Keresés

Részletes keresés

dokeee Creative Commons License 2020.11.19 0 1 3613

Én igazából nem akartam otthonra, de tavasszal már nagyon hiányzott, úgyhogy vettem egy kis infrát, ennél nem is akarok komolyabbat, pótszernek egész jó, és egy egyszerű konnektor elég hozzá, aztán remélem vége lesz ennek a járványnak nemsokára.

radio111 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 3612

Én is gondolkodtam annak idején kombi szaunában, igaz nekem épített van.

Pára és a magas hőfok miatt vetettem el, így maradt a sima finn szauna, most pedig csinálom az infra szaunát (az sókamrával kombinált lesz, igazság szerint sókamrának indult, menetközben találtam ki, hogy infrapanelt is teszek bele. A hét végén remélem próbálni fogom :-)

Előzmény: Czian77 (3611)
Czian77 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 3611

Sziasztok,

 

Segítségeteket és tapasztalatotokat szeretném kérni.

Finn- és infraszauna rajongó vagyok évek óta és most tervezem hogy végre otthonra is veszek szaunát.

Terveim szerint beltérit vennék és a legpraktikusabb az lenne ha kombit.

Őszintén szólva valamelyest szkeptikus vagyok a "kombi" műszaki termékekkel, s ez esetben (pl: finn által kibocsátott pára vs infrapanel élettartama), de nagyon kíváncsi vagyok hogy van-e itt olyan aki konkrét tapasztalatokkal bír a témában és tudna segíteni.

Szabad beltéri kombit venni (háztartási helységbe)? Ha igen, akkor ki milyen márkát/gyártót ajánl?

Kétszemélyes szaunát szeretnék venni.

 

Bármilyen segítséget szívesen veszek és előre is köszönöm!

Saunafun_2005 Creative Commons License 2020.11.15 0 1 3610

Sziasztok!

 

Rendszeresen szaunázom immár több éve. Sajnos bejöttek a korlátozások és be kellett zárniuk a konditermeknek, uszodáknak. Úgy gondolom, hogy a szaunázás jótékony hatásait nem érdemes mellőzni, ezért a kérdésem, hogy tudtok-e nyitva lévő szaunáról Budapesten vagy Pest megyében. Gondolok itt a masszázs szalonokra illetve egyéb welness központokra, mivel ezek szolgáltató helyek nem kellett bezárniuk. Ha van infótok ne tartsátok vissza, e-amail címem publikus.

Tomatomika Creative Commons License 2020.11.14 0 0 3609

1 hónapig biztos nem. Zárlat van 2020.11.11-től min 30 nap.

Előzmény: Daywalker1 (3608)
Daywalker1 Creative Commons License 2020.10.29 0 0 3608

Sziasztok!

Hétfőn jön valaki szaunázni Magyarhertelendre ?

mann85 Creative Commons License 2020.10.13 0 1 3607

Sziasztok! Tudtok olyan szauna/uszodát Budapesten, vagy a környéken, ahol nem csak a szauna naturista, hanem pl van jaccuzi, amit textilmentesen lehet használni is? 

norbertm Creative Commons License 2020.10.09 0 0 3606

Hasznald nyugodtan a bergamottot felontesre barmikor, ha nem kened borre, nem fototoxikus.

Előzmény: radio111 (3585)
Johny55 Creative Commons License 2020.09.26 0 0 3605

Sziasztok! A Csillaghegyi, új nevén Árpád Forrásfürdő vasárnapi szaunaprogramról van valakinek infó, tapasztalat?

Csizi79 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3604

köszönjük a választ.

 

Talán a végzettségem, talán e téren a tapasztalatlanságom nem tudom, de nálam az illat és az ár közötti összefüggés még nem alakult ki (a kellemetlent a kellemestől meg tudom különböztetni, de két kellemes közül a drágábbat, na az még idegen). Direkt figyelni fogok a drágább olajnál, hogy valamit meg tudjak jegyezni.

 

A saját területemen ezt értem, sőt hajlandó vagyok nagyobb összeget is kifizetni egy funkcióért, amit nem biztos, h használni fogok, de a szauna és főleg az illatok világában (üzemeltetési oldalról tekintve) nagyon "újszülött" vagyok.

 

Tanulok :) :)

Előzmény: radio111 (3603)
radio111 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3603

Én az olcsónál olajnál éreztem valami olcsó pacsuliszagot minden illatnál, gondolom annak az oldószernek a szaga amivel felhígítják az illóolajat. "Mézes" illóolaj nincs, az mesterséges aroma lehet. A "rendes" eukaliptusz illata elég intenzív. Citrom azért lehet az olcsó is finom, mert az az egyik legolcsóbb, így azt kevésbé kell hígítani. Kamillából a tiszta olaj viszont zsebbe nyúlós.

Kristállyal nem foglalkozok (gondolom mentolkristályra célzol) mert borsmentaolajjal ugyanaz a hatás elérhető és az természetes anyag (a kristályos mentol nem feltétlenül). Egy minőségi borsmenta olaj az rendben van és egyszerűbb adagolni is.

Előzmény: Csizi79 (3602)
Csizi79 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3602

Felmerült két gondolat, amihez szeretnénk kérni tapasztalatokat.

 

Folyamatban a javasolt van illóolajokból néhány márkásabb beszerzése. Mi a különbség, mit lehet várni? Mi azt érezzük, hogy az itthon lévő gladoil (már tudom, h ez nem ideális) márkából a kamillás és citromos kifejezetten finom. A mézes és eukaliptusz olyan mintha "elégne" (vízzel hígítva, egy kis szökőkútba - kályha kövön lévő - van öntve) és az illata nem intenzív (valójában kb semmilyen). Ez az amire lehet számítani, hogy egy márkásnál ilyen nem fordul elő?

Bőrünket nem irritálja, tüzet nem okoz, nem tudom még mi kárt tud tenni, de miben jobb a tanácsolt olaj, mire figyeljünk?

 

A másik, hogy a kristály alkalmazásáról hallottuk, hogy bőrnek jó, belélegezve jó érzés, de az oldott kristály, a tüdőben kicsapódva ismét kristályosodik és ott bizony már nem áldásos ilyen formán a jelenléte? Ez kacsa, vagy valóság? Esetleg itt is van olyan márka, típus ami nem "öl meg"?

edkedk Creative Commons License 2020.09.04 0 0 3601

Mi egyébként frottír szaunaszoknyát használunk, olyasmit, mint a lenti linken, de nem bogáncszáras, hanem gombolós.

 

https://www.momentomilano.hu/kategoria/noi.html

 

Előzmény: Csizi79 (3600)
Csizi79 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 3600

köszönjük a részletes leírást és a tanácsokat. Ezekkel egy ideig elleszünk :)

Előzmény: edkedk (3599)
edkedk Creative Commons License 2020.09.04 0 0 3599

A Gladoil a Gladiolus márkája, ami nem egy jó hírű cég.

 

https://index.hu/belfold/2020/02/27/kezfertotlenito_gladysept/

Előzmény: radio111 (3598)
radio111 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 3598

Megnéztem a gladoilt a neten, felejtős

(Ha minden illat ugyanannyiba kerül akkor az erősen pancsolt, nem tiszta olaj, "normális" olajoknál vannak olcsóbb és drágább anyagok tehát ahány olaj annyiféle ár. Szaunára felöntve pedig nagyon előjönnek a hátrányai ezeknek a hígított, olcsó olajoknak, mi is megfizettük a tanulópénzt)

Szauna sapkából az említett olcsó (filc) sapkákat vettünk, nem mosható, de elég sokáig bírja.

Előzmény: Csizi79 (3597)
Csizi79 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 3597

köszönjük az információt, igyekszünk minél többet hasznosítani mi is.

 

A szauna sapka anyagát tekintve melyik az ideális. Úgy tudom, hogy van olyan, amely nem mosható (gondolom akkor ez néhány használat után kuka) és van, amelyiket mosni is lehet (ez talán tartósabb).

 

Mi építettünk be hangszórót (vízálló- és hőálló, természetesen a pad alatt, mert sztem egy szaunába a hangszóró látványa nem illik) és a mellette lévő kis fészerből van erősítővel hajtva Spotify adja a zenét, ez pipa :)

 

Egyelőre mi csak illatos aromát csepegtetünk a felöntő kanálba, majd a kis "szökőkútra" öntjük. Nagyon látványos, tetszetős, ahogy utána prüszkölve "köpi" a kőre a vizet cseppenként. Ki fogjuk próbálni a házilag készült dolgokat is.

 

Most itthon a Gladoil illóolaj van. Ez akkor nem ajánlott termék?

 

Köszönöm a segítséget :)

Előzmény: radio111 (3596)
radio111 Creative Commons License 2020.09.02 0 2 3596

Szia, üdv a klubban :-)

 

Mi tök közönséges lepedőket használunk, sőt az asszony újrahasznosította a selejtes fehér lepedőket is (amelyik meg volt szakadva abból vart két kisebbet). Mi telibe letakarjuk mindig a padokat, mint a szaunamesterek a mézzel/sóval kenegetős szeánszok előtt.

Törölközőből a Jysk-nek van olyan szériája amiből van több méret, sőt kézre húzható törlő is. Illetve ugyanitt szokott lenni hamam kendő is. Érdemes akkor spájzolni amikor éppen akciós, vagy amikor mindenre 15% akció van.

Szauna sapkát kínából 1e ft alatt is lehet kapni (sima fehér, ebay, aliexpress) nekünk olyan van, tökéletes. 

Szauna ruhát nem használunk, az asszony szokott néha egy szauna lepedőt magára tekerni (sima lepedő anyagból valót, nem darázsmintást). Sokkal jobb ruha nélkül, szaunaruhának legfeljebb olyan szaunában van értelme ahol nem szívlelik a meztelenkedést (sicc).

Ha nincs hangszóró a szaunában (de igény volna rá) akkor egy vízhatlanabb fajta bluetooth-os hangszóró is megteszi, a leghűvösebb helyre (pad alá) érdemes tenni. Ha a relaxációs zenéket bírod a netről tonnaszám lehet ingyen letölteni (spa relax music mp3 vagy hasonló keresésekkel) akár több órás relax zenéket is.

Felöntőanyagból a Rento termékeit szoktam használni (1 kanál vízbe 1 kupak) vagy magam csinálom. Minőségi illóolajból 3-5 cseppet felkeverek egy pici üveg (10ml) vízzel, ebből teszek 1 kanál vízbe (a 10 ml két felöntőkanálnyira elég). A klasszikus menta, eukaliptusz és citrusfélék mellett nagyon finom a bergamott, a kubeba és az indiai citromfű. Illóolajból csak jó minőségűt szabad: Doterra (elég drága), Aromax (ez már megfizethető). Aromax alá nem szabad menni, kezdő korunkban alászaladtunk egy csomó olcsó vacaknak. 

Dörzsölő sót is lehet csinálni házilag, 1 kanálnyi semleges olajba (mandulaolaj, szőlőmagolaj, de akár kozmetikai vagy gyógyszertári paraffinolaj) 5-6 csepp illóolaj (narancsolaj+1 csepp szegfűszeg vagy indiai citromfű - ezt a két verziót szoktam) 5-6 kanálnyi sima finom sóhoz hozzákeverni. Ezt nem érdemes sokáig tárolni max 1-2 hétig, mert avasodik.

 

Ha valami még érdekel szívesen segítek.

Előzmény: Csizi79 (3595)
Csizi79 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 3595

köszönöm a választ.

 

A bolt létezését tudom (írtam is). Azt hiszem, h a közösség rendelkezik olyan tudással, hogy mit érdemes mindenképp vásárolni és mi az ami felesleges textília terén. Az eladó szerint (én így hiszem) tuti minden kell, sőt nélkülözhetetlen is egyben, hisz ebből él, ez a profit.

 

Előzmény: RodrigeZZ (3594)
RodrigeZZ Creative Commons License 2020.09.02 0 0 3594

szaunabolt.hu

Előzmény: Csizi79 (3593)
Csizi79 Creative Commons License 2020.09.01 0 1 3593

sziasztok,

 

elkészült végre saját finn szaunánk.

 

Tudtok esetleg ajánlani textilt, hogy mit és milyet érdemes használni, hol érdemes megvásárolni? Gondolok lepedőre (darázs mintás?), törölközőre (nem tudom hágy g/m2), sapkára, vagy akár szauna ruhára. Ez utóbbiról nem is tudtam, h létezik, míg el nem látogattam a XIX. kerületben lévő szaunaboltba (.hu).

 

Köszönöm előre is a tanácsokat :)

Tomatomika Creative Commons License 2020.07.01 0 0 3592

Már a legtöbb jó hely nyitva van. Harkányi új szaunavilágot megnézném, de még csak 07.01-én is csak hezitálnak, nincs nyitási időpont sem.

Előzmény: ndxxx (3591)
ndxxx Creative Commons License 2020.06.17 0 2 3591

Állítólag Magyarhertelend van még nyitva.

 

A többieknek úgy látszik nyáron veszteséges a szauna így most inkább sunnyognak a vírusra hivatkozva

Tomatomika Creative Commons License 2020.06.08 0 0 3590

Valóban nyitva, de szeánsz nincs, a jakuzzi pedig nem bugyburugy. Nyitva 10-18 h. Beltéri medencék is. Sodrófolyosó és csúszda megy, többi élményelem nem működik.

Előzmény: Tomatomika (3589)
Tomatomika Creative Commons License 2020.05.01 0 0 3589

Végre valami hír, Kehidán a honlapjuk szerint 4 hét múlva nyit a szaunavilág 2020.05.29-től. Addig is kültéri medencék működnek 05.08-tól.

https://kehidatermal.hu/nyitva-tartas?date=2020-05-29

Előzmény: zizuboxer (3588)
zizuboxer Creative Commons License 2020.03.26 0 0 3588

Üdv Mindenkinek! 

 

Tud valaki a nyugati országrészben szaunázási lehetőséget ? Tudom , "maradjotthon" meg karantén stb. Természetesen nem úgy értem hogy ötven fő összezárva . 

Akár privát (csak semmi csúnya gondolat) , vagy pár fő befogadására alkalmas hely.  Köszönöm....................

elemoh Creative Commons License 2020.03.11 0 0 3587

Sziasztok!

 

Pénteken készülünk a Hagymatikum tradicionális szauna estre! Akinek van erről az eseményről véleménye, egy rövid összefoglalót szeretnék kérni! Jó és rossz tapasztalatokról is! Email cím publikus. Előre is köszönöm!

Hajma Creative Commons License 2020.03.09 0 1 3586

Nekem is saját szaunám van, kb. 8 éve,  az évek során kipróbáltam mindenféle illóolajat, mentolkristályt, stb. , aztán szépen elhagytam az összeset... Néha egy csepp inhaláló a felöntődézsába vagy az se. Ami maradt az a durva sóval való ledörzsölés az állat jó (főleg ha jut a szemembe is belőle:) ill. két menet között forróvizes lábfürdő. Meg egy fröccs. Ha nem itthon szaunázunk és kilógnék a csapatból meztelenül, varrattam magamnak egy kötényszerű cuccot (ruhapelenka anyagából), lényegében egy madzagon lóg elöl hátul egy-egy szövetdarab amire rá tudok ülni, elől takar, de kellően szellős. És szaunasapka ! 

radio111 Creative Commons License 2020.03.07 0 3 3585

A szaunázásban az a szép, hogy nincs semmi kőbe vésve (mondjuk a fürdőruha tilalmát az kellene). Főleg akkor ha az ember olyan szerencsés, hogy saját szaunája van, vagy olyan közszaunába téved ahol éppen egyedül van és kedvére végzi a felöntést.

Én szerencsémre az első kategóriába tartozok, harmadik éve van meg a szauna, így sűrű kísérletezések után kialakult egy rituálé.

A kályha bekapcsolása előtt már "megterítem" a szaunát (az összes padot) szaunalepedőkkel. Míg melegszik a szauna pótlom a felöntő anyagokat. Azok nagy részét ugyanis én csinálom minőségi illóolajokból (Doterra, Aromax esetleg Naturland). 10 milliliteres üvegcsébe (mondjuk kiürült illóolajos üvegcsébe) vizet töltök és ehhez megy az illóolaj, általában 3-5 csepp. Ezt jól összerázom, majd felöntés előtt is jól összerázom. Ez a mennyiség 2-3 felöntéshez elég nálam, a kanál vízbe megy az előtte felrázott lötyő (a 10 ml fele, harmada) majd egy kanál sima víz (így kiöblítődik a kanál is).

Nálunk 1 bemenetel kb. 15 perc, 3-4 felöntés megy 5 percenként, rögtön bemenetelkor is. 

Kedvenc felöntőanyagok (ettől sokkal többet próbáltam már):

Bergamott - nagyon finom illata van, de csak télen szabad használni (nem lehet napozni ha használjuk, mert fototoxikus)

Kajeput - eukaliptusz rokona, hasonlít is az illata, de van benne valami kellemes fenyős 

Kubeba - citrusos, nagyon kellemes, erős illat, többek között jó fertőtlenítő, antibiotikus hatás

Édeskömény - "negró" szerű illat légutakra nagyon jó

Indiai citromfű - citromos, kellemes illat, egyébként ez egy nagyon sokoldalú illóolaj.

Erdei vagy lucfenyő olajat egy kis citromolajjal lehet megfejelni

Meg persze a klasszikusok: citrom, narancs, mentol eukaliptusz.

Van egy nagy kedvenc keverék is, a 10 mili vízhez 1 csepp (semmiképpen sem több) szegfűszegolaj és 5-6 csepp narancsolaj. Ez egy kicsit "karácsonyos" illatú, nagyon jó (és hasznos) keverék

 

Utolsó körre (ez szokott lenni a "sokkoló"):

fahéj vagy kasszia (a kettő nagyon hasonló illatú és hatású), ezek hőérzetet generálnak

majd egy jó erős mentol-eukaliptusz, ettől a zuhany és a merülő még hidegebbnek érződik.

 

Szaunasót is szoktam csinálni, az 5 csepp illóolaj mellé megy vagy 20-30 csepp vivőolaj (nekem éppen mandulaolaj van) és ezt rázom alaposan össze egy zárható dobozkában vagy 5-10 deka finom sóval. Ezt frissen kell csinálni, mert már 1-2 hét alatt képes beavasodni. Olajnak vagy a narancs-szegfűszeg (5:1 arányban, mint a felöntő) vagy az indiai citromfű a favoritom hozzá.

 

 

 

 

 

dokeee Creative Commons License 2020.03.05 0 0 3584

Egyetértek, de ez gyakorlatilag olyan helyen valósul meg, ahol egy-két ember van a szaunában. Ezért szeretem Esztergomot hétköznap délelőttönként, ott van esély ilyesmire. A szaunashow-kat meg messziről kerülöm.

Előzmény: Hajma (3583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!