Keresés

Részletes keresés

_cseszo Creative Commons License 2003.10.31 0 0 129
Mi 3 osztályfőnököt fogyasztottunk (76-80) Zágonyinét, rövid ideig Holicsnét, majd a Gulyás Jutkát. Nem tudom de nekem azért nem olyan katartikus emlék a gimi. Newm volt rossz de pl összehasonlítva Petőfis haverjaimmal ott azért az élet sokkal élénkebb volt.
apaf3j Creative Commons License 2003.10.30 0 0 128
Hali!

Én egy picit még régebbi vagyok: 1975-79. Szegény Bots mami osztályába jártam, RIP, de nekem inkább Ibi néni volt a kedvencem (Oberczián Gézáné). Az alább felsorolt nevek közül volt szerencsém Homoki tanár úrhoz, Merkely Bélához. Holicsné nálunk kezdett, miután az előző fizikatanárunkat sikerült kicsinálnunk (na jó, állítólag csak az idegei szorultak kezelésre, de lehet, hogy ez sem volt igaz). Huh, de régen volt... Már a tanárok neve is alig ugrik be. (Báthory bácsi, a derék öreg alkoholista magyartanár... Kiliánné (?), aki matekot tanított... a föcis Porpáczy Mária, akinek az osztályába a húgom járt...
De azért akkor sem volt rossz oda járni. A Ketrec is emlékezetes, bár mi leginkább csak reggelente gyülekeztünk ott.

Gabeszka Creative Commons License 2003.10.30 0 0 127
Hahó málnalevél!

Az egy buli osztály volt! A ráadás! (előtte s utána sem volt 5. párhuzamos oszt.)
Bár én csak 86-ban kezdtem (a ketrecünk abban a sorban párral odébb volt), de 1-2 embert ismertem futólag pl. B. Katit.

G

Előzmény: malnalevel (126)
malnalevel Creative Commons License 2003.10.24 0 0 126
Sziasztok, de jó hogy rábukkantam erre a topicra.
Én 84-88-ig "e"-s voltam.
Most akkor majd elolvasom az eddigi hozzászólásokat és nosztalgiázok egyet.
Üdv,
malnalevel
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.09 0 0 125
Szia, ha draga jo Homoki Bela volt az ofod, akkor meg osztalytarsak is voltunk :) Borbiro tenyleg messze a legjobbak kozott volt.

Felfeded kileted egy emilben? Az itteni cimem el, csak nem nezem meg minden nap.

Előzmény: gruntow (124)
gruntow Creative Commons License 2003.08.07 0 0 124
Hi evribodri

most talaltam ra erre a jo kis topic-ra.
Idike 2002. Evszamban azt hiszem eleg kozel allunk egymashoz . Ugy remlik en is 84-ben vegeztem el a gimit.
tanarok kozul szerintem a Borbiro volt a legkiralyabb:))) Nem veletlenul fakultaltam muszaki rajzra.

_cseszo Creative Commons License 2003.05.17 0 0 123
akkor osztálytársaknak kellett lennünk-)))))
Előzmény: Hoborc (122)
Hoborc Creative Commons License 2003.05.17 0 0 122
Én Gulyás Jutka osztályába jártam.
Előzmény: _cseszo (121)
_cseszo Creative Commons License 2003.05.14 0 0 121
Jelen
Előzmény: Hoborc (101)
_cseszo Creative Commons License 2003.05.09 0 0 120
Sziasztok én 80-ban végeztem. Van itt valaki abból az időből?
Gabeszka Creative Commons License 2003.01.13 0 0 119
Nem! De Spanyol utat is szervezett, meg talán Franciaországba is, és onnan át Spanyolorzságba, arra emlékszem, 88-89-ben még nem volt gyakori célpont Nyugat... Homoki bevállalta.
De az is lehet, hogy 1-2 ilyen kivételes eset volt (majd pl. leállították)

Angliába! Mentünk volna bússzal is (életembe először úgy mentem), de senki nem szervezett olyan "tanulmányutat". Dánok jöttek angolórát nézni, és néhányan összehaverkodtunk. Hívtak minket, aztán 91-ben én ki is mentem. (ez már OFF)

Szóval a hugod járt abba a remek kis évfolyamba...
Bár a Homoki osztályára nem annyira emlékszem, nem tudom melyik osztálynak ki volt az ofője, csak arra, hol volt a ketrecük:-))

G

Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 118
Miert, volt aki Angliaba ment kirandulni? Busszal? :)))
Előzmény: Gabeszka (116)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 117
Lehet hogy elirtam :(. Azok az evszamok a fosulira vonatkoznak, de 66-ban szulettem (ez tuti :) ), tehat a 80-84 gimi a valoszinubb. A hugom jart 4 evvel kesobb. Nem volt konnyu elete, nemely tanarok elbol utaltak miattam :). Raadasul nagyon szep is a hugi, es azonnal rasutottek a buta liba belyeget. Homoki elsore megmondta neki hogy nem szimpatikus neki annyira mint en voltam...

Kirandulasok? Aggtelekre, Gyulara emlekszem, egyik sem kulfold :(.

Előzmény: Gabeszka (116)
Gabeszka Creative Commons License 2003.01.10 0 0 116
Sziasztok!

Idike!
Megtaláltam egy régi hozzászólásod (még 2001-es), ott leírtad, hogy b-s voltál, bocs. Viszont ott 84-88-ig írtad, hogy kopttatas a Táncsics padjait, de akkor lehet, hogy azt a hugod írta?

Én 90-ben végeztem (bár 71 aug. vagyok, nem buktam, csak iskolakezdés előtt költöztünk és a szüleim nem adtak be), szóval mint elsősők jól megnéztük a felsőbb osztályosokat, így elég jól ismerem a 87-, 88-, és 89-ben végzetteket is. Az jó kis csapat volt, de még a 91-ben végzett 4c is (nekik volt a Martonné ofőjük)

A Homoki jó kis kirándulásokra vitte külföldre az osztályait, ha jól tudom, de sosem Angliába, így mi nem mentünk:-))

G

Előzmény: Törölt nick (114)
moes Creative Commons License 2003.01.09 0 0 115
:DDD
ez aranyos. én azzal az egyszemmel találkoztam a neten, akivel egyébként is össze szoktunk futni időnként, pusztán véletlenül
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 114
En d-s de valszeg korabban mint te. 1980-84 Homoki Bela ur osztalya, francia tagozat (az angolban mar nem volt hely :) ).
Olyan fura hogy egy osztaly/evfolyamtarsam sem netezik. A osztalytarsak.hu-n is csak a hugommal talalkoztam ismerossel a Tancsicsbol :))). Vele tartjuk is a kapcsolatot :)
Előzmény: Gabeszka (113)
Gabeszka Creative Commons License 2003.01.09 0 0 113
Sziasztok!

Sziasztok!
Agallis! Emlékszem az osztályotokra, hátul a sarokban volt a ketrecetek. Két fickóra emlékszem, akik állandóan bámultak minket, de a nevükre sajna nem, (talán az egyik Gábor?) az egyik nagyon sovány volt, a másik pedig sötétbarna hajó és elöl összeért a szemöldöke, haverok voltak.
A Varga Valériára nem emlékszem, viszont emi nénire igen. Valóban nem sok foga volt, de azok masszívan tartották a dohány és alkohol szagot...
Abból az évfolyamból a Pávai Ákossal és a Szolár Dettivel szoktam néha összefutni (mindketten tanárok lettek)

Idike!
Szóval Te c-s voltál?

A Kálmán Gyula a váromsajori eltávjáog minket törire tanított, bevezette a kisérettségit, ami bár nagy cidri volt, de keményen megtanította a törit vele. Ja, és őszinte volt, kissé kikerekedett a szemünk, mikor a romániai faluromboláskor szidta Cau-t.

A Sipost is gyakran látom, sőt láttam a gyerekeivel is. Ő milyen arc?

G

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 112
Egy nagyon sovany, fogatlan banyaszeruseg ugrik be es en is f**tam tole :)

A diri meg normal alkatu bajszos pasas volt, valami Gyula, de tole tenyleg nem kellett tartani.En nem is emlekszem vele semmilyen kapcsolatra 4 ev alatt.

Előzmény: Agallis (109)
Agallis Creative Commons License 2003.01.07 0 0 111
Nem ismerem ezt a történetet, de lehet, hogy ő az, mert a másik portás férfi volt ha jól emlékszem.

Agallis

Előzmény: moes (110)
moes Creative Commons License 2003.01.07 0 0 110
valamelyik portásnéniről mesélte Marton Jenőné alias Panni néni (magyar-történelem), hogy a fia rajta volt valamelyik hídon a világháborúban, amikor felrobbantották, és szegény nő megbolondult. csak nem ő az?
Előzmény: Agallis (109)
Agallis Creative Commons License 2003.01.07 0 0 109
Sziasztok!

Gabeszka csak eggyel jártál alattam:)

Én a Varga Valéria osztályába jártam a zenészosztályba. És Te?

Egyetértek a ketreccel kapcsolatban!
Arról volt híres a suli:) És az sem volt semmi mikor az ofőnk közölte, hogy ne nézzük hülyének pontosan meg tudja különböztetni a normális cigifüstöt a füvestől. A fiúk lapítottak, én meg nem értettem miről beszélnek, annyira naiv voltam.
Na és Emi nénire a portások gyöngyére emlékszik valaki? Hogy hogy tudott káromkodni meg köpködni!!! Én jobban tartottam tőle mint a diritől:))

Agallis

Előzmény: Gabeszka (104)
Gabeszka Creative Commons License 2003.01.05 0 0 108
Köszi.
Ez csak az a Kókai lehet.
Már volt szerencsém hozzá általánosban. 3-ik tanított ott (Köbölkút), aztán kirúgták (én akkor azt gondoltam mert elképesztően káromkodott 7-8 éves gyerekek előtt, de ezek szerint kompletten mindenestül volt)

Manapság mi lehet? Csak atlálgatok. Ketrec nélkül halavány árnyéka a suli önmagának.

G

Előzmény: csabika25 (105)
csabika25 Creative Commons License 2003.01.05 0 0 107
16-ról tudtam, elvileg megyek is. A Hair újdonság, kösz az infót!:-)

Csaba

Előzmény: hc (106)
hc Creative Commons License 2003.01.05 0 0 106
Nem járok oda, de van némi hírforrásom. :-)
16-án szalagavató és 15-én a Hair-t próbálják szinre - pontosabban aulába - vinni. :-)
Előzmény: csabika25 (105)
csabika25 Creative Commons License 2003.01.04 0 0 105
Kókai az Sándor, de rajzot tanít.:-) Mi újság mostanában a suliban? Ha valaki odajáró olvassa a topicot, egy kis beszámolót írhatna!:-)

Csaba

Előzmény: Gabeszka (104)
Gabeszka Creative Commons License 2002.12.29 0 0 104
Sziasztok!

Akkor már ne süllyedjen el 2003-ban sem!!

Szia Idike, Agallis!! (Jó hogy néha olvasom egyéb hozzászólásaitokat, így kerestem meg ezt a topikot is)
Idike!
Ez a 88-ban végzett 4c???

Rögtön lenne 2 kérdésem a "frissekhez":
A Kókai az András és rajzot tanít?
Toroczkay Erika van még? Mi van vele?

Én 90-ben végeztem. "Imádtam" a Városmajori Gimi létrehozását, érettségi előtt 1 évvel szinte a teljes tanári gárdánk lecserélődött ofőstől (Keményné) mindenestől!
Nem kis érvágás volt.
A Heinrichnét én is csíptem.

BÚÉK!
G

timetable Creative Commons License 2002.11.10 0 0 103
Ja, Bőszénél felelni:
3 hete kihívott a táblához, de nem tudtam a képletet. Gondolkodtam, majd arra eszméltem, hogy a tanárnő háttal áll a táblának, és elmélyülten elemezi a többiekkel a Való Világ legutóbbi adását!
Közben meg a táblánál lévő másik felelő lesúgta nekem....és 4-est kaptam.
Előzmény: bo..cce (100)
timetable Creative Commons License 2002.11.10 0 0 102
Kókai most mérges ránk, mert tornaóra keretében pakolni mentünk hozzá, és amikor egy asztal lába recsegve hasadni kezdett, elzavart minket...
Előzmény: csabika25 (99)
Hoborc Creative Commons License 2002.11.09 0 0 101
Sehol senki az 1976 1980 közötti korosztályból ?
bo..cce Creative Commons License 2002.11.07 0 0 100
sziasztok

szintén 1991-95 között jártam az intézménybe D osztály

eddig nem esett szó Óbercián Gézáné tanárnőről

egyszer Bősze felejtette el, hogy kihívott felelni, nem sokat tudtam kémiából soha sem akkor sem, így kihasználva, hogy bement a kémiaszertárba leültem a helyemre
nem volt folytatása

Kovácsné Gy Erzsébet engem is tanított fizikára az sem volt az erősségem

Kókai wartburg gumikiszúr, nem tudom ki volt de tetszett:)

sajnálom a ketrecet, negyedik végére már elvesztette hangulatát, inkább első két évben volt jó, meg ugye amikor legális lett a cigarettázás akkor már nem is volt semmi izgalom
igaz nem voltam nagy bagós

táncsicsbulik jók voltak: IL-18 , DNS koncert

nekem ezek jutottak

üdv
böcce

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!