Keresés

Részletes keresés

Keke2 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 780

Elnézést a rossz fogalmazásért, tényleg félreérthető volt (főleg a rossz mondat sorrend miatt).

Előzmény: HIFI-ANZIX (779)
HIFI-ANZIX Creative Commons License 2016.02.15 0 0 779

félévente egy hír, jót nevettem.

én is.

sajnálom.

egyértelmű fogalmazással el lehetne kerülni a félreértéseket.

Előzmény: Keke2 (777)
merQree Creative Commons License 2016.02.14 0 0 778

Kedves Pista,

 

Szerintem félreértetted Keke2-t.

Az oldaladat ritkán szoktam nézni, a saját cikkekre, ahogy írod, ezért nincs energia.

Mindenestre jó lenne olvasni hazai blogot!

Előzmény: HIFI-ANZIX (776)
Keke2 Creative Commons License 2016.02.14 0 1 777

Azthiszem sikerült jól összekeverni a dolgokat:

1. "A híreket ebből a topicból szerzed" megjegyzés nem az említett weboldaladra vonatkozik hanem erre a "Tatabánya index fórumtémára" mert bizony itt nincs nagyon mozgás.

Tehát ezért elnézést kérek ha félreértelmezted.

2. A te oldalad azért említettem mert úgy értelmeztem az előttem hozzászólótól, hogy hiányolja a te blogodat és erre figyelmeztettem, hogy az jelenleg is működő oldal:

"Anno a "Hifis" Pista (aki ismeri, úgy is tudja, hogy kire gondolok, sőt, lehet ő is olvassa ezt a topicot) régen csinált blog szerűt, de az inkább a hírek gyűjtőhelye".

Sajnálom, hogy így sikerült félreértened, összekeverni a dolgokat és hírtelen felindulásból elítéltél de legalább őszinte voltál...

Előzmény: HIFI-ANZIX (776)
HIFI-ANZIX Creative Commons License 2016.02.14 0 0 776

KEKE2! ha te is úgy dolgoznál mint én, hogy minden hétköznap 4-től 18:30-g, kiváncsi lennék, lenne -e kedved a honlapodat fércelgetni? Főleg, hogy személyesen ismersz?  Hova lett a tisztelet? "Ha a híreket ebből a topicból szerzed, akkor mostanában kb. fél évente kapsz egy- egy új hírt - ez hatalmas poén! Köszönöm jót nevetek "

Szomorú vagyok, amikor fogalma sincs valakinek arról, hogy a másiknak mi baja, mi a gondja, de jópofizik vele kapcsolatban. De az eszébe sem jut, hogy az anzixon keresztül irjon egy mailt, vagy felvenné a telefont, hiszen a Cylex oldalán az is megtalálható a Tatabányai Anzix címszónál. Ennyi. De ahhoz volt eszed, hogy közöld velem facebookon, hogy az indexen engem emlegetnek, s lám celeb lett a Pista, Ugye KEKE2? Édesapád sokan tisztelték, ahogy elnézem, téged a töredéke sem fog...

Sajnálom.

Előzmény: Keke2 (775)
Keke2 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 775

Bunkó emberből akad bőven nemcsak Tatabányán - ezzel a járdán átengedős témát át is lépném.

Hifis Pistát én is ismerem és a http://tatabanyaianzix.hu/ jelenleg is működő oldal.

Ha a híreket ebből a topicból szerzed, akkor mostanában kb. fél évente kapsz egy- egy új hírt :) - ez hatalmas poén! Köszönöm jót nevetek :)

Előzmény: merQree (774)
merQree Creative Commons License 2016.02.12 0 0 774

Hasonló esetekben szoktam a szolgáltatónak egy emailt írni, hogy mit láttam. Elég könnyen visszakereshető, hogy ki vezette a buszt.

 

Amúgy meg, vagy ebből a topicból kapok friss hírek, vagy a KEMMA-t olvasom. Ha van jobb forrás, szívesen várom az ötleteket. Esetleg valaki csinál blogot Tatabányáról?

 

Anno a "Hifis" Pista (aki ismeri, úgy is tudja, hogy kire gondolok, sőt, lehet ő is olvassa ezt a topicot) régen csinált blog szerűt, de az inkább a hírek gyűjtőhelye (volt).

 

Visszatérve ratio felvetésére: én azt sem szoktam megérteni, amikor szakad az eső, és az autós nem áll meg a zebránál. Hogy aki az autóban ül, az meleg, száraz helyen van, miért nem gondol bele a másik helyébe?

 

Előzmény: ratio (773)
ratio Creative Commons License 2016.02.12 0 0 773

Hát, állandóan történik valami, csak nem írom le, mert az nem szép.

Minap: ISUZU autóbusz végig viharzott a városon. Az V-ös sulival egy vonalban, egy járdán közlekedő gyalogos hölgyet az általa 3 méter magasra felcsapott pocsolya terítette be zuhany szerűen. Az ürge úgy vezette a buszt, mintha egy ferrari lett volna.

Előzmény: Keke2 (771)
ratio Creative Commons License 2016.02.12 0 0 772

OFF

Igen, most, hogy mondom neki: Igen, egymással szemben álltunk! :)

ON

Előzmény: ugyörgy (770)
Keke2 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 771

Végre már történt valami említésre méltó is Tatabányán. :) Eléggé pang ez a topic.

Előzmény: ratio (769)
ugyörgy Creative Commons License 2016.02.05 0 0 770

Off.

 

Ma, minitaliztunk Adrival a teleholdas bolt parkolójában, ill. csak a szürke és a sárga :))))) remélem megismerték egymást :))))))))))

 

On

Előzmény: ratio (769)
ratio Creative Commons License 2016.01.26 0 0 769

Ez Tatabánya!

JMSZ -> TOLDI 

Magyar tanár biztos nem látta előre! Pedig ez a kiegészítő munka kötelező lenne a számára!

4-6. osztályosoknak vetkőzött gatyára és locsolta sörrel az első sorokban ülőket! Apám, mi folyik itt?

 

 

Azt mondják, hogy a Kőszívű ... is hasonlóan nem nekik való volt.

 

Pedig léteznek értékes színdarabok is!

Pályaőr Creative Commons License 2015.05.30 -1 0 768
Előzmény: merQree (767)
merQree Creative Commons License 2015.05.29 0 0 767

Az Opten szerint a táblán szereplő cégnek sosem volt Tatabányán székhelye/telephelye. A Búzavirág utcában volt fióktelephelye.

Úgyhogy ez az állami pén megkérdőjelezhető. Valószínűleg, reméljük, nem kapták meg.

Előzmény: Pályaőr (765)
Pályaőr Creative Commons License 2015.05.29 -1 0 766

                                                                    

 

 

Az aknamélyítői tavaknál. Itt egy térképrészlet szerint alsóköteles vagy láncos csillepálya volt, de honnan ment hová?

Pályaőr Creative Commons License 2015.05.29 -1 0 765

                                     

 

Tatabánya, világ vége. Ide még táblából is kisebb jutott. A Rákosi Mátyás akna lejáratát eldózerolták egy építési terület kedvéért, de ott a határidővel, mintha valami nem stimmelne...

Nakba Creative Commons License 2015.05.29 0 0 764

Nakba Creative Commons License 2015.05.29 0 0 763

csak úgy érdekességnek...

Keke2 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 762

Ez mögött:

                         

Előzmény: Törölt nick (761)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 761

ez az épület merre van most?

 

 

kösz

Keke2 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 760

Ez se nem Veszprém se nem játszótér :)

dr! a szívemből szólt én itt születtem Tatabányán és szeretem ezt a várost és a környéket ahogy van.

Ha elindul felfedezni a várost és a környéket érdekes és szép dolgokat fog találni.

Én Budapesten nem szívesen laknék mert igaz ott sok pláza, mozi, szórakozóhely, bevásárlóközpont és ki tudja mi található de sok dolog hiányzik ami itt megvan.

Schuhu Creative Commons License 2015.02.08 0 0 759

Azért nem akartam külön topikot nyitni, mert egyrészt szerintem kevésbé néznék, mint így, másrészt Veszprémben belül konkrétabban is kerestem.

Előzmény: Pályaőr (757)
Pályaőr Creative Commons License 2015.02.06 -1 0 758

Ez például itt Dunakeszi-Gyártelep.

 

Pályaőr Creative Commons License 2015.02.06 -1 0 757

Erre nem volna okosabb egy új topikot nyitni? Mondjuk, ilyet, hogy: Retro játszóterek?

Előzmény: Schuhu (756)
Schuhu Creative Commons License 2015.02.03 0 0 756

Üdv. Mindenkinek! 

Keresek képeket elsősorban régi játszóterekről, bármely városban. Mostani, vagy 90-es évek képei is jók, csak retro játékok legyenek a játszótéren. 

Köszönöm előre is!

dr!! Creative Commons License 2015.02.01 0 0 755

Hát, talán értelek is, hogy nem érzed jó helynek Tatabányát, de  próbáld meg közel 60 évig egy 15 m széles utcában, kutyapiszok, "nagypofájú újmagyarok" és részeg üzletlakásosok, ötemeletes házak között, az egyik legsötétebb belvárosban - kis, néhány éves kitérőkkel - élni a mindennapjaidat, amikor  a szomszédokon (szemben) látszik a fogtömés, ha ásítanak. Zöld meg amit a kukabúvárok reggelente - igaz, nem mindennapon - mellékutatnak a kukáknak. Szóval, ehhez képest nem kell se  alá-, se lebecsülni Tatabányát, beszéltem én olyan helybélivel, aki 50 éve élvezi az Ő KÖRNYÉKE  körülményeit. Szóval .... kinek a pap, kinek a papné, én csak sajnálni tudom, ha nem vagy elégedett a várossal, ízlések, ugyebár....! Furcsa, de tényleg, én sem éreztem Budapestet szép városnak, csak amikor a távoli rokonok hazalátogattak és körbehordoztam őket, mint a véres kardot, a városon, akkor találtam olyan helyeket, amiken sehol a világon nem tesz túl semmi, de hát ezek is ízlés- és szívfüggő dolgok, kívánom, változzanak meg a körülményeid, hogy kedvedre változtathass a többin!!

Előzmény: Kerti Zoli (752)
Pályaőr Creative Commons License 2015.01.30 -1 0 754

Nekem a Plázában kedveskedett a Hervis-boltvezető. Mikor már a harmadik pár cipőt vittem vissza hozzá, hogy négy hónap után szétment, akkor ingerülten közölte, hogy az ő szívessége sem végtelen, és ez az utolsó alkalom, hogy hajlandó volt kicserélni, "Elvégre az ember nem azért vezet egy Hervis -üzletet, hogy folyton cseréljen".

Mikor közöltem vele, hogy ez távolról sem szívesség, hanem a törvényben előírt kötelessége, azzal vágott vissza, hogy akkor egy drágábbat kell venni, mert szerinte "túl van használva". (Ezt a mai napig nem tudom értelmezni.) Végül azzal váltunk el, hogy legközelebb hivatalos szakértővel fogja megvizsgáltatni a panaszt, mert szerinte alaptalan, a cipőt nem arra használják, amire való.

 

Mármost én a cipőt járásra használtam, nem betonozásra, még csak nem is hegymászásra, pedig egy "Kilimanjaro" sportcipőről volt szó. Egyébként engem anyagilag a szakértő sem érintett volna, mert abban az időben munkanélküli voltam, ilyen esetben a szakvélemény az én számomra ingyenes.

Legnagyobb sajnálatomra nem voltam úgy eleresztve idővel, hogy belemenjek egy hosszú huzavonába, de azóta nem vásárolok a Hervisben. Csak hát így nem tudhattam meg, mi az, hogy egy cipő "túl van használva".

 

 

 

 

Előzmény: dr!! (749)
vasútőrült Creative Commons License 2015.01.23 0 0 753

Én Bp-n jártam hasonló módon az egyik vasútmodell üzletben. A második kérdés után mondta a "rettegésben tartott" eladó srác, hogy ha lehet siessek a kérdéseimmel mert ha 1 percnél többet beszélgettnek egy vevővel a főnök lecseszi őket. " Nincs is itt a főnök"  mondtam erre ő csak a felső sarok felé biccentett ahol volt egy kamera. Ha nem figyeli az üzletet mert ki kell mennie akkor szúrópróba szerűen  visszanézi- volt a válasz. Na erre nem sokára az eladó srácok átmentek egy másik modellboltba dolgozni ahova a törzyvevők utánnuk mentek., Érdekes az új főnök nem csak üzleti alapon van jelen a boltban, hanem lelkes modellező és nem zavarja ha valaki érdeklődik akár több percben is. Sőt nem tukmálja rá a drágább dolgot a kezdőre...  

Előzmény: dr!! (751)
Kerti Zoli Creative Commons License 2015.01.22 0 0 752

Tatabánya fájintos.....hát....

Előzmény: dr!! (751)
dr!! Creative Commons License 2015.01.22 0 0 751

Hogy ne csak a bútorral kapcsolatban moroghassak....a spanyol nevű szőnyeges-padlós is betette a kaput nekem, mert telefonos értesítést ígértek, ha megjön a 220e Ft-os rendelésem, a várható napon telefon ugyan nem jött, de a kivitelezőm érdeklődött, hogy ugyanmár, itt kéne lennie a cuccnak, erre telefon a boltba és a főnök (utólag derült ki) közölte, már telefonáltak (!!!!), mire kérdeztem, hogy milyen számra - aztat nem tuggya, merhogy eltették már a cetlit (????).  kissé felborzolta a kedélyemet, mert én elsőre mindig magamban kételkedem, ígyhát uccu nem fogadott hjvások .... naná, hogy nem volt tőlük telefon! Aztán másban  még a szavahihetőségemet is megkérdőjelezte, vissza is léptem volna a vásárlástól, dehát 220e Ft-al nem mókázunk, úgyse adták volna vissza. De az nagyon bosszantott, hogy a pofa azt állította, hogy  mivel a kifizetett összeg 10 %-át egy kuponnal levásárolhatóva teszik (ez most általános országos kedvezmény laminált padlóra, stb, stb), de azt csakis és kizárólag abban a boltban vásárolhatom le ( megszabják, hogy mire egyébként, tehát ha a delikvensnek nincs semmire szüksége a - talán - három  áruféleségből, amire költhető a kedvezmény, akkor az ugrik), ahol kaptam. Erre többször is rákérdeztem, de ez a tündérember bizonygatta ám nagy garral- ami nehezítette volna a levásárlást, merthogy én senem szeretnék mégegyszer ehhez a pofához bemenni. Az embereivel nincs problémám, kiszolgáltatottak és nem is egyetemi tanárok, de mit várunk a mai kereskedelemben, szép, hogy írni-olvasni tudnak - ha tudnak.  Aztán megkaptam a kuponomat, amin persze nem szerepelt a kiadóbolti levásárlás kötelezettsége!!! Csodák nincsenek és nem is lesznek -viszont a CÉG központi kommunikációja nagyszerű, csudapofa recepcióssal és gazdasági asszisztenssel - köszönet Nekik, legalább a kedvemet kicsit rendbehozták a kedvességükkel. Nem volt hülyeség az a Vadnyugat, meg a"gyerekiakultúrelé" módszer - tisztult a környezet, meg a légkör - és legfeljebb a nyafogó (én) delikvens fogta be örökre  a száját....az is jó megoldás volt :-) DE: éljen Tatabánya, még így télen is igen fájintos helynek tűnik, remélem a hátralévő időmet örömmel fogom köztetek tölteni, üdv mindenkinek és további szép évet! - ÉVEKET!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!