Keresés

Részletes keresés

Tibó Creative Commons License 2001.10.01 0 0 167
Szerintem a Don otlete iranyaban lenne a legprofibb az elmozdulas.
Akkor akar egy kulon forumot is el tudnek kepzelni, az indexKelet szarnyain belul.
Nagyon szeretnem, ha az inseges idok utan, valamiben ujra elenjarna Nyiregyhaza.

Tehat sajat fogadoszobat az embereknek! En mindjart nyitok is itt magamnak egyet! ;) hehe

Egyebkent meg meg vitazzunk.

A regisztraciot nem szabad kihagyni, bar az eddigi fogadoorakon sem volt semmi problema az igaz.
En tovabbra is szeretnem az indexKelet forumot a szuper kialakitasa miatt partolni...

Előzmény: Papci (166)
Papci Creative Commons License 2001.10.01 0 0 166
Nos igazad van. En magamban a kulon forum mellett volnek, de sok szol ellene is es mellette is. Ott lehetne regisztralos es nem regisztralos temakat is csinalni. Ettol fuggetlenul a ti velemenyetekre sokat adok, magyarul meg mindig log a dolog alevegoben...
Előzmény: _LaJoS_ (163)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.09.30 0 0 165
Ebben van igazságod, csak szerintem még nem értek meg rá az emberek (nem mi). A végcélnak valóban ennek kell lennie, de addigra az ilyen fórumnak már nem itt kell lennie, hanem a polgármester, főkapitány, tűzoltóparancsnok, egyházi személyek, pontosabban az ő ,,szervezetük'', azaz a polgármesteri hivatal, a helyi rendőrkapitányság, a tűzoltóság, az egyház, honlapján. Ez egy része annak, amit úgy nevezünk, hogy e-kormányzás, e-önkormányzat, illetve e-ügyintézés.

Ha valaki ezt már most bevállalja, az jó, de nem hiszem, hogy ez jelenleg már járható út volna. Mindenesetre a gondolatot minden vendégnek fel kellene vetni, hogy nehogy véletlenül a nemtudás miatt essen el ettől az esélytől (mármint annak nemtudása, hogy ő ide otthonról, a munkahelyről, még aznap este, egy hét, három hónap múlva is ,,visszajöhet'', ha van kedve/ideje, ill. fontosnak tartja).

Előzmény: Don Valentino (160)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.09.30 0 0 164
Abszolút egyetértek, más most hirtelen nem jut az eszembe. Csak annyit mondanék, hogy a főépítészt minél hamarabb, annál jobb, mert itt a nagy topikfelhozogatásban vettem észre, hogy mennyi építési/területrendezési kérdés van függőben.
Előzmény: Tibó (155)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.09.30 0 0 163
Hopp, ezt a topikot az elmúlt három-négy napban nem olvastam, és a Nagy Felhozás hadműveletet sem ezzel kezdtem :-)
De egyformán gondolkozunk, mert a "Vendégek mikor" (ha jól emléxem, akkor ez a neve) topikban pont a vendégek meghívását kezdtem szorgalmazni.

Véleményem:

En elso korben ugy gondoltam, hogy sajat forum, es a razosabb temaknal (politika) regisztralos, de mondjuk ha csak :) egy kozeleti szemely (mondjuk rendorkapitany) jonne akkor nem lenne szukseg regisztralosra.

Bar az is megfordult a fejemben, hogy a politikai temaju forumokat, vagy inkabb azt mondom a problemasabbakat kulon szekcioba rakom teljesen elkulonitve a tobbi tematol.

Ebből azt olvasom ki a sorok között, hogy már eldöntötted, hogy saját fórumszoftverrel menjen a dolog (hiszen itt nem tudsz sem nem regisztrálóst csinálni, sem pedig elkülöníteni a poitikai témájúakat). Akkor minek ezt megkérdezni? Ha rosszul látom, és még nem döntötted el, akkor a regisztrálós mellett érvelnék (minden esetben), mert egyrészt, miért lehessen pont egy rendőrkapitányt, vagy UPC-főnököt leanyázni, ha már egy politikust nem lehet; másrészt, néha olvasom az nb1.hu nevű förmedvényt, és látom, milyen egy nem regisztrálós fórum. Szóval, szerintem csak és kizárólag regisztrálósnak van értelme (+ állandó moderáció, természetesen), de én nem követelnék meg több infot annál, mint amit pl. az index kér regisztrációkor.

További felmerülő kérdés, hogy milyen modus alapján menne a moderáció.

Én nem tartanám rossz ötletnek (sőt), ha itt, az index kelet fórumon lennének ezek a fogadóórák, de itt nehéz a karantént megcsinálni. Kérdés, hogy kell-e egyáltalán, meg, hogy milyen a ,,konkurrens'' fórumszoftver, mert én már láttam egy párat, és szerintem ezt elég nehéz ,,megverni''...

Előzmény: Papci (151)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.09.30 0 0 162
Engem ugyanúgy ne nevezzen senki szoclibnek, mint ahogy liberálbolseviknek és nácinak sem.
Előzmény: Don Valentino (159)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.09.30 0 0 161
Tényleg megnyitja (ki is próbáltam :-)), de a wri-ről, mint formátumról, nem érdemes beszélni, épp amiatt, hogy manapság nem tudsz ilyen dokumentumot létrehozni.
Előzmény: Törölt nick (145)
Don Valentino Creative Commons License 2001.09.28 0 0 160
Ugy emlekszem tavaly is eleg gyer volt pl a Fogadoora Csabine reszerol.
Szerintem mindenkinek lehetne egy kis topicocskat nyitni, amit nezegethetne minden nap kedvere, es nem kell egy kulon napot kiszurni, hanem a kozszfera szepen szokjon ra a netezesre, tekintse ugy hogy igenis fontos forum, es itt nincs sorbanallas a panasziroda elott, hanem ha valakinek valami eszebe jut, az szepen megkerdi. Ugyeletes illetekes meg ha epp raer, megnezi a forumot, es szepen valaszol. Nem igaz, hogy a polgarmester, fokapitany, tuzoltoparancsnok, egyhazi szemelyek meg mittudomenki nem jutnak nethez. Tessek haladni a korral.
Nem latom ertelmet a meghivott vendegeknek. Papci inkabb tanitsa meg oket a net kezelesere.
Bocs Papci, hogy adom itt neked a munkat, de szerintem ez lenne a legtisztabb.
Előzmény: Tibó (156)
Don Valentino Creative Commons License 2001.09.28 0 0 159
Valahogy en sem birok rad haragudni, de tavolrol sem arrol van szo, hogy kedvelnelek. (Piszkos Fred szeretete. :o))
Igazabol orulok, hogy itt, ebben a nagy szoclib tengerben (aminek szerintem rajtad kivul valamilyen forman azt hiszem mindenki tagja itt az Index Keleten) te kepviselsz egy olyan allaspontot, ami vitara serkent egyeseket, ezzel is novelve a forumot.
Előzmény: Törölt nick (157)
Tibó Creative Commons License 2001.09.28 0 0 158
dejo-rol csak annyit: aki a wri-t kritizalja jo ember nem lehet! ;)

Csak Don-t kedveled? dejo+Papci atlepett a kulak listara? ;)

Na, gyerunk javasolni! Vagy leugatom a wri-! :DDD

Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 157
Én megvagyok félemlítva, papci&dejó kettős akármit mondok az rossz, kritizál. Így hát csendben maradok. :))) Ja, meg Don is, de őt kedvelem. :))) Nem birok rá haragudni. :)))
Előzmény: Tibó (156)
Tibó Creative Commons License 2001.09.28 0 0 156
ja, meg valami MAVos foszert is felvehetnenk a listara.
Elvegre Nyiregyhaza kapujat epitik most, es eleg sok kerdesem lenne ebben a temaban is!

na. Masnak nincs otlete?
TaNGo?
_LaJoS_?
tepoe?
dejo?
Don?
krix?
wamzer?
TanarSeged? ;)
H-4401? ;)
susy? (Merre vagy???)
Sydl?
EBKJ? :D
...

Boccs, ha kihagytam valakit...

Tibó Creative Commons License 2001.09.28 0 0 155
Szerintem is tegyunk kulonbseget a kampanyosdi kozott.
Akkor lehetne tobb politikus is. Engem meg a kampany ugysem erdekel.
Na akkor javaslatok:

-Sandor Istvan (Szpari)
-Foepitesz (nemtom ki most eppen)
-Rendorfonok (ha mar ugyis lelkes)
-UPC elnoke (TaNGo kicsinalja ;) )
-Polgarmester
-Helmeczi
-Paragh Denes (;) )
-Madi Paci
...

Akar kulon forumban, akar itt egy kulon vendeg topicban. Ezen erdemes elgondolkodni.
Ha ide hozzuk oket, akkor regisztralni kell a kerdezoknek, ami visszatarthatja oket, viszont akar be is kapcsolodhatnak a forumba. Friss ver!

Tenyleg! Ti, akik olvassatok, es nem szoltok hozza! Kit szeretnetek meghivni?

Előzmény: Papci (153)
tepoe Creative Commons License 2001.09.28 0 0 154
Szerintem is elég a sima regisztráció+a folyamatos moderáció.
Előzmény: Törölt nick (152)
Papci Creative Commons License 2001.09.28 0 0 153
Szerinted nem tulzas ez egy kicsit? Szemelyi szam, anyja neve? Ugysem ellenorizhetem, hogy sajat neven, telefonszaman jelentkezik-e be.

A masik pedig, hogy barmikor kimoderalhatjuk a fikazokat.

En elso korben ugy gondoltam, hogy sajat forum, es a razosabb temaknal (politika) regisztralos, de mondjuk ha csak :) egy kozeleti szemely (mondjuk rendorkapitany) jonne akkor nem lenne szukseg regisztralosra.

Bar az is megfordult a fejemben, hogy a politikai temaju forumokat, vagy inkabb azt mondom a problemasabbakat kulon szekcioba rakom teljesen elkulonitve a tobbi tematol.

OTLETEKET AZERT MEG VARNEK!!! KIT HIVJUNK MEG?

Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 152
Tekintettel arra, hogy jönnek a választáok:

- ezért külön fórum,
- regisztrálós, free e-mailcím nem érvényes, továbbá kérj valami azonosítót, hanem matavos, szabinetes, nyf-es, broadbandos emailcimnel nem, egyebkent kell telefonszám, hogy még véletlenül se menjen át anyukába. Jobb az óvatosság, aljas kampány várható.

Előzmény: Papci (151)
Papci Creative Commons License 2001.09.27 0 0 151
atmentunk egy kicsit word topicba. :-)

Nade most lenne egy frenetikus kerdesem:
Szeretnenk ujra csinalgatni az internetes fogadoorak intezmenyet. Volna ezzel kapcsolatban egy par kerdesem a tarsasaghoz:

- kulon forumon legyen vagy az index-kelet forumon?
- A forum regisztralos legyen vagy akarki irhasson bele?
- kiket hivjunk meg? konkret javaslatokat varok.

Szeretnem ha eztan rendszeresen tarthanank ezeket a forumokat ezert kerdem.

Tibó Creative Commons License 2001.09.27 0 0 150
???
Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 149
Mint már annyiszor...
Előzmény: Tibó (148)
Tibó Creative Commons License 2001.09.27 0 0 148
Pedig nagyon fontos dolgot mondott dejo...

Inkabb figyelnel! :-P

txt rulez! (a wri-nl legalabbis jobb...)

Előzmény: Törölt nick (147)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 147
Te pedig nagyon jóban vagy magaddal. Most azt zavarral, hogy Lajossal beszélgetek, és nem érdekel a közbe kotyogásád?
Előzmény: dejo (146)
dejo Creative Commons License 2001.09.27 0 0 146
Látom a picipuhán kívül mást el sem tudsz képzelni.
Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 145
Attól függ milyen a másik gép... A *.wri-t egyébként minden windows (office2000 is) ismeri, meg is nyitja, az más kérdés, hogy az újak már csak *.doc-ként hajlandóak visszamenteni.
Előzmény: _LaJoS_ (143)
dejo Creative Commons License 2001.09.27 0 0 144
Az rtf-fájlra minden bizonnyal a portabilitás miatt van szükség. Nem csak MS van a világon!
Előzmény: Törölt nick (140)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.09.26 0 0 143
Csak ha utána ezt a wri dokumentumot átviszed egy másik gépre, akkor meg sem tudod nyitni...
Szerintem az rtf tartja a formázásokat.
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 142
Ha a Winword 6.0-ra megy az Office97 install akkor tudja a *.wri-tot. Nekem ment a mentés is.

PS: én mert nem őrzi meg a formázást sohasem szerettem sem a *.txt, vagy az *.rtf-et.

Előzmény: _LaJoS_ (141)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.09.25 0 0 141
Az Office97 nem tud wri-ben menteni. Arról nem is beszélve, hogy nem tart minden formázást. A doc-ban pedig ott lehetnek a jó kis makrovírusok is. Ja, hogy van aki nem szereti őket? Sebaj...
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 140
Nem, de minek használni *.rtf filet?
*.wri miért nem jó? És tartja a formázást is...
Na meg ott a *.doc is.
Előzmény: Papci (139)
Papci Creative Commons License 2001.09.25 0 0 139
jaja! eszre vettem en is.

(mellesleg erdekes modon valami wordos y2k bug lehetett mert direkt megneztem az eredeti forrastfajlt s abban a helyes datumok voltak. amint atraktuk RTF-be elsz@rodott. lattatok mar ilyet?)

Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 138
Csak pénztár lesz az állomáson
[2001. szeptember 24.]
Nyíregyházán a MÁV állomáson az épület rekonstrukciója miatt, október 30-tól csak jegypénztárak fognak működni. Várakozni majd a peronokon lehet. Az új épület átadása 1992. október 31-én várható.

http://index.szabolcs.net/most/állomas0924.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!