Keresés

Részletes keresés

arind Creative Commons License 2012.01.17 0 0 7538

Pappito, februárban megyek valamikor, még nem tudom pontosan, folyamatban vannak a dolgok.

Audimania: köszönöm a véleményt és a segítséget, éreztem én, hogy nem árt, hogyha hozzátok fordulok: lehet hogy így meg tudom spórolni a többezer dolláros bukót! :)

Audimania, Pappito: z@ps2.hu e-mailcímre tudnátok küldeni egy kinti mobilt? Telefonálok, amikor megvan az első kiszemelt autó, illetve amikor kint vagyok, hogy megkérdezzem hogy mikor volna alkalmas egy sörre! ;-)

Köszönöm mégegyszer,

-Bence

Előzmény: audimania (7536)
audimania Creative Commons License 2012.01.15 0 0 7537

Csutortokon barmikor,vagy penteken a reggeli orakban nem jon veletlen valaki Chch-bol Nelson iranyaba? Pici lanyom /16 eves/, kene hazatranszportalni.Termeszetesen beszallnek a benzinbe.

audimania Creative Commons License 2012.01.15 0 0 7536

Mint a forum asszem egyetlen autoszereloje es csunya ronda autoneppere azt mondanam,vegyetek valami olcsobb japant elso nekifutasra.4 hengerest,a V6 arak ugyan csabitoak de leeszi a gatyatokat es eladhatatlan.Lehetoleg kombit. /elejen amikor berendezitek a hazat,stb jo szolgalatot tehet/ 90-es evek kozepi 150-200 korul futott barmilyet, 2-3-4 ezer dollar korul jokat lehet talalni.Azert kezdenem igy,mert nem vagytok kepben meg mire lesz szuksegetek,mekkora a csalad,mennyire vagytok outdoor rajongok,stb.Teljesen masok az itteni feltetelek,magamon tapasztaltam,amit jonak gondoltam magyar fejjel eloszor,az hasznalhatatlannak bizonyult idovel.Kezdetnek megteszi,aztan ha belerazodtok az itteni dolgokba eladhatjatok konnyeden es vesztek ami legjobban megfelel.

Nissan avenir,mitsu lancer/libero,totoja korolla.Subarut szemely szerint ki nem allhatom,bar a felhozatal veg nelkuli belole es olcso.

Esetleg a kis egyteruek,mitsu chariot,nissan prairie.Ha mar itt lesztek es van kivalasztott,szivesen segitek igennel vagy nemmel,a legtobb frissen erkezo ezreket bukik az elso autojan.Csabitoan olcso benzines terepjarok,amiket kesobb faj tankolni,meg az itt nehezen megkeresett dollarokbol fenntartani,kereskedesekbol dupla aron vasarolt vacakok amik csillognak es sorolhatnam.

Előzmény: arind (7533)
pappito Creative Commons License 2012.01.14 0 0 7535

"Nekem pl. azt mondták, hogy európai autót nem éri meg vásárolni, mert a szervíze horror áron van, inkább pl. toyotát. Mennyire tudjátok ezt alátámasztani?"

 

Hát mindenütt olyat érdemes venni, amihez értenek, van belőle sok, van vele tapasztalat és van hozzá alkatrész mindig. Ez errefelé leginkább a japánból importált autókat jelenti szerintem. Az állapot/kor meg pénzkérdés.

 

Ha van munkád, akkor érdemes a munkahelyzhez közel találni valami lakást, a közlekedés tragikus tud lenni.

 

Mikor jössz? Egy sörre mindenki jó :)

Előzmény: arind (7533)
Nero the real Creative Commons License 2012.01.13 0 0 7534

Aucklandban elo magyarok! Ferfiak es Asszonyok! Tisztelt Elv.. ize Forumtarsak! 
Tudom nem a tredmi-n vagyunk, csak "heads up". 
Iden valoszinu meg kell valnunk szereny kis ingatlanunktol ami Aucklandben van, azon belul Glendowie, 4A Abingdon Place alatt. Csendes kis utca, kozel a tengerparthoz, jo kornyeken. A lakas, illetve "unit", 2 szobas (plusz nappali), 1 furdoszoba, kb 70nm, 2007-ben lett felujitva, elol deck, hatul es oldalt nagy kert jar hozza es egy kocsibeallo. 
Az eladast valoszinu ugynokre bizom es "auction" lesz belole, de ha valakit erdekel, akkor szivesen megmutatom, keresre fenykepeket is kuldok. 450ezer NZD kornyeken probaljuk eladni majd. Ha erdekel, szolj, ha nem erdekel, ne szolj (be). Minden jot!

 

ui. halal a szpemmelokre!

arind Creative Commons License 2012.01.11 0 0 7533

Sziasztok,

 

Diplomás, nagy szakmai tapasztalattal rendelkező magyarként hamarosan Aucklandben folytatom az életemet.

 

Szívesen találkoznék és beszélgetnék kint élő, tapasztalt magyarokkal (vagy akár más nemzetiségűekkel), akik szíversen segítenék gyakorlati tanácsokkal a bevándorlásomat és az első néhány hónapomat.

 

Munkám van, vízum, lakás, autó folyamatban. Persze az utóbbi kettővel kapcsolatban is nagyon nyitott lennék mindenféle tanácsra és tapasztalatra. Nekem pl. azt mondták, hogy európai autót nem éri meg vásárolni, mert a szervíze horror áron van, inkább pl. toyotát. Mennyire tudjátok ezt alátámasztani?

 

Pappitonak külön köszönet a remek blogért és a sok linkért és információért - végigolvastam mindent, kudos az összerakásért. Audimania - te autó szervízeléssel foglalkozol ugye? Lehet hogy tudsz jó áron használt autót, vagy ezt inkább a trademen meg a yardokon nézegessem?

 

Az e-mailcímem z@ps2.hu - itt tudunk skype és egyéb elérhetőségeket cserélni (pl. kinti mobilt, ahogy meglesz).

 

Üdv és sok sikert mindenkinek,

 

-Bence

Aronpv Creative Commons License 2012.01.09 0 0 7532

Kedves aucklandi magyarok!

 

Itt vagyok Auckland-ben és elég sok forintom maradt, amit  legalább részben át kéne válltsak dollárra.  200Ft-ot adok egy nz dollárért, ami úgy gondolom jó üzlet annak aki megy a jövőben Magyarországra. 

 

akit érdekel kérem hívjon vagy írjon, Aucklandon környékén helyileg rugalmas vagyok.

 

a számom 0221542817

 

Üdv, buék Áron

 

 

audimania Creative Commons License 2012.01.05 0 0 7531

Kozben elokerult a nevjegyed,majd dobok egy melt maganban.

Előzmény: engedib (7530)
engedib Creative Commons License 2012.01.05 0 0 7530

Sajna nem járok, most csak a Marlborough Sounds-ban mászkáltam, de 2-3 héten belől 95%-os valószínűséggel megyek :)

Előzmény: audimania (7525)
pappito Creative Commons License 2012.01.05 0 0 7529

az egy jó könyv!

 

olvasd sokat mielőtt jössz!

 

ha van kérdésed, szerintem sokan szívesen segítünk:

 

itt, vagy itt vagy akár itt a fórumon is

Előzmény: snyggast (7526)
snyggast Creative Commons License 2012.01.04 0 0 7528

igen,ezt gyerekkorom óta sejtem,és egyre erősödik bennem,hogy mennem kell..

egy álom nekem (és minden menekülőnek) 

 

ha meglesz a jegyem,jövök majd a "hülye" kérdéseimmel is.. :))

 

Előzmény: Jana76 (7527)
Jana76 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 7527

Nem fogod bánni, ha már kint leszel. Zéland egy csoda!!!!!

Előzmény: snyggast (7526)
snyggast Creative Commons License 2012.01.04 0 0 7526
Előzmény: pappito (7524)
audimania Creative Commons License 2012.01.04 0 0 7525

Nem jarsz Nelsonban a heten? Ha igen,megkernelek szaladj be hozzam lecci.Holnap ha megtalalom a nevjegyed rad is csorgok,de igy biztos.

Előzmény: engedib (7484)
pappito Creative Commons License 2012.01.04 0 0 7524

melyik könyv ez?

 

buék amúgy!

Előzmény: snyggast (7523)
snyggast Creative Commons License 2012.01.03 0 0 7523

üdv mindenkinek.

 

Bár egyenlőre olvasgatom csak a topicot,de remélhetőleg nemsokára személyes tapasztalatokkal is be tudok számolni. :)

Karácsonyra kaptam egy Új-Zéland útikönyvet,és csúnyán kiolvastam azóta..

Gyerekkorom óta szeretnék ide eljutni,és nagyon remélem,hogy az idén összejön..

akkor már csak az lesz a kérdés,hogy vajon felszállok-e a hazafelé induló járatra..vagy maradok.. :)

 

Boldog új esztendőt mindenkinek, legyen a világ bármely részén.

 

üdv.

 

s

audimania Creative Commons License 2012.01.03 0 0 7522

http://dl.dropbox.com/u/908164/asterix_kepregenyek.zip

 

Ha valaki ismeri es szereti,regi Asterix kepregenyek.Gyerekkoromban imadtam oket,a Britanniaban reszben oriasi dumak vannak.Sztem.

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.12.31 0 0 7521

Ez nem a világ vége! (de innen már látszik! :)

Előzmény: Jana76 (7520)
Jana76 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 7520

BÚÉK nektek a világ végén!

Előzmény: Hayloft Ezekiel (7519)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.12.31 0 0 7519

BUÉK

 

itt már jövőre van :)

audimania Creative Commons License 2011.12.31 0 0 7518

Megneztem,koszi.Megyunk nyaralni par napra,majd megprobalok ujev utan radcsorogni ha otthon vagy es raersz kicsit csevegni.BUEK mindenkinek.

Előzmény: krezidiesel (7516)
audimania Creative Commons License 2011.12.31 0 0 7517

Csak utozongekent,holnap indulunk a West Coastra es ma beneztem a Warehouse-ba par dolgot venni.Szokasomhoz hiven megneztem a horgaszcuccokat is.Na a boxing day 15-20%-val szemben most 30% off volt mindenbol.Ennek mar nem birtam ellenallni,59.90-ert vettem 2 db 3.20-as ABU botot jo nagy 3 csapagyas orsoval.Darabjat persze.Ennek mar volt ertelme.

Előzmény: cszsm (7513)
krezidiesel Creative Commons License 2011.12.30 0 0 7516
Előzmény: krezidiesel (7514)
TomD Creative Commons License 2011.12.30 0 0 7515

tovabbra is

ha valaki Aucklandben jar. SZOBA KIADO barmikor nalunk max 2 fonek. 1 fo $180, 2 fo $240 per het. Az ar ujzelandi dollar es tartalmaz mindent, rezsit, internet hasznalatot, kondi gepek hasznalatat, kajakok hasznalatat. A haz a Whangaparaoa felszigeten van, gyonyoru kilatassal Auckland belvarosara es a Rangitoto szigetre. 10 percre tolunk gyalog 3 beach. Keresre kepeket is kuldok. info@webwiz.co.nz vagy skype: thomasdravai

ha szukseges repuloterre es repuloterrol valo szallitast is tudok kisbusszal

JANUAR 10 FOGLALT !

 

kellemes unnepeket

krezidiesel Creative Commons License 2011.12.29 0 0 7514

Szeva!

Kaptam tőled 1 mailt de 8 példányban.

Aztán válaszoltam rá, és visszapattant.

Most elküldtem mégegyszer.

Ha nem kapod meg akkor irj ide és a dizeltuning topicba (majd belinkelem) bekopizom a válaszom.

Előzmény: audimania (7509)
cszsm Creative Commons License 2011.12.26 0 0 7513

Nem vagy egyedul, en meg sem kozelitem az ilyesmi helyeket Boxing Day kornyeken. Ev kozben is van eppen eleg akcio, csak a boxing day-es tomegnyomor nelkul. :) A Farmersban peldaul rendszeresen van 50% off Sale, a Briscoesban is, meg a Harvey Norman es Noel Leeming is mindig reklamoz valamit a tv-ben. 

Előzmény: audimania (7509)
krezidiesel Creative Commons License 2011.12.26 0 0 7512

Mivel nekem is nagyon meredek volt a hir ezért tettem fel ide.

Előzmény: pappito (7510)
pappito Creative Commons License 2011.12.26 0 0 7511

mi már fogtunk ki dolgokat sokkal jobban ilyenkor, de idén el se indultunk zabrálni, van mindenünk ami kell, sőt

Előzmény: audimania (7509)
pappito Creative Commons License 2011.12.26 0 0 7510

ez baromság, a félművelt idióták összesküvéselmélete megint, nem véletlen, hogy hol jelent meg.

 

Az igaz, hogy szigorítani akarják az élelmiszerek és élelmi anyagok kereskedelmét, de ettől nem fog megszűnni a farmers market, nem fog megszűnni a fonterra (a világ legnagyobb szövetkezete) és senki nem fogja kiirtani a kiskertemből az uborkát

 

ugyan a mezőgazdaságban nem dolgozik sok ember (a lakossághoz képest) de a GDP-be bizony elég erősen beleszámít

 

ha meg majd nem lehet kínából minden kulimásszal összeizélt vetőmagot hozni, az nem lesz baj

Előzmény: krezidiesel (7506)
audimania Creative Commons License 2011.12.26 0 0 7509

Nalam is volt rendesen.Dolgoztam mint a gep,holnap kezdek megint mert annyi a melo.Vegre.

Mas:

Ma bent voltunk csaladostol a varosban,a nelsoni Boxing Day hozta a szokasos formajat,azaz a nagy-nagy semmit.15-20% leertekeles,mint barmikor maskor az ev folyaman.A Nr1 Shoesban meg 2-t fizet 3-at kap,azaz ha veszek 2 par 60 dollaros cipot,az olcsobbik 20 dollarost ingyen kapom.Az emberek meg eszik ezt a maszlagot,akkora rumli volt,parkolohelyet nem lehetett talalni.Raadasul az ertelmesebb dogok egyaltalan nem is voltak learazva.Sok arcot figyeltem,boldogan tolta a kocsijaban a kasszahoz a sok szart amit egesz evben nem tudott a Warehouse eladni,emberunknek sincs ra szuksege,de megvette.Komolyan nem ertem,en vagyok csak ilyen es nem latom ebben a poent,vagy rajtam kivul hulye mindenki.Illetve nem mindenki,de sokan.

Előzmény: krezidiesel (7508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!