Keresés

Részletes keresés

bcslaci Creative Commons License 2013.04.03 0 0 7490

Amire tudok megpróbálok válaszolni:

 

Hányszor, milyen mélységekben kell egyenlíteni,

 

Amikor érzed a nyomást a füledben (még a fájdalom előtt, ha fáj akkor már késő), az első 10 méteren sűrűbben, utána ritkábban (a víznyomás 10 méterenként 1bárral nő, amihez hzzá kell adni a légköri 1 bar nyomást is, tehát 10 méteren 2 bár a nyomás ami a légköri duplája, 20-on 3, 30-on 4, tehát 0-ról 10-re süllyedéskor van a legnagyobb (kétszeres) nyomásnövekedés)

 


ez a frenzel egyenlítési technika jó- e?

 

ha meg tudod tanulni akkor jó, sokan használják

 


maszkba levegőt kell fújni, de ha meg kiürítjük belőle a vizet az már nem jó?

 

a maszkban is egyenlíteni kell a nyomást, különben rányomódik az arcodra (ugyanaz az effekt mintha a maszk lenne a dobhártya és a belső légtere a belső fül), normál esetben vízteleníteni nagyon ritkán kell (legjobb esetben merülés előtt ki kell belőle önteni :D)

 

 

hogyan lehet megakadályozni hogy a pipából víz áramoljon a pofánkba?

 

fogalmam sincs, tudatosan még soha nem foglalkoztam vele, de soha nem is folyt be


Előzmény: nolifer (7489)
nolifer Creative Commons License 2013.04.03 0 0 7489

nézegettem itt a fórimtopikot, de az b@szt@ a csőröm, hogy értékes információkat EMAILBEN osztottak meg egymással a tagok, nem pedig ide betették. Ha valaki segíteni akar másoknak nem egyszerűbb ide berakni az egész útmutatóját, mint 100 embernek elküldeni, aki megkéri? Nekem egy csomó kérdésem lenne, több ellentmondásos dolgot is olvastam a neten és azért akarnám megkérdezni ezeket a dolgokat egy tapasztalt merülőtől!!!

Például rögtön az egyenlítéssel kapcsolatosan, olvastam egy frenzel egyenlítési dolgot, ami jóval bonyolultabb mint befogni az orrot és fújni egyet :D

Csak olyan kérdéseim lennének, hogy a merülés alatt mire kell figyelni.

Hányszor, milyen mélységekben kell egyenlíteni, például ez a frenzel egyenlítési technika jó- e?

Nem zavarja- e meg a relaxált állapotot például az hogy a nyelvedet folyamatosan dugattyúként kell használnod az egyenlítéshez?

A maszkkal kapcsolatosan is fel volt hozva itt egy téma, a maszkkal kapcsolatosan. Mi az, hogy "az orrot levegőztetni kell", hogy normálisan tudjon az ember egyenlíteni? Meg mi az, hogy a maszkba levegőt kell fújni, de ha meg kiürítjük belőle a vizet az már nem jó? Arról sem tudtam sehol olvasni (OKÉ, igaz angol nyelvű oldalakat nem néztem), hogy hogyan lehet megakadályozni hogy a pipából víz áramoljon a pofánkba? :p

szóval ezekről az apró dolgokról érdeklődnék, amikre oda kell figyelni amikor az ember víz alatt van. Mert én azt hittem, ez a sport ennél egyszerűbb. :p

 

Amúgy nagyon érdekelnek ezek a dolgok, már kölyökkoromban is imádtam usziba járni, meg víz alá menni, de ahogy felnőttem ez elmaradt és nem sokat jártam ilyen helyekre. Sportnak sem ilyet választottam hanem gyúrtam. Nagyon régóta nem sportolok már semmit... Lusta vagyok mint a dög. Kb 1 éve full edzetlen állapotban egyszer megpróbáltam átúszni egy 33 méteres medencét vízalatt, az sikerült. Ennyi volt a nagy víz alatti múltam :D :D :D De most már eljutottam odáig hogy érdekell is és át akarom úszni az 50 méterest is majd (ha eljutok egy uszodába egyszer :D), meg ki akarom próbálni a sznorizást is majd, meg ilyenek :D :D :D Persze nem ártana azzal kezdeni ezt az egészet, hogy kicsit többet mozgok, mint a napi elkerülhetetlen legminimálisabb mozgásmennyiség :D :D

bcslaci Creative Commons License 2013.04.01 0 0 7488

Befogod az orrod és fújsz egyet (felszínen óvatosan), ekkor a füledben halllani fogsz egy kis pattanást, ahogy a dobhártya mozdul, akkor jó.

 

Előzmény: nolifer (7487)
nolifer Creative Commons License 2013.04.01 0 0 7487

bocs a double post- ért, de még egy kérdés eszembe jutott.

Hogyan kell "egyenlíteni" ??

 

Én még nem csináltam ezt a dolgot de nagyon elkezdett érdekelni.

nolifer Creative Commons License 2013.04.01 0 0 7486

Sziasztok! Én azt szeretném megkérdezni, hogy olvastam erről a dologról, hogy milyen ágai vannak, stb, de egyetlen egy dologra nem kaptam választ. Hogy akkor hogy hívjuk azt, amikor mindenféle súlyok, kötél segítsége nélkül az a cél, hogy szimplán minél mélyebbre leússzunk és onnan vissza ússzunk akár uszonnyal, akár anélkül??? Tehát lefelé is úszunk meg felfelé is és nincsen rajtunk súly és a kötélt sem használjuk segítségül.

Egyik horvát ismerősöm azt mondta ő így csinálja és 25-30 méter mélyre le tud úszni uszony nélkül. Ami azt jelenti, hogy 60 métert tud úszni egy levegővel víz alatt, de amennyiben ez függőleges irányban történik így 100szor nehezebb, mintha mondjuk egy medencében hosszában úsznál 60m- t a víz alatt, ráadásul azért egy 50 méteres medence víz alatti átúszásához is kell némi gyakorlás.

 

Szóval egyik kérdés, hogy szerintetek úgy ahogy leírtam úgy a legnehezebb e (tehát hogy végig úszol súlyok nélkül) és hogy mennyire hihető ez a történet egy ötvenes évein túl lévő embertől? Mondtam is neki hogy ezt meg kell mutatnia :D

 

jgm4a1 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 7485

Köszi az infót!

Előzmény: jee_c (7484)
jee_c Creative Commons License 2012.10.31 0 0 7484

5mm-es ruhához (szabadtüdős ruha, puhább, mint a készülékes nedves ruha) 4 kockát szoktam használni (1.25 kg-ös kockák).  Ez inkább nagyobb mélységhez van belőve, de ez nem olyan lényeges különbség. Szóval a 7 mm-es ruhához több súly kell, de testalkattól is függ, hogy mennyi lesz a vége. Kölcsönkérni, és akár uszodában kipróbálni érdemes szerintem is.

Előzmény: jgm4a1 (7482)
bcslaci Creative Commons License 2012.10.31 0 0 7483

Nincs a közeledben búváriskola? Onnan lehetne kölcsönkérni ólmot és medencében beállítani a kellő súlyt. Az nagyjából jó lesz élővízben is. Vagy megvárjuk míg valaki idetéved, akinek van tapasztalata ebben (ruhában, ólommal még nem szabadtüdőztem). Nekem készülékes merülésnél 5mm-es 56-os ruhához 8kg kell.

Előzmény: jgm4a1 (7482)
jgm4a1 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 7482

Édesvíz (holtág), egy agyonkopott 7mm-es overálban 90kg-ot kellene kisúlyozni, feleslegesen nem akarok bevásárolni ólommal.

Előzmény: bcslaci (7481)
bcslaci Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7481

kiszámolni szerintem sehogy, tapaztalati úton talán lehet tanácsot adni

 

készülékes búvárok sem számolják, hanem az adott vízben állítják be a súlyozást a töbi felszereléssel együtt

Előzmény: bcslaci (7480)
bcslaci Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7480

Milyen vastag a ruha?

Milyen méretű a ruha?

Shorty vagy hosszú?

Édes vagy sós víz?

 

Hány éves a kapitány :D :D

Előzmény: jgm4a1 (7479)
jgm4a1 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7479

Üdv. Mindenkinek! Egy kis segítséget kérnék: hogy kell kiszámolni szabadtüdős merülésnél kb. mennyi ólomra lenne szükség 2-3 m. mélységig (nedvesruhában) történő merüléshez. Köszönöm előre is!

Szicsunotti Creative Commons License 2012.05.15 0 0 7478

ELADÓ!

 

Amphibico Divebuddy 1-es víz alatti kamera tok.

Made in Canada.

Sony TR-101-es és hasonló Sony típusú kamerához .

HI 8.

Lásd a képeken.

Várom az esetleges kérdéseket, ajánlatokat!


Irányár: 29000 Ft.

 

 

szicsu28@gmail.com

jee_c Creative Commons License 2011.09.24 0 0 7477

http://www.space.com/13063-earth-ocean-saltiness-map.html

 

Cikk, a tengerek sószintjéről a Földön. Van térkép is.

Előzmény: monobombola (7476)
monobombola Creative Commons License 2011.09.23 0 0 7476

Motto: egy macskának minden hely egyforma.

 

Ez a sűrűség... Márcsak azért sem lehet egyforma a tengerek sótartalma, mert a folyók közelében keveredik az "édesvízzel", aztán ott vannak a sarkok, ahonnan szintén nagy mennyiségben olvadnak le jégkockák. Ahol nagyobb a párolgás és a hőmérséklet ott ezért is lehet más. Egy nagy vihar is higíthat. Bár hideg és meleg áramlatok jócskán kavarják a vizet, bizonyára mindenütt van eltérés.

Tehát az Égei tenger északon bizonyára sokkal töményebbnek tűnik, mint a Balti tenger.

 

 

Előzmény: Zolysys (7473)
jee_c Creative Commons License 2011.09.22 0 0 7475

Szabadtüdős merülésnél (főleg nagyobbaknál) ki kell venni a sznorit a szájból, mert ha valami gubanc van, eszméletvesztés, akkor a sznorin keresztül víz áramlik a szájba, légutakba. Ha csukott szájjal merül az illető, akkor ájulás után sem jut víz a szájába, légcsövébe. 

Természetesen ez az elővigyázatosság semmit sem ér, ha nincs merülőtárs, aki ilyen veszélyes helyzetben segíteni tud.

 

Maszk párásodás: attól függ, mennyire tiszta az üveg/plexi. Főleg, ha akár a legkevesebb zsír is van rajta (nem is láthatóan), már akkor sokkal jobban párásodik. Praktika: fogkrémmel szoktam kimosni a maszkot, az kíválóan zsírtalanítja, tisztítja. (Én spec bele is szoktam köpni, az is segít.)

 

Szóval a Mares maszkod is valószínűleg pont annyira párásodik, mint a TriBoard, ha ugyanolyan tiszták. Mpndjuk hővezetésben az üveg jobb, mint a műanyag, de tíz perc után már úgy is felveszi a víz hőmérsékletét mind a kettő.

Előzmény: k9duli (7469)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7474

Szerintem tévedsz. De én is utánanézek.

Előzmény: Zolysys (7473)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7473

Pedig agy van . Pontosabban a sűrűség egyforma. Valami nagy Nat Geo könyvben olvastam nemrég.

Menj be egy alexandra vagy libriben

 van vagy 12 kilós könyv megtalálod

 Talán a fiatalabb Cousteau írta....

Előzmény: k9duli (7472)
k9duli Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7472

Én nem így tudom, meg most utána is néztem mert biztos én sem voltam benne:

http://www.kislexikon.hu/tengeri_furdok.html

 

 

Előzmény: Zolysys (7470)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7471

Egyébkét a tribord ruhái snorihoz _szerintem - nagyon ideális :)

Előzmény: k9duli (7469)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7470

Csak egy érdekesség: A tebngervíz sótartalma az egész földön egyforma!!! :)

Előzmény: k9duli (7469)
k9duli Creative Commons License 2011.09.20 0 0 7469

Nem olyan régen ígértem hogy ha beszerzek egy modernebb snorkelt ami víz álló akkor beszámolok róla.

 

Na most volt szerencsém venni 7500ftért egy Subgear fusion dry-t.

3méterig vízálló a leírás szerint.

 

A teszt hely:

Görögország sithonia félsziget.

 

Napi 5órát nyúztam a pipát két héten keresztül.

És nagyon megvagyok vele elégedve.

szabadtüdővel nyaralás vége felé  6-7méter körüli merüléseket produkáltam  és a pipa száraz maradt.

Ami beszabadúl  kevéske víz  (1/5 dl kb).Esetleg rosszúl időzített levegővételnél víz alatti nem erőteljes kifújásnál vagy keményebb áramlásnál történik.

A víz nagyon szépen távozik az alsó szelepeken egy fújásra csont száraz a pipa.

3méterig sokáig nem mertem lemenni mert valahogy ugyképzeltem hogy utána beszabadúl a víz de szerencsére tévedtem.

Nagyon nagy segítség volt görögországban mert a víz olyan sósvolt hogy boldogsággal töltött el amikor nem éreztem az ízét.És véleményem szerint csak egy ilyen magasabb generációs pipával lehet ezt elérni. Hogy az ember a szépségre és az élvezetre koncentráljon ne a víz ízétől szenvedjen.

 

volt pár nap amikor a hullámok 1méterek voltak a pipa remekül feküdt a víz tetejére és megfelelő időben zárúlt a szelep.

 

Csutora része szintén profi, puha, nem ingerel, kényelmes, a víz sosem szivárgott be ott.

 

Nagyon nem bántam meg a vételét. Ajánlom másoknak.

 

A maszkomról is ejtenék pár szót.

 

Mares storm maszkom van nagyon puha szilikon gumi.Boltban úgy áttam hogy ez marad a lekönyebben az arcomon.

Sokáig azt hittem hogy kiválló maszkom van. De sokszor bepárásodott a vízben és hosszú távon kényelmetlennek éreztem és mintha picinek is.

Barátnőmnek volt egy 2000ft-os tribord szemüvege. Gondoltam letesztelem már. Keményebb szilikon gumi kinézetre bénább.

És láss csodát hihetetlen de jobban bejött kevesebbszer párásodott nagyobb szögben látótávolság, szabadabnak éreztem magam, egyszóval jobban éreztem magamat benne kényelmesebb is volt.

És hiába keményebb szilikon a víz nem szivárgott bele.

Bár nem hiszem hogy marest lecserélem amíg elnem foszlik de úgy látszik nem feltétlen rossz a búvárszemüvegben az olcsó kategória.Esetleg hamarabb elöregszik a gumija.

 

Zolysys Creative Commons License 2011.09.10 0 0 7468

Rab sziget Suha punta. Egy nap 21 csillaggal fogtam kezet :D

scoobydoonet Creative Commons License 2011.08.09 0 0 7467

Köszi. :)

Előzmény: jee_c (7466)
jee_c Creative Commons License 2011.08.09 0 0 7466

Jó merüléseket!

Előzmény: scoobydoonet (7465)
scoobydoonet Creative Commons License 2011.08.05 0 0 7465

Sikerült megvásárolnom a felszerelést, kicsit többe került mint gondoltam de nem sebaj. :-)

Zolysys Creative Commons License 2011.07.23 0 0 7464

egyet értünk :):):):):)

Előzmény: jee_c (7463)
jee_c Creative Commons License 2011.07.23 0 0 7463

A horvát tengerpart szinte végig sziklás, és pont az a jó sznorizáshoz, ott vana legtöbb látnivaló. Érdemes a part mentén elúszni, de oda kell figyelni a hullámzásra és ha van az áramlásra, mert visszafele is kell úszni, ha ugyanott szeretnél kijönni a vízből, ahol bementél.

 

Ha van lehetőséged, akkort vitesd ki magad valami turisták által kevésbé elérhető helyre (kis szgiet) csónakkal, és azok a helyek még szebbek tudnak lenni.

Előzmény: Zolysys (7462)
Zolysys Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7462

Pl RAB sziget

de mindenképp sziklás részt keress :)

Előzmény: szalamandró (7461)
szalamandró Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7461

Sziasztok!

Egy éve Jordániában nagyon megtetszett ez a snorkeling. Jöv héten Horvátban leszünk, hová érdemes menni?

(Lehet, hogy már sokszor volt kérdés, de most szüken vagyok idővel..)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!