Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KsGr41 Creative Commons License 2022.07.22 0 0 3911

Szia

 

Viszonylag keveset használom az autót, jellemzően heti egy két alkalommal többnyire országúton  megyek vele . Hétfőn kb 50Km-t tettem meg két részletben. Ma reggel indultam volna ismét  de nem sikerült beindítani a járgányt . 11V-ot mutatott a műszer  mikor a második sikertelen indítás után megmértem a kapocsfeszültséget . Leporoltam a töltőmet
és elkezdtem tölteni az akkut. Kb 2 óra alatt (!) feltöltődött annyira , hogy be is tudtam vele indítani a kocsit , ennek örömére elmentem akkut venni ...  Jobban aggaszt a kocsi áramfelvétele jelenleg. Ennek utána kell járni mert ha vm. hiba miatt van az a 160mA  azt semmi nem garantálja , hogy az annyi is marad örökké.
üdv

Előzmény: Syracusa (3910)
Syracusa Creative Commons License 2022.07.21 0 0 3910

Picit sok, viszont ajtózárás után ~40 perccel kell mérni, amikor már tényleg lekapcsolt az autó. Ekkor 10-50-70mA tökéletes ha fapados, de a kp. zár, riasztó, navi, "coming home" stb. felviheti mondjuk 150mA körülre. De persze így sem lesz indításképtelen két hét alatt sem.

 

A megadta magát az mit jelent? Városi használat mellett (sok indítás, kevés km vagy sok állás, ritka használat) lemerült egy hűvös reggelre, vagy elmentetek valamerre és egyszer csak nem indult el?

Előbbi csak egy lemerült akku, amit tán csak tölteni kell és ami Yaris esetén azért nem ritkaság, és főleg nem hiba. Utóbbi a kuka.

Van öt év után meghaló akku, de jellemzően ezek nem a klasszikus "lassú elhalálozás" szindrómát mutatják, hanem: megy->nem megy.

Előzmény: KsGr41 (3909)
KsGr41 Creative Commons License 2022.07.21 0 0 3909

Sziasztok !

 

Van egy 2017-es évjáratú yarisom amelyben a gyári akku megadta magát 5 év után. Csere közben  felmerült a gondolat mi van ha nem is az akku a hibás hanem az autó valami elektromos hiba  miatt  "nyugalmi" állapotában túl sok áramot vesz fel. Az egyik sarut (GND) megbontva ismét , egy árammérő műszerrel megmértem az áramfelvételt ami 160mA-re azaz 0,16A -re adódott. KB 1 percig tartottam az áramkörben a műszert. Az alatt az idő alatt nem változott az áramfelvétel. Azt gondolnám ez picit sok .

Ha valaki ismer konkrét adatokat vagy  jellemző hibát az ilyen esetekben mérhető áramokkal kapcsolatban ennél a tipusnál , kérem írja meg. Központi záras "nyomógombos" távirányítós ajtónyitás van benne , tehát áramfelvételnek lennie kell , mert egy rf vevőkészülék a hozzátartozó procival azért az csipegeti a villanyt miközben szép csendben "figyeli" az étert , hogy jön e parancs az ajtó nyitásra valahonnan . De az a helyzet , hogy a józan paraszti ész meg egy kis elektroműszerész tudás azt mondja nekem , hogy azért azt a 20-30-50mA-t nem nagyon kéne átlépnie STBY módban levő járgánynak.

 

Üdv, remélem valaki tud segíteni mert hibát keresni csak akkor érdemes ha van is.

 

 

qtc Creative Commons License 2022.06.24 0 0 3908

nagykorú lett (betöltötte a 18-at), stb...

Előzmény: attilee2 (3907)
attilee2 Creative Commons License 2022.06.23 0 0 3907

Sziasztok .

segítséget kérnék.

2004 Toyota Yaris 

Digitális kijelzőn

eltűnt a km óra állás a benzint mutató kijelző. Stb

 

mi lehet az ok ?

koszonom a segítséget 

marcony Creative Commons License 2022.06.17 0 0 3906

T. Urak!

 

Yarisról megmaradt 4 lemezfelni, téli gumival.

Felesleges.

Rendkívül olcsón, 15 e. Ft.-ért elvihető.

 

A gumi ~60-70%-os, de már öregnek mondható.

 

Ha kell valakinek jelezze, küldök telefonszámot, E-mailban fényképet.

Előzmény: Rigo35 (3905)
Rigo35 Creative Commons License 2022.04.20 0 0 3905

2003 yaris kapott uj hátsó lengéscsillapítókat.Még gyári szolgált benne,eddig birta.

1óra alatt végeztem,könnyen lehet cserélni.

Amit kapott: nipparts. Hát ég és föld a különbség.A régi összenyomásra ki sem jön egyáltalán.Úton kopogott,elpattogott.

Abban nem bizok hogy a beépített is kiszolgál majd ennyit.

 

 

C200UF Creative Commons License 2022.04.20 0 0 3904
Előzmény: sanca1972 (3903)
sanca1972 Creative Commons License 2022.04.11 0 0 3903

Help Ma reggelre a jobb alsó sarok hőmérséklet és fogyasztás mérő elsötétűlt. Mi lehet a hiba ? Köszönöm 

kombájnos Creative Commons License 2022.04.06 0 0 3902

Önindító felújítás oldotta meg a problémát.

Előzmény: Syracusa (3900)
BAJBANDI Creative Commons License 2022.04.03 0 0 3901

Sziasztok !

Olyat keresnék aki már cserélt fejegységet második generációs Yarisban! Milyet érdemes venni amit nem kell agyonmókolni, hogy belemenjen, főbb szempont a kihangosítás illetve érintőkijelzős legyen! 

Syracusa Creative Commons License 2022.03.20 0 0 3900

Ha az indító fordulat megvan, akkor általában leépülő üzemanyagnyomás vagy esetleg üa. rendszer leürülés a nyűg. Elcsöppenő injektor, üa szivattyú pl. Sok állás után akár normális is ez. Ki lehet mérni.

Az indítómotornál a csapágyak kopása okozhat előbb lassulást, majd felragadást (a forgórész odatapad az állórészhez), de ilyenkor tropa már teljesen a csapágyazás.

Előzmény: kombájnos (3899)
kombájnos Creative Commons License 2022.03.20 0 0 3899

Kb 3-4 hónapja ilyen, nem használom csak hétvégenként, de szeretném ha rendben lenne. Akkor a lényeg hogy lebontom és bele kell nézni.

Előzmény: odba14 (3898)
odba14 Creative Commons License 2022.03.20 0 0 3898

Szerintem nem.

2 éve nálam megadta magát az önindító (2006 dec.)  Egyik pillanatban még rendben indított, a másikban meg se moccantotta a motort. 

Nem volt ilyen köztes jelenség, amiről írsz.

Egyébként egy egyszerű szénkefe-csere volt a megoldás.

Előzmény: kombájnos (3897)
kombájnos Creative Commons License 2022.03.19 0 0 3897

2006 januári 1.3-as Yaris. Szerintem nagyon hosszan teker az önindító amíg beindul a motor, néha kérdezik is hogy gázolajos az autó? Az akksi jó. Önindító lehet a gond, vegyem le átnézni?

Frinyi Creative Commons License 2022.02.12 0 0 3896

Ez a pillanatnyi fogyasztást és az órát is mutatja,ha az sem látható,akkor műszerfal hiba,ha csak a hőmérséklet,akkor neked van igazad. :)

Előzmény: Syracusa (3895)
Syracusa Creative Commons License 2022.02.12 0 0 3895

Ha csak a külső hőmérséklet tűnt el/nem érvényes, akkor az biztosan szenzor, csati vagy kábelhiba, nem műszerfalbetét táp IC.
Pláne hogy a szenzor csatijának vagy a madzag csati közeli részének szakadásos hibája ismert és gyakori hiba a hülye elhelyezkedése miatt.

Előzmény: Frinyi (3893)
kombájnos Creative Commons License 2022.02.11 0 0 3894

Köszönöm a válaszokat.

Frinyi Creative Commons License 2022.02.11 0 0 3893

Típushiba,a műszeregység hibásodik meg.Van talán,ahol javítják,de nem tudom,milyen sikerességgel.A bontott ugyanez,ha működik,akkor szerencse,de nem tudni meddig.

Üdv.

Előzmény: kombájnos (3891)
Syracusa Creative Commons License 2022.02.11 0 0 3892
Előzmény: kombájnos (3891)
kombájnos Creative Commons License 2022.02.11 0 0 3891

2008-as Yaris nem mutatja a külső hőmérsékletet. Az érzékelője hol található, vagy vezeték szakadás lehet a gond?

sóhegy049 Creative Commons License 2022.02.09 0 0 3890

Üdv!

Kaptam a cégtől közlekedni egy 2001-es Yaris Verso-t (1,3 VVTI, jobb kormány) Nem Magyarország...

Annyi a bajom vele, hogy itt a kisebb szervíz is horror áron van és indiaiak a "szakik"! :-)

Egy 4"-os csőfogóval szedte ki a csávó az olajleeresztő csavart mikor bementem egy "szervízbe"! :-)

Középkonzol, kardánbox és a tükörállító háttérvilágítás nem működik és rohadt idegesítő.

Valahol, valami leírás, hogyan lehet ezeket megbontani??? Izzót már vettem...

Előre is köszönet!

R.Peter83A6 Creative Commons License 2022.01.09 0 0 3889

Sziasztok! 

 

A páromnak szeretnék venni egy 2es Yarist.

Sosem volt még szerencsém Yaris-hoz, de még Toyotához sem.

Szeretném tudni milyen motorral érdemes venni, illetve milyen betegségei lehetnek ennek a tipusnak.

Köszönöm mindenkinek a segítségét.

papa 946 Creative Commons License 2021.11.05 0 0 3888

A pontosítás miatt: nálam a nappali menetfény, az első helyzetjelző, a hátsó helyzetjelző, a féklámpa, a pótféklámpa LED-es megoldású. a 2017 utániakban a hátsó ködlámpát is LED-re módosították, de nálam az még izzós. Persze, nem akarok reflektort, de valamivel több fényt adna, ha átlátszó lenne a búra, ahogy azt előírták. Nade meglátom az izzó LED-re cserélésénél mennyire változik, 1200 Lm. elég erős, de ezt direkt ide tervezték (tolató lámpa) a 21W-os izzó helyett. Lehet, hogy a búra  a LED-el több fehér fényt enged át majd. Kíváncsi vagyok. ha meg nem, akkor ez a tanúlság. Hozzá kell szokni.

Minden esetre köszönöm a hozzászólást.

 

               Üdv. papa 946

Előzmény: Syracusa (3884)
Syracusa Creative Commons License 2021.11.05 0 0 3887

Nem vennék rá mérget, hogy az ott valaki más problémája. :)

Előzmény: paddyjoe (3886)
paddyjoe Creative Commons License 2021.11.05 0 0 3886

Másnál is probléma ám: LINK :-)

Syracusa Creative Commons License 2021.11.05 0 0 3885

De csak hogy tiszta legyen: az a lámpatest soha nem fog reflektorként viselkedni, szóval nem fog annyi hátrameneti fényt adni mint egy tompított, hanem max annyit mint egy féklámpa (normál izzónál ez 21W, pár tíz lumen a búra után)

Előzmény: papa 946 (3882)
Syracusa Creative Commons License 2021.11.05 0 0 3884

Uh, nem pont polarizáció, csak gondoltam tökmindegy, az is közrejátszik, de inkább arról van szó hogy a ledek fénye annyira hiányos a teljes spektrumban (jócskán hiányoznak belőle színek), hogy egy sima színszűrő nem igazán működik vagy nem úgy, ahogyan egy teljesebb spektrumú izzónál. Pl. egy fehér led elé rakott piros szűrő után a led kivitelétől függően egész változatos színek jelennek meg, és a piros lesz a legritkább. Ezért használnak led világítás esetén rgb ledet vagy pl. foszforral színezett kéket fehérhez, nem pedig színes búrát.

 

A fapadosnál és pl. az indiai piacos modellekben nincs led a hátsó lámpatestben, a klasszikus izzós lámpatesttel szerelik ezeket. Más piacokon már alap a ledes lámpatest, hacsak nem lettünk megint B kategóriás ország.

Előzmény: papa 946 (3882)
papa 946 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 3883

Most figyeltem fel, csak kérdezem: mi az indiai/fapados szint? Hogy tudjam, mert most hallom először.

Előzmény: Syracusa (3881)
papa 946 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 3882

Köszi a választ.

A 0-ás változat: szürkehályog műtétem már megvolt, lehet, hogy egyelőre a zseplámpás megoldás marad.

Az 1-es változat: most rendeltem egy erős LED izzót bele, kíváncsi vagyok az eredményre.

A 2-es változat: ebbe a kocsiba van tolató kamera, tényleg szuperűl működik, sotétben dupla fénnyel működik, de nem pótolja a rendes látást.

A 3-as változat: beszereltem egy tolató radart, az is jól működik, dehát az csak egy kis segítség.

Egyelőre marad az izzócsere LED-re amikor megjön és, ha igazad van, akkor lehet, hogy javít valamit. Azt a részt nemigazán értem, hogy a polarizáció besegít. Az elképzelhető, hogy a lámpatest LED-re van kikisérletezve, de miután rendes izzót tettek bele - mert ezt megnéztem - nem tud érvényesűlni a hatása? Na, majd meglátom, ha cserélem az izzót.

Előzmény: Syracusa (3880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!