Keresés

Részletes keresés

cornelius Creative Commons License 2000.08.24 0 0 45
Szerintem mindenki, illetve ha valaki a rómaiaknak, akkor tutira megbánta, mert addig volt jó a film, amíg barbárok is voltak benne.
Előzmény: Bard (44)
Bard Creative Commons License 2000.08.24 0 0 44
Kösz a megértést cornelius.

De! Mielőtt szétoffoljuk ezt a jó kis topicot felteszek egy ujabb kérdést remélve, hogy szélesebb tömegeket mozgat meg:

Mindenki látta ugyebár a Gladiátor cimű filmet. Namost arra lennék kiváncsi, hogy ki volt az, aki az elején a BARBÁROKNAK drukkolt?

Mert az azonnal jöjjön ebbe a topicba!

Bard

Előzmény: cornelius (42)
getom Creative Commons License 2000.08.24 0 0 43
Bízok benne, cornélius, persze, hogy bízok, de azért szárazon tartom a puskaport, és nagyon furcsa, mellesleg, mint már annyiszor, hogy valakik eszelősen tiltakoznak, amidőn épp az észt akarják osztogatni a számukra
Előzmény: cornelius (42)
cornelius Creative Commons License 2000.08.24 0 0 42
Trust him, getom.
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 41
Getom, a kutya se kiváncsi rád. Trust me.

Bard

Előzmény: getom (39)
mud Creative Commons License 2000.08.23 0 0 40
Na getom, ezek szerint nem vagy se - "brutális barbárok, gonosz varázslók, meztelen nők..."
Veres Szonnyárol nemis beszelve(mutet elott)...
Eza bard itten bókol neked.
Előzmény: Bard (38)
getom Creative Commons License 2000.08.23 0 0 39
Még mindig nem érted? elmagyarázzam mégegyszer, ha gondolod kicsit részlettesebben.
Előzmény: Bard (38)
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 38
Mikor lesz már vége a GETOMKORSZAKNAK? Basszemeg.
Rosszabb mint az ATOMKORSZAK(bocs...).
De azt tudni kell, hogy utána csak BARBÁROK maradnak.

Bard

Előzmény: getom (37)
getom Creative Commons License 2000.08.23 0 0 37
Na látom, végre érted, azért volt mindenki barbár, mert a barbárkorszakban játszódott. Ha az ősemberkorszakban játszódott volna, akkor a kínaiak is ősemberek lettek volna, ilyen ferde szemű kicsi kis sárga ősemberek.
Előzmény: Bard (34)
cornelius Creative Commons License 2000.08.23 0 0 36
BARBÁRKORSZAK RULEZZZ
Előzmény: Bard (34)
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 35
Két = Kit

Bard

Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 34
Két érdekel, hogy mi lett volna, ha a Marson játszódik. Ez az emberiség BARBÁRKORSZAKÁBAN játszódott. Ez volt benne a jó.

Bard

Előzmény: getom (32)
getom Creative Commons License 2000.08.23 0 0 33
Cornélius érti, látod, süsü bárd, csak te nem érted.
Előzmény: cornelius (29)
getom Creative Commons License 2000.08.23 0 0 32
Na ja, ha meg a kőkorszakba játszódott volna, akkor meg mindenki ilyen ősember lett volna, hát nem érted ember, ha meg a marson, akkor meg mindenki marslakó, ha meg amerikába, az 1200-as évekbe, akkor mindenki indián.
Előzmény: Bard (30)
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 31
És ez igaz amúgy.

Bard

Előzmény: Bard (30)
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 30
Viszont volt benne EGY jelenet, ami mondjuk Kinaban jatszodott, és abban is barbár volt mindenki, csak éppen kinai barbár.

Bard

Előzmény: getom (28)
cornelius Creative Commons License 2000.08.23 0 0 29
Kobe kéne faragni, olyan tanulságos.
Előzmény: getom (28)
getom Creative Commons License 2000.08.23 0 0 28
Szerintem azért volt ott mindenki barbár, mert mindenki barbár volt, mert ha mondjuk kínába játszódott volna, akkor meg mindenki kínai lett volna. Egyszerű ez.
Előzmény: Bard (27)
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 27
Kösz. Mondtam én, hogy nem elfelejtett filmek ezek.

Azt megfigyelte már valaki, hogy a Conan a barbárt mindenféle német adók (de lehet, hogy csak az ORF1) állandóan leadja? Amúgy nem király az a film? Egy haverom azt mondta, hogy az a jó abban a filmben, hogy mindenki barbár, még az ellenséges gonosz papok és varázslók is barbárok. (Amúgy nem vagyok nagyon beszűkült, csak ez a topic erről szólna ;-))

Bard

Előzmény: cornelius (26)
cornelius Creative Commons License 2000.08.23 0 0 26
Vasárnap TV2 20.00.
Előzmény: Bard (25)
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 25
Melyik adon?

Bard

Előzmény: cornelius (24)
cornelius Creative Commons License 2000.08.23 0 0 24
Szonnya lesz a tévében... vagy volt?
Előzmény: Bard (23)
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 23
Amiről te beszélsz, azt én Vadak Ura cémen láttam annó. A második részben meg asszem napjaink amerikájában nyomult. Volt benne valami időutazás, de azt már nem láttam. Az első amúgy nekem is bejött, bár szerintem mostani fejjel már nem tetszene...

A Red Sonjat se láttad? Abba is van Arnold bácsi, szerintem még videotékából ki lehet venni.

Mostanában az Ator 1-2-t adták le (lásd képet fentebb), meg nem is olyan nagyon régen a Barbár fivéreket. Szóval nem olyan elfelejtett filmek ezek.

Most, hogy igy belegondolok, sokat szenvedtünk haverokkal, hogy nem nagyon vannak jó fantasy filmek. Végülis sok ebben a barbáros témában született. Ezeket volt a legkönnyebb megcsinálni. Sivatag, izmos ember, szőke nők, és pár filmtrükk, de ha nincs az se baj...

Mostanában jelent meg a magyar videotékákban a Kull király (Kull the Conqueror - 1997) Kevin Sorboval és Tia Carrerevel. Azt nem látta valaki? Hogy finoman fejezzem ki magam lehetett rajta röhögni, de elég szar volt. Már a modern fantasy sorozatok bélyegét viselte magán (lásd Xena, Herkules)

Bard

Előzmény: Kwisatz Haderach (22)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 2000.08.23 0 0 22
filmben volt még (ezer éve) a Bestiák mestere című opusz is, emléxem nekem az is tetszett (a 2. már nem annyira)

egyébként szégyen, de én a Conan filmeken kívül meg ezen a Bestiák Mesterén kívül nem is láttam más barbáros filmet

egyébként nem olyan régen volt valami valamelyik kereskedelmi adón, nem?

Előzmény: Bard (21)
Bard Creative Commons License 2000.08.23 0 0 21
Akkor mielőtt elsüllyedne ez a topic, összefoglalom, hogy eddig miről volt szó. Kiderült, hogy a nyolcvanas években megjelent néhány barbáros film, amik kis hazánkba is eljutottak videó formájában. Ezek közül is kiemelkedik az Ator sorozat. Jó, nagyon jó. Ehhez a témához még az Acél fiait (Sons of Steel - 1989) emliteném, ami ugyan nem tisztán barbáros film, de viszont azon kevés filmek közé tartozik, ahol a sci-fi és a fantasy keverése igazán jól van megoldva. Látta netán valaki?

Aztán beszéltünk a magyar fantasy könyvkiadásról is. Howardtól rengeteg minden megjelent, úgyhogy ezúton is köszönet Nemes Istvánnak, meg másoknak akik kiadták, de úgy érzem, hogy a magyar fantasy szerzők valahogy nem tudtak igazán ráérezni erre (Pedig a filmek is mutatják, hogy nem járt még el a téma felett az idő).

Ennek fő okát a szerepjátékok irodalomra gyakorolt negativ hatásában látom. Jelennek meg AD&D novellák (pl. Káosz világa), Mágus regények, novellák, Ars Magica novellák, stb. de semmi eredeti ötlet (kivéve persze az emlitett világok eredeti megalkotóit :-), de hát őket sem a barbarizmus érdekli :-(). Mostanában volt próbálkozás a Kárpátia regényekkel, ami végülis egy Nomád birodalomról szólt, dehát k*rva unalmas volt az első könyv.

És akkor ott vannak még a képregények, zenék, festmények, ne álljunk már le!

Bard

Bard Creative Commons License 2000.08.22 0 0 20
Hát, ha a könyvek terén ilyen gyenge lesz a felhozatal, akkor lehet, hogy a filmeket fogom javasolni...

Szóval, nem olvastam őket. Van bennük valami jó (mondjuk John Caldwell, Robert Knight, Martin Clark Ashton, Raoul Renier stb., stb. Cherubionos belszerzőkön kivül)?

A magyar fantasy élet egyik korai fénypontja volt, amikor Nemes István kiadta a Conan a Barbár cimű novelláskötetet. Sajnos azóta a szerző halála után 50 évről 70-re vitték fel a jogdijmentességet. Igy a magyar kiadók már a régi nagyoktól is csak csinján adnak ki. Ennek eredményei a fent emlitett kötetek.

Ha tetszenek neked, akkor két lehetőséget látok. Nem olvastál még igazi fantasy-t, vagy...

Ha az előbbi az igaz, akkor őszintén ajánlom neked Howardot, vagy Poul Andersont, vagy Michael Moorcock-ot, de még John Caldwell-t is akár (de neki csak mondjuk az első két Káosz regényét, utána szvsz. burleszkbe fajult a dolog)

Remélem nem üldöztelek el...

Bard

Előzmény: Mocika (19)
Mocika Creative Commons License 2000.08.22 0 0 19
nem reg jelent meg a Barbar Pokol cimu novellas kotet. olvasta mar valaki? esetleg a Boszorkanyokat, ami ev elejen jelent meg?
Vagy maradjunk inkabb a filmeknel?
Bard Creative Commons License 2000.08.22 0 0 18
Sajna korongvilágból nem vagyok teljesen otthon. Az egyik részben volt Cohen a barbár, az paródia volt, lehet, hogy az eredetibe ő a Hrun? Egy öreg fazon, aki a könyv végére szerez műfogsort magának, de azért húszéves nőkkel kavar végig.

Robert E. Howard már középiskolás korában is irt, szoval egész életében azt csinálta. Sajnos 30 évesen föbelőtte magát. Elismertnek bizonyos értelemben elismert volt. A Weird Tales magazin irói köre (pl H. P. Lovecraft) értékelni tudta a müvészetét, de igazán csak halála után "futott be". Bizonyos értelemben viszont az élete egy tragédia volt, magányosan élt, meg némi üldözési mániája is volt.

Bard

Előzmény: Kwisatz Haderach (17)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 2000.08.22 0 0 17
most nem tudom paródia e, vagy a barbár figura legvégső letisztult formája Hrun a barbár a Korongvilágról :)

R.E.Howard
hát már régen olvastam tőle könyveket, így a fülszövegekre, meg az utószavakra sem emléxem

úgy sejlik szimpi volt, valami teljesen mással foglalkozott nem? csak úgy elkezdett írogatni, vagy mi is történt vele...utánna kell néznem...és olyan lecsúszottként végezte...eh, mán nem is emléxem pontyosan

Hawk & Fisher
épp a múlt héten pakoltunk át egy könyvespolcot az egyik havernál és ott sorakoztak mindahányan :)
olyan régen kértem el tőle, hogy már el is felejtettem

Bard Creative Commons License 2000.08.22 0 0 16
Na szóval, a topicot eredetileg Robert E. Howard (Conan, Kull, Solomon Kane) cimen akartam inditani, de gondoltam, teret adok minden kapcsolódó dolognak. A szememben Howard a "műfaj" csúcsa. Voltak előtte is, utána is, de a témáról senki nem tudott úgy írni ahogy ő. Irónemzedékek meritettek ihletet tőle, ezenkivül költők, zenészek, festők és nem utolsósorban filmesek. A ponyvairodalom "barbár" figurája nála nyerte el a végső formáját, azóta sokan követték, sokan értették félre, sokan vitatkoztak vele de még a paródiák is Howardnak köszönhetik létüket. Sajnos még mindig nem kapta meg a kellő elismertséget, és sokan gigászi szellemével már csak követői révén találkoznak (már ha szerencsések, mertegyre többen próbálnak hirnévhez és sikerhez jutni
pusztán nevének, és hőseinek kihasználásával és sárbatiprásával).

A néhai TV3 most szilveszterkor mutatta be Az egész kerek világ (The Whole Wide World) cimű filmet, ami az ő életéről és tragikus haláláról szól. Úgy gondolom hiteles és jó film.

Szóval ki mit tud mondani Robert Ervin Howardról?

Bard

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!