Keresés

Részletes keresés

taramiram Creative Commons License 2004.09.03 0 0 41

Guriga, egy 1974-es könyvem van, "Legyek, hangyák, méhek, darazsak" a címe. Antikváriumban gyűjtöttem, sajnos néhol pirossal kiszínezték.

Megint megnéztem, a Tiedhez hasonlót nem találok, nem egy enciklopédia ez, csak egy kis könyv. Nálunk német és francia darázs a két legnagyobb neve, ezek fordított színezetűek.

Kerestem még, és egy "Állatismeret" című könyvben találtam a Tiedhez hasonló színezetűeket, óriás tőrösdarázs (Megascolia flavifrons haemorrhoidalis) néven. Ennek meg a szárnyai rövidebbek. Ennyit találtam csak, lehet, nálunk nincs is ilyen.

Nem tudod elvinni olyan helyre, ahol beazonosítják?

Előzmény: GURIGA (40)
GURIGA Creative Commons License 2004.09.03 0 0 40
Tara!
Oldalnézet, meg mindenhonnan.





Egyébként nekem a "nyehenyöce" egy gyüjtöszó.
Nagysága a zaligláthatónál kezdödik, és határ nincs.
Előzmény: taramiram (32)
GURIGA Creative Commons License 2004.09.03 0 0 39

Tud valaki otthon olyan könyvet, ami rovarokkal foglalkozik?
Érdekelne a lódarázs, az imádkozó sáska, szarvasbogár, stb.
Tegnap itt a legbagyobb könyvesboltban is csak nagyon primitív irodalmat találtam
a témáról.
dez1 Creative Commons License 2004.09.03 0 0 38

Nálunk nagy, fekete, és a torrészen nagy fehér mintázatú darazsak tevékenykednek, de szerencsére nagyon békések, egyenlőre status quo állapot van, meg nem is nálunk van a fészkük.

 

Én az sejtem hgoy ez lódarázs, lehet hogy nem az?  Sárga fekete csík egyáltalán nincs a potrohán.

eMM Creative Commons License 2004.09.03 0 0 37

Jé teljesen másfajta a mintázata mint a mi lódarazsainknak.

Azoknak sárga/barna csíkosfoltos.

Na majd legközelebb csinálok képet én is.

Lett is volna rá alkalmam mert a múltkor este netezeés közben(nyitott ablaknál de hát dög meleg volt) 3 is berepült a fényre egymás után.

Szerencsére a csillárventillátor megzavarta őket egy kicsit.

Viszont amikor az első koma az arcomnak replüt(de nem szúrt szerencsére) akkor befejeztem az ismerkedést.

Szétfújtam egy negyed falkon írtókát attól lepihentek.

Meg én is jó büdi  lettem, mehettem fürödni.

 

Előzmény: GURIGA (30)
taramiram Creative Commons License 2004.09.03 0 0 36
Fújjál borotvahabot a lyukba, megfulladnak tőle.
Előzmény: endru (34)
moonshadow Creative Commons License 2004.09.02 0 0 35
Darázs a fiókáit eteti? :D
Előzmény: endru (34)
endru Creative Commons License 2004.09.02 0 0 34

A faházam oldalánál alul egy lukba befészkelte magát -azt hiszem- egy lódarázs család. Rendszeresen repülnek be, gondolom, hogy a fiókáit? eteti. Nem szeretnék együttélni velük, főleg mert van egy másfél éves unokám. Egyszer már megcsípet egy ilyen, szörnyen fájt, de neki volt igaza mert gyomlálás közben ráléptem a fészkére.

Behintettem a fészek környékét Piretrinnel, lefújtam valamilyen Bio killel amire rá volt irva, hogy méhekre veszélyes és 1200Ft. Rá se bagóztak. Most kisérletezek, hátha valamilyen csapda sikerül.

dez1 Creative Commons License 2004.09.02 0 0 33
Csongrádon az almáskertünkben volt egy fabódénk. abban lakott egy ilyesmi kinézetű, de picivel kisebb méretű, kb. 4-5 centi hosszú egyedekből álló darázscsapat. Olyasmi fészket csináltak, mint a lódarazsak. Elég brutális kinézetűek voltak, de viszont elég békések.  Egész közel mehettél, rád se bagóztak.  Apám persze barátkozni próbált velük, aminek eredményeképpen kapott egy prá csípést, de  nem volt olyan vészes.
Előzmény: GURIGA (30)
taramiram Creative Commons License 2004.09.02 0 0 32

Megnéztem a szakkönyvben, abban a nagyobb méretű darazsak potroha fordított színezésű. A fekete alapúak mind kisebbek. Nem tudsz egy oldalirányú képet csinálni?

Érdemes lenne megnézetni, főleg a majrézásod miatt. Esetleg megtudod, hol a fészke, akkor védekezni is tudsz. Nem nagyobb ez egy nyehenyöcénél?:-)

Előzmény: GURIGA (31)
GURIGA Creative Commons License 2004.09.02 0 0 31
Megjegyzem, hogy nem vagyok egyetemista, csak el akartam vinni ezt a nyehenyöcét
megmutatni, hátha megtudok valamit róla. Gondoltam, hogy esetleg hormonzavaros.
Holnap megszerkesztek egy csapdát. Istenbizony kezdek majrézni a kertben!

Előzmény: GURIGA (30)
GURIGA Creative Commons License 2004.09.02 0 0 30
Szevasztok, sorstársak!

Canada legdélebbre fekvö csücskében lakom, Rómával egymagasságban a zegyenlítötöl.
Nyarunk tehát van elég. Darazsunk is néha.
Tegnapelött a napon, egy magot érlelö paradicsomon akkora darazsat láttam, mint még soha.
Rémülten elkaptam. Fényképeket csinálgattam róla a tégelyben, miközben a fullánkját dudgosva kb. 4mm mérget nyomott ki. Gondoltam, hogy elviszem az egyetemre, de aztán inkább vízbe fojtottam, és kipreparáltam.
Ez idáig gyözelem lenne. Igen ám, de ma reggel megint láttam egyet, ami a szomszéd felé elrepült! Nem látom agresszívnek, de ha ez egyszer belémdöf, akkor nekem annyi.
Csípett meg ilyen már valakit?
Vagy az már nem tud hozzászólni?


dez1 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 29
Ha sima cseréptetőd van fagerendákkal, akkor nyugodtan felmehetsz, ez a fáklya nem ad nagy égési felületet - most az esőben meg pláne nyugodtan felmehetsz.
Előzmény: eMM (28)
eMM Creative Commons License 2004.07.26 0 0 28

Ha fáklyával mennék a padlásra leégne a tető!

Permetező kellene azzal be tudnám nyomatni a mérget a lukon.Kár hogy nincsen nekem olyan a gyökér szomszédomtól meg nemkérek.

Az roszabb mint a lódarázs.

Előzmény: dez1 (27)
dez1 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 27

Lódarás téren nálunk a következő a helyzet:

 

A teraszunk mellett van egy sor orvosi zsálya. A lódarazsak imádják. Van hogy egyszere 4-5 is ott repked és gyűjti a  nektárt.  És az a vicc, hgyo teljesen békések. Ha egész közel mész, akkor is csak egy rövid figyelmeztető kört repül, és azután békén hagy.  Persze engem ez is idegesített eléggé, de hiába fújtam le a zsályát bármivel, nemzavarta őket....

 

Ezért örültem,a mikor elvirágzott, mert azóta eltűntek...

 

Szerintem ha ebben a hidegre fordult időben este felmész egy fáklyával a padlásra, akkor a cserép alatt lévő fészkeket esélyel támadhatod.

 

Én a kánikulai estén csináltam, és nem kaptam támadást egyáltalán.

Előzmény: eMM (26)
eMM Creative Commons License 2004.07.25 0 0 26

Meg nálunk sem mert faszerkezetű a tető.

És simán belerágták magukat a fába lódarázsék.

Ott zöngicsélnek egésznap a bejárat közelében a méretetes dögök,olyan zajjal mint egy minihelikopter.

Még jó hogy ez az utcai ritkábban használt bejárat, meg a lódarázs a fézsektől ilyen közelségben nem támad nehogy felfedje a fészek létét.

Azért én szoktam írtókával fújogatni a bejáratukat amit rágtak,csak magasan van(kevésbé hatékony a spré) és így persze a fészket sem érem el mert az a padlástérben lehet.

Max 1-2 példányt fújok le így meg büdi lesz nekik a bejáratuk.Eljátszogatunk ezzel, csak megunják a csesztetést.

Mert a padlásra fel nem megyek fészket írtani,nem untam meg az életem.

Előzmény: dez1 (25)
dez1 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 25

A hétvégén 3 nagy és 2 kisebb fészket küzdöttem le. A módszer: bambuszfáklyával leégetni késő este.

Eredmény: 100%.

 

Figyelem! Nádtetőnél nem alkalmazható:)

Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2004.07.18 0 0 24
Hello Don Palesz! Te véletlenül nem a metnet-es donpalesz vagy?:) Ha nem akkor elnézést.
Előzmény: Don Palesz (23)
Don Palesz Creative Commons License 2004.07.18 0 0 23
Szerintem szinte akármilyen spray jó a célra, én pl ha találok egy darázsfészket, felkapom azt amit elsőre meglátok. Bár a fészket van, hogy csak lepiszkálom(mert szeretik a halak) és csak késöbb a fészek helyén összegyűlő darazsakat fújom le.
karakii Creative Commons License 2004.07.07 0 0 22

Szia!

Tökéletes ötlet. Darázs témában gyakorlott kolléga nekem is ezt javasolta, mint az általa használt leginkább bevált módszer. A baj tényleg az árral van, ill. hogy nem gyártanak a célra méretezett kissebb, tehát esetleg olcsóbb verziót.

Karaki

Előzmény: dez1 (21)
dez1 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 21

Azon gondolkodom, hogy az autóba való tűzoltőspray-k vajon nem lennének -e kiválóak ilyen célra, mármint darázsfészek biztonságos elpusztítására..

1500 pénztől kezdődnek, tehát nem olcsó.....

kiwancsi Creative Commons License 2004.06.16 0 0 20

szia!

Bevallom mikor megláttam a rovarölőn hogy méhekre enyhén veszélyes, a legnagyobb délben mikor lehetőleg kinnt vannak, megpermeteztem a tetőt. Kicsit igyekeztem a cserepek alá is benyomni. Nem mondom hogy végleges az eredmény, mert mostanában mintha megint látnék darazsat, de egy hónapig nyugi volt, amit észre lehetett venni, mert a konyhaablak és a lányom szobaablaka között nyüzsögtek, s ilymódon "betévedtek", ide is oda is.

üdv. kiw...

Előzmény: abella (19)
abella Creative Commons License 2004.04.22 0 0 19
Sziasztok!
Ha valaki tud valami jó dolgot, akkor írjátok meg nekem is, mert szintén darazsak vannak a cserepek alatt.Kpróbáltam a falkont sörrel és cukorral de nem nagyon buktak a dologra. Valami hatásosabbat szertnék kipróbálni ha lehet.
Előre is köszi. KOPZOL
Címem: kopzol@invitel.hu
Előzmény: kiwancsi (17)
moonshadow Creative Commons License 2004.04.22 0 0 18
Na akkor fogj egy csepp benzint és cseppentsd rá a darázsra.
Olcsóbban beszerezhető, de viszont szintén gyúlékony.
Előzmény: rferi (16)
kiwancsi Creative Commons License 2004.04.22 0 0 17

Köszönöm.

Ez az izo-izé vajon úgy is hat hogyha bepermetezem a légtérbe? A csöves szórófej még jó is lenne, éppen a kontakt szprét kerestem a garázsban, mert annak olyan van(a szárnyasirtóra akartam tenni), ugyanis a tető alá nem férek be, csak ha leszednék néhány cserepet, azt meg most nem merném, minthogy feléledtek a dögök.

üdv.
kiw

Előzmény: rferi (16)
rferi Creative Commons License 2004.04.22 0 0 16
Véletlenül jöttünk rá a munkahelyemen, hogy mi az amitől egy pillanat alatt feldobják a pacskert a darazsak.Olyan látványos eredménye van, majd' hanyatt estünk:izo-propil-alkohol.
Képezeljétek el, a darázs teste szinte kettétörik egy pillanat alatt a görcstől, ahogy ráfújod.Egy pillanat alatt vége.
És hol lehet venni?
Elektronikai boltban kell kérni KONTAKT CHEMIE gyártmányú KONTAKT WL-t.Ez szpré, csöves szórófejjel, amit esetleg lecserélsz permetezősre valami dezodorról.A doboza lila, és függőlegesen nagy betűkkel van ráírva:kontakt, kereszbe mellette WL.Tisztításra használjuk, amúgy.
Előzmény: kiwancsi (13)
moonshadow Creative Commons License 2004.04.22 0 0 15
Az jutott eszembe, mi lenne, ha az ember előre készítene darázsfészeknek helyet, mondjuk a szőlőben egy póznára rakott üres láda formájában?

Ha érik a szőlő akkor nem kell keresgélni őket, hanem elég azt a ládát leégetni és meg van oldva a probléma.

Persze ehez tudni kéne biztosan, hogy a darázspopuláció száma egy adott területen állandó-e?

taramiram Creative Commons License 2004.04.21 0 0 14
Kiwáncsi, menj el egy másik boltba, mondd meg, hogy mire kell, különben a szerekre ez rá is van írva.
Előzmény: kiwancsi (13)
kiwancsi Creative Commons License 2004.04.21 0 0 13

Sziasztok!

Megjöttek a darazsak. Naná hogy a tető alatt laknak a konyhaablak és az egyik szobaablak közt.
A permetezővel tudnék csak befújni, de a múltkor a bolti eladóhölgynek sejtelme sem volt arról melyik szer lenne a méhekre "nagyon" veszélyes.

Kérlek!!! Segítsetek!

Az őszi haldokláskor a verandára fúrták le magukat valahogy, és egy vödör, 10 l halott és félhalott darzsat söpörtünk össze. Ráadásul akkorák... nem is tudom mihez hasonlítani. Ha tenyészteném őket, büszke lennék rájuk.

köszönöm

kiw

rferi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 12
saját, fájdalmas tapasztalataim alapján mondom:egyetértek
Padláson is vigyázni, mert hamar melegszik, és minél melegebb van, annál durvábbak
Előzmény: kloroform (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!