Keresés

Részletes keresés

papzo Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1758

Nálunk is ehlyzet változatlan. Se pénz, se levél.

Előzmény: ponca (1757)
ponca Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1757

Nekünk se levél, se lóvé még mindég.

Előzmény: agro1 (1756)
agro1 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1756

Sziasztok.

A 40% megjött, a kisérő levél nem.

A többi az ügyvéd dolga.

pandu1979 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 1755

Igen, ezt írták a levélbe. Nem írtak olyat, hogy tuti, hogy még X %-ot fizetni fognak. :-(

Előzmény: similis (1754)
similis Creative Commons License 2011.05.09 0 0 1754

Nyomozás kimenetele? Senki semmit?

Előzmény: pandu1979 (1753)
pandu1979 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 1753

Biztosan fogsz levelet kapni.

Azt írták, hogy ez csak előleg és a további kifizetés függ a nyomozás kimenetelétől és egyéb dolgoktól.

Nem írták egyértelműen azt, hogy számolhatunk még tőlük további kifizetésre.

Igen, beléptem, perre megyek, valahonnan vissza kell szednem a hiányzó 870ezret.

Előzmény: ponca (1750)
sörgyári megálló Creative Commons License 2011.05.07 0 0 1752

spaceface

Épp, hogy a reklám helye! :)  Nem kell sok pénzeket kifizetni ám TV reklámért. Aki olvassa ezeket a hozzászólásokat vagy nyitott szemmel jár, az mások tapasztalataitól indítattva választ - jelen esetben - bankot. Ahogy similis is írta, nyitott is a Reiffeisennél egy számlát, és a hasonló dolgokat onnan fizeti. Én is igy teszek ( vagy a Citibanknál, majd látom)! 

Készpénzeseknél a QBE elvileg előleget fizet, tehát - elvileg - utána még jöhet lóvé. Ha ez a charge back tényleg járható út (azért várjuk meg a véglegesítést) akkor a későbbiekben érdemes kártyával fizetni az utazásokat!

Apropo! Próbáltam beszerezni kártya szabályzatot, hogy tisztában legyünk a későbbiekben, hogy bizonyos esetekben mit tehetünk, hogyan kell eljárni, mik a jogaink. Csak angol nyelvűt találtam, de mivel nem felső fokon beszélem a nyelvet, a szakmai szakzsargonhoz meg végképp semmi közöm, így nem lettem okosabb. Tud valaki magyar nyelvű szabályzatról?

Én ugyan nem erről a fórumról értesültem a charge back lehetőségéről, de annyira hihetelennek tűnt az egész, hogy egy darabig hezitáltam rajta, és lehet, hogy el se indítottam volna, ha nem olvasom a hozzászólásokat.

És itt szeretném - gondolom mindannyiunk nevében írhatom - elmondani, hogy milyen hálásak vagyunk Kennynek, aki ezt az egészet elindította és segített abban, hogy esélyt kapjunk pénzünk visszaszerzéséhez. Sok-sok köszönet érte!

Előzmény: spaceface (1748)
papzo Creative Commons License 2011.05.07 0 0 1751

Nekünk sem jött sem levél, sem lóvé.

Előzmény: ponca (1750)
ponca Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1750

Nekünk semmi nem jött. Sem levél, sem 40%, se semmi.

Mit írtak a levélben?

A 40% előleg  után van még remény valaire?

A pertársasággal hogyan döntöttetek végül?

Előzmény: pandu1979 (1741)
similis Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1749

Igen, ez így van, volt itt rafis is az elején.

Januárban nyitottam is náluk egy számlát, máskor ilyesmit onnan fizetek.

Előzmény: spaceface (1748)
spaceface Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1748

Ez itt nem a reklám helye, de a "jó" bankok listájára vegyük fel a Raiffeisen-t, amelyik 6, azaz hat napon belül utalt - dec. 29-i charge back igény benyújtására jan. 3-án a számlámon volt az előleg, amit azóta sem vontak vissza, nem zargattak, nem hivatkoztak. Így is lehet!

Előzmény: sörgyári megálló (1747)
sörgyári megálló Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1747

Lehet, hogy ezek után át kellene nyergelni a Citibankhoz? Úgy látom ők a leggyorsabbak, legkészségesebbek. Remélem azért a többi bank is lassacskán, de lezárja az ügyet.

Előzmény: mapenzi (1745)
similis Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1746

De akkor az OTP a sajátjait miért nem zárja le??? :(

Előzmény: mapenzi (1745)
mapenzi Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1745

Megnyugtatásul,akit illet:

a mai napon kaptam a Citibanktól levelet.Ezt írják:felvettük a kapcsolatot a kereskedővel elfogadóhelyi szerződésben álló társbankkal és a rendelkezésünkre bocsátott információk alapján a következőkről tájékoztatjuk:Az Ön kártyáját a Travel99.hu elfogadóhely

.....ft összegben terhelte meg.A kereskedő elfogadóhelyi szerződésben álló társbank az Aeroviva Utazási Iroda

december 20.-i csődje miatt a megkeresésünket elfogadta.Bankunk a kivzsgálást ezzel lezárta,köszönjük türelmét.

Én megszeretném köszönni Kenny és mások hasznos tanácsait.

Előzmény: optimista vagyok (1737)
pandu1979 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1744

Akkor Karib térség.

Előzmény: similis (1743)
similis Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1743

Belize, nem Mexico :)

Előzmény: pandu1979 (1742)
pandu1979 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1742

Az Aerovivából már rég kimentettek mindent pénzt!!

Aeroviva-Avi Holding-Mexikói Offshore cég-Gyarmati zsebe, na ott van a pénz!

Előzmény: similis (1738)
pandu1979 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1741

Szerintem ma-holnap ti is megkapjátok.

Egyszerre fog a papír odaérni a pénzzel.

Előzmény: ponca (1739)
papzo Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1740

Nem vagytok egyedül. Nekünk sem jött semmi.

Előzmény: ponca (1739)
ponca Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1739

Nekünk sem 40%, sem levél nem jött még

Előzmény: pandu1979 (1735)
similis Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1738

Miért lenne az Aeroviva számláján pénz? Nem sok értelme lenne... Sztem dec. 20-án nem volt már rajta egy fillér se.

Örülök h. a kp-seknek legalább a 40% végre elindult. A semminél mégis jobb :S Aztán hátha lesz még több is.

Előzmény: optimista vagyok (1737)
optimista vagyok Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1737

Sziasztok!

Én is Erstés vagyok. Március végén kaptam vissza a pénzt előzetes jóváírás megjegyzéssel és rögtön fel is használtam, biztos ami biztos jelszóval. Bár úgy gondolom, hogy nem lehet félnivalónk, hiszen én megpróbáltam mindent amit lehetett előkotorni a kereskedő ( Aeroviva), a bankok és a Nemzetközi Kártyatársaságok oldaláról is.

A kereskedők  (esetünkben az Aeroviva) és a bankok is  (nálunk az Erste) el kell hogy fogadják a Kártyatársaságok szabályzatát és az abban szereplő feltételeket, ha íly módon ( kártyával) akarnak fizettetni. Ez a szabályzat mindenkire bankra is és kereskedőre is egyformán vonatkozik.

A chargeback egy olyan " visszaterhelési eljárás", ahol a kártyakibocsájtó bank ( nálunk Erste) megterheli a kereskedő (Aeroviva) bankszámláját a tranzakció vitatott összegével (utazás díjávál) annak külön hozzájárulása nélkül. Ezután kezdődik a  kártyabirtokos (Aeroviva károsultak) reklamációjának pénzügyi kivizsgálása.

Szerintem csak időhúzás, hiszen ameddig mi nem igazoltuk az összes eredeti papírral a bank felé, hogy az Aeroviva szabályt szegett " nem teljesített", addig ők sem küldtek nekünk egy petákot sem. Holott köztudott, hogy az utazásszervező cég befejezte szolgáltatásait.

A bankok nem tehetik meg, hogy a Kártyatársaságok szabályzatát megszegik, tőlünk nem emelhetnek le utólagosan pénzt, mivel a reklamációink jogosak!

Hadakozzon csak az OTP bank az Aerovívával. Bár szinte biztos vagyok abban, hogy az Aeroviva számláján a megfelelő fedezet rajta van.

Előzmény: sörgyári megálló (1725)
amamsik Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1736

tőletek függetlenül én is azt gondoltam ki tegnap, hogy amíg a cib-től írásos értesítést nem kapok arról hogy mi is az utalás (előzetes jóváírás, végleges, stb.) addig nem íratom velük alá a biztosítós papírt.

Tegnap QBE-vel próbálkoztam telefonon, de a kiscsaj csak annyit hajtogatott hogy 'a bankjának tudnia kell hogy igent vagy nemet tölt ki a papírra'. Igen, de hiába kérdeztem, hogy folyamatban lévő eljárás, illetve előzetes jóváírás lehetőség miért nincs a nyomtatványon, erre is az előző mondatot szajkózta. Rövid úton be is fejeztem vele a tárgyalást.

pandu1979 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1735

*Elírtam: megjött a 40% tegnap...

Előzmény: pandu1979 (1734)
pandu1979 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 1734

Megjött a 40% a tegnap a Biztosítótól, gyorsan fel is fevettem.

Egyszerre ért ki a levél arról, hogy mennyit fizetnek és a pénz.

A levélen április 28-i dátum szerepelt. :-(

similis Creative Commons License 2011.05.04 0 0 1733

Én se küldtem még vissza a biztosítónak, csak mint feltételes gondolatmenetet írtam :) Úgyse fog a biztosító utalni nekünk, mert akkor utalna csak sztem, ha azt küldenénk vissza lepecsételve hogy nem fizetett a bank nekünk.

És sztem is, a biztosító a többieknek így is úgy is 40%-ot ad, a többit majd a visszaküldött nyomtatványok, meg ki tudja mi szerint a ködös távoli jövőben...

Nem tudok eléggé örülni, hogy nekem nem kell erre várni :S

Előzmény: sörgyári megálló (1731)
sörgyári megálló Creative Commons License 2011.05.04 0 0 1732

Elnézést, amamsik, elírtam a nevedet. Bocs.

sörgyári megálló Creative Commons License 2011.05.04 0 0 1731

Amamasik: Nekem az Erste az számlámon egyértelműen jelezte, hogy előzetes jóváírásról van szó. A levél ezután érkezett kb. 1 héttel. 

Similis: Már én is majdnem feladtam a levelet, de most úgy gondolom, hogy megvárom amíg lezárják, és csak aztán adom fel. Ha és amennyiben a biztosító addig elutalja nekem a pénzt, az ügy lezárása után visszautalom. Most jobban belemélyedve úgy tűnik, hogy a készpénzes fizetőknek a bizosító által visszafizetendő (remélhetőleg) előleg nem függ a charge back összegétől. Nyilván nem nyerészkedni akarok, csak a pénzemet visszakapni, ha lehet. Mindemelett gondolom nem csak én nem tudom, hogy mit tegyek, a biztosító meg a bankok csak rájönnek hogy saját farkába harapó kígyó esete forog fenn és valamit kitalálnak. Én mindenestre bízom benne. Akikkel én  eddig beszéltem a biztosító vagy a bank részéről, mindenki nagyon kedves és segítőkész volt.

Barnamacika: Szereintem tök mindegy, hogy levetted a számládról a pénzt, úgyis visszaterhelik. Ha meg nem tudják levonni, megéri nekik ez az összeg, hogy behajtsák. Akkor még talán fájóbb visszafizetni. De reménykedjünk, hogy minden ok lesz. Végül is a dolgok eddig jól haladnak, már ami a kártyás fizetősöket illeti.  Persze a  többieknek is jó lenne, ha a lehető legtöbbet tuzdnák kihozni belőle.

barnamacika Creative Commons License 2011.05.04 0 0 1730

Igen. Én is hasonlót kaptam. Idéztem is egy korábbi hozzászólásomban. A biztonság kedvéért gyorsan le is ürítettem a számlát, hogy ne tudják visszavenni.

Viszont egyelőre nem foglalkozom a biztosítós papírral, majd ha kapok egy végleges dokumentumot a jóváírásról, akkor jelzem a biztosító felé. Nehogy már a farka csóválja a kutyát.

Előzmény: sörgyári megálló (1725)
D Mariann Creative Commons License 2011.05.04 0 0 1729

Sziasztok!

Ahogy írtam korábban, a Cititől már megjött a levél, hogy lezárták az ügyet.

Szerintem nem valószínű, hogy az OTP mást válaszol a különböző bankoknak. (Max próbálkozik)

Üdv.:

Mariann

Előzmény: amamsik (1728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!