Keresés

Részletes keresés

csavardi samu Creative Commons License 2013.09.01 0 0 122

Szia,

támaszkodni már tudok, kifejezetten erősödik, még nem "kerekedett" ki olyanra, mint előtte volt.  Attól is függ, milyen régiek a panaszok, engem a gyengülős panaszok kezdete után kb 6 héttel műtöttek. Nekem ilyen rángás nem volt, csak vállfájdalom, gyengülés, az utolsó hetekben pedig zsibbadás.

Jobbulást!

Szia

Előzmény: BMWE90320d (121)
BMWE90320d Creative Commons License 2013.08.31 0 0 121

Kedves Samu!

 

A tricepszed is hehyreállt ? Mivel nekem sajnos a karomban folyamatos idegrángatózások vannak , azt mondta a doki ez azért van mert s porckorong birizgálja az ideget.

 

Válaszod köszönöm.

 

Szia

Előzmény: csavardi samu (120)
csavardi samu Creative Commons License 2013.08.29 0 0 120

Szia!

Nekem is vállfájdalom, és tricepszgyengülés volt a fő panaszom. Megműtöttek. A műtét utáni fájdalom nem összehasonlítható a vállfájdalommal. Úgy értem lényeges fájdalom nem volt a műtét után, én inkább kis kellemetlenségnek nevezném. A legrosszabb az, hogy nem mozgathatom úgy a nyakamat (most még), mint szeretném. Hétfőn műtöttek, szerdán hazamentem. Ja, még valami, engem másfél hónapja műtöttek, már elfelejtettem, hogy a műtét után 2-3 napig a nyelés fájt. De közel sem annyira, mint műtét előtt a vállam. Tudom, hogy minden eset más, én könnyen beszélek, túl vagyok rajta szerencsésen, de fel a fejjel és gyógyulást!

Előzmény: BMWE90320d (119)
BMWE90320d Creative Commons License 2013.08.26 0 0 119

Sziasztok!

 

Ha valakinek volt megköszönném. Most írtak ki nyaki műtétre. 3-4 es csigolyámnál van szűkület.

Szóval a műtét mennyire fáj?

Eléggé idegesít , hogy a nyakam vágnák.

 

Van e gyógytornászni ?

 

Nekem 1 hónapja fáj a vállam és a tricepszem nem tudom feszíteni.

 

Válaszotokat köszönöm

genuine11 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 118

Kedves Mária !  Igen van tapasztalatom, mert múlt hét kedden műtöttek újra. Viszont most egy fiatal idegsebészt ajánlottak amit nem is bántam meg. Eltávolította a sérvet és a porckorongot és műporckorongot ültetett be a C.III..-IV.-V-VI csigolya közé és egy úgynev. Caspar rözítette. Csütörtökön itthon voltam , tulajdonképpen csak hegfájdalmaim vannak, már ma autót is vezettem.lemezzel 

Nagyné nagy Mária Creative Commons License 2013.08.04 0 0 117

Szép estét! Olyan kérdésem lenne hogy esett e már meg mással is ez az eset ami velem? "006ban lágyéki sérvre mötöttek, majd a nyakamban találtak 3 sérvet, 4,5,6.csigolyán amiböl a 6os kiszakadt,ezt 2010ben megoperálták. Honapokkal ezelött ujabb fájdalmak majd ct, mr ahol ugyanugy a 6os csigolyán találtak nagy sérvet ami kivan szakadva. Volt már valakinek hogy ugyanazon a helyen fejlödött ki ujra? Most 12.én mötenek Miskolcon ujra. Van tapasztalata valakinek hasonlo? Köszönöm....,

erika1976 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 116

Szia!

 

Köszi!!(

 

Előzmény: Newdaron (115)
Newdaron Creative Commons License 2013.03.21 0 0 115

Szia!

 

A gyógytornához nem értek, erről gyógytornászt lenne érdemes megkérdezned, hogy az eredményeid ismeretében mit mond!

 

A jobb lábad fájdalma több ok miatt is lehet, sajnos ... 

 

Ha szeretnél masszázs, egyéb kezelésre menni, keress ilyen helyet a közelben, és az ott lévő orvossal beszéld meg (természetesen, amit neked lefordítottam, annak az eredetijét vidd magaddal) !

 

Hideget, huzatot kerüld, jobbulást! :-)

Előzmény: erika1976 (114)
erika1976 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 114

Szia!!!

 

Igen voltam.Megvizsgáltak,aztán ennyi.Annyit mondott hogy nem fog hazudni,ez a fájdalom vissza fog térni.Akkor be fekvés infuzióra.Mivel jelenleg panaszmentes vagyok,nem fáj a nyakam semmit sem csinálnak.Se gyógytornát nem írtak ki,se masszást semmit.A jobb lábam viszont néha comtól lefelé fájogat.nem tudom ez ettől lehet e?

 

Nem tudom mekkora baj ez a gerinc csatorna szűkület,hiszen ott van a gerincvelő,de ezek szerint semmi bajom!?

 

A neten ezt találtam,és próbálom csinálni,remélem nem teszek nagyobb kárt magamban.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wIt_0-M6OEY

 

Műteni nemigen műtik ezt mert gáz a nyaki szakasz.Meg nem is szeretném.

 

 

Köszönöm az érdeklődést!!

Előzmény: Newdaron (113)
Newdaron Creative Commons License 2013.03.18 0 0 113

Szia!

 

Jártál már a neurológián?

Előzmény: erika1976 (110)
erika1976 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 112

Szia!

 

Nem erősödtek a panszaim hála istennek!Próbálok figyelni magamra.Aztán majd meglátjuk mit mondanak....

Előzmény: Newdaron (111)
Newdaron Creative Commons License 2013.02.16 0 0 111

Szia!

 

Az egészségügy malmai eléggé csikorgósak, sajnos... 

 

Valószínűleg szakvéleményt fog kérni az orvosod a neurológustól (idegekkel foglalkozó szakorvos).

 

A panaszaid nem erősödtek azóta?

 

Figyelj oda magadra, ahogy az orvos mondta, illetve, ahogy a múltkor megbeszéltük!

Előzmény: erika1976 (110)
erika1976 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 110

Szia!

Hívtam a dokimat hogy mi lesz,azt mondta beszélnie kell neurológussal.Ez 1 hónapba telt,most jött meg a beutalóm.De időpontot nekem kellett kérni.Neurológiára tegnap kértem időpontot,adtak is máriusra.Hát ennyi.Nem törik össze magukat.Aztán ha valami baj van,akkor a beteg későn ment.Január óta lényegében semmit sem csináltak...............Nem tudom a neurológus milyen vizsgálatot kér ilyenkor??

Előzmény: Newdaron (109)
Newdaron Creative Commons License 2013.02.16 0 0 109

Voltál azóta az orvosnál?

 

Ha igen: Mire jutottatok?

Előzmény: erika1976 (108)
erika1976 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 108

Köszönöm,megfogadom a tanácsokat!!

Szép napot!

Erika

Előzmény: Newdaron (107)
Newdaron Creative Commons License 2013.01.30 0 0 107

Ha várnod kell, várj ... 

 

Ez az eredmény elég sok rossz hírt tartalmaz.

 

A bénulást felejtsd el, az csak egy dolog a nagy pakliban. Egyrészt ritkán fordul elő, másrészt, most, hogy már kiderült, hogy mi a gond, már talán nem lesz gondod ezzel.

 

Míg nem értesítenek: hideget, megfázást, esést kerüld!

 

Az ideg nyomás alá kerülése sokféle tünetet okozhat, változó erősséggel. Ezt inkább nem is akarom részletezni.

Előzmény: erika1976 (106)
erika1976 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 106

Belgyógyászatról küldtek MRI.-re.Már 8 hónapja is voltak nyaki fájdalmaim,de akkor csak röngen készült.Most viszont visszajöttek a panaszok,és sokkal erősebb fájdalmam volt mint akkor.Mennék én ezerrel,de mig nem értesítenek ki hogy menjek,addig nem mehetek időpont nélkül.Annyit mondtak hogy konzultálnak neurológussal és értesítenek.Ahogy olvastam elég gáz ez az eredmény,le is bénulhatok?

Ha ideget nyom az milyen tünetekkel jár?Meg azt nem igazán értem mit jelent a jelfokozódás a gerincvelőben.Köszi

Előzmény: Newdaron (105)
Newdaron Creative Commons License 2013.01.30 0 0 105

Én semmit se értékeltem, csak lefordítottam. :-)

 

Ennyit tudok segíteni ... reumatológus, vagy idegsebész, aki kérte az MRI-t?

(Osonj ám hozzá ezerrel!)

 

Majd írd meg, mit mondott az eredmény láttán!

 

Az esetleges kezeléseket beszéld meg vele!

Előzmény: erika1976 (104)
erika1976 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 104

Szia!!Te aztán kiértékelted ezt nekem rendesen!Nagyon szépen köszönöm a segítségedet,igazán rendes és segítőkész ember vagy.Bár nem örülök ennek az eredménynek,de legalább tudom mi a helyzet.(Természetesen nem mondom hogy ezt nekem már kiértékelték)

Mégegyszer köszönöm:szép estét

Erika

Előzmény: Newdaron (103)
Newdaron Creative Commons License 2013.01.30 0 0 103

Kedves Erika!

 

A részletes rész magyarra fordítva:

 

"MRI:A cranio-spinalis átmenet eltérés nélkül. "

Koponya és csigolya találkozása rendben van.

 

"A nyaki lordosis kiegyenesedett ,diszharmónikus,C.IV-VI.szintekben jelzett kyposis látható."

A nyaki görbület (ami meg kellene, hogy legyen), kiegyenesedett. A nyaki 4.-6. csigolya között épp ellenkező irányú ez a görbület. 

 

"A canalis spinalis végig szűkebb"

A gerinccsatorna (amit a csigolyák egymás alatti belső üres része alkot, és tartalmazza a gerincvelőt) végig szűkebb a kelleténél.

 

"az alsó záró lemezek íveltek"

A csigolyacsontok alja kissé megkopott.

 

"A C.IV. rés mérsékelten,a C.V.rés lényegesen lelapult."

A nyaki 4. rés mérsékelten, a nyaki 5. rés lényegesen lelapult. Az utóbbinál alig van hely az idegek számára a tércsökkenés miatt.

 

"A C.V. discus jobb paramedian,a foramenbe terjedő herniája látható,a hosszanti szalag megvastagodott,jobb oldalon a durazsákot lelapítja.A C,III.,IV.és VI.discus kisfokú.median előboltosulása figyelhető meg. "

A nyaki 4. porckorong jobb oldalon sérvesedett, a hosszanti szalag megvastagodott, jobb oldalon ideget nyom.

A nyaki 3., 4., 6. porckorong kis mértékben előre boltosodott. (Sérvesedés irányába tart.)

 

"C.V-VI.magasságában a myleonban STIR képen diszkrét jelfokozódás sejthető. "

A nyaki 5.-6. magasságában a gerincvelőben kis  jelfokozódás sejthető. 

 

"A háti kyphosis fokozott,a csigolyatestek magassága megtartott."

A háti gerincszakasz görbülete nagyobb a természetesnél, a csigolyacsontok magassága rendben van.

 

"A Th VIIfelső,a Th.Xi.alsó zárólemezén Schmorl hernia látható." 

A háti 7. csigolya tetején, és a háti 11. csigolya alján "Schmorl hernia" van.

(A Shmorl-hernia, vagy gyöngy/csomó egy radiológiai fogalom, azaz a gerinc röntgenfelvételén látható bizonyos foltoknak a megnevezése. Egy kopásos röntgenjel. Viszont a röntgen lelet és a klinikai tünetek súlyossága között nincs összefüggés és bár ezt a röntgen árnyékot sérvnek is nevezik, de nem gerincsérv. Lehet sok Shmorl gyöngyöt látni és a beteg panaszmentes, de fordítva is lehet. Sokszor fiatal korban már látható. Fontos TORNA, A HÁTIZOM ERŐSÍTÉSE.)

 

"A Th.X csigolyatest mindkét zárólemeze centralisan benyomott.a háti szakaszon a myelon eltérés nélkül. "

A háti 10. csigolya fönn is, lenn is benyomódott, a háti szakaszon nincs gerincvelő eltérés.

 

"Vélemény:-Canalis spinalis stenosis"

Vélemény: gerinccsatorna-szűkület.

 

"Hernia disci C.V.,a kilépő gyök érintetsége valószínű,myleopathia gyanuja. "

Nyaki 5. porckorong sérvesedése, a kilépő gyök érintetsége valószínű, gerinceredetű fájdalom gyanuja. 

 

"Kisfokú discus protrusio a leírt szintekben."

Kisfokú porckorong kiboltosodások a leírt szintekben.

 

 

"Szeretném tudni pontosan mit jelent ez,mire számíthatok?"

 

Ezzel az MRI-erdménnyel menj el ahhoz az orvoshoz, aki a vizsgálatot kérte, mutasd meg neki! 

Ha nem javasol műtétet, küldesd el magad valamelyik Fürdőre, vagy Rehabra kezelésekre, szerintem van értelme.

 

SZÓBA NE HOZD, HOGY EZT AZ MRI EREDMÉNYT NEKED  A NETEN MÁR VADIDEGEN LEFORDÍTOTTA, MERT NEM BIZTOS, HOGY ÖRÜLNI FOG A DOKTOR! SŐT ...

 

Jobbulást kívánok!

 

Utóirat:

Mielőtt bárki belém kötne: Jóindulat alapon fordítottam le az eredményt, nem tudományos alaposság vezérelt.

 

Előzmény: erika1976 (102)
erika1976 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 102

Részletesen így néz ki

MRI:A cranio-spinalis átmenet eltérés nélkül.
A nyaki lordosis kiegyenesedett ,diszharmónikus,C.IV-VI.szintekben jelzett kyposis látható.A canalis spinalis végig szűkebb,a median sagittalis átmérő 10-13 mm.A csigolyatestek magassága megtarott,az alsó záró lemezek íveltek,a hátsó peremek megnyúltak.A C.IV. rés mérsékelten,a C.V.rés lényegesen lelapult.A C.V. discus jobb paramedian,a foramenbe terjedő herniája látható,a hosszanti szalag megvastagodott,jobb oldalon a durazsákot lelapítja.A C,III.,IV.és VI.discus kisfokú.median előboltosulása figyelhető meg.
C.V-VI.magasságában a myleonban STIR képen diszkrét jelfokozódás sejthető.
A háti kyphosis fokozott,a csigolyatestek magassága megtartott.A Th VIIfelső,a Th.Xi.alsó zárólemezén Schmorl hernia látható.A Th.X csigolyatest mindkét zárólemeze centralisan benyomott.a háti szakaszon a myelon eltérés nélkül.
Vélemény:-Canalis spinalis stenosis
- Hernia disci C.V.,a kilépő gyök érintetsége valószínű,myleopathia gyanuja.
-Kisfokú discus protrusio a leírt szintekben.

Szeretném tudni pontosan mit jelent ez,mire számíthatok?
Előre is köszönöm segítségét,további szép napot kívánok.

erika1976 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 101

Sziasztok!

 

Megvan az nyaki gerinc MRI,amin a következőket írták.

Vélemény::

 

-Canalis spinalis stenosis

-Hernia disci C.V.,a kilépő gyök érintetsége valószínű,myelophathia gyanúja

-Kisfokú discus protrusio a leírt szintekben.

 

Meg tudnátok nekem mondani hogy ez mit is jelent pontosan??

 

Köszönöm:Erika

Newdaron Creative Commons License 2013.01.29 0 0 100

Rehabon dolgozok, előtte Fürdőn masszíroztam.

 

Mindenki azt ajánlja, amivel foglalkozik. A sebész pl a szikéjét, mi a kezeinket :-)

 

Minket, gyógymasszőröket, szinte csak azok az orvosok ismernek el, akikkel kapcsolatban vagyunk ( akik irányításával dolgozunk, vagy olyan házi-, vagy szakorvosok, akiktől több ember is járt nálunk, és többet sikerült segítenünk rajtuk, mint előtte a pár vödör gyógyszer segítségével).

 

A többi orvos általában - a vendégeink elmondása szerint - megsértődik, ha a betege hozzánk akar jönni ... 

 

Természetesen nem akarom kizárni a többi kollégát-kolléganőt se. Gyógytornász, fizikós, ergoterápiás szakember is foglalkozik a hozzánk fordulókkal (az orvos által kiírtaknak megfelelően), tehet a siker közös, kár is feszegetni, hogy mi ért többet. :-)

 

Örülök, hogy segítenek a kezelések! :-)

 

Jótanács: Tartsd melegen a gerincedet, főleg a problémás részt! Hideg-huzat-megfázás nagy ellenség! Túl melegen se érdemes tartani, mert ha kiizzadsz, gyorsan megfázhatsz!

Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.25 0 0 99

Ez így igaz. Sajnos a gerincsérv betegek, mivel a neurológus kezeli, nem jutnak el kezelésekre. El kell menni a reumatológiára is! Nekem is a kezelések tesznek jók.

Ezt magamtól kellett kitalálni, mert a neurológián azt modták, hogy feküdjek és rengeteg gyógyszert írtak.

Először maszek masszázsra jártam és nagyon jót tett. Az ideggyógyász orvosom is csodálkozott, megkérdezte a masszőr elérhetőségét. Minden évben egyszer-kétszer megpróbálok komplett kezelésre eljutni.

Előzmény: Newdaron (98)
Newdaron Creative Commons License 2013.01.23 0 0 98

A gyógytorna - masszázs - vizes-, és elektromos kezelések kombinációja eredményesen tudja kezelni a gerinc eredetű panaszokat. Emberenként más, hogy kinek melyik kezelés a legjobb, de kombinálva egymás hatását erősítve meglepően jó eredmányt lehet elérni velük.

 

Ezeket a kezeléseket a reumatológus orvosok tudják kiírni. (Talán ideggyógyászok is, de ebben nem vagyok biztos, helyenként eltérő a beutalás módja, erről az adott Fürdőn, Rehabon, stb... tessék érdeklődni!)

 

Véglegesen meg nem szűnteti, de fájdalommentessé, vagy legalább elviselhetővé tudja tenni az állapotot - ha nem túl rossz az illető állapota.

 

A véleményekről:

-az orvosok egy része egyáltalán nem fogadja el az ilyen kezelések értelmét (általában azok, akik nincsenek kapcsolatban Fürdővel, vagy Rehabbal, tehát nincs semmilyen utalagos visszajelzésük az ott végzett kezelések hatásairól). Akik több beteget is beküldtek már, ők a betegeik állapotát látva, véleményét hallva előbb-utóbb elismerik, hogy van értelme az ilyen kezeléseknek.

-A vendégek egy részénél egy ideig nem jelentkeznek a panaszok (helyi, vagy végtagba sugárzó fájdalom, zsibbadás, mozgásbeszűkülés). Egy részük elviselhetőbb tüneteket érez. Csak nagyon kis hányaduk, akiknél semmit se érünk el (náluk az szokott kiderülni, hogy már kiszakadt a sérvük, vagy olyan elváltozásuk is van, amiről eddig nem tudtak: nyaki borda, stb...) .

-Én ezeket onnan veszem, hogy lassanként 7 éve kezelek különféle gondokkal küzdő embereket gyógymasszőrként.

erika1976 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 97

Szia!Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást!!Igazán rendes és segítőkész vagy!Beszélek majd orvosommal,hogy ő mit javasol,és természetesen nem vállalom a műtétet hacsak nem muszáj.Azért előre is köszönöm,a műtétre meg remélem nálam sem kerül sor.

Szép napot neked!

 

Előzmény: Sfakutya (96)
Sfakutya Creative Commons License 2013.01.22 0 0 96

Szia! Megkerestem egy másik topikban egy 6 évvel ezelőtti hozzászólásomat, amit szintén egy nyaki gerincsérves emberkének írtam és egy részét idemásolom, mert most nincs időm írni:

 

„Soha nem lehet tudni, hogy mikor dönt jól az ember. És az sem biztos, hogy ha gyorsan döntesz, akkor jól döntesz. Mivel nincsenek bénulásos tüneteid, ezért az azonnali műtét nem indokolt. Persze a rettenetes fájdalom mégis indokolhatja a műtétet. De az idő néha csodákra képes. Nekem a nyaki gerincemet operálták 10 évvel ezelőtt. Az egyik csigolyámon kinőtt egy oda nem való csontdarab, amit úgy távolítottak el, hogy a csigolya ívet teljesen kioperálták. Ennek következtében a gerincoszlop stabilitása megváltozott. Közvetlenül a műtét után ( 1996-ban volt) MR-rel már kimutattak két kicsi sérvet, ami nyomta az idegeket és erős fájdalmat okozott. A doktor 2 évet adott, azt mondta, hogy 2 éven belül a sérvek miatt fog megoperálni. Állandó fájdalommal éltem. Hol erősebben, hol gyengébben fájt. Néha az őrület határán voltam, annyira fájt. Többször mentem orvoshoz, aki MR-rel kontrollálta az állapotomat. Az elmúlt 10 évben végül 3 sérv és 2 protrusió alakult ki. Pár évvel ezelőtt olyan erős fájdalmaim voltak, hogy csak szivacs nyakmerevítő gallérral tudtam létezni. Ha levettem, akkor annyira fájt valami a nyakamban, a karomban, hogy nem tudtam normálisan élni. Állandóan lefeküdtem, hogy ne nehezedjen a fejem a nyakamra. Állandóan olyan helyzetet kerestem, amiben nem fájt. És húztam, halasztottam az orvoshoz menetelt. Végül nem bírtam tovább és elmentem két különböző helyen dolgozó idegsebészhez. Mindkettő azt mondta, hogy ki kell venni a sérveket és a nyakcsigolyáimat lemezzel egymáshoz kell rögzíteni. És akkor megbeszéltem az idegsebésszel, hogy operáljon meg. Szerencsémre az idegsebész 3 hétre külföldre ment, utána kellett volna befeküdnöm. És mire visszajött, szinte rohamosan múlt a fájdalmam. És akkor lemondtam a műtétet. És azóta több év eltelt.
Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy több évig szenvedtem a fájdalomtól, és amikor már úgy éreztem, hogy nem bírom tovább, akkor is több hónap telt el, hogy elmentem az idegsebészhez. Ha csak egy kis idővel kevesebbet szenvedek, vagy csak egy kis idővel előbb megyek az idegsebészhez, akkor most lemerevített nyakkal ülnék itt a számítógép előtt. Hála Istennek jól vagyok.”

 

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne műttesd meg, ha indokolt, de beszélj több ideggyógyásszal és idegsebésszel is. És először próbáld meg a konzervatív kezelést (gyógytorna, úszás, fizikoterápia). De tapasztalatom szerint a torna a legjobb gyógymód. A felső vállizületi részt erősítsd!

 

A műtétről majd akkor írok, ha valóban szükségesnek látja az ideggyógyász és az idegsebész (ne a háziorvosoddal beszéld meg).

 

Előzmény: erika1976 (94)
erika1976 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 95

Neked is köszönöm a válaszodat!Gondolkodtam ezen a gyógytornán én is,hátra segítene.Természetesen nem szeretném magam műteni de mi van ha muszáj.Félek a műtéttől,37 éves vagyok.Nem szeretnék lebénulni sem.

Erika

Előzmény: Törölt nick (92)
erika1976 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 94

Először is köszönöm a választ!A helyzet az hogy még nincs a kezemben az MRi leletem.A háziorvosnál voltam ma,és ő meg tudta nézni a gépben az eredményt.De azt még nem tudom pontosan mekkora a sérv.Csak ennyit mondott hogy nyaki sérvem van,és gerinc csatorna szűkületem.Ja és valamit nyom.

Tünetem: :8 hónapja kezdődött borzalmas nyakfájásom,amire tartós cataflánt és izomlazítót kaptam.Egy hónap múlva elmúlt a fájdalom,aztán Karácsony elött elkezdett megint fájni a nyakam,nagyon erősen 2 cataflánt szedtem egy nap,de csak pár órára csillapította a fájdalmat.Ezért küldtek nyaki gerinc MRi-re.Ugy volt írva C nyaki -gerinc.A fájdalom oldalt és hátul is van,fáj tőle a tarkóm,és ha a fejemet előre hajtom úgy érzem átmegy a fájdalom az egész fejemen.Néha éreztem olyat hogy az egyik lábam olyan furcsa volt,járásnál mintha az egyik bot lett volna .De ha megfogtak éreztem hogy van lábam,tehát nem zsibbadt,de olyan furcsa volt./remélem értitek ahogy leírtam./

Ha a kezemben lesz a leletem akkor leírom pontosan.

 

A gerinc csatorna szűkület az mit jelent??

 

Sajnos még nem tudtam beszélni a kezelőorvosommal,ezért nem is tudok semmit.Szeretném tudni mégis mire vigyázzak,és mire készüljek fel.

 

Köszönöm a segítséget!!

Erika

Előzmény: Sfakutya (91)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.21 0 0 93

Sokáig írtam, párhuzamosan beelőztél.

Előzmény: Sfakutya (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!