Keresés

Részletes keresés

martinel Creative Commons License 2010.06.01 0 0 60
...köszi!
Ez annyira jó...szerintem nyáron bele is vágok...kell egy ilyen! :)
Autóbontóban gondolom lehet ilyen felnit beszerezni!
Huu...nagyon király!
Előzmény: MEC GYVER (59)
MEC GYVER Creative Commons License 2010.06.01 0 1 59

Üdv! Szerencséd van....:-)

Az IFA felni közepét már gyárilag alulra tették:-)

Minden mególdás jó, csak az a lényeg hogy neked tecccen.

A kődíszitéshez csakis flexibilis csemperagasztót használjj.

Dobok pár képet......szintén IFA-felni

Előzmény: martinel (58)
martinel Creative Commons License 2010.06.01 0 0 58
artamira

...én is szeretnék egy sütőt építeni és olyat mint a te Ifa felnised! :)
Nagyon tetszik!
Volna pár kérdésem!
Milyen magas az építmény? ..és a felnit átszerkesztetted vagy csak simán úgy hagytad és belebetonoztad? ..mármint a tűztér hogy lejjebb essen nincs át hegesztve középről az aljára a felni középső vasrésze?
Én ha sima építkezési téglából csinálnám és miután kész lenne lapos terméskövekkel burkolnám az úgy okés lenne szerinted? ...és a felninél levő rész sárgaföldből készült sárral kenjem át vagy felesleges?

Köszi előre is!
kasaf Creative Commons License 2010.05.03 0 0 57
Sziasztok,
Nekünk van kerti grillünk, mármint ilyen előregyártott elemekből összeállított cucc, de nem az a piros-szürke, hanem az az igazán régi, kb 20 éves szürke beton, amely még kb 2,7 m magas. E mellé szeretnék egy bográcsozót építeni kis téglából, még ha eklektikus is lesz a hatás... azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen kb 80 cm átmérőjű bográcsozónak kell-e vajon alapot építeni?
Előre is köszi a válaszokat,
kasaf
Strigo 86 Creative Commons License 2009.06.12 0 1 56
Ez a topic csúcs !!!!!
2000 végén és 2001 elején indult meg a topic, majd 2001-ben megszakadt a dolog, majd 7 teljes évig senki egy hozzászólást nem írt. 7évig! Majd 2008-ban valaki írt és újból beindult. Ez állati. Remélem mostantól folyamatosan éledni fog. Nekem is szimpatikusak ezek a saját otthoni készítésű kis grillezők, tűzhelyek.
Adamkertesz Creative Commons License 2009.06.11 0 0 55

Sziasztok!

 

Kerti grillezőt, vagy kemencét milyen távolságban szabad építeni a szomszéd kerítéstől?

4125 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 54

Rozsdamentes huzalt nem fogtok minden vastelepen találni, rendelésre talán hoznak, bár mivel nem kell vaami sok egy rácshoz.....

 

Egyszerübb, ha vidéken vmi tisztességes "olcsó" műhelyben legyártatjátok.

 

Mihike26 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 53

Szia!

 

Köszi a választ!

Lehet már hülyén fog hangzani a kérdés de ilyen rozsdamentes pálcát hol lehet venni? Vastelepen?

Illetve még én is a heggesztést érdeklődném.

 

Mégegyszer köszi a segítséget!

Előzmény: wieder (51)
freddi66 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 52
És hol lehet ilyen anyagot beszerezni, mert nekem is pont ilyen problémám van. Kéne egy rostély, de nem találok. Ez simán összeheggeszthető?
Előzmény: wieder (51)
wieder Creative Commons License 2009.05.06 0 0 51
Én rozsdamentes (saválló) pálcából csináltam, 6-os kerettel , a rács benne 4-es. Ne kérdezd az árát, mert már nem emlékszem pontosan, de azt tudom, hogy olcsóbban jött ki mint a gyári, és mivel az csak meghatározott méretekkel volt, így az nekem nem lett volna jó. Ami még nagy előnye, hogy ez nem fog rozsdásodni, mint a gyári sütőknél lévő. Láttam olyat ami még a boltban volt és már volt rajta rozsda pötty.
Előzmény: Mihike26 (50)
Mihike26 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 50

Sziasztok!

 

Én is gondolkodom egy kerti sütő építésén, jelenleg hozzávaló anyagok beszerzése van folyamatban, azonban jelenleg nem találok grill rácsot ami nagy méretű és lehetőleg emberbarát ára van.

Valaki tud segíteni hol lehet kapni nagy méretű grillrácsot, vagy lehet e valamilyen drótból vagy valamiből készíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv:Misi

4125 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 49

Leginkább a nagy és hírtelen hőmérsékletingadozástól tud repedni és robbanni.

Nekem már szállt el a fejem mellett bazaltszilánk így, akkor az egész éjjel égő, tábortűz körül lévő köveket öntötték le hidegvízzel.

Szerencsére nem találta el a fejem...

 

De sokan csinálnak bazaltkockából tűzrakót, a legfontosabb, hogy ne öntsük le hidegvízzel!

Előzmény: Törölt nick (48)
pitusne Creative Commons License 2008.07.25 0 0 47

Szia!

 

Tényleg egyszerü,az ív kialakitásához formát csináltunk,lehet fából vagy fémből.Arra raktuk rá az ívet és folyamatosan hozzáépitettük a sorokat.A sütő és a munkapad födém részét megbevasaltuk betonvassal és bezsaluztuk,bele a beton, megkötött és lehetett folytatni tovább az épitkezést felfelé.A belsejét mi bevakoltuk hogy a hő netegye tönkre a téglákat.Ha épitkeztetek valamikor akkor ez nem okoz gondot. Jó munkát!

Előzmény: margo1958 (46)
margo1958 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 46
Nagyon tetszik nekem is a kertisütőtök!Egy ilyet én is elfogadnék! El is készítenénk,de azért ez nem lehet egyszerű elkészíteni.Hogyan csináltátok az íves részeket?
Előzmény: pitusne (41)
Alma Kee Creative Commons License 2008.07.22 0 0 45

Gratulálok

Azthiszem megtaláltam mit fogok építeni. Nagyon tettszik, és valóban nem drága.

Gondolom Apa kapott egy pár puszit.

Fogi

Előzmény: pitusne (41)
MEC GYVER Creative Commons License 2008.07.21 0 0 44

Nagon szép!

GRATULA:-)

Előzmény: pitusne (41)
pitusne Creative Commons License 2008.07.21 0 0 43

Szia!

 

A téglának azt a részét ami látszik kifelé,azt kőmüves kalapáccsal pattintottuk le.Próbáltuk lehetőleg ugy lepattintani,hogy csak a végéről menjen le a régi kopott rész és igy kapta a szép antikolt hatást.Mi 10ft-ért vettük a téglát,kevés beton kell,malter és kész.A dicséret tulajdonképpen nem engem illet,a párom volt ilyen ügyes. Én csak a segéd voltam.

Előzmény: artamira (42)
artamira Creative Commons License 2008.07.18 0 0 42
Nagyon jól néz ki, a tégla olyan antikolt hatású, biztos, hogy egyszerű kisméretű tégla, nem dísztégla? Hogyan pattintottátok le a végeit? Gratulálok, ügyes vagy.
Előzmény: pitusne (41)
pitusne Creative Commons License 2008.07.18 0 1 41

Sziasztok!

 

Szeretném én is megmutatni a mi kertisütőnket,a lehető legolcsóbb költségvetésből kilehet hozni.Kisméretü tégla kell hozzá ,kb: 200db/használt,a végeit lepattintottuk.Minden praktikusan elfér benne,kint tárolom a kerti főző edényeket is,van munkapad ahol előkészitem az ételhez valót.Csináltunk még helyet a tüzelőanyagnak is.Jó nagy  a tűztere és nagyobb csapaptot is bőven kiszolgál.Merem ajánlani ha van kisméretü téglád csináljál,nem nehéz és olcsó,mellesleg még aránylag jól is néz ki./bocsi ez az én véleményem.

cili111 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 40

A szomszég látni se bírta a fugázást, ezért nádfonatot rakott...

Ötletes, köszi a képeket. Bár már itt tartanék én is, hogy fényképezkedhetek...

Üdv: cili

Előzmény: artamira (39)
artamira Creative Commons License 2008.07.05 0 0 39
Nekem személy szerint a kifugázatlan változat jobban tetszik,
de a készítője kifugázta pirossal.
Egyébként az én végítéletem, hogy olcsón, kevés pénzből is lehet ötletes és szép dolgokat alkotni,
örülök, ha valakinek tudtam ötletet adni a képeimmel és én is szívesen veszem ha más is tesz fel hasonló képeket.
artamira Creative Commons License 2008.07.05 0 0 38
Következő fázis
Bafalazta a tüzifa helyét.
Itt grillrács van helyezve a felnire
artamira Creative Commons License 2008.07.05 0 0 37
A megigért öteletes sütő.

A tűztér Ifa felni ( nem lehet szétégetni)
a falazata terméskőböl készült. Bográcsozásra is lehet használni.
MEC GYVER Creative Commons License 2008.07.04 0 0 36

HY!

Szép let a sütőd! Köszönjük a képet.

Én még a teljes folyamat előtt állok.Még a tervek sem véglegessek.

De valami hasonlón gondolkodom.

Előzmény: artamira (35)
artamira Creative Commons License 2008.07.02 0 0 35
Láttam egy nagyon ötletes sütőt, majd teszek fel róla képeket.
artamira Creative Commons License 2008.07.02 0 0 34
Azt nem lehet mondani, hogy az összes füst a kéményen keresztűl távozik, egy része sajnos a képembe is szokott menni, de a gyáriaknál is hasonló a helyzet. Az összképet nagyon elrondította volna egy méterrel magasabb kémény, mert legalább ennyivel magasabbnak kellett volna lenni, hogy jobb huzata legyen.
Egyébként nem tudom mennnyire látható, de a kémény teteje levehető és még azon gondolkodom, hogy lemezből készítek egy belevaló sablont és sütéskor meghosszabítom a magasságot, majd sütés után egyszerűen csak kiveszem.
Előzmény: cili111 (33)
cili111 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 33

Szia!

Arra a kérdésre tehát, hogy tűzálló vagy fagyálló, megadtad a választ. A tűzállóság kevésbé fontos (vagy könnyebben teljesíthető), mint a télállóság - ezek szerint.

A kémény jól funkcionál? Mivel a tűztérhez képest nem túl magas.

Üdv: cili

Előzmény: artamira (32)
artamira Creative Commons License 2008.07.01 0 0 32
A tűzteret én először vízüveges-samottpor "trutyival" kentem ki kb. 1 cm vastagon mutatós vörös rücskös volt a belseje, minden rendben is volt az első télig, de a hótol egyszerűen lemállott, nagy darabokban elkezdett lehullani. Tavasszal leszedtem és flexibilis csemperagasztóval kikentem a belsejét. Azóta ez a második idénye, de még egy repedés sincs a belsején, pedig hó és eső is hullott bele, meg amikor keményfával megrakom akkor azért hő is van rendesen.
Előzmény: cili111 (30)
artamira Creative Commons License 2008.07.01 0 0 31
Az én grillsütőm, sajátkezűleg készítettem kisméretű tömör téglából, a teljes magassága kb. 2,8 méter, a rács széllessége is 90 cm, vagyis jóval szélesebb mint a készen gyártottaké - azokat tanulmányozva 66 cm-nél nem nagyon láttam szélesebbet -, a rácsot rozsdamentes acélból heggesztettem őssze. Lehet benne tüzelni sima fával is, meg persze faszénnel is. Két éve csináltam nagyon masszív. Komolyabb társaságot is könnyen kiszolgál, mivel tekintélyes mennyiségű húst lehet egyszerre sütni. A tüzelőhelyre beépítettem egy kályha rostélyt, így tüzelésnél alulról kap levegőt. 4 állásban lehet a magasságot változtatni.
cili111 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 30

Eszembe jutott egy pár dolog.

Elég sokat olvastan a témáról - pl. egy kemence-építési topicban is - de ennek ellenére sem kristályosodott ki igazán bennem, hogy milyen anyagok, kötőanyagok a legmegfelelőbbek erre a célra.

Alapvetően tűzállónak kell lennie egy résznek - a tűztérnek. A hamutér és a burkolat esetében ez nem fontos. Mivel szabadtéren áll a tűzrakó, fagyállónak is kell lennie, mert télen beleeshet az eső, aztán megfagy. Van némi elképzelésem a megoldásról, de szívesen olvasnám a ti ötleteiteket is.

A szóbajöhető anyagok csak felsorolásképpen: klinker tégla, samott tégla, régi normál tégla, terméskő, bazalt. Samott-por, agyag, cement, fagyálló cement, speciális ragasztó, vízüveg.

Tüzelési forma: keményfa, puhafa, gáz?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!