította a rendet. Gyerekeknél ez, szerintem, belefér.

Az első eset érdekesebb, jól látom, hogy ott a játékvezető a kapufás lövés után megadja a gólt?

Előzmény: zsanna (5924)
zsanna Creative Commons License 2013.05.26 0 0 5924

Édesek ezek a gyerekek:-))) Monjuk edző is jó fej, hogy simán játékosnak érzi magát :-)))

De ami nekem nagyon szemet szúrt: miért vannak ezek a gyereke szinte egytől egyik térdvédőben?? Nehogy bibis legyen a térük, ha elesnek? Ezen a műanyagon??? Nagyon rossz tendenciának tartom. Mert szerintem  a gumi elkényelmesíti az izomokat, szalagokat - és majd azért lesz sérülés, hogy nem elég edzettek ezek az izomok, szalagok :-((( 

Inkább meg kéne tanítani a gyerekeket esni. Csak ez már nem divat, mert nem a durva betonon/salakon játsszanak, és nem olyan "létfontosságú", hogy hogyan esik valaki. 

Előzmény: hooleegán (5923)
hooleegán Creative Commons License 2013.05.26 0 0 5923

zsanna Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5922

Ha már ennyire szó szerint nézed a szabályt, akkor felvetnék valamit. Az általad beidézett szabály így szól:

 

"... Ki kell zárni, ha megszerzi a labdát, de eközben ütközik az ellenféllel...."

 

Nem lehet, hogy abban a szituációban nem a kapus ütközött az ellenféllel, hanem az ellenfél a kapussal????  :-))))

(Mert ugyebár az ominózus mondat arról ír, hogy a kapus ütközik a másikkal, nem pedig arról, hogy "ha ütköznak egymással". :-))) )

 

 

Előzmény: Fradista Utazó (5921)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5921

Mármint nyilvánvaló, hogy arra lett kitalálva, de ma reggel jöttem rá, hogy ez igazából nincs leírva a szabályban.

Előzmény: Fradista Utazó (5920)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5920

Hol van leírva, hogy a szabály csak induló játékosra vonatkozik?

Előzmény: Fegyike (5919)
Fegyike Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5919

FTC-PLER-GYÖNGYÖS NB1 es férfi mérközésen volt!!!Láttam a mérközést!Szó se volt piros laprol.......!!!nem meritette ki a induló játékos fogalmát a eset....!!!

Előzmény: Fradista Utazó (5915)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5918

Szerintem az idézett mondatot azt magyarázza meg, hogy miért kell a kapusnak piros lapot adni olyan helyzetben is, amikor egy mezőnyjátékos tán sárgát sem kapna, nem pedig azt jelenti, hogy a cselekmény csak akkor szabálytalan, ha veszélyes az ellenfélre (merthogy ezt a játékvezető amúgy is képtelen volna megítélni, és rengeteg bizonytalanság, rosszabb esetben visszaélés, forrása lenne).

Előzmény: FaberK (5916)
FaberK Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5917

Amúgy általános probléma, hogy sokan, még az igazságszolgáltatásban dolgozók egy része is, szó szerint próbál értelmezni 1-1 jogszabályt, holott azt minden esetben annak szellemiségével együtt kell értelmezni. Sok esetben nem is a törvény szövegében, hanem annak értelmezésében derül ki a jogalkotó szándéka. Ahogy a szabálykönyvben is van ilyen.

Ha így teszel, máris nem kérdés a kérdés, és kiderül, hogy jó döntést hozott a Horváth-Marton páros.

Előzmény: Fradista Utazó (5915)
FaberK Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5916

Sztem egy nagyon lényeges mondatot kihagytál:

"Ekkor a kapus felelőssége azt biztosítani, hogy a szituációból ne származzon az ellenfél egészségére veszélyes akció."

Ez megvalósult, hiszen abból a szituációból nem származott az ellenfél egészségére veszélyes akció, vagyis biztosította a kapus azt, amit a szabálykönyv előírt neki (pontosabban, aminek a nem biztosítása kizárással szankcionálható). Aztán amikor első szándékból senkinek nem sikerült megszereznie a labdát, az már egy új szituáció, ahol két mezőnyjátékos ütközik, és Roni leírása szerint a B csapat játékosa volt a szabálytalan.

Előzmény: Fradista Utazó (5915)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5915

8:5 szabály.

(...) ha a kapus elhagyja a kapuelőteret, azzal a szándékkal, hogy megszerezze az ellenfélnek szánt átadást (...) Ki kell zárni, ha megszerzi a labdát, de eközben ütközik az ellenféllel.

 

A kihagyott részek nem érdekesek most. Itt szó sincs arról, hogy ki merre néz, ki merre fut, még arról sincs szó, hogy ez csak gyors indításkor volna érvényes - bár mindannyian tudjuk, hogy a szabályt erre az esetre találták ki. A megelőző bekezdésből, ha akarom, ki tudom olvasni, hogy a szabályt csak akkor kell alkalmazni, ha az ellenfél, akivel a kapus ütközik, futásban vagy ugrásban van, de a leírt, konkrét esetben ez is igaz.

 

Ami érdekes lehet, hogy azzal a szándékkal hagyja el a kapuelőteret, hogy megszerezze a labdát. Lehet úgy értelmezni, hogy, ha a kapus már korábban elhagyta a kapuelőteret valamiért, akkor ez a szabály nem vonatkozik rá. Egyébként, bár nem merült fel most kérdésként, bennem az merült fel, hogy mi a helyzet akkor, ha a kapus egyáltalán nem akarja megszerezni a labdát, az egyetlen célja, hogy megállítsa az induló játékost (akár szabálytalanság nélkül, futballnyelven szólva feltartással, ami kézilabdában támadó fault volna amúgy). Mert, szó szerint olvasva, erre sem vonatkozna ez a szabály.

 

Kár, hogy Roni elmondta, hogy konkrétan melyik mérkőzésen történt az eset (igaz, hogy a csapatok nevét nem írta le, de a Horváth-Marton páros csak egy mérkőzést vezetett tegnap), mert így a szakértők biztosan nem fognak nyilatkozni az esetről.

Előzmény: FaberK (5914)
FaberK Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5914

Beidéznéd, ami szerint ez piros?

Előzmény: Fradista Utazó (5911)
FaberK Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5913

jajaja

Előzmény: kagye (5910)
FaberK Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5912

Sztem nem.

Mivel már nem állt fenn az a szitu, hogy a védő hátrafelé, a labdát nézve rohan előre és a kapussal úgy ütközik, hogy nem számít rá. Ez utóbbi elkerüléséért csak a kapus tehet, és hogy tegyen is, ezért a piros, ha nem tesz - ha érthető :).

Ha első körben elkerülték egymást és mindketten rajtoltak az elguruló labdára, ott már két mezőnyjátékos találkozásaként kell tekinteni az ütközésüket, ami persze érhet pirosat, de nem a fenti ok miatt.

Sztem.

Előzmény: RoniSU (5909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!