Keresés

Részletes keresés

Oxana Creative Commons License 2012.08.25 0 0 43795

Köszönöm a biztatást.:-)

Nyugdíjba készül a tagintézmény-vezető. Szerencsére még nem tudom, mennyi feladat hárul rám, de azért van egyfajta belső izgalom bennem.

 

Előzmény: mamicska (43794)
mamicska Creative Commons License 2012.08.24 0 0 43794

csak nem igazgató néni lettél??

( vagy nem iskolai beosztás? Pfujj, de illetlenül kíváncsiskodom:))

 

 

Gratulálok és biztos vagyok benne, hogy megérdemelted!! Sőt, bármi is legyen a dolgod, nálad jobban azt senki nem csinálná - ilyennek ismertelek meg.

 

Köszönöm a jókívánságot, de szerencsére hűvösebb idő lesz - ha igaz, mert ez már nem embernek való. Apámat csalogattam hozzánk, de nem hajlandó jönni, pedig nála nincs klíma:(

 

Sok sikert a feladatok megoldásához!:)

Előzmény: Oxana (43792)
Oxana Creative Commons License 2012.08.24 0 0 43793

Mwin, szenzációs lírai hangulatot tudsz teremteni!

Előzmény: Mwin (43790)
Oxana Creative Commons License 2012.08.24 0 0 43792

Titkos dolgok legfeljebb a kétszemélyes szobában voltak hallhatóak a kolléganőm cserfes természetéből adódóan.:-))

 

Kellemes pihenést kívánok nektek, és szép nyárvégi időt hozzá. Itt ma hőgutát lehet kapni, pedig 7 fokkal kevesebb van, mint Baján.

 

Ez a tanév számomra tele lesz kihívásokkal. Új munkakörbe helyeztek, és igazából még fel sem fogtam a súlyát, de azt tudom, hogy nem lesz könnyű.

Előzmény: mamicska (43787)
mamicska Creative Commons License 2012.08.24 0 0 43791

azon törtem a fejem, hogy ezt mennyire értik meg azok, akik nem Baján nőttek fel, netán nem is víz mellett. Érzik a szagokat, hallják a hangokat, látják maguk előtt a hullám csillapulását a homokon, amikor kiszalad belőle a víz?

 

Köszönöm!!!

Előzmény: Mwin (43790)
Mwin Creative Commons License 2012.08.23 0 0 43790

Csónakosok emlékezete

 

Amikor felemelted a benzines kannát, és elindultál, már nem voltál otthon, már kívül voltál az otthonon, sok esetben magadon is, de hajtott az az érzés, az a semmihez sem hasonlítható érzés, amit akkor érzel, amikor belököd a  csónakot, és megfordítod a söprűst, bebuktatod a Vetyerokot, vagy a Tomost...  Két pumpálás, zsinór körbetekerve, löksz egyet az evezőn, aztán majdnem hanyatt esve rántasz egyet a zsinóron - persze, nem indul be- aztán még egyet, és még egyet, és aztán köpködve erőre kap a motor, és boldogan veszed fel a pózt, a bajai férfiak nyári pózát; egyszer egy nőismerősöm mondta nekem, a bajai férfiakat két dologról lehet megismerni bárhol a világban: ódákat zengenek a folyóról, és ülve mindegyik felveszi a csónakos pózt, azt az igazi pózt: előredőlsz, kezed hátul markolja a gázkart...és ez nem változott azóta sem, ahogy mégy kifelé lassan pöfögve  a Sugón, a szembejövő nem a kormánynál ül - pedig van neki - nem,, á, dehogy, hátul, mert ott az igazi...

Beleszagolsz a levegőbe, igazi nyári vízszag jön szembe, hátulról keveredik a motor kesernyés kipufogógázával, de mit érdekel, haladsz kifelé, remegő térdekkel, hogy végre igazán mehess, igazán száguldj, verjék a hullámok a csónak alját, robogj szembe mindennel és mindenkivel, és amikor eléred a spiccet, kezed automatikusan húz a gázkaron, a csónak kiemelkedik, és máris szállsz a szélben, nyári nap alatt, oda, ahova akarsz, annyira, amennyire akarsz, akivel akarsz....mégy a Véndunára, mégy a Kis Koppányra, mégy  a Kádár szigetre,Móric torokba, Szúnyog szigetre, Sió-torokba...döccen a csónak, kifut a partra, elzárod a benzint, lépsz kettőt - és tied a csend, a folyó csendje, az a semmihez sem hasonlítható zajos csend, ahogyan végigfut hullámaival a zátony peremén, körbefolyik a lábad körül, s újabb redőt rajzolva a homokba, elenyészik..

Hanyatt fekszel a zátonyon, voltál már itt, ma is tegnap is, tegnapelőtt is, minden nyár minden napján, mindenre emlékszel, mindent tudsz ,mert te vagy a csónakos, minden csónakos, aki nyáron beül a hajóba, és vonul kifelé a Dunára, a zátonyra, a holtágba...Ők mindannyian te vagy, mert évek hosszú során mindannyian ide igyekeztek, mindannyian ugyanazt akarták, amit te: megtapasztalni a nyugalmat, a csendet, hangokat, mindent. Te vagy ők, általad emlékszik mindenki arra, hova kell menni, s nyáron nem kérdezi, megy, mert a kollektív emlékezet erre ösztönzi; valaha apa vitte  a fiát, ma a fiú viszi az apját, de már vele van a fiú fia, akit most apja visz, aztán majd ő viszi apát, és majd viszi az ő fiát...nemzedékek hosszú sora tette ugyanezt, akkor ladikkal, innen-onnan összeszedett motorokkal, ma csillivilli műanyag förtelmekkel, de legyen bárkinek bármekkora hajója, legyen bármennyi pénze;ő akkor is egy csónakos, egy azok hosszú sorában, akik megtették ezt az utat, ő ugyanúgy ugyanazt csinálja, mint megannyi társa, még ha nem is tud róla.

Amikor a Szúnyog-sziget magába fogadja a nap sugarait, ő is, te is mi is, mindenki elindul vissza, ugyanúgy, mint eleik sok évvel ez előtt. Ugyanazt a fokot célozzák meg, ugyanarra a lámpára tartanak, és ugyanazt az emlékművet látják maguk előtt, mint te, vagy én, vagy mi, akik már megjártuk ezt az utat, s most kesernyés dühvel figyeljük a fiatalokat, akik most kezdik, mert nekik még lehet, nekünk már nem, de tudjuk, hogy ők is ugyanott fognak horgonyt vetni, ugyanott fognak bográcsozni, ugyanott lesznek szerelmesek, ahogy mi - mindannyian.

S amikor ott űlsz, azon a lépcsőn, ott szemben a Türrel, és arra vársz, hogy aranyhidat verjen a nap keresztben a Dunán, jusson eszedbe valamennyi, már égi vizeken cirkáló csónakos, valamennyi, aki itt valaha elhajózott, boldogságát keresve.

Mert -boldogok voltak valamennyien.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.23 0 0 43789

Fáradt mindenki, tele a has...!  :D

Előzmény: Mwin (43785)
farkzoli Creative Commons License 2012.08.23 0 0 43788

Oké, tudom én, hogy nagy az állatkert és alacsony a kerítés, de ekkora marhák azért ne legyetek!

 

 

Hogy a túróba lehet ennyi ésszel "lezárni" a biciglit?! Csak át kell emelni a zárat a karón és már vihető is... És, ahogy ott járok, szinte minden nap van valami idióta, aki csak így "zárja" a drótszamarat.

 

Az általános okoskodás szerint ugye nincs tuti biciglizárás, ha nagyon kell valami, elviszik, így vagy úgy. Arra érdemes törekedni, hogy a tolvaj dolgát ott és akkor tegyük annyira nehézzé, hogy ne legyen kedve az adott bringával szarakodni. És rögtön talál helyette ilyen IQ-betyárok által szabad prédának hagyott gépeket...

mamicska Creative Commons License 2012.08.23 0 0 43787

nagyon rejtőzött az a vadászház?? Akkor ott titkos dolgok is történtek??:))

 

Éreztem, hogy gondoltál rám!:) Már nincs messze az idő és lassan közelítünk Baja felé - kitérővel, meg Siónál lévő unoka látogatásával és némi termálozással, de amire totál elromlik az idő, addigra Baján leszünk:)

 

 

Előzmény: Oxana (43770)
mamicska Creative Commons License 2012.08.23 0 0 43786

csak csendben izgultam, hogy összejöjjönek a dolgok, de esküszöm, hogy vállalhatnál internetes túravezetést. Szenzációsan csináltad!:)

Előzmény: Mwin (43785)
Mwin Creative Commons License 2012.08.23 0 0 43785

Tescot nem mondtam, mint megtekintésre méltó helyet:-D

Ok, érezzétek jól magatokat! Estére teszek fel képeket, hátha kedvetek lesz sétálni:-)

 

Előzmény: Törölt nick (43784)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.23 0 0 43784

Ja és tesco , spar megvan. A főtéren a missaygon miatt semmi hely....

Előzmény: Törölt nick (43783)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.23 0 0 43783

Megérkeztem!

Előzmény: Mwin (43781)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.21 0 0 43782

Az 51-en érkezem ... Kisvasút és erdő a cél de a melegre való tekintettel kicsit fürödni kell!

 

 

Köszi a felvilágosítást. Ha lesz netem mikor ott vagyok megint jelentkezem.

 

 

Előzmény: Mwin (43781)
Mwin Creative Commons License 2012.08.20 0 0 43781

Szia, 

ha minden nap látod a Tiszát, akkor Szeged az első tippem. Beérsz a városba, átmégy a vasúti átjárón, (előtte balra a Malom vendéglő!) majd a körforgalomnál egyenesen tovább,a villanyrendőrig. Ott egyenesen, úgy, hogy a Spar a jobb kezed felé legyen, aztán  a stop tábláig, majd balra, aztán tovább ezen az úton (Kölcsey utca) koppig, ott balra fordulsz, a Bajcsy-Zsilinszki utcára, az egyenesen odavisz a hídhoz. Ez az utca párhuzamos a Sugóval, kb a közepén le is tudsz menni a strandra, ha az az oldal megfelel, ha nem, akkor mégy tovább a hídra, és be a szigetre.

Létezik rövidebb út, de ez bombabiztos, nem zárják le, és nem kell hozzá helyismeret.

Előzmény: Törölt nick (43779)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 43780

Minden nap látom a Tiszát...

Előzmény: Mwin (43777)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 43779

Hogy jutok le a strandhoz? 

Előzmény: Mwin (43778)
Mwin Creative Commons License 2012.08.20 0 0 43778

Még valami eszembe jutott:

A Miss Saigon előadás miatt a Szentháromság tér (a főtér) nem használható abban az időben, mikor ott vagytok, ezért a Petőfi-szigetre a piac felől tudsz bejutni.

Az is kimaradt, hogy a strand természetesen ingyenes!

Viszont kicsi a víz, ezért napvilágra kerültek a kagylók. Szélük éles, ezért a vízhez lejutáskor fokozottan kell figyelni, hova léptek!Gyakorlatilag mindenhol előfordulnak, főleg a kecskeköröm kagylók, de persze  nagyobb édesvíziek is.

A Pandúr-szigeti strand vize iszapos, de ott is lehet találni olyan szakaszt, ahol nem.

Látnivalónak  még:érdemes megnézni a szentháromság tér délkeleti oldalán álló, egykori Állami Áruházat, ami ma művelődési központ, kávézóval. Ide tartozik még az egykori zsinagóga is (ma könyvtár).

 

Előzmény: Törölt nick (43776)
Mwin Creative Commons License 2012.08.19 0 0 43777

Hajrá!

Megtalálsz majd mindent, tudom.

 

S ha ott vagy, amikor a Szúnyog-sziget fái között lemegy a nap, megismerheted a folyót, mely oly sok emléket hordoz....

 

Őt:

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 43776

Köszönöm! Ezt izgalmasnak találom!!!

Előzmény: Mwin (43775)
Mwin Creative Commons License 2012.08.19 0 0 43775

A gemenci erdőbe hova mentek? Pörböly, kisvasút? Akkor a hídon átkelve ajánlom a hídlábánál a Potyka csárdát. Garantáltan szűnyogmentes. Itt letéve a kocsit, a híd alatt átsétálva megnézhetitek a Vén-Dunát, és az ottani üdülőket.Megéri!

Kedvcsinálóként ismét ajánlom az erről született bejegyzésem.

Előzmény: Törölt nick (43773)
Mwin Creative Commons License 2012.08.19 0 0 43774

Szia, én most jöttem onnan.

Strandot úgy kb 2km-t ajánlhatok, ilyet:

 

Ez itt a Sugó, avagy Sugovica, avagy Kamarás-Duna. Könnyen megközelíthető, mindkét partja homokos strand.  A nap a képen pont szemben kel fel, és körbejár, ebből következően a szemben láthatópartot kicsi gyerekkel nem ajánlom, lévén nem sok árnyék van. A kép jobb felső sarkában a Petőfi-szigetet látod, ide a Szentháromság tér felől gépkocsival is behajthatsz. A sziget strandján árnyékot vetnek a fák. A kép a mási szigetről készült, ez a Pandúr-sziget, ide kissé bonyolultabb a navigáció, de persze nem lehetetlen. Szeremle felé kell menni, aztán a zsilip után rögtön jobbra, az út egyenesen odavisz. Ezen a strandon is sokan vannak gyerekkel, előnye, hogy egy kis töltés miatt zárt a járművek elől, legfeljebb a parton kempingezők kocsijai mozognak, de az is ritka. Büfé , elsősegély, wc, zuhany van, igaz, a nyitvatartást nem sikerült kiderítenünk, péntek-szombat-vasárnap mindenesetre nyitva van.

Séta, látnivalók? A város maga megér egy misét, lásd lejjebb az ez ügyben tett hozzászólásomat. De a tér alatti sétány, végig, a halászparton át a Türr emlékműig szép, főleg estefelé.

Valami ilyesmi, persze, ismét a fenti nézőpontból:

Szúnyogtól nem kell tartani, ez a nyár nem az övéké:-) Nem volt áradás, pocsolya, nem volt hol kikelniük:-)

Aztán meg kell nézni a Déry-kertet, a Vonatkertet, a sétálóutcát, a Tóth-Kálmán teret, de Józsefvárosban a kézművesek utcáját ( Flórián utca) is.

Kaja jó a Petőfi-sziget spiccén, a panzióban, vagy a Malomban, a vasúti átjáró után, de a Szentháromság téren is.  A halászparton meglehetős lángost adnak, de feljebb, a piac  oldalában is kaphatsz, nagyobbet, és olcsóbban.

folytathatnám még, de sok lenne.

Meg kell nézni:-)

Előzmény: Törölt nick (43773)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 43773

Üdv nektek topiclakók!

 

23-án egy hosszú hétvégére megyünk családostól a városba és a Gemenci-erdőbe.

 

Milyen programot, strandot tudtok ajánlani ? Séta, látnivalók ,étkezési lehetőség, fürdés stb?  Kis gyerekkel megyünk!

 

Köszi a segítséget!

 

Mwin Creative Commons License 2012.08.14 0 0 43772

Remélem, hét végén a Pandúrt messze elkerülik...tele vagyok fegyvernek látszó tárggyal....:-)

 

Előzmény: farkzoli (43771)
farkzoli Creative Commons License 2012.08.13 0 0 43771

Figyeljetek a holmitokra, a Tóth Kálmán tér teli van lejmoló kisnorvégokkal, nagyon ügybuzgónak tűnnek.

Oxana Creative Commons License 2012.08.13 0 0 43770

Szia Mamics!

 

Igen, Áginál voltam pár napig, és jót beszélgettünk. Utána pedig egy fantasztikus hangulatú kórustáborba mentem egy Devecser és Sümeg között rejtőző vadászházba, ahol a próbák mellett volt 10 km gyalogtúra, éjjeli vadles, a Somló megmászása, tábortűz és sok-sok kacagás. Most pedig egy hét unokázás, aztán új feladatok...

 

Gondoltam rád Csanádon:-)

 

Előzmény: mamicska (43769)
mamicska Creative Commons License 2012.08.11 0 0 43769

Baján voltál ????:))) De jó lehetett! Olvasom, hogy nagyon meleg volt, akkor csak a vízben fetrengve lehet kibírni:)

Ennek is van előnye - nincs szúnyog!

 

(amire mi lekeveredünk, addigra biztos előbújnak, de már azt sem bánom)

 

Jól érezted magad? Csoportot vittél vagy Áginál voltál? Ági jól van?

Előzmény: Oxana (43766)
Oxana Creative Commons License 2012.08.09 0 0 43768

Szia!

Igen, friss a kép. A nyár legmelegebb napján, hétfőn készült.:-)

Életemben nem éltem még át ilyen hőséget, mint akkor délután.

Előzmény: Mwin (43767)
Mwin Creative Commons License 2012.08.08 0 0 43767

Szia Oxana, de régen nem láttalak errefelé...

Ez a kép itt friss, ugye? - mert két hete még nem volt zátony:

 

 

De ha arra jártál, ezt is láttad:)

 

Dunafürdő a vasúti megálló neve, helyiül az a hely a vénduna. Így, kis betűvel, egyben.

 

Előzmény: Oxana (43766)
Oxana Creative Commons License 2012.08.08 0 0 43766

Szeretettel küldöm kedves bajai ismerőseimnek, barátaimnak.:-)

 

Baja-Dunafürdő 2012 augusztus

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!