Egyes német szurkolók már azon morfondíroznak, hogy meddig maradhat a kuczora a THC-nál (helyesebben meddig türi meg a THC öt a soraiban), mert támadásban teljesen hatástalan (0&1 lövés/gól), védekezésben teljességgel használhatatlan, és ezt tudják is az ellenflek, ezért rá járnak gólt löni. Ha THC továbbra is így játszik, ahogy eddig, még a Play OFF-ba jutás is veszélybe kerülhet.
Mint írtam, ez nem az én véleményem, hanem egyes német szurkolóké, akik követik a THC teljesítményét.
Ha nyersz egy BL-t (és még utána rögön kettőt:)), akkor nem "visszafelé" kezded el fejleszteni a csapatot..., csak ugye hatalmas pech, h 2021-ben nyerték az elsőt, és a nézettséget/jegyeladást nem hogy növelni tudták volna (COVID), hanem mellette a gazdasági gyomrostól a komoly szponzorok is kezdtek bedőlni...
Női kéziben egyébként nincs olyan, h "piaci" alapon, mert ahhoz játékos-transferekből származó bevétel kéne, és nemzetközi szinten eladható helyi bajnokságok... Sőt, még komoly szponzorok mellett is sztem az állami-önkormányzati védőernyő szinte kötelező. Hogy aztán a norvég polgár éppen úgy gondolja, hogy profi sport a legutolsó a sorban, amit támogatni kéne - pedig pénzük van dögivel... - nos ezek ilyen fura népek :)
Vegyük még hozzá azt, hogy Hlavatý elmondása szerint a BL-győzelmeket nem követte a szponzorok odaözönlése. Ebben persze lehetett része annak is, hogy egyes szponzorok nem bíztak az akkori menedzsmentben, amit ő vagy tud és nem szabad róla beszélnie, vagy nem.
Az MNB-nél pedig mindenki legyen nagyon büszke, hiszen a forint esetén bizonyára nem létező árfolyamingadozás nem okoz olyan nehézségeket, amiket a NOK-EUR árfolyam ingadozásai nagyon is. Vagy hogy annyira kib.szottul és röhejesen sok pénz van a magyar kézilabdázásban, hogy ez legfeljebb kerekítési hiba.
Én is megnéztem az adást. Az is érdekes volt, hogy a sok európai klubhoz képest nem éppen túlfizetett kézilabdázók keresete a társadalomban az embereknél még így is magasnak tartott szinten van.
Mindezektől függetlenül ha már piaci alapon megy a működés, akkor ne vágyálmok alapján - ragaszkodva világszinten vezető eredmények eléréséhez - túlvállalva magukat fizessék meg a játékosokat és próbálják üzemeltetni a klubot. A vezetésnek ebben komoly sara van, menniük kellett. Meglátjuk, hogy a jövő héten választandó új vezetés és a mögötük állók mit adnak majd elő ezen a fronton. Ahogy Hlavaty szavaiból kivettem, azért van némi pesszimizmus bennük a jövővel kapcsolatban. Mondjuk az elmúlt 1 évben tapasztaltak alapján ez érthető.
”nálunk és a románoknál tolják bele a hatalmas állami pénzeket, aztán meg röhögünk az ilyen lúzereken, mint a Nantes meg a Vipers, amelyek nem képesek már piacról finanszírozni egy versenyképes keretet. Csak aztán amikor a válogatottak találkoznak, akkor nem mi röhögünk. De úgy látom politikai haszon szempontból sokkal könnyebb egy bl győzelmet pénzen megvenni, mint komoly szakmai munkát belerakni és sikeres válogatottat felépíteni.”
Röhögünk rajtuk, mikor kvázi a Győr is csőd közelben volt, mint Borkai írta, csak az államtól kapott
1millió € hitelt, előleget, a bérekre.
Na ott ilyen nincsen, hogy bármilyen állami pénzt betolnak, még akkor sem ha baj van.
Az is tény, hogy ott a piac messze erősebb, tehetősebb, mint nálunk.
Ha piacról kéne finanszírozni, ezen szinten senkit nem lehetne fenntartani, max a jelenlegi MOL Esztergomot?
Meghallgattam Hlavatyt a Kézi Vezérlésben, meg elolvastam egy cikket a danisporton a Vipersről. Lehet őket kóklereknek tartani, de a fő ok mind a két helyen elég világosan kiderült. 2021-ben Mörk még csak bruttó hatvanezer eurót kapott éves fizetésként, amellyel sztem nettóban nb1-ben a top húszban sem biztos, hogy benn lett volna. Hlavaty szerint ők fizetésben mindig érezhetően a magyar és más top klubok alatt voltak, csak elmúlt években ezeknél a kluboknál még emelkedtek a fizetések. A dániasport idézett egy korábbi vezetőt, aki pont ezt emlegette, hogy a fizetéseket túlságosan emelték a Vipersnél. Csak hát ha nem teszik, akkor a Vipers egy gyenge bl csapat vagy egy EL csapat szintjére süllyedt volna.
Nagyjából az a helyzet, hogy nálunk és a románoknál tolják bele a hatalmas állami pénzeket, aztán meg röhögünk az ilyen lúzereken, mint a Nantes meg a Vipers, amelyek nem képesek már piacról finanszírozni egy versenyképes keretet. Csak aztán amikor a válogatottak találkoznak, akkor nem mi röhögünk. De úgy látom politikai haszon szempontból sokkal könnyebb egy bl győzelmet pénzen megvenni, mint komoly szakmai munkát belerakni és sikeres válogatottat felépíteni.
A Melsungen egy felejthető meccsen legyűrte a Gidselt és Miloszavljevet nélkülöző Berlint 33-31-re. Sipos az általam látott második félidőben nem nyújtott emlékezeteset, a saját színvonalához képest nem védekezett jól, elől egy labdát belőtt, egyet kihagyott, egymaga gondoskodva az összes berlini védés 25%-áról.
Mentek talán hattal is (öttel többször), aztán Garcia Parrondo megpróbált 7 a 6 ellen játszani, roppant szerény eredménnyel.
A DYN kommentátora a Melsungen-Bietigheim spanyol(edzős) derbi 54. percében megjegyezte, hogy nem gondolta, mikor a helyszínre utazott, hogy ennyire jól fog szórakozni.
Én sem. Papíron sima egyes, én is azért kapcsoltam be összvissz, mert a szünetben a vendégek vezettek még.
Azóta helyreállt a világ rendje, Nebojsa Simić bemutatott pár szürreális védést, a vendégeknek egyébként is beletöredezett a bicskájuk a Melsungen nyitott védekezésébe, amivel Julius Kühnt sikerült kiszedni a játékból. Kristopans elől-hátul aranyat ért, a játék képe alapján pedig inkább egy emeltebb középházi rangadóra lehetett gondolni, mint egy, a nevek alapján előre lefutott meccsre.
26-24 a vége; a mutatott játék képe alapján a Bietigheim simán megüti az első osztály szintjét.
Sipos az általam látott második félidőt nagyjából végigvédekezte komolyabb gikszerek nélkül, hol hátsó középként, hol fellépdelve, attól függően, éppen milyen jellegű nyitottat védekeztek.
===
Tök jó, hogy ez a mérkőzés megtörténhetett, de a sportág szempontjából tán előnyösebb lenne, ha Garcia Parrondo és Iker Romero is egy minőségi spanyol klubcsapatot irányíthatna, mert akkor lenne még egy erős liga a német-francia-dán hármas mellett.
Két német játékos is visszavonul, most, azonnal. Két egészen különböző történet.
Paul Drux, még nincs harminc éves, rengeteget volt sérült az utóbbi években, most jött egy újabb sérülés, és arra jutottak, itt a vége, nincs tovább.
Johannes Bitter, 42 éves, már nyáron be akarta fejezni, de Hamburgban megkérték, mivel két sérült kapusuk volt, még segítsen be egy kicsit. A másik kettő most egészséges, Bitter pedig most befejezi.
Egy kissé váratlan eredmény az orosz bajnokságban: CSZKA-Csernomorocska 28:31. CSZKA már három pontot veszített 6 meccsen, a Rosztov és az Asztrahanocska még 100%-os.
Igen, meg több más is (pl. tetőszigetelés, világítás, stb.)
Jövő nyáron ha összejön rá a pénz, akkor az épületgépészet, a lelátó és a csarnok bejárati része, a szurkolói mellékhelyiségekkel együtt lesz felújítva. Ha ez mind sikerül, akkor belülről már normális képe lesz a csarnoknak.
Már nagyon régen ráfért volna, de jobb késön, mint soha.
Nálunk a gimiben anno tömegsporton az egyik srác fel akarta venni a guruló röplabdát, de úgy, hogy alányúl, erre egy -nem viccelek- 10 centis szálka beleállt a mutatóujjába végig a körme alá, ma is meglátszik, szóval a régi parketta sokféleképpen lehet veszélyes, akár így is.
A Kézilabda Magazinban volt a Bonifert, ö is világosan elmagyarázta, hogy ha az elsö kontakt a hatoson kívül volt, utána pedig a támadó által betolt védö a vonalra lép, ezek se önmagukban, se külön-külön nem érnek belülvédekezésért hetest, mivel a védö nem sértette meg a kapuelöteret elönyszerzés céljából (ahhoz a vonalon belü kell legyen a lába, ill. elönyszerzés céljából kell ott legyen, valamint gólhelyzetet kell megakadályozzon). Sajnos a legtöbb magyar játékvezetö ill. az önjelölt szabálymagyarázók (élükön az egriviktóriával) teljességgel fogalmatlanok ezügyben.