Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 26
Az eu nekem is tetszik, az utóbbi évek egyik legjobb stratégiai játéka szerintem. Tetszik még a civ, orion2, imperialism (az ufo2 az strat gamenek minősül? , mert akkor az is egy kedvenc :)).
Előzmény: ZR (25)
ZR Creative Commons License 2001.05.25 0 0 25
Europe Universalis...a színes diplomáciai eszköztár, az áttekinthetőség...nekem bejön...
Előzmény: ZR (24)
ZR Creative Commons License 2001.05.25 0 0 24
Előre fuss...hátha hozott valami újat az elmúlt időszak...
Előzmény: DaveD (23)
DaveD Creative Commons License 2000.12.30 0 0 23
Total Annihilation!!!!
Rephyx Creative Commons License 2000.12.30 0 0 22
Vajk, erdekelne ez a Diplomacy, talan tablasan is, tudnal vmi bovebb infot mondani rola ? Solitaire -nek igaza van, a Heroes sorozat is gazdasagi strategia, regeben volt egy CGA-s gfxel rendelkezo The Ancient Art of War nevu porgi, ami erdekes modon realtime strategia volt.... Es nagyon kellemes egy jatek :) Azert legjobbnak nem neveznem, de nekem meghatarozo volt anno '88 korul :) Hogyha 'gazdasagi' strategiat nezunk, akkor Civ, ha rts akkor TA, ha normal strat, akkor pedig, hat talan a Gettysburg. Szivem szerint a Shogunt mondanam, de az sajna nem realis igazan.

r.

Soltaire Creative Commons License 2000.12.30 0 0 21
Hali!

A Napóleon utolsó 6 csatáját feldolgozó game volt a Fields of glory.
Wavre-nál Grouchy marsall 33 ezres seregével levertem Blücher százezres csordáját és Waterlonál is meghódolt előttem Wellington :)

Byte

Előzmény: Vajk (20)
Vajk Creative Commons License 2000.12.30 0 0 20
igazsagod vagyon, nagyon !!

Gettysburg talan nem szep, de annal strategiabb.
Volt meg egy hasonlo ehhez, napoleoni haboruk voltak, es meg regebbi kiadasu, mint a Gettysburg.
MI volt annak a jateknak a neve??
Asszem amigan is megvolt, de ez nem biztos.

Meg ha regebbre megyunk vissza, a Diplomacy, aminek a tablas valtozataval rngteget jatszottam anno. Ha erdekel valakit, osszejohetnenk egy ilyenre....
Na az a kokemeny, letisztult, sallangok nelkuli strategia.

Előzmény: Soltaire (18)
count_zero Creative Commons License 2000.12.28 0 0 19
TA tényleg rulez! A több sima Dűne2 koppintás, szinte nulla eredetiséggel csillivilli grafikával, amit az ember le sem sz@r. :P
Körökre osztott stratégiák közül egyértelműen a Panzer General első része!
Soltaire Creative Commons License 2000.12.28 0 0 18
Hali!

Az itt felsorolt játékok (lásd aoe...redalert) mind gazdasági stratégia :) Vagyis a haderőt kell a termeléssel összehozni :)
A topic a sima stratégiai játékot kérdi. Nos, számomra kettő ilyen van, amelyik csakis színtiszta stratégia:
Fields of glory
Sid Meier's Gettysburg
;)

Byby

Norad2 Creative Commons License 2000.12.28 0 0 17
TJ: az a két CS csak az alapjáték. verzó 1.0
Nos, a legjobb, ha megszerzed a 3.1-es pathot, és megszerzed a két vagy három kiegészítő CD-t..Valamint a netről extra egységeket tölthetsz le de azokhoz kell a 3.1-es path.
Láttatok már extra egységeket, csak találomra pár:
4 pados repcsijavító. két pados repcsi javító TENGERALATTJÁRÓ, extra tűzerővel rendelkező robot: melyen van két lasser, egy annihilator, két nagy ágyú, két raketya, meg valami energiafegyver. Le is töltöttem, csak nem jó a C romom és nem tudtam kipróbálni, de jó lehet..:)
-TJ- Creative Commons License 2000.12.28 0 0 16
Hi!

Hirtelen felindulasbol tegnap kiszaladtam es megvettem a Guru-t. Meglepodtem hogy 2 CD a TA...
Az lenne a kerdesem, ez most hanyas verzio?? Kell erre patch vagy ez mar valamivel ujitott? Gondolom a kiegeszitok ebben nincsenek benne.

R

Flagellum Dei Creative Commons License 2000.12.28 0 0 15
Hali

A Heroes of Might and Magic sorozat.
Kíváncsian várom a 4. részt.

Flagi

jimmy___ Creative Commons License 2000.12.28 0 0 14
Na re!
Nem birom megallni hogy ne szoljak mert eleg sokat jatszottam strategiai jatekokkal a jopar ev alatt es szereztem egy kis tapasztalatot :).
Szoval ha realtime akkor Aoe2 Ra2 es SC:Bw ezzel egyetertek. De az igazi strategiak imho, azok a korokre osztottak ahol nem kell arra figyelned,hogy percenkent 100at klikkelj az egerrel,hogy le ne maradj az egysegek szamaban...
Es most majd jonnek a commentek,hogy "de nem is igaz meg nem csak az a lenyeg"...nem persze de ha nem vagy klikkmester nem rangatod az egeret eszeveszetten termelve 150 parasztot hogy elobb erj castleba vagy te rusholj hamarabb a zerglingekkel es a zealotokkal sehol nem vagy...
Szerintem meg egy strategia ne errol szoljon.
A legjobb strategiak szerintem: Battle isle sorozat(4-5),panzer generalok es a homm sorozat sem rossz.Na ennyi remelem nem ebresztek "flame"-t senkiben :) ez csak az en velemenyem.
Rephyx Creative Commons License 2000.12.28 0 0 13
Szemeid 2 hozzaszolassal lejjebb veted, es meglatod, hogy irtam egy linket, azt atvarazsolod a bongeszobe, es elolvasod amit ott irnak. :) Egyebkent rts teren tenyleg a TA a legszebb, hogy ott tenyleg bedolnek a repulok forduloban, hogy nem allnak meg. Ezert is talaltam az SC-t gagyinak, hiaba volt szepen rajzolt grafikaja, hianyzott nekem, ahogy vegigdocognek pl a tankok az egyenletlen terepen...

r.

Előzmény: GAMER (12)
Norad2 Creative Commons License 2000.12.27 0 0 11
Rephyx: Végre egy rokonlélek!:))
Olyan sokan lenézik a TA-t csak azért mert nem mai játék. De még sosem láttam hozzá foghatót...
Nincs még egy olyan stratégiai játék, ahol úgy küzdenének a repülők mint a TA-ban. Mert ott küzdelem van. Nem pedig starcraft, hogy megálnak egymás előtt, és simán lövik egymást..:)
Ja és mellesleg megjegyezném, hogy a TA-hoz nekem most 562 egységem van...:) Azért ez nem semmi...

A körökre osztottnál pedig a Civ2-re szavazok.
De a panther generalllal is el lehet szórakozni..:)

Rephyx Creative Commons License 2000.12.27 0 0 10
Nem tudom mit takarhat a gyengebb gep, de az Age 2 biztos fut rajta, en ezt ajanlom, vizualisan gyonyorkodteto, mokas, stb. Ha meg nagyon kemenysracnak erzed magad, akkor /j #aoe.hu, es elkenik az orcad. Rohej, de mi pl most 5-6an jatszunk a Civ2 Gold, multis valtozataval, es jobban kikapcsol, meg gondolkodtat, mint a mai 3d-s kaptafa-csodak. A TA hoz van core contingency, battle tactics kiegeszito.
http://www.cavedog.com/totala/index.html ez a hivatalos oldal, erdemes a pici animokat lerantani.
Szoval TA-AOE2-CIV2.

r.

DaveD Creative Commons License 2000.12.27 0 0 9
Age of Empires 2 de csak multiban jó! Red Alert 2 is csak multiban. Starcraft sem rossz de azt annyira nem szerettem.
-TJ- Creative Commons License 2000.12.27 0 0 8
Trollcsi :)))

Amugy epp ijen topikot kerestem. Multiban (3 gep) jaccanank unalomuzeskent, es nem igazan tudok gyengebb gepen is futo strategiat. Starcraftoztunk egy kicsit, de eleg uncsi egy ido utan. A TA-t meg nem is lattam, de mostmar erdekel. Van hozza valami kiegeszito is?

R

IST Creative Commons License 2000.12.27 0 0 7
Természetesen a Civilization II a legjobb stratégiai játék. Van benne minden ami kell: tudományok, felfedezés, harc, kémkedés, politika, csodák, videók, satöbbi, satöbbi. Ajánlom mindenki becses figyelmébe.
trollcsi Creative Commons License 2000.12.27 0 0 6
counter-strike :-P
ErniE Creative Commons License 2000.12.27 0 0 5
WiZso:

Minek kell még egy ilyen topic-ot nyitni, mikor már legalább kettő van ebből?

ErniE

Előzmény: WiZso (-)
Rephyx Creative Commons License 2000.12.26 0 0 4
Szerintem kulon kene valasztani, hogy real-time vagypedig 'normal' strategia. RTS-bol persze hogy a Total Annihilation, en csak rohogok a sok Starcraft fanon, aki nem ismeri es latatlanba fikazza ezt a jatekot... Szoval rtsek kozott a legjobb, es a legszebb is. Koros strategiakbol a Master of Orion es a Civilization sorozatokat szeretem, a taktikai jellegu, nagyon kemeny jatekokbol meg Steel Panthers. Sudden Strike jo, de csak multiban, ugyanez igaz az AOE sorozatra is.

r.

Norad2 Creative Commons License 2000.12.26 0 0 3
Well: Szerintem még mindíg a Total Annihilation. Persze csak akkor ha kiegészítőkkel együtt van. Nincs még egy olyan mesteri stratégiai játék mint a TA, mert a kivitelezés super a grafika megelőzte korát, és annyi egység van mint égen a csillag.
greg5 Creative Commons License 2000.12.26 0 0 2
Az attól függ, hogy érted hogy a "legjobb" Leghangulatosabb, legtöbb stratégiát igénylo, vagy legpoénosabb. Így hogy nem határoztad meg, 2 nevet kell mondanom: Starcraft és Age of Empires 2
Vajk Creative Commons License 2000.12.26 0 0 1
ha egyedul kell jaccani, akkor a Sudden Strike, ha multiban, akkro holtverseny van: Redalaert, Es AOE.
ZR Creative Commons License 2000.12.26 0 0 0
Annals of Rome...nem 0...
Előzmény: WiZso (-)
WiZso Creative Commons License 2000.12.26 0 0 topiknyitó
Szevasztok!!
Ebben a témában várom mindenkinek a véleményét (és a nullázást is).
Nekem tetszik az Age of Empires 2 és a Warcraft 2.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!