Keresés

Részletes keresés

MEPHISTO Creative Commons License 2000.12.31 0 0 99
Hi!

Archenemy: En Veszpremben lakok es itt sajna nincs egy normalis bolt sem, csak azt szerettem volna tudni , hogy a boltokban csereleni is lehet?

A tobbieknek, pedig leirom ide azokat a lapokat, amelyket elcserelnem (kicsit hosszu lesz, de berakom) :)).
Tehat jojjenek azok a lapok, amelyektol megvalnek:

1. Aggresive Ugre (foil)
2. Agonizing Demise
3. Anaba Shaman
4. Armadillo Cloak
5. Assault/Battery
6. Blazing Specter
7. Blood Pet
8. Bog Gilder
9. Bog Imp
10. Bog Initiate
11. Breath of Drigaaz
12. Canopy Surge
13. Cat Warriors
14. Chaotic Strike
15. Coercion
16. Cursed Flesh
17. Deifling Tears
18. Desperate Research
19. Devouring Strossus
20. Drudge Skeleton
21. Dry Spell
22. Durkwood Boars
23. Duskwalker
24. Elven Cache
25. Explosive Growth
26. Fear
27. Fertile Ground
28. Fire Elemental
29. Firebreathing
30. Fires of Yavimaya
31. Firescreamer
32. Flame Spirit
33. Fyndhorn Drownie
34. Giant Growth
35. Goblin Elite Infantry
36. Goblin Hero
37. Grizzly Bears
38. Hand of Death
39. hooded Kavu
40. howl from Beyond
41. hypnotic Cloud
42. Inferno
43. Kavu Agressor
44. Kavu Runner
45. Kavu Scout
46. Latulla's Orders
47. Lava Axe
48. Lesser Gargadon
49. Llanowar Cavalry
50. Llanowar Elite
51. Llanowar Elves
52. Llanowar Vanguard
53. Loafing Giant
54. Lost Soul
55. Mages' Contest
56. Maniacal Rage
57. Mons's Goblin Raiders
58. Moon Sprite
59. Mountain Goat
60. Mourning
61. Nightscape Apprentice
62. Nightscape Master
63. Nomadic Elf
64. Noxious Field
65. Ogre Warrior
66. Orcish Artillery
67. Orcish Oriflame
68. Overload
69. Pain/Suffering
70. Painful Memories
71. Panther Warriors
72. Pestilence
73. Phyrexian Battleflies
74. Phyrexian Reaper
75. Phyrexian Slayer
76. Plague Spores
77. Pouncing Kavu
78. Python
79. Quirion Elves
80. Quirion Sentinel
81. Quirion Trailblazer
82. Rage Weaver
83. Ravenous Rats
84. Razortooth Rats
85. Redwood Treefolk
86. Rhox (foil)
87. Rith, the Awekener
88. River Boa
89. Rooting Kavu
90. Rouge Kavu
91. Savage Offensive
92. Scaled Wurm
93. Scarred Puma
94. Scathe Zombies
95. Scavenged Weaponry
96. Scorching Lava
97. Serpentine Kavu
98. Shatter
99. Shivan Harvest
100. Shock
101. Skittish Kavu
102. Slimy Kavu
103. Soldering Tar
104. Soul Burn
105. Spitting Earth
106. Stream of Life
107. Stun
108. Syphon Soul
109. Tainted Wall
110. Tangle
111. Terror
112. Thornscape Apprentice
113. Thunderscape Apprentice
114. Trained Armodon
115. Trained Orgg
116. Tranquility
117. Tremor
118. Trench Wurm
119. Tribal Flames
120. Turf Wound
121. Unseen Walker
122. Urborg Emissary
123. Urborg Phantom
124. Urborg Shambler
125. Urborg Skeleton
126. Verduran Emissary
127. Viashino Warrior
128. Vintara Elephant
129. Volcanic Dragon
130. Voracious Cobra
131. Waiting in the Weeds
132. Wandering Stream
133. Whipstitched Zombie
134. Wild Growth
135. Wild Might
136. Willow Elf
137. Yawgmoth's Agenda
138. Zap
139. Zerapa Minotaur

Na ez jo sok volt, es most ime azok a lapok , amiket keresek:

1. Absorb
2. Adarkar Wastes
3. Coastal Tower
4. Counterspell
5. Dismanting Blow
6. Exile
7. Fact or Fiction
8. Millstone
9. Misdirection
10. Rout
11. Story Circle
12. Tefery's Moat
13. Tsabo's Web
14. Wrath of God

Remelem valakivel mar tudok cserelni, addig is koszonom a tanacsokat. Minden jot.

Mephisto

Archenemy Creative Commons License 2000.12.30 0 0 98
Hi!
5színű pakli az nem hülyeség, csak sok drága, nehezen beszerezhető lap kell hozzá (hogy mást ne mondjak, duplaföldek). Egy haveromnak van ilyen paklija, mókának elmegy, csak túl lassan fejlődik ki, és addig bármi összeveri. Mondjuk abban mind az 5 szín nagyjából egyenlő arányban van jelen, egy olyan pakli, ami főleg zöldre épít, lehet, hogy sokkal életképesebb. Amúgy az Invasion télleg eléggé jó lett, de még tudom javasolni az Urza's Saga-t, nekem eddig ez tetszett a legjobban. Boltból van egy pár Bp-n, te honnan valósi vagy? Camelot és Cyberworld a kedvenceim :)

A színekről meg, hát, szerintem az összes jó :), nincs igazán tuti színkombináció, persze vannak kedveltebbek (zöld-vörös, kék-fekete), meg ritkábbak (fehér-fekete, baromi jó!). Na meg az egyszínűek, azok is tudnak hatásosak lenni.

Nah bye
Archenemy

Előzmény: MEPHISTO (95)
MEPHISTO Creative Commons License 2000.12.30 0 0 97
Hi!

SB: Oke , keszitek egy listat es elkuldom neked egy emailban, ha megadod az email cimedet :).

Mephisto

Előzmény: SB a.k.a. StormBird (96)
SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2000.12.30 0 0 96
MEPHISTO tudnál esetleg egy listácskát közzétenni, hogy mi kellene és mit adnál oda értük ???

thx: SB

Előzmény: MEPHISTO (95)
MEPHISTO Creative Commons License 2000.12.30 0 0 95
Hi!

Na most lehet, hogy hulye keresem lenne, de szeretnek cserelni lapokat, méghozzá 6th Classicot (Invasion,Classic...) akarnek cserelni foleg feheret,keket (pl.: Counterspell, Absorb, Rout, Wrath of God, Coastal Tower, Adarkar Wastes, Exile, Dismantling Blow...), tehat a legujabbakat szivesen elcserelnem , azaz adok erte feketet, voroset, zoldet, multiszinut (pl.: Rith, the Awakener, Blazing Specter, ....). Ha tudnatok valakit, aki szivesen cserelne, vagy egy boltot, ahol lehet cserelni azt plz irjatok be a forumba, nagyon megkoszonnem. Minden jot.

Mephisto

dantehix Creative Commons License 2000.12.27 0 0 94
Hoi!!

Thx:)Kiprobálom,ha tényleg ennyire jó. tegnap elhatároztam,hogy újrakezdem,de elment a kedvem, aikor megláttam,hogy milyen durvák lettek a lapok. Azt néztem,hogy legalább 60-70ezer kell ahhoz,hogy el tudjak indulni megint. És az új lapokat, alig ismerem:(( Túl durva:)

dantehix

Előzmény: Hancu (93)
Hancu Creative Commons License 2000.12.27 0 0 93
Próbálkozz a neten: Ebay, Yahoo Auctions, magictrader.com... Én anno elég sokat cseréltem és adtam el így, szerintem neked is bejöhet :)
Előzmény: dantehix (89)
SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2000.12.26 0 0 92
Hali

Szerintem is a kék-fehér-vörös a legjobb, de én a 2 színű paklik mellett teszem le a voksomat :)
Az utóbbi kiadású kiegészítőkkel elszaladt a lovacska, kicsit morbidra sikerültek....

Kellemes Ünnepeket: SB

Előzmény: dantehix (91)
dantehix Creative Commons License 2000.12.26 0 0 91
Hali MEPH!

Szoval, én még régebben játszottam, mostani lapokat, igy az invasiont,nme ismerem.

1,A kék-fehér az egyik legerősebb pakli, egy kezdnek ,és még késöbb is. Fehérből, angyalok, lovagok,crusade, kékből pedig counterspell, powersink, unsummon, control magic...
3,Az ötszínű paklit csak akkor javaslom, ha sok pénzed van, mert kellenének a duallandek.Az invasinoben láttam hasonló lapokat,dehát a legjobb lenne az eredeti régieket beszerezned.

Szerintem, max 3 szinnel érdemes játszani.Én kék-fehér-vörössel játszottam anno.Elég kemény volt.Fehérből lények, kék counter, vörös pusztítás...

dantehix

Előzmény: MEPHISTO (90)
MEPHISTO Creative Commons License 2000.12.26 0 0 90
Hi!

Még nem írtam ebbe a topicba, mert eddig meg sem találtam. Na most már mind1. Csak azért írok , mert most nmerég kezdtem Magicezni (úgy 2-3 hónapja) és ki szeretném kérni a tanácsotokat:
1. Milyen színű paklival érdemes játszani , most piros-zölddel nyomulok, de nemsokára át fogok térni a kék fehérre (ha beszereztem több counterspellt).
2. Érdemes Invasiont venni ? (Most azt veszem, szerintem eléggé tutkó :))
3. Gondolkodtam, hogy öt színű paklit csináljak , megérné ?

Mephisto

dantehix Creative Commons License 2000.12.23 0 0 89
Hoi!!

szoval, a barátod mázlista.25ért moxot elég nehéz eladni.legalábbis régen az volt:)Szoval, tudom,hogy többért nme nagyon fog,azért mondtam én is 25-30k közötti összeget.Mondjuk elég nehéz ezeket a nagy lapokat itthon eladni.Inkább type II es lapok forognak még mindig(gondolom).
De Ha tudtok vkit,akit érdekelnek régi lapok,plz szoljatok!thx!!

Előzmény: Hancu (88)
Hancu Creative Commons License 2000.12.22 0 0 88
Cimbora nemrég 20K-ért adott el Library of Alexandriát, és 25-ért Moxot, ennél többet szerintem te se nagyon fox kapni a Juzamért...
Előzmény: dantehix (87)
dantehix Creative Commons License 2000.12.22 0 0 87
Hali!!

Abban igazad van,hogy ez a hivatalos, de ennyit nem kapsz érte sehol.Maximum 66%on lehet eladni vmit.De ha ugy nézzük, még azis 40k körül van...

A mappám kb 160k-t ért,és 120ért adtam el.igaz, régebbi lapok voltak benne, promociosak,revisedosok,de ez a régiek ára.Ennel többet ritkán kapsz...

Ez a magic egyetlen baja.hogy nagyon elszaladt a ló,és az új kiegészítők nagyon kemények...

Előzmény: SB a.k.a. StormBird (86)
SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2000.12.21 0 0 86
hi,
Dr. Juzam hivatalos ára 2000. Jun 28.-án : 200 USD ami mai árral számítva kb.: 61 ezer magyar pezeta. Az van :)
Előzmény: dantehix (85)
dantehix Creative Commons License 2000.12.16 0 0 85
hát, pntoso értékét most énztem meg, de csak dollárban tudom.Az viszont biztos, hogy amikor abbahagytam, akkor ért 45ezret, azaz 25-30ezerért könnyen meg lehetett szabadulni tőle.
Előzmény: Champace (84)
Champace Creative Commons License 2000.12.15 0 0 84
na mégis mennyi az djinn?
Előzmény: dantehix (80)
SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2000.12.15 0 0 83
Nincsmit, szerintem ezért vagyunk itt... :) Vagy nem ?
Előzmény: bundee (82)
bundee Creative Commons License 2000.12.14 0 0 82
Ahhaaa - mostmar ok :) Eddig ez nagyon nem volt tiszta :)))))

koszi

bundee

Előzmény: SB a.k.a. StormBird (81)
SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2000.12.14 0 0 81
kedves bundee

a győztes nem nyúl a veszetes paklijához... az kéne még csak :) (kivétel ha "tétre" játszanak ezt ld. később)
a játék lényege a szórakozás és a játék....

Tétre úgy játszanak, hogy keverés után emelnek egymás paklijából, és az emelt lap a tét ( ha jól tudom...:)

Bye

Előzmény: bundee (79)
dantehix Creative Commons License 2000.12.14 0 0 80
Sziasztok!

lenne egy kérdésem.Elég régen abbahagytam a MtG-t azonban maradt pár laopm, és ha netalán vkit érdekelne, egy jó állapotban lévő Juzam Djinn eladó...
Igazából, már biztos vannak jobb lapok nála, de ugy gondolom, még mindig ott van a toppon ez az lap...ha vkit érdekel, irjon ide, és elolvasom4árat nme szeretnék irni,azt hiszem, aki utánanéz, és érdekel, ugyis ir,vagy scennelt képet kér róla...Thx!!

dantehix

bundee Creative Commons License 2000.12.13 0 0 79
Udv...

Ujra ittvagyok - mostmar a kezdo lepesek kezdenek tisztak lenni - de van megvalami, ami nagyon nemtiszta:

Szoval, mi van a csata legvegen, amikor valaki nyert???

Viheti a paklikat, vagy mi?

Vagy mi a tetje egy ilyen csatanak? Csak a puszta osszecsapas? Vagy mi?

bundee

Hancu Creative Commons License 2000.12.13 0 0 78
Ebben az a "kombó", hogy kiürül a kezed, meghalnak a lényeid, viszont gyúgyulsz... Szerintem ugyanerre a célra feketében kicsit effektívebb a Drain Life :)
Előzmény: Champace (77)
Champace Creative Commons License 2000.12.13 0 0 77
Én már a bog ratsel se értettem a kombót ;)
SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2000.12.13 0 0 76
Az előző megy Lab Rats-okkal is. Legalábbis az új szabályok szerint :) ( totken => graveyard )
Előzmény: SB a.k.a. StormBird (75)
SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2000.12.07 0 0 75
Még egy kombo:

Lehozol egy Soul Net-et
Bog Rats, etc. (minden ami olcso (max.: 1 mana) és 1 es a védője)
Pestilence 1 fekete manával
Soul Net (manánként és távozó lényenként 1 életpont...)

:)

Archenemy Creative Commons License 2000.12.05 0 0 74
Hmm, vágom már... Télleg nem rossz :) Kár, hogy a petal tiltott :) De ötletes amúgy. Mondjuk én nem igazán csippantom a kombópaklikat (baromi unalmasak tudnak lenni), de az ötletek mindig elég jók. Ha már kombó, akkor valami olyan, amivel nem nyersz azonnal, csak jó nagy előny. (Pl: Urza's Blueprints, +3 Voltaic Key, vagy pl. Banshee +Spirit link). Na az ilyen kombókkal nincs bajom, mert ezeket mégiscsak lehet kezelni valahogy, de az ilyen 3. körös ölések... Ennél már a horda is izgalmasabb :) Sz'al nem a kombókkal van bajom, hanem azzal, ha valaki 1-2 szupergyilkos kombóra épít egy egész paklit. Apropó, említettem már a Highlander paklikat? :))
Hancu Creative Commons License 2000.12.04 0 0 73
Lássátok, kivel van dolgotok: ehol egy 'craft...



[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]





Tetszik látni a kombót benne a Mesával? Optimális esetben valahogy így megy:

Turn 1: Plains, Lotus Petal, feldobom zöld manáért, Wild Growth a Plainsre, tap, Earthcraft

Turn 2: Akármilyen föld, tap mindent, Mesa, akármilyen 0cc lény, mondjuk Shield Wall, használom a Craftot a fallal, wildgrowthos föld visszafordul, mesa token kiugrik, crafttel újra visszaforgatja a földet, új token ect...

Turn 3: Támadok százhúszezer mesa tokennel...

Archenemy Creative Commons License 2000.12.03 0 0 72
:) Azért annyira nem durva :) Bár tényleg nem gyenge. Az Invasion viszont szerintem nagyon jó kis kiegészítő, de egyáltalán nem "túltáp", inkább kellemes kis többszínű deckeket lehet összerakni belőle. A Masques-széria után igazi felüdülés... Amúgy nem nagyon hiszem, hogy az új lapok erősebbek lennének a régieknél. Nem mondom, hogy csupa szemét az Invasion (sőt), de nincsenek benne Ball Lightning, Demonic Hordes, Time Walk, meg hasonló lapok... Szóval a régi lapokkal játszók talán nem lesznek oly nagy hátrányban :) Ha meg mégis, legfeljebb több paklit viszek. Jah, amúgy az Earthcraft mit csinál? (valszeg már láttam, csak most valahogy nem ugrik be, a neve ismerős)
Előzmény: Hancu (70)
SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2000.12.02 0 0 71
Hancu, neked megvan az összes lapod scannelve ???? :)
Most tanulmányozom az Invasion kieghészítőt, de durvácskának tűnik.... :)
Szerintem _csakis és kizárólag_ multicolor lapokkal játszunk...
Van akinek egy épkézláb paklira való multija?
Előzmény: Hancu (70)
Hancu Creative Commons License 2000.12.01 0 0 70
A Mesa valami ilyesmi...


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Durvának tűnik, de csak funplayben az. Régebben próbálták kombózni az Earthcrafttal, de nagyon instabil volt szegény. Én játszottam vele, nekem speciel teccett. Persze nekem mindig is a legbetegebb deckek jöttek be :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!