Keresés

Részletes keresés

Mijo Creative Commons License 2000.10.23 0 0 89

Mé', mikor vádolt téged valaki is azzal, hogy kabárt loptál :)) !?

Mijo

Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.23 0 0 88
Kedves M. Péter!

Irod="Az összevonás nem az ő "kipusztításukról" szól. Arról a Ti kérdéseitek szólnak"

Nos, az én kérdésem nem erről szólt!
Nem szeretnék ismét "kabárlopási" ügybe keveredni!

Zoli

Előzmény: marfai (86)
Mijo Creative Commons License 2000.10.23 0 0 87

Jaaaa, már értem, kedves Péter, tehát ezek a mostani átvariálások, semmit sem változtatnak az eredeti politikai szorzom-osztomokon ..?

Mijo

Előzmény: marfai (86)
marfai Creative Commons License 2000.10.22 0 0 86
Kedves Zoli és Mijo!

Természetesen a KOMSZOLG alkalmazottai lesznek, vélhetően hasonló feladattal, mint amit egyes számú vezetőként korábban elláttak.

És akkor most tessék csodálkozni!... :-)))

Az összevonás nem az ő "kipusztításukról" szól. Arról a Ti kérdéseitek szólnak. :-O))), Vagy mégsem?

Márfai P.

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.22 0 0 85
Péter!

Milyen fontos feladatot kapnak a kht-k volt vezetői? Ők is a VGV-ben lesznek alkalmazva, mint valamilyen vezetők?

Zoli

Mijo Creative Commons License 2000.10.21 0 0 84

És mi lesz, kedves Péter, eme két nagyszerű úr esetében az a más, szintén fontos feladat ....., már ha nem titok ;-) ..?

Mijo

Előzmény: marfai (82)
marfai Creative Commons License 2000.10.21 0 0 83
Kedves Mijo!

Az általad feszegetett kérdést néha joggal feltehetnénk. :-))

Sanyit úgy kedveljük ahogy van. Álláspontját (ami hivatalból ellentétes az enyémmel, de a többséggel biztos :-))) magam is tisztelem de nagyon-nagyon ritkán hivatkozom rá.:-))

Márfai P.

Előzmény: Mijo (81)
marfai Creative Commons License 2000.10.21 0 0 82
Bizony, kedves Mijo!

Csak egy igazgatója lesz az egyesített Kht-nak. A folyamat úgy megy végbe, hogy a BAJAMENZA, és a VÁROSGAZDA (bár legalább akkora mindkettő külön-külön) a KOMSZOL-gal egyesül, ebből az adódik, hogy az igazgató Bátori úr marad.

Azért nem nevezném kirúgásnak azt, hogy két eredményes vezető más, szintén fontos feladatot kap. Ámbár presztizsében nyilván nem igazgatói munkáról lehet szó.

Azért csak aggódj nyugodtan! :-)))

Márfai P.

Előzmény: Mijo (80)
Mijo Creative Commons License 2000.10.21 0 0 81

Tajcs Sándor képviselő, Baja:

"Egy év alatt kiderült, hogy a parkoló rendszer nem hozza a várt eredményeket, a menza fejlesztéshez több tőke kell, így azután nincs más hátra ..."

Márfai Péter képviselő, Baja:

"-A BAJAMENZA Kht stabilan indult, rövid idő alatt eredményesen, gazdaságilag megalapozottan igen alacsony rezsivel működik, fejlődik.
-A VÁROSGAZDA Kht kiegyensúlyozottan, alacsony központi költséggel működik.

__________________________________________________________________________________________________

Kedves Péter, és kdves Sándor, ti nem ugyanannak a városnak a testületében képviselősködtök :(..??

Mijo

Előzmény: marfai (79)
Mijo Creative Commons License 2000.10.21 0 0 80

És ha most - kedves Péter -, a három eddigi vezetőből kettőt kirúgtok, annak nem lesz kellemetlen politikai mellékzöngéje ..., mert én annyira aggódom emiatt :) ..?

Mijo

Előzmény: marfai (79)
marfai Creative Commons License 2000.10.21 0 0 79
Kedves Zoli!

Mástól is hallottam, hogy ez a "szétvált részek " egyesítése. Erről szó sincs. Értelme sem lenne.

A korábbi felállásban nem létezett a BAJAMENZA Kht. Nem is lehetett volna megcsinálni.

Szintén nem volt Parkolási rendszer, ami a VÁROSGAZDA Kht gerincét adja.

Ezek a cégek egyenként akkorák, mint most a KOMSZOLG Kft (már ez is Kht), amely az egyesülés harmadik eleme.

Amikor kivettük a kábeltévét a Komszolgból, akkor a rezsi jellegű tevékenységek egy részét is Kht-ba szerveztük, amik a Városgazda Kht járulékos üzletágai lettek. Ennek meglehetősen hétköznapi, praktikus, a napi munkából következő okai voltak.

A tavalyi intézkedések igen gyorsan elérték a céljukat:
-A KOMSZOLG Kht talpon maradt, megerősödött.
-A BAJAMENZA Kht stabilan indult, rövid idő alatt eredményesen, gazdaságilag megalapozottan igen alacsony rezsivel működik, fejlődik.
-A VÁROSGAZDA Kht kiegyensúlyozottan, alacsony központi költséggel működik.

A régi gazdálkodó szervezet, és a két új Kht egyesítése további előnyöket hoz:
- a központi költségek csökkenése
- a gazdasági teljesítőképesség, a hitelképesség növekedése
- a minimálbér változásából adódó masszív problémák csökkentése

Az egyesítés előnyei elsősorban a tulajdonos önkormányzat szempontjából egyértelműek, de a résztvevő gazdálkodóknak is hasznos. A minimálbér növekedése még inkább szükségessé teszi a gazdasági erők összefogását.

Összességében a Város működtetésében a két új Kht megalakítása, és a KOMSZOLG szanálása meghatározó eredménye az elmúlt másfél évnek. Jelentős gazdasági siker.
A mai helyzetben lehetőség (és szükség) van a "városigazgatóság" megteremtésére. Ezt a Testület mindkét oldalán belátják, bízom benne, hogy az egyesített Kht létrejöttét a Testület nagy többséggel megszavazza.

Nagyon röviden ennyi. Kedden (24-én) ülésezik a Pénzügyi és Gazdasági Bizottság 14.00-kor a "Kék szalonban". A bővebb, számokkal bemutatott kifejtést gyere, hallgasd meg!

Márfai P.

Előzmény: lovretity (78)
lovretity Creative Commons License 2000.10.18 0 0 78
Szia Péter!
A 13. előterjesztés halál izgalmas, kár, hogy nem raktátok fel a net-re. Ennek hiányában nagyon szeretném tudni, milyen tényezők változásának köszönhető, hogy a nemrég ( van egy éve? ) szétvált részek ismét egyesülnek?
Üdv: Zoli
Előzmény: marfai (77)
marfai Creative Commons License 2000.10.17 0 0 77
Előzetes: (az ülés nem 20-án, hanem 26-án lesz!)

M   E   G   H   Í   V   Ó

Baja Város Képviselőtestülete 2000. október 20. (péntek)napján
10.00 órától  ülést tart, melyre tisztelettel meghívom.

Az ülés helye:    Városháza díszterme
       NAPIREND                                                             
1./    Jelentés a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról                        

2./    Beszámoló a két ülés között történt fontosabb eseményekről   Sándor

3./    Beszámoló átruházott hatáskörben tett intézkedésekről
       a./ polgármester   
       b./ Szociális
       c./ Ügyrendi és Jogi Bizottság
       d./ Pénzügyi, Gazdasági Bizottság                                                     

4./    Személyi ügyek
       a./ Előterjesztés Baja város kitüntető címeinek és díjainak  
       adományozása tárgyában 
       b./ Előterjesztés a bizottsági tagok megválasztása tárgyában 
5./    Fellebbezések
6./    Előterjesztés a Képviselőtestület és Szervei Szervezeti  és Működési
       Szabályzatáról szóló 7/1999. (II.25.) Ktr.sz. rendelet módosításáról 
7./    Előterjesztés Baja város fellobogózásáról szóló rendelet   megalkotása tárgyában  
8./    Előterjesztés Baja Város jelképei használatának rendjéről szóló  önkormányzati rendelet megalkotásáró
9./    Előterjesztés Baja városra utaló és hozzá kapcsolódó megnevezésének  felvételéről és használatáról szóló önkormányzati rendelet        megalkotásáról

10./   Előterjesztés a fizetőparkolók működésének  és igénybevételének        rendjéről szóló 32/1999. (VII.12.)Ktr.sz.önkormányzati rendelet        módosításáról

11./   Előterjesztés a távhőszolgáltatás legmagasabb díjáról és a díjalkalmazás       
       feltételeiről szóló, többször módosított 26/1992. (XI.1.) Ktr. sz.                 rendelet módosításáról

12./   Előterjesztés az önkormányzati tulajdonban lévő lakások és helyiségek 
       értékesítéséről szóló 27/1999. (VII. 2.) Ktr.sz.rendelet módosítása        tárgyában

13./   Előterjesztés a Bajai Kommunális és Szolgáltató Kht, a Városgazda Kht,       valamint a Baja Menza Kht. egyesülése tárgyában. A vagyonmérleg és       vagyonleltár tervezetek, valamint a társulási szerződés tervezet  és az       egyesülési szerződés tervezetének elfogadása
14./   Előterjesztés a szakképző intézmények 2001-2002. tanévre
       vonatkozó szakképesítési keretszámainak megállapítása tárgyában
15./   Előterjesztés a színház rekonstrukció I. üteme ngedélyokiratának tárgyában  
16./   Előterjesztés a Szentháromság szobor restaurálásának engedélyokirata tárgyában

17./   Előterjesztés az önkormányzati számlavezető hitelintézet kiválasztása tárgyában
18./   Előterjesztés egyes állami támogatások maradványösszegeiről       történő lemondás tárgyában     

19./   Előterjesztés az "Egészséges Baja Városért" Közalapítvány   alapító okiratának elfogadása tárgyában                                           
20./   Előterjesztés az önkormányzat 2000. évi költségvetéséről szóló,        többször módosított 13/2000. (II. 18.) Ktr. rendelet módosításáról  

21./   Bejelentések, interpellációk

Márfai P.

Előzmény: marfai (76)
marfai Creative Commons License 2000.10.13 0 0 76
Kedves Mijo!

Hja' kérem, az ember azzal foglakozik, amivel megszólítják. A bizottsági meghívót azért ide fogom másolni, abból a célból, hogy az esetleges érdeklődés nehogy táptalaj nélkül maradjon. Ebben az ügyben már volt ígéretes kísérletem, hátha... :-))

Márfai P.

Előzmény: Mijo (75)
Mijo Creative Commons License 2000.10.12 0 0 75

Nem is hittem volna, kedves Péter, hogy a te képviselői, gazdasági bizottsági ténykedésed ilyennyire összetetten szerteágazó és érdeklődésre számot tartó :) !??

Mijo

aktual Creative Commons License 2000.10.12 0 0 74
Köszi Péter!
Ahogy időm engedi, megyek oda edzeni.
Tényleg jó lesz. Én bízom benne.
Józsi
Előzmény: aktual (72)
marfai Creative Commons License 2000.10.12 0 0 73
Kedves Jóska!

Látom alakul a működésed a BAJAI SZALON-ban. :-))
Mészáros Karcsi készített néhány bemutatót, érdemes megnézni...

Márfai P.

Előzmény: aktual (72)
aktual Creative Commons License 2000.10.11 0 0 72
Péter!

Első alkalommal rendesen megdolgoztam érte, hogy felkerülhessek, de most már egyszerűnek tűnik.
Linkek és egyéb finimságok, hogy müködnek?
Jőzsi!

Előzmény: marfai (69)
Thernitibi Creative Commons License 2000.10.11 0 0 71
Igen, már egy pár napja megvan.
Eléggé inrormációdús, de így jó.
marfai Creative Commons License 2000.10.11 0 0 70
Kedves Barátaim!

Felraktam a BAJA.HU új nyitólapját. Az adatokat a JAMK-tól kaptam. Menet közben a küllemét is átalakítom.

Márfai P.

marfai Creative Commons License 2000.10.10 0 0 69
Kedves Sanyi!

A BAJA.HU saját fóruma nem úgy működik, mint az INDEX ismert, és kedvelt rendszere. Mi egy másik fórum-megoldást választottunk. (a rendszerprogramozónk ezzel a formával foglalkozott behatóbban). A BAJAI SZALON leírását itt találod meg részletesen . Előzetesen ideteszem Neked a leggyakrabban felmerülő kérdéseket, és a válaszokat.

A Fórumról

1.Kérdés: Hogyan tudom használni?
Válasz: Előszőr olvasd el a fórum súgóját. Rendelkezned kell egy működő e-mail címmel. Ezután regisztráltatnod kell magad. Ekkor kapsz egy azonosítót és egy jelszót, amivel már be tudsz jelentkezni.

2.Kérdés: Mi van, ha nem akarom magam regisztrálni?
Válasz: Semmi. Néhány téma (topic) nyilvános. Tehát bárki el tudja olvasni, de persze írni csak a tagok (regisztrált felhasználók) tudnak. Az izgalmasabb témák persze csak tagságival látogathatók, mások pedig moderáltak is

3.Kérdés: Regisztráltam magam, mégsem tudok belépni. Mi a teendő?
Válasz: Eddig több tucat embernek sikerült! Menni fog Neked is. Juttasd el hozzánk a kiírt hiba üzenetet. Tehát ne csak azt írd hogy "nem megy", hanem azt az 1-2 sort is, ami hasznos információ tartalommal rendelkezik ahhoz hogy segíteni tudjunk. Elképzelhető hogy nálunk van/volt műszaki hiba (erről az Újdonságok rovatban igyekszünk tudósítani), de valószínűbb hogy a böngésződ beállítása nem stimmel. Vagy szolgáltatódnál volt valami hiba. Esetleg mivel igyekszünk a biztonságra is hangsúly fektetni, így ha az Interneten nem bejegyzett gépről próbálsz belépni, akkor gondok lehetnek.

4.Kérdés: Nem találtam választ a kérdésemre sem itt, sem a súgóban. Mit tegyek?
Válasz: Légyszíves írj egy mailt a posta@baja.hu címre.

Márfai P.

Előzmény: S.TAJCS (66)
marfai Creative Commons License 2000.10.10 0 0 68
Kedves Mijo!

Várhalmi Miklós tegnap reggel elutazott. Ez biztos. A Híradó hírektől meg ne hökkenj meg olyan nagyon... :-))

Márfai P.

Előzmény: Mijo (67)
Mijo Creative Commons License 2000.10.09 0 0 67

Jaaa, akkor biztos elnéztem pár órája, amikor intettem neki :)).
Amúgy meg köszönöm, már nem érdekel a ma esti "királyi" híradó óta, sajnálom !

Mijo

Előzmény: marfai (65)
S.TAJCS Creative Commons License 2000.10.09 0 0 66
Kedves Péter!
Benéztem a Bajai szalonba, De tovább nem jutottam. Mi a teendő?
Sanyi
Előzmény: marfai (53)
marfai Creative Commons License 2000.10.09 0 0 65
Kedves Mijo!
Az MSZP politikája a bűnözés elleni harcban tartalmú, érvényes MSZP-s anyag innen letölthető. Gál Zoli főként ezt adta elő. Az említett szakmai fórum eseményeiről Várhalmi Miklós, ha hétvégén hazajön ir majd néhány sort.
Márfai P.
Előzmény: Mijo (63)
marfai Creative Commons License 2000.10.09 0 0 64
Kedves Mijo!

Az ORSZÁG(RÉSZ)GYŰLÉS központi rendezvényét videóra rögzítettük. A "kirajzás" húszegynéhány programját nem.
Azt írod: " nem az összesítő, hanem maga a rögzített program érdekel ". A fórumokon a közéleti szereplőn kívül /aki "köteles" tűrni az esetleges rögzítést/ más is, civilek is szerepelnek, akik nem kötelesek elfogadni a felvétel lehetőségét. Nem szokás nyilvános fórumot rögzíteni, ha valamilyen közvetítés /TV, rádió/ van, akkor arról a résztvevőknek is tudni kell.
Marad Miklós összefoglalója...:-))

Márfai P.

Előzmény: Mijo (63)
Mijo Creative Commons License 2000.10.09 0 0 63

Engem, mint sajnálatos módon távolmaradót, nem az összesítő, hanem maga a rögzített program érdekel ! Feltételezem, ezzel sokan mások is így vannak.

Köszönöm: Mijo

Előzmény: marfai (62)
marfai Creative Commons License 2000.10.09 0 0 62
Kedves Mijó!

A szakmai fórum jól sikerült, mint azt Várhalmi Miklós barátomtól, a fórum szervezőjétől hallottam. Magam az adott időpontban Kovács László elnök úrral Kiskunhalasra indultam. Miklósnak jelzem az érdeklődésedet. Valami összefoglalót biztosan kapunk.

Márfai P.

Előzmény: Mijo (61)
Mijo Creative Commons License 2000.10.09 0 0 61

Kedves Péter !

Hallhatnánk-e bővebben az alábbi előadásról ?

Mijo

16.00

Gál Zoltán Baja, MSZP Iroda Szentháromság tér 3.

Fórum

Az MSZP politikája a bűnözés elleni harcban

marfai Creative Commons License 2000.10.09 0 0 60
Kedves Tibor!

Próbáljuk meg! Mostantól írok oda is egy-egy hozzászólást. Ha Te is megteszed, és mondjuk Mijo is, akkor csak föléled az a fórum. Zoli is beléphetne!

Márfai P.

Előzmény: Thernitibi (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!