Keresés

Részletes keresés

Fosveny Creative Commons License 2003.02.13 0 0 36
Moika!

Ha ez egy helyi jatek, ugy en is tudom am, ki Szani! :)

A masik topicrol sajna szo nem lehet, en puhu
suomea. :(

Előzmény: szani (35)
szani Creative Commons License 2003.02.12 0 0 35
Hei
Azt én is tudom, sőt azt is hogy Te ki vagy :))
Tessék írni a Finnül beszélők topicba is , persze finnül!
Előzmény: Kisu (34)
Kisu Creative Commons License 2003.02.12 0 0 34
Hei Szani!!

Most már tudom, ki vagy!!!

szani Creative Commons License 2003.01.29 0 0 33
Huh, úgy látom egy komoly rajongó talált rá a topicra :)
Előzmény: Fosveny (32)
Fosveny Creative Commons License 2003.01.29 0 0 32
Tulzasokba nem kell esni, a harombol ketto igy is ajandek lesz. :)

Ami pedig a koncertet illeti, vajon miert is megyek ki a teli sotetben Helsinkibe? :)

Előzmény: szani (31)
szani Creative Commons License 2003.01.28 0 0 31
Nem csak állítólag, hanem az a hivatalos megjelenés napja
A lemez tényleg nagyon jó, érdemes lesz hármat is venned belőle :))

Ha már Helsinkibe mész, akkor 28.-án a koncertjüket is megnézheted :) nem kell a Szigetig várnod

Előzmény: Fosveny (30)
Fosveny Creative Commons License 2003.01.28 0 0 30
Na igen, allitolag februar 24-en jon ki.
Mindenesetre masnap erkezem Helsinkibe, es ha Ukko is ugy akarja, meg aznap vasarolhatok is vagy harom peldanyt.

Ha mar a magunkfajta koldoke-vagott-embernek
addig varnia kell... :)

Előzmény: szani (29)
szani Creative Commons License 2003.01.03 0 0 29
Az új lemez Finnországban is majd csak Februárban jelenik meg "Iki" címmel, mire Magyarországra eljut valszeg nyár lesz ( de hidd el nekem, tényleg fantasztikus:))
Előzmény: A nyúl (28)
A nyúl Creative Commons License 2003.01.03 0 0 28
letezik mar magyarorszagon is az uj lemez boltokban fellelheto manifesztacioja?
Előzmény: szani (27)
szani Creative Commons License 2003.01.03 0 0 27
Remek hír az együttes honlapjáról:
Aug.04. Värttinä koncert a Szigeten :)))

Az új lemezük szenzációs és a koncert program is sokat változott az előző évekhez képest , szóval nem szabad kihagyni.

www.varttina.com

szani Creative Commons License 2002.07.17 0 0 26
Most jöttem vissza Finnországból, ahol a fő programom egy Värttinä koncert volt :)
A változások elég jelentősek az előadásban. Rengeteg új dal a még meg sem jelent új albumról. A legfeltűnőbb változás, hogy négy helyett csak három énekeslány van :(((
Mindenesetre a koncert ismét fantasztikus volt.
Ha jövőre jönnek a szigetre (amire jó esély van) akkor senki sem panaszkodhat, hogy a koncert túlságosan hasonlított az előzőekre.
Az új albumot Szeptemberben veszik fel, és jövő év elején jelenik meg. Egyre biztosabbnak tűnik egy DVD kiadása is, ami valószínűleg a jövő Februári jubileumi koncert felvétele lesz.
szani Creative Commons License 2002.04.23 0 0 25
pár perce jött egy váratlan, szomorú hír
három régi tag kilépett az együttesből , köztük az egyik énekeslány
teljesen megdöbbentem :((
MADáR Creative Commons License 2002.04.15 0 0 24
Ezt most nem akarom elhinni elsosorban ertuk szerettem volna kimenni, (persze azert meg maradtak kedvencek...) azert en meg bizom benne, hogy az iden valahol lathatom oket elobe.
Sajnos zenem sincs toluk sok mert ez a fos gepem elszalt es minden zenem odalett, szoval ha esetleg valaki tudna segiteni...

A mai nap elso rossz hire ez szamomra, es mivel hetfo 0:02 van ezert remelem csak jobb johet.

Azert en remenykedem...
Madar

heyjoe Creative Commons License 2002.03.12 0 0 23
:(
Előzmény: szani (22)
szani Creative Commons License 2002.03.12 0 0 22
Sajnos , egy rossz hírrel kell felhoznom a topicot. Most már szinte biztos , hogy idén nem lesz Värttinä a szigeten. Nagyon halvány remény van egy esetleges őszi koncertre valahol Budapesten, de ez csak egy ötlet , nem hiszem hogy megvalósul. Kénytelenek vagyunk jövő nyárig várni :(
Másik rossz hír , hogy az új stúdió album csak jövő év elején jelenik meg.( Viszont jövőre valószínűleg kiadnak egy koncert DVD-t is.)

Hogy jó hírt is mondjak (legalábbis nekem jót:) , a múlt héten két Värttinä koncerten voltam Franciaországban. :) Mindkettő a szokásos fantasztikus élmény volt.
Remélem lassan az élő CD-jük kapható lesz nálunk is , jövő nyárig hallgassátok azt :)
ld: 6.12.- Live in Helsinki

szani Creative Commons License 2002.02.15 0 0 21
Egy rövid info , hogy felhozzam kicsit a topicot:)
Az együttes dolgozik az új stúdió albumon. Jelenleg hangszerelnek és próbálnak. A felvételek a tervek szerint Április-Májusban lesznek, tehát várhatóan nyáron jelenik meg a lemez.
Ha szerencsénk lesz és idén is jönnek a Szigetre akkor valószínűleg az új albumról is hallhatunk dalokat.
A honlapjuk folyamatosan bővül , pl. minden lemezről vannak samplek.
www.varttina.com

legofiu Creative Commons License 2001.09.21 0 0 20
Hello Szani!

Nohat, koszonom. Egyreszt a megfejtest, raadasul meg a szavamat sem kell betartanom. :-)

Amugy akartam mar irni, hogy piszok jo a Värttinä lapod! Rendszeresen latogatom majd.

LEGO

Előzmény: szani (17)
szani Creative Commons License 2001.09.21 0 0 19
Hello Áron

a diaksziget.com ot csak azért nem említettem mert azt úgyis mindenki ismeri :-) hiszen a szigettel kapcsolatban csak ott lehetett értelmes infot találni
írtam az ottani fórumba is még a koncert előtt
köszi egyébként ,hogy felraktad a képet :-)

üdv.
u.i. az említett fanpagen is van néhány mp3 részlet :-), de nem tudom még meddig mert a geocities anyázik a túl nagy adatforgalom miatt:-(

Előzmény: diaksziget (18)
diaksziget Creative Commons License 2001.09.21 0 0 18
Nemi infot a diaksziget.com-on is talalsz...melynek annyi elonye van, hogy Magyarul van...no meg van egy szambol egy kis reszlet..de ez persze nektek mind1, mivel megvan az album...

Aron
http://www.diaksziget.com/

szani Creative Commons License 2001.09.20 0 0 17
Hello legofiu

e-mailben már elküldtem ezt ,de közben sikerült regisztráltatnom magam , úgyhogy ide is beírom hátha mást is érdekel némi info az együttesről.
www.varttina.com
www.geocities.com/varttinasite

az első az új hivatalos honlapjuk , ahonnan letölthető az új videoclipjük, ami egyébként a két hete megjelent koncert cd-n is rajta van.
az oldal folyamatosan bővül majd.

a második egy fanpage , de azért az sem rossz :-)(dalszövegek , stb.)

a megfejtés pedig : Meri ,de a díjról lemondok mert az Ilmatar már nekem is megvan eredetiben, ráadásul dedikálva :-)

üdv.

Előzmény: legofiu (14)
legofiu Creative Commons License 2001.09.19 0 0 16
Az etnopop kifejezést a Varttina esetében olvastam valahol (...) ilyet nem ismerek nálunk.

Keressel Ghymes-t. Par het mulva nekem mar lesz. Felvidekiek, es kb. ugynaz magyarba, mint a Värttinä finnben.

LEGO

Előzmény: BagolyMondja (11)
legofiu Creative Commons License 2001.09.19 0 0 15
Sziasztok!

Nyeremenyjatekot kezdemenyezek. Aki elsonek irja meg a forumra annak a Värttinä szamnak a cimet, amelyikben meglehetosen sok magyar szoveg is hallhato, annak megirom az albumot CD-re.

LEGO

legofiu Creative Commons License 2001.09.17 0 0 14
Sziasztok!

Zsoltnak ezen a forumon is megkoszonom a Värttinä albumokat.

Ha valaki ismeri az egyutte tortenetet legyen olyan kedves a fobb parametereket megadni! Ugy mint tagok, albumok megjelenese stb...

Koszi: LEGO

BagolyMondja Creative Commons License 2001.09.01 0 0 13
Hivatalost tudom mondani: IndieGo (Krúdy ucca) minden tart, tán van a Wavw-ben is, esetleg az Astoriánál az átjáróházban levő új boltban.
legofiu Creative Commons License 2001.08.31 0 0 12
Örökre hálás lennék önnek, ha elárulná, hogy hol a rossebbe lehet ama tsudálatos muzsikát letölteni. Még jobban örülnék audio CD-nek, amit megírhatok. Esetleg javaslatnak, hogy hol vásároljak hivatalosan.

Egy ember, aki a nézőközönség beszerelmesedett feléhez tartozik

Előzmény: terasz (4)
BagolyMondja Creative Commons License 2001.08.13 0 0 11
Etnopopón a Varttina esetében a két középső lányt, a Sziget más világzenei fellépői közül a Vents d'Est-tel (aza Montanaróékkal) fellépő török énekesnőt, az egyik algériai lányt a Lo'Jo-ból, meg talán a Garmarna énekesnőjét értem.
Az etnopop kifejezést a Varttina esetében olvastam valahol, és átvettem - szerintem könnyed, nem csak népitánccal táncolható, "igényesen szórakoztató" (bármit is jelentsen ez a baromság) zenét jelent. Talán idesorolható Khaled egyik fele is (a másik fele kőkemény hagyományos). Szóval ilyet nem ismerek nálunk - a Kormorán nekem nem ez, amennyire a Kampacre emlékszem, az sem, a harmadikból nem ettem.
Előzmény: knecht (10)
knecht Creative Commons License 2001.08.13 0 0 10
Etnopop(ó)n nem tudom, mi t értesz, de léteztek olyan magyar 1üttesek,hogy Gépfolklór, Kormorán , Kampec Dolores és társai . Ők virágkorukban egész jól virágoztak..
Előzmény: BagolyMondja (9)
BagolyMondja Creative Commons License 2001.08.09 0 0 9
Ez az a zenekar, amikor az ember legszívesebben felmászna a színpadra, hogy megsimogassa a lányok buksiját, adjon nekik két puszit, majd visszamásszon odalentre táncolni. Bár egy fél pillanatra átvillant rajtam, hogy a kelleténél talán jobban hasonlított a tavalyi koncertre, de ha így nyomják, tőlem akár ismételhetik is.
Közben végig azon gondolkodtam egy haverral, miért is nem létezik magyar etnopop. Meg lehetne csinálni, volnának is ötleteim, de nem ez a foglalkozásom.
Viszont a ráadás végét nem hallhattam, mert távoznom kellett, lévén közvetlenül utána a Wanteden volt a Szget (egyik) legjobb kocertje, akik még a lányoknál is őszintébbek: Les Hurléments d'Léo. Aki látta, tudja, mit makogok.
NagyAnd Creative Commons License 2001.08.09 0 0 8
Lattam oket, szuperek voltak. Az OVERKILL-rol mondtam le miattuk. Ez azert nem semmi... :-)
hirvike Creative Commons License 2001.06.14 0 0 7
Aug. 6.-ig még van egy kis időd... :-)

De azért ne lepődj meg, ha nem sokat értesz belőle, mert bár a zene egyre modernebb, a szöveg a régi karjalai runók világát idézi (igazság szerint én is kiváncsi lennék, hogy a szövegek autentikusak, vagy csak ügyes utánérzések.)

Előzmény: Yekini (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!