Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 3860

Szeretjük a Bükköt, Jávorkúttól elkezdve, a Pisztrángoson át a Castrum Bolduáig, nem szólva 'Anyukámról' csak ne lenne ilyen messze... :(

Előzmény: 6174 (3859)
6174 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 3859
szellemijáték Creative Commons License 2023.01.11 0 0 3858

én visszaküldtem volna de a feleségem utólag szólt, hogy a hal nem volt jó ;)

Előzmény: nagypapi51 (3857)
nagypapi51 Creative Commons License 2023.01.11 0 0 3857

Reklamálj Anyósnál, aztán nézd meg magad! :) - amúgy igazad van.

 

Előzmény: szellemijáték (3856)
szellemijáték Creative Commons License 2023.01.11 0 0 3856

Egy hete voltunk Anyósnál a közeli Bobó Fun park miatt. 

A Libacomb mindig finom, a szűzérmék is, viszont a süllő a panír állaga miatt szinte ehetetlen volt, a petrezselymes burgonya főtlen.  

 

Alapjában véve jó hely csak hiányolom a szezonális étlapot. Pár kivételtöl eltekintve (Márton nap, Karácsony/Szilveszter) mindig ugyanaz az étlap. 

Előzmény: nagypapi51 (3837)
Csokis Creative Commons License 2023.01.11 0 1 3855

Az igazán rezsibarát étel a tatár bifsztek, csak a pár perces pirítóshoz kell energia. Kár, hogy az alapanyag rohadt drága. :-)

Hepci Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3854

Jobb helyeken a szuvidolás után nem szokás mélyhűteni a cuccot...

Ez is csak egy technika, lehet jól és rosszul használni. Egyes szakácsok a kezdetekben (10+ éve) rettentő gyenge minőségű húsok fogyaszthatóvá abálására használták, ami kétségtelenül tévút(nak tűnt már akkor is). Viszont lehet ízléssel is használni, és jó húsból annyira szép színt-állagot tenni vele az asztalra kevésbé művész szakácsnak is, ami á la minute megsütve aligha sikerülne nagy biztonsággal és ilyen sebességgel.

Természetesen a nem mélyhűtött zacskós cuccot ki kell selejtezni, ha itt van az ideje, tehát ez sem kockázatmentes megoldás anyagilag.

Előzmény: Popenka (3850)
homerx Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3853

szerintem itt mi egy oldalon allunk, en is inkabb a pacolos, frissensult partjan allok.

Előzmény: Popenka (3850)
Popenka Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3852

.... én ezt mindig kicserélem....

 

ugyanez egy éttermi forgalomnál... legalábbis gond...

Előzmény: Popenka (3851)
Popenka Creative Commons License 2023.01.10 0 1 3851

Szoktál gondolom olajban sütni tűzhely tetején.

 

Mi történik, ha kisütöttél pár szelet húst, majd hagyod kihűlni az olajat?

Mi történik, ha ezt újra felmelegíted? A kihűlő olajban égett szemcsék halmozódnak fel, amik a második felmelegítésnél tovább égnek, a következő sütés már kormos ízű lesz.

A fritőzt pont ez ellen találták fel....

Előzmény: Mazsola0070 (3849)
Popenka Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3850

"lehet egy napig is 65 fokon szuvidalni, de utana ugyis 2x5 percig fogod sutni, mintha frissen a pacbol kiveve ugyanigy megsutned. lehet az izeken vitatkozni, de a vegeredmeny ugyanaz. a fine dining draga."

 

Nem, nem.

Látom félig megvagy, ez jó.

Pontosítsunk.

 

Pácolsz vagy szuvidolsz, ha jól látom ez a kérdés.

 

1. Pácolsz. Be kell készítened, ha vendég jön kisütöd a 2x5 percig. Kockáztatod a tőkédet, erősen. Mi lesz, ha nem jön rá vendég?

 

2. Szuvidolsz. Mélyhűtöd. És ha vendég nem jön, akkor is megvagy. Vendég jön, szintén annyi sütés.

 

Sajnos ezért megkerülhetetlen.

A profit, a megtérülés miatt.

 

Az Ízek itt mit se számítanak.

Bocs, de én utálom ízileg a szuvidot. :(

 

Csak. Mi kell. Hogy nyitva legyen az étterem, vagy bezárjon a drága technológia miatt. Felőlem ugyan bezárhat mind, de mégis megértem őket.

 

A fine dining bezár: lásd Noma. !!!

 

Ízileg meg nekem a frissensült. Pont.

Előzmény: homerx (3848)
Mazsola0070 Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3849

Oké, biztos van logika a fritőz kiiktatásában, és áramot is spórolnak vele, de azt továbbra sem értem, hogy emiatt miért kellett levenni az étlapról a rántott dolgok nagy többségét?

 

Ha tudnak a gáztűzhelyen valamilyen edényben zsírban rántotthúst sütni (mert ez most is fent van az étlapjukon), ugyanott miért nem tudnak más rántott dolgot készíteni olajban? 

Előzmény: Popenka (3847)
homerx Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3848

anelkul, hogy a ciket olvastam volna. egy tarjat lehet egy napig is 65 fokon szuvidalni, de utana ugyis 2x5 percig fogod sutni, mintha frissen a pacbol kiveve ugyanigy megsutned. lehet az izeken vitatkozni, de a vegeredmeny ugyanaz. a fine dining draga.

keresztfiam .fr-ben dolgozott egy evig egy videki etteremben (hala a jo istennek, hogy ez megadatott  neki). amit elmeselt pocseklasrol, hogy mik folynak ott a konyhan, azon csodalkozom, hogy meg forog a fold.

Előzmény: Popenka (3847)
Popenka Creative Commons License 2023.01.10 0 1 3847

Nem akarok én fizika órát tartani. Akit annak idején nem érintett meg az univerzum nagyszerűsége, annak úgy sem tudom elmondani.

 

Mindenesetre gondolj bele, hogy egy fritőz olajtartalmát fel kell melegíteni majd a vendéglátás ideje alatt melegen tartani a betérő vendég számára. A szükséges energia jóval több, mint kisebb mennyiségű zsírt sütögetni a hús alatt, kizárólag megrendelés esetén.

A szuvid sajnos nem megkerülhető a minőségi, gyors kiszolgálásban, vendéglátásban.

Nem olyan nagy fogyasztás mittudomén 70 fokra melegíteni pár liter vizet, és egy jól szigetelt tartályban melegen tartani. Bár a víz fajhője sokszorosa az olajénak, mégsem akkora pocséklás, mint egy fritőz. Az olaj hulladékról nem is beszélve.

Ha ugyanazt a húst, amit szuvidolsz, sütőben próbálod nyersből készre sütni, megint csak pocséklás az energiával.

Meg a vendég idejével.

Előzmény: Mazsola0070 (3846)
Mazsola0070 Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3846

Lehet, hogy én értek félre valamit, de az a forradalmi újítás, hogy nem használnak fritőzt és nem lesznek olajban sült rántott dolgok és hasábkrumpli?

 

De készítenek a tűzhelyen zsírban sült rántott húst, meg az étlapon vannak szuvidált ételek is.

 

No akkor ezek szerint a tulajdonos néni és a főszakács (illetve manapság inkább séf) még sosem hallott arról, hogy a tűzhelyen olajban is lehet sütni dolgokat (pont úgy készül, mint a zsírban sült rántott hús, csak a zsír helyett olajat kell tenni a sütőedénybe...:))), amiatt, mert offolták a fritőzt, még maradhatott volna a hasábkrumpli az étlapon.

 

A másik, amit nem értek, a szuvid gép az nem árammal megy? Illetve ha igen, akkor sokkal kevesebbet fogyaszt, mint egy fritőz? 

Előzmény: nagypapi51 (3844)
Popenka Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3845

Támogatható kezdeményezés.

 

Én kb. 15 hónappal ezelőtt jártam Győrben. Pár nap. Nem volt időm éttermezni, viszont gyorskaját találtam.

 

A Kossuth-híd északi lábánál, a Kálóczy tér felőli oldalon kiváló gyros büfé van. Nagyjából újságos bódé méretű. Valódi forgó nyárson sül a csirke, marha, birka. Disznó nem!!!! Csak, hogy tudjuk: megérkeztünk Győrben Európába!

Jó, helyismeret nélkül akartam gyorsan falni valamit.

Aztán látom, hogy a szolgálatban lévő rendőrautó is oda állt, ott kajálnak.

Na, mármost.

Egy városban, ahol a járőrök kajálnak az a legjobb hely. :))))

 

Ezt az igazságot Olaszországban tanultam. Feltűnt egy jóféle grillezős étterem. És nem csalódtam, visszamentem másnap is. A helyi csendőrök (carabinieri) akkor ott ebédeltek. Naná. Ki is néztem az ablakon, nem látom-e Terence Hill-t valahol papi ruhában biciklivel... :)

 

 

Előzmény: nagypapi51 (3844)
nagypapi51 Creative Commons License 2023.01.10 0 0 3844
nagypapi51 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 3843

Tudnám sorolni az összetevőket... :) - persze, a retro is lehet jó, ha az alapanyag is az.

Előzmény: Popenka (3842)
Popenka Creative Commons License 2022.12.15 0 0 3842

Mifelénk egy kis vendéglátóhely kínál elvitelre hidegtálat. 4650 Ft/fő. Teljesen retro. 50+ éves stílusban. Nem mondom el mi van rajta, ebből ki is lehet találni.

Úgy látszik itt erre van igény.

Előzmény: nagypapi51 (3841)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.12.14 0 0 3841

Alternatívaként szóba jöhet még a Tompos hidegtála

 

"Háziasszony-kímélő Karácsonyi ajánlatunk Hidegtál 3 600 Ft / fő
Kacsamájas kaszinótojás
Diós borjúpástétom
Füstölt pisztránggal töltött uborka kaviáros tejföllel
Házilag érlelt füstölt hátszín
Aszalt áfonyával töltött pulykamell zöldfűszeres kéregben
Sajtos fasírtgolyó
Majonézes burgonyasaláta sült zellerrel.

 

A meleg ételt továbbra is Anyósomra bízzuk.

Előzmény: nagypapi51 (3840)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.12.13 0 0 3840

 A tavalyi hidegtál így nézett ki a köretek nélkül.

 

Nem kárhoztatom Anyósomat az áremelés miatt, ők is a túlélésre játszanak, segítjük őket.

(A t.káposztájuk is teljesen rendben volt)

Előzmény: Mazsola0070 (3839)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.12.12 0 0 3839

Úgy látom, a libamájjal készült ételek repültek az étlapokról, úgyhogy a laza 50%-os áremelkedés mellett szerintem az alapanyagárakon is mehet a spórolás, azaz az olcsóbb költségű ételeket adják drágábban.

 

Na meg a töltött tojást sem a "Mama" készíti már, hanem "MI", kérdés, a mennyiségben és a minőségben ez jelent-e változást...:)

 

(Vendéglős ismerős mondta, hogy eszünkbe ne jusson töltött káposztát étteremből rendelni, egyrészt nagyon sok helyen túltolják a rizst, másrészt az ilyen darált húsos, fűszeres ételekbe sok helyen hajlamosak beledarálni a maradékokat is.)    

Előzmény: nagypapi51 (3838)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.12.12 0 0 3838

Egyszóval, az a 'csomag' ami tavaly 18.650 Ft volt, az idén 27.850 kemény magyar forintokba kerül.

laza 50% áremelkedés.

Előzmény: nagypapi51 (3837)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.12.11 0 0 3837

Már sokadik éve Bécsben, vagy Hévízen 'vészeljük át'
a karácsony-szilveszter közötti napokat, idén is Hévíz a befutó.
Bár a lakásunk full komfortos, nem szeretnék nagy főzéseket, ezért a fő (melegíthető) ételeket
Anyóstól rendeltük tavaly. Megjelent az idei kínálata, összehasonlítva a múlt évi árakkal
érthető módon jelentősen emelkedtek az árak.
A 2021-es rendelésünk:
2 személyes hidegtál- harmadszori nekifutásra fogyott el
2 adag halászlé - bőséges, kétszerre ettük meg
1 adag töltött káposzta - kettőnknek pont elég
1 adag marhapofa dödöllével - kettőnknek pont elég
Az árak a képeken.

 

Hidegtál 2021                             Hidegtál 2022

 

  

Meleg 2021                             Meleg 2022

nagypapi51 Creative Commons License 2022.11.14 0 0 3834

Ez történt Lellén...

Szimpatikus, lehet, hogy nem Szemesen állunk meg legközelebb

nagypapi51 Creative Commons License 2022.11.14 0 0 3833

Vasárnap Jánoshalmán volt "társadalmi kötelezettségünk", utána a Gálában ebédeltünk.

Bár Márton napot csak szombatig tartottak, régi ismeretség fűz a tulajhoz, ezért félretettek nekünk egy

kétszemélyes liba-kacsatálat. Nyilván a húsok nem aznap sültek, mégsem éreztem állott ízt, omlós-ropogós volt

minden alkatrész, talán a baconös kacsamáj volt kicsi túlkészült.

(messzeföldön híres pacalt főznek, eleve kislábossal készültünk, hoztunk is el két adagot.

Nem tudom, mennyi a norma, otthon lemértem, netto 1.10 kg a két adag)

 

 

nagypapi51 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 3832

Ha esetleg Anyósom környékén járnátok a hét végén:

nagypapi51 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 3831

Ha Vinyén járunk, utána kötelező jelleggel betérünk a cseszneki Várvölgy vendéglőbe, még sosem csalódtunk.

Házias konyha, kedves kiszolgálás, nagy adagok - ez utóbbit mindig elfelejtjük, kűzdünk is :)

 

Lasan készült omlós tarjaszelet (min.25dkg) tejfölös mártással, velővel töltött s.borda

nagypapi51 Creative Commons License 2022.10.29 0 0 3830

Óóó,  itt >10 éve voltunk egy zivatarral fűszerezett túra után, de nem emlékszem mit ettünk.

Ezek szerint még 'élnek', jó hír.

Előzmény: Lester F. (3829)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.29 0 0 3829

Bia, Caffé Mediterrán Grill House.

A kaja egész jó, a pizza pont olyan, amit szeretek: nápolyi stílusú, a tészta vékony, a pereme szép magas, rendesen megsült de nem égett, a szeletet megtartva megáll, nem hajlik le a saját súlya alatt. A kiszolgálás nem kapkodós.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!