Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2002.05.31 0 0 806
Most éppen a P-DOX Semmiben Sen Hívők vallás alapításával vagyok elfoglalva a tesztidőszak lezárása után.

Ha ezzel kész leszek, akkor belekezdek az Ateista vallás alapításába is.

Ha valaki elszántságot érez magában és átveszi a munka nagy részét, akkor hamarabb is elkezdhetjük.

Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.30 0 0 805
Itt (802)például illendően megköszöntem az elismerést.
Előzmény: atalanta (804)
atalanta Creative Commons License 2001.10.30 0 0 804
A legjobb védekezés a támadás, igaz? De te csak támadni tudsz, Gábor? Mert az nem nagy dolog. Ellenben érvelni, az már más.
Előzmény: Iván Gábor (803)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.30 0 0 803
Köszönöm a bravózást:-)
Előzmény: swatswat (802)
swatswat Creative Commons License 2001.10.30 0 0 802
őnállóan - brávó!!!
Előzmény: Iván Gábor (801)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.30 0 0 801
Az RKAT-ok sokkal többen vannak még is csak egy szekta, hiszen a zsidó vallási alapokra támaszkodik, viszont más szempontokból viszon szembehelyezkedik vele. Ja és vannak kisebb létszámú szekták is.

A P-DOX-ot pl nem lehet szekta, hiszen egyik már meglévő vallásból/egyházbó/irányzatból sem vált ki, ami a szekta egyik fő ismérve.

Teljesen őnállóan jött létre.

Előzmény: atalanta (800)
atalanta Creative Commons License 2001.10.30 0 0 800
Éppen egy szektányi.
Előzmény: Iván Gábor (799)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.30 0 0 799
Hát akkor ha csak az igaz, amit te írtál, akkor 6 milliárd osztva, 1 millióval, az annyi mint 6000, az az hatezer ember.
Előzmény: Iván Gábor (798)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.30 0 0 798
Hát akkor ha csak az igaz, amit te írtál 6 milliárd osztva 1 millióval 6000 ember.

Szerintem ez nem is olyan kevés.

Pláne ha figyelembevesszük, hogy Jézus csak tizenkettővel kezdte a legenda szerint és abból is egy öngyilkos lett.

Előzmény: atalanta (797)
atalanta Creative Commons License 2001.10.30 0 0 797
Érdekes értelmezése ez a Bibliának. Egymillióból egy ember értelmezi így, mint te. Nem sok! :-)
Előzmény: Iván Gábor (796)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.30 0 0 796
Akkor mivel az előző beírásom törölve lett, átírom másként. Virágnyelven. Ha véletlenül ez is törlésre kerülne, igyekezni fogok a törlést végző moderátort elfogultsággal és pozíciójával való visszaéléssel megvádolni.

Az újszövetség sem igazán az emberek szeretétre nevelő mű. Abban is csak egy az elsődleges "Isten". Az ember csak "Isten" dicsőitésének az eszköze.

Az újszövetség szintén kivételt és megkülönböztetést tesz az emberek között. Csak éppen nem a fajuk és a bőrszínük szerint, hanem attól függően, hogy hisznek-e "Isten"-ben, vagy nem. Az újszövetség szerint, aki nem hisz "Isten"-ben, azt mindenféle hátrányos és megkülönböztető jelzővel látták el, aki pedig hisz azt mindenféle pozítív és előnyös jezőkkel illették. Mint láthatjuk a későbbi korokat, ezen elméletet felhasználva embereket öltek meg máglyán és keresztes háborukban.

A keresztény egyházak visszélései ellen mindig is közdöttek a felvilágosult emberek. Ezért sikerült, többek közt a Francia forradalomnak is köszönhetően, a mai napra ellenőrizhető jogi keretek közzé szorítani működésüket. Igy napjainkban már nem jelentenek igazi veszélyt az emberíségre.

Előzmény: Urby (792)
atalanta Creative Commons License 2001.10.30 0 0 795
Gáborral az a probléma, hogy mindenféle utánajárás, valamint a téma behatóbb ismerete nélkül alakít véleményt. Éppen ezért legtöbbször mögöttes tartalom nélküli balgaságokat mond. Sajnos.
atalanta Creative Commons License 2001.10.30 0 0 793
"A biblia szerinti "Isten" a legnagyobb EGOista a világon és csak saját maga dicsőségével foglakozik. Özönvíz, szodoma és gomora stb."

Hihetetlenül téves nézet, amely egyben jelzi is eme téves nézet képviselőjének a témához való hozzá nem értését, és igen-igen felszínes tudását.

A "vagyok, aki van" megállapítást pedig ezennel elmagyarázom neked, és mindenkinek, aki kíváncsi rá, a neki szánt topicon.

Előzmény: Iván Gábor (791)
Urby Creative Commons License 2001.10.30 0 0 792
Olvasgass még! Az újszövetséget is!
Előzmény: Iván Gábor (791)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.30 0 0 791
A biblia szerinti "Isten" a legnagyobb EGOista a világon és csak saját maga dicsőségével foglakozik. Özönvíz, szodoma és gomora stb.
Előzmény: Urby (790)
Urby Creative Commons License 2001.10.30 0 0 790
Gábor,
Isten működésének középpontja és célja maga az ember és az ember üdvözülése, tehát nincs semmiféle ellentmondás a kereszténység és a humanizmus között. Sőt.
Előzmény: Iván Gábor (789)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.30 0 0 789
Atalanta!

Vannak olyan vallások, amelyek megférnek és nem kerülnek önellentmondásba a humazizmussal, pl a P-DOX, taoizmus is ilyen.

Attól tartok az RKAT, vagy a HGY-t, tehát az "Isten"-hitre alapuló vallásoknál az általam felvázolt ellentmondás keletkezik.

Előzmény: atalanta (788)
atalanta Creative Commons License 2001.10.30 0 0 788
Ebből számodra világosan az következik, hogy egy vallásos nem lehet humanista. Elég beszűkült nézet! Nem is rabolom a saját időmet, hogy meggyőzzelek az ellenkezőjéről, úgyis értelmetlen!
Előzmény: Iván Gábor (786)
endru Creative Commons License 2001.10.29 0 0 787
Szigorú vallási környezetben nőttem fel. Most nem irok arról, hogy és miért lettem ateista. Viszont ahogy az egyes vallások papjai meg akarnak tériteni, én ugyanúgy a hitetlenségre igyekszem rávenni őket. Számtalan vallásos ember a vallásuk alapeszméjét leiró 10 parancsolatot nem tartják, be, majd elmennek gyónni, ezután a pap feloldozza őket és újra lehet bűnözni. Imádsággal akarják bűneiket elfeledtettni.
Előzmény: Iván Gábor (786)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.29 0 0 786
Egyszerű!

Ez egy olyan humanista szervezet, amelyik ateista.

Egyébként az "Isten"-hívők központjában nem "Isten"-nek illene állnia az ember helyett?

Mert a humanizmus központja bizony az ember.

Előzmény: atalanta (785)
atalanta Creative Commons License 2001.08.31 0 0 785
Az ATEISTA és a HUMANISTA között van némi különbség! Én humanistának tartom magam, mégsem vagyok ateista... Hogy is van ez? Talán fogalomzavarok léptek fel?
Előzmény: Iván Gábor (784)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.31 0 0 784
HVG:"Dániában ugyanakkor senki nem kötelezhető egyházi adó fizetésére, Norvégiában viszont minden állampolgár automatikusan tagja az államegyháznak, hacsak kifejezetten nem jelenti be egy másik felekezethez, illetve az ateista Norvég Humanista Egyesülethez (NHE) való csatlakozását, a királynak és a parlamenti képviselők felének pedig az államegyház tagjaiból kell kikerülniük igaz, az állam és az egyház erőteljesebb szétválasztásáért évek óta immár egyházi vezetők is szót emelnek. Ennek ellenére illetve a 70 ezer tagot számláló NHE és az oslói Muszlim Tanács bírósági keresetben is testet öltött tiltakozása dacára életbe lépett az 1995-ben elfogadott, a vallási ismeretekről és az etikaoktatásról szóló törvény, amely kötelezővé tette a keresztény vallás és erkölcs tanítását az iskolákban. "
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.30 0 0 783

Nem tudod mit jelent az analfabéta?:-)))

Írjam le?

Előzmény: bogyó (782)
bogyó Creative Commons License 2001.07.30 0 0 782
Gábor, a bolygót j-vel írják!

(analfabéta...)

Előzmény: Iván Gábor (781)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.30 0 0 781
Nem is foglakozz vele.
Amit írtam, az egyértelmű TÉNY.
De hát szerinted a föld bolygó is lapos formályú még:-))

Előzmény: Urby (779)
Urby Creative Commons License 2001.07.20 0 0 780
Pont erről írtam. Nem tudlak komolyan venni. Sajnálom.
Előzmény: Iván Gábor (777)
Urby Creative Commons License 2001.07.20 0 0 779
Tökéletesen egyetértünk. Ha van Isten, azt nem a keresztények teremtették, hanem fordítva, Ő teremtette a keresztényeket. Sőt, a muzulmánokat, az izraelitákat, a buddhistákat, de még az ateistákat és materialistákat is.
Előzmény: IamTheDog (776)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.19 0 0 778
Tehát Isten csak akkor létezhet, ha el tudod fogadni Karakutty létét.
Előzmény: Iván Gábor (777)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.19 0 0 777
Itt a bízonyíték:-)

Ha pedig Isten létezik, akkor egyértelmű, hogy a mindenekelőtt lévő határtalan Karakutty is létezik, aki Istent teremtette.

Ha Karakutty nem létezik, akkor viszont nem volt, aki Istent teremthette volna.

Előzmény: Urby (774)
IamTheDog Creative Commons License 2001.07.19 0 0 776
Ha van is valamilyen felsőbbrendű szellem az vallásokon felül áll és minden ember számára ugyanolyan/ugyanaz.
Előzmény: IamTheDog (775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!