Keresés

Részletes keresés

fjudit2 Creative Commons License 2023.04.11 0 1 32724

Szép reggelt, nagyon szépen köszönöm!Neked,és mindenkinek hatalmas gratula, akiknek sikerült. Innét már nem szabad visszafordulni, sem kacérkodni egy szállal sem! :) 

Előzmény: V.Gy. (32723)
V.Gy. Creative Commons License 2023.04.10 0 2 32723

Én 76 napja

 

Gratula! Az már 11 hét, majd' 3 hónap. Ez már nagyon komoly letevése a bagónak! Innen már nem szabad (érdemes) visszafordulni.

 

Olvasva az írásodat - legyél is büszke magadra! Ez nem semmi! További kitartást kívánok neked.

 

Van élet bagó nélkül. Sokat bagózás után is. Többen vagyunk itt rá a példa. Hajrá.

Előzmény: fjudit2 (32722)
fjudit2 Creative Commons License 2023.04.10 0 1 32722

Sziasztok sorstársak, Kata hogy vagy? Remélem sikerült az ünnepekben is tartanod füstmenetesen, én voltam megint nagyobb társaságban , már nagyon megy nekem. Több dohányos irigykedve nézett, volt , aki meg is jegyezte, hogy bár én tudnám letenni, mert havi 70-80 ezer is elmegy........Próbáltam őt győzködni, hogy tegye, látom érlelődik benne is az elhatározás. Nekem egyre ritkábban jut eszembe, itthon már alig-alig, de hogy szívták mellettem sem zavart, pedig koccintottunk is. Egyre jobban érzem magamat, szagokat, ízeket , virágillatot, ételek illatát kitisztultan.  Meglátod, hogy milyen jó lesz az, ha kitartasz, sok sikert, kitartást továbbra is, a legnehezebb időn már túl vagy. Én 76 napja..........nagyon büszke vagyok magamra, most nem is híztam, arra is egyre jobban vigyázok! :) Vége a 4 napos ünnepnek, gyorsan elmentek ezek a napok is,s

szép estét mindenkinek. 

Előzmény: Kata` (32719)
originalqszi Creative Commons License 2023.04.04 0 0 32721

Úgy, hogy rá sem szoktam:)))))

V.Gy. Creative Commons License 2023.04.03 0 1 32720

Kata, én is tudom ajánlani a segédeszközöket, nekem a nikotinspré segített valami hihetetlen módon, egy-két spricc a nyelvre, és a cigivágy 1 perc alatt oda, mintha nem is lett volna.

 

Tarts ki, sokkal jobb ez így bagó nélkül!

Előzmény: Kata` (32719)
Kata` Creative Commons License 2023.04.03 0 1 32719

Drága Judit, köszönöm a soraidat!

 

Ma már sokkal-sokkal jobban vagyok! Hál istennek túl vagyok a tegnapon, és hál istennek nem nyúltam a cigihez, és nem is akarok.

 

Gondolkodtam tegnap, hogy leírjam-e ide miket érzek, és azért tettem meg, hogy legyen nyoma később elolvasva, hogy milyen fázisokon is megy keresztül az ember, és, hogy ha nehéz is, akkor is kibírható, megcsinálható. Hogy segítsen akár nekem, akár másnak (majd) ha esetleg olvassa. Nekem is rengeteget segítetek ti, akik itt írtatok, és ma még az Allen Carr is, tényleg jó olvasni a sorait, és fogom is még forgatni, és bele-beleolvasni bizonyos részekbe, hogy erőt adjon mikor elgyengülök, és újra szenvednék. Hogy ne tegyem, és inkább örüljek. És ma már volt is örömérzetem, ha nem is hosszantartó, de már éreztem! Puszi nektek, mindenkinek, és mindenkinek drukkolok, valahol nagyon sorstársak vagyunk!

Előzmény: fjudit2 (32714)
madpali Creative Commons License 2023.04.02 0 2 32718

Köszönöm a jó kívánságaidat és viszont kívánom én is neked!

A cigi pontos árával nem voltam 100%-ig tisztában, mert én vágott szofidohányt vettem plusz hüvelyt és töltöttem, de mintha úgy rémlett volna, hogy akkoriban kb. annyira jött ki a napi adag. Ha jól emlékszem, akkor havonta kb. 25-30 ezerből jött ki a havi cigi adagom, mert én betáraztam előre  a teljes havit, nehogy véletlenül elfogyjon! :)

Előzmény: fjudit2 (32715)
fjudit2 Creative Commons License 2023.04.02 0 1 32717

Az bizony szuper lehetett!  Megyek minden nap, és élvezem a szép időt, és olyan jó, hogy nem keresem a cigit, csak élvezem a napsütést, a szép időt! 

Előzmény: dalmata13 (32716)
dalmata13 Creative Commons License 2023.04.02 0 2 32716

****Itt a tavasz, süt a nap, lehet majd menni sokat csavarogni!****leszokásom első hónapjaiban gyakran csináltam.Még a hetvenes években aktivan jógáztam egyesületben ,akkor ez még kuriózumnak számított.Viszont a légzéstehnikákat nem felejtettem el.Sétáim alatt gyakran alkalmaztam ezeket valahogy úgy éreztem,hogy valamelyst pótolta a dohányzás,füstölés okozta örömet.Jóleset nagyokat kortyolni a levegőböl.Egy biztos, jó alaposan kiszellőztettem mindig a tüdőmet.

fjudit2 Creative Commons License 2023.04.02 0 1 32715

Azta!!!!!!!! Már két év eltelt? Az bizony már hatalmas idő, gratulálok, gondolom az akkori áron számoltad a cigi árát, így sem kevés, de ha a mostani áron számolnád, már milliós tétel lenne! Nagyon ügyes vagy, remélem mi is büszkélkedhetünk majd vele! Hatalmas akaraterő kellett neked is, nekünk is! Te már tényleg elmondhatod, hogy tiszta vagy , nem dohányzó! Jó egészséget kívánok sok szeretettel.

Előzmény: madpali (32712)
fjudit2 Creative Commons License 2023.04.02 0 1 32714

Drága Kata! Próbáld terelni a figyelmedet, igen a első héten minden az körül forog, ez teljesen természetes, minden nap erősebb leszel,hidd el. Szedjél gyógyszert, vagy használd a tapaszt, nikotinos rágót, hidd el, hogy nagyon sokat segít! Minden nap egy tapasz nekem sokat segített, tudom nem olcsó, de használt nekem.Utána feleztem, negyedeltem, és nem is fogyott el a két doboz ! Rágót éppen most kaptam be egyet, mert volt egy kis vágyam, de ez nagyon jó, elveszi. Tartalékban meg van Tabexem, ha nem bírnék magammal. Igen , ehhez kell most  nagy akaraterő, én mindig azt mondom, hogy nem lehet erősebb az a kis bűzrúd, mint én, és nem is fog legyőzni. Érdekes ez az álom............nekem is rengeteg volt az első időben, sőt még cigiztem is álmomban, és végigéltem, hogy sírtam is álmomban, hogy csak én vagyok ilyen gyenge.........olyan jó volt felébredni, hogy ez tényleg csak álom volt. Sajnos az első hét a legnehezebb, a második már hidd el könnyebb lesz. Keress egy jó könyvet, vagy sétálj egy nagyot, nekem az a könyv nagy támaszom volt, és most is itt van kézközelben! Nekem is jobb az étvágyam.........ennek én sem örülök, igen a cigi elvette az étvágyat, sokszor csak rágyújtottunk............és a kaja felejtős volt. Most ezt kell legyőzni, utána meg a kilókat majd, de ha ez sikerül, akkor az is fog menni, én hiszek benne. Tegyél ki több helyre papírt, hogy én sokkal erősebb vagyok, én döntöttem így! :) Menni fog az , ha nagyon szeretnéd, meg a tudat, hogy nem szabad betegnek lenned! Hidd el a mozdulatok, a megszokás hiányzik, nem a nikotin, ez egy berögzött nagyon rossz szokás volt. Ne sajnáld magadat, mert annál rosszabb, azt mondogasd, hogy millióknak sikerült, akkor nekem is fog! Én is mindig ezt hajtogatom........ezt a harcot mindenkinek magának kell megvívni! Sikerülni fog, mert nagyon akarjuk, a másik az ára.............ugye ez sem mindegy? Szurkolok neked, és magamnak is. Itt a tavasz, süt a nap, lehet majd menni sokat csavarogni! Szép estét, és kitartást, inkább mindig dícsérd meg magadat, hogy már még egy napot kibírtál!

Előzmény: Kata` (32713)
Kata` Creative Commons License 2023.04.02 0 0 32713

Sziasztok! 

 

Ma nagyon depressziós vagyok. Tegnap volt 1 hete, hogy elszívtam az utolsó cigit este. Nem érzek se örömöt, se büszkeséget, csak vagyok. Folyamatosan a cigire gondolok, úgy értem mindig, nem csak ma. Ha arra gondolok, hogy rágyújtok, az is elkeserítene, de így sem vagyok boldog, hogy nem teszem. Egyedül az van, hogy a tüdőmnek sokkal-sokkal jobb, ez az egy pozitív, de amúgy semmi más nem az. Mármint nem érzem azt, hogy én ettől most boldog lennék. Kínlódásnak élem meg. Ami tünet volt és elmúlt, az a nikotin íz vagy füst íz a torkomban. Még az ötödik napon is éreztem, főleg ébredés után volt elég erős, hogy mintha csak cigiztem volna, rendesen olyan íz volt a torkomban. Biztos a tüdőmből párolgott még ki ez a füst íz. Ami még tünetem, az az álmok. Olyan erős, intenzív, élénk álmaim vannak, hogy az csak na. Gyerekkoromban voltak talán ilyenek utoljára. Nem rémálmok, nem is kellemesek, csak rettenetesen mozgalmas, erőteljes, eseménydús álmok. Na, és megjelent az éhség is, arról nem is beszélve, hogy máris híztam másfél kilót, ez is elkeserít. Mondjuk ezt már biztos akkor elkezdtem összeszedni, mikor a 30-34 szálat lecsökkentettem doboz alá, 11-13, legrosszabb napon is "csak" 18 volt, utolsó nap 9, szóval, ez meg úgy 3 hete már elkezdődött. Nem tudom mi lesz, mennyire fogom bírni, hogy még az éhségérzettel is küzdjek és a kajálást is figyeljem. Nem vagyok most túl jól. Sírhatnékom van, de sírni se tudok.

 

Azért kitartást, és gratulálok mindenkinek!

madpali Creative Commons License 2023.04.01 0 2 32712

Én ma jubilálok.

 

Az Ön leszokásának eredménye számokban:
dohanyzas.hu

2021/04/01 8:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
2 év, 0 hónap, 0 nap, 11 óra, 31 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 21900 db.
Az így megspórolt költség: 766 500 Ft
 
Egyéb adatok:
Ezen idő alatt nem füstölt el 21,9 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 43,8 gramm nikotin,
nem mérgezte magát 131.4 gramm kátránnyal és 109,5 gramm szénmonoxiddal.

Előzmény: fjudit2 (32710)
dalmata13 Creative Commons License 2023.04.01 0 1 32711

Anno én is felszedtem jócskán kb 10 kilót.Tanácsoltak nekem fogyiövet meg zsírégető krémet,nem váltak be.Másztam naponta hegyet 30 -40  emeletnyi lépcsőt,sétáltam napi 8-10 kilométert ....nem vált be.A háziorvosom szerint jó módszer az olajos magvak, rágcsák használata a leszokás ideje alatt.Napraforgó mandula,tökmag,pisztácia stb.Tény ,hogy én bármennyit mozogtam nem segített semmit.az utóbbi 6-7 évben sikerült 7-8 kilótól megszabadulnom(influenzás betegség miatt) több nem megy.A fogyás viszont tartósnak bizonyult .Kb 4-5 éve tartom a súlyomat.

Előzmény: fjudit2 (32709)
fjudit2 Creative Commons License 2023.04.01 0 1 32710

Sziasztok!

Az Ön leszokásának eredménye számokban:

dohanyzas.hu

 

2023/01/25 00:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

2 hónap, 7 nap, 11 óra, 53 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1188 db.

Az így megspórolt költség: 123 802 Ft

 

Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 1,188 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 2,376 gramm nikotin,

nem mérgezte magát 7.128 gramm kátránnyal és 5,94 gramm szénmonoxiddal.

Ugye hihetetlen?

 

Ez az összeg pont fedezi a 7 napos Erdélyi utam árát, hogy élvezzek is valamit! :) Szép hétvégét, kitartást mindenkinek.

fjudit2 Creative Commons License 2023.03.31 -1 1 32709

Sajnos sokan meghíznak akik leteszik a cigit, én is ezt hallom, és bizony az elején akarok vigyázni, hogy ne legyen túl sok. A savanyúságos projekted az tökéletes, mert kevés benne a kalória, szóval erre kell vigyázni, nagyon figyelni, hogy mit és mennyit eszünk! De jó nekünk..........én sem szoktam reggelizni régen, csak kávé, meg cigi volt........most kávé, egy pohár víz, de délelőtt azért valamit bekapok, egy gyümölcs, vagy egy joghurt. Ebédre sem szabad nagy adagot enni! :) Meg többet kéne mozogni, régen volt kertünk, ott levezetném magamat, de óriási volt, és mikor a férjem meghalt , eladtuk. Most marad a több kilométer gyaloglás......az egyik legjobb fogyókúra, mondjuk én már nyugdíjas vagyok , sokat megyek. 6 körül is egy könnyebb vacsora..........Meglátom, hogy sikerül-e tartani a súlyomat, majd beszámolok. :) 

Előzmény: madpali (32702)
fjudit2 Creative Commons License 2023.03.31 0 1 32708

Nagyon szurkolok neked, hogy sikerüljön! Én ma is voltam cigis társaságban, hétvégén buliban is..........ment szépen, hogy nem kívántam, pedig cigiztek mellettem. Minden nap könnyebb,lehet, hogy a kötés jó terápia, mivel a kezedet elfoglalod! Én mikor a két gyermekemmel gyesen voltam akkor kötöttem csodákat, most nincs hozzá türelmem, olvasok sokat, meg sétálok sokat mikor szép idő van, most meg jön a készülődés az ünnepekre! Lezártam a cigis múltamat végérvényesen, én ezt eldöntöttem, 66 nap......... :) Nem fogok egy szálat sem megpróbálni, mert utána már nem biztos, hogy tudnám tartani magamat. Jön a tavasz lehet sokat majd kint lenni, már alig várom. Szép estét, és légy nagyon erős, menni fog!!

Előzmény: Kata` (32703)
madpali Creative Commons License 2023.03.29 0 1 32707

Igen a nikotin nagyon hiányzik az embernek amikor abba hagyja. Én azért is szedtem a Niquitin minitabot, mert abban állítólag van valami "nikotin pótló" szer, ami nem nikotin, de hasonló a hatása mint a nikotinnak és lehet, hogy nálam ez a tudat is sokat segített a leszokásban, hogy meg volt a napi nikotin adagom csak nem cigiben, hanem tablettában. Legalábbis ezzel áltattam magam.

Előzmény: Kata` (32704)
madpali Creative Commons License 2023.03.29 0 1 32706

:)) Hát igen. Elméletben nálam is szuperül működik, csak a gyakorlat egy kicsit más.

Előzmény: Kata` (32705)
Kata` Creative Commons License 2023.03.29 0 1 32705

Ugyanaz, mint ez az átok! Ne egyél, éhezz, kínlódj azzal is, ez jutott nekünk! :) Más nem segít, csak ez a rohadt megvonás. Az meg - akármiről legyen szó, hát, iszonyúan nehéz!

 

Amúgy tudod, a bölcsességeket... csak az nem hízlal, amit nem eszel meg! Meg mindent ehetsz, csak ne nyeld le! 

 

Na, ugye milyen "jók"... :))

Előzmény: madpali (32702)
Kata` Creative Commons License 2023.03.29 0 1 32704

Nálad nem a módszer nincs meg, hanem még nem igazán akarod. Nincs meg, ami miatt a nem cigizek érzés jobb lenne. Mert cigizni rohadt jó. Amúgy nem is az a jó, hanem az, hogy nikotinhoz jutunk, ahhoz meg a cigiszíváson keresztül jutottunk el, szóval jó kis nikotinfüggők lettünk! Ennyi. :) Pontosan tudom, hogy miért élvezed, ezt aztán végképp megértem és ismerem! - ha nincs a tüdőbajom, biztos, hogy én sem tudnám abbahagyni. Pedig jobb nélküle, ezt már most teljesen biztosan érzem, azzal együtt, hogy még mindig veszek meg a nikotinhiánytól.

Előzmény: _cseszo (32701)
Kata` Creative Commons License 2023.03.29 0 1 32703

Köszi Judit, én is neked! Ügyi vagy nagyon, vagyis inkább kellően elszánt, megvan nálad is, ami hajt és erőt ad. Én ma vagyok a 4. napos, de a tegnapi napom szörnyű volt! - iszonyúan kínzott a rágyújthatnék, de hál istennek kibírtam, hogy nem gyújtottam rá, csak nem értem, hogy a 3. nap miért volt rosszabb, mint az első kettő. Biztos lesz még ilyen, de egyszer csak véget ér, nagyon szeretném! 44 év dohányzás után fantasztikus lenne végre nem vágyni rá. Na, ami a kilókat illeti, hát, én sem voltam soha amúgy sem egy vékonyka, és én is "komoly" 160 centis vagyok, csak én 72 kiló. Egyelőre egy kicsit sem eszem többet, nem is kívánom, hogy kajáljak, viszont az, amit megeszek, lehet, hogy majd másképp fog beépülni, fene tudja, vagy lehet, hogy még nagyon az elején vagyok és majd jön, hogy tényleg többet fogok kívánni, akkor viszont menthetetlenül hízni fogok, de próbálok már most nagyon figyelni és vigyázni erre is, hogy ne forduljon falásba a történet. Én most 35-36 év után kötést vettem a kezembe, és hihetetlenül segít! Pedig soha nem voltam az a "hű de imádok kötni" fajta, csináltam anno egy-egy sálat, vagy pulcsit magamnak, de egy idő után engem fárasztott, meguntam, idegesített. Na, most tegnap ha ez nincs, nem tudom, hogy bírtam volna ki. Egész nap kötöttem, szabályos terápiás kötés volt. Hát, így állok, és nagyon drukkolok magamnak, hogy kitartsak! És neked is, és továbbra is hajrá! :)

Előzmény: fjudit2 (32700)
madpali Creative Commons License 2023.03.28 0 1 32702

"Most a súlyomra kell nagyon vigyázni, 59-61 kiló közt mozogtam / a 154 cm  hatalmas magasságomhoz!/ :D most meg 63,5 kg voltam reggel. Nem elég , hogy cigit megvontam, most jön egy fogyókúrás projekt! "

 

Szia! 

Azt a fogyókúrás projektet, ha bevált akkor megoszthatnád velem is, mert amióta nem cigizek vagy 10-15 kilót biztos, hogy híztam (de inkább többet) és érzem néha, hogy ez a súlyfelesleg nem tesz jót szívemnek. (meg sem merem magam mérni, de látom hogy híztam..) A probléma az, hogy nálam a cigit az evés váltotta fel. Mindegy hogy mit, de valamit ennem kell. Szerencse, hogy nem csak kalóriadús ételeket eszek, hanem szeretem a savanyúságokat is (az legalább nem hizlal), de azt is túlzásba viszem, mert  megeszek 4-5 nap alatt 1 kiló savanyúkáposztát csak úgy magában és ezt rendszeresen. Nyáron kovászosuborkából képes vagyok megenni egy 5 literes befőtesüveggel egy nap alatt. De így is hízok, mert közben meg a pörkölttől kezdve a balevesig mindent megeszek, reggel délben meg este. Amikor cigiztem, akkor nem is reggeliztem most meg az az első.

Előzmény: fjudit2 (32700)
_cseszo Creative Commons License 2023.03.28 0 0 32701

Őszinte leszek, én ettől a könyvtől a büdös életben nem szoknék le. De! Ezzel nem azt mondom, hogy teljesen haszontalan lenne, vannak benne jó és segítő gondolatok, azokba is jó kapaszkodni.

 


Hasonlóan gondolkodunk :-)  Mondjuk nálam egyelőre más módszer sem vált be 2,5 hónap után az élvezeti érték győzött........

Előzmény: Kata` (32695)
fjudit2 Creative Commons License 2023.03.28 0 0 32700

Szia Kata! Gratulálok a döntésedhez, tényleg már csak akarat kell hozzá! Kitartok, pedig egyre többször hívnak kerti partiba, hétvégén is ott voltam, iszogattunk is bőven, bográcsoztunk, utána ugye a társaság nagyobb része cigizett is! :) Na itt nehéz nemet mondani............igaz nem is kínáltak, mert tudták, hogy akkor 60 napja, most 63 napja nem cigizek. Akaraterő, kitartás, egyre ritkábban jut eszembe............tényleg!!! :) Másképpen érzünk a könyv elolvasásával kapcsolatban, de ez így van jól! Én is mindig azt mondtam, hogy szerettem cigizni, szerettem a mozdulatokat, szerettem, ha bármi gondom-bajom volt, fordulhattam hozzá. De mivel elmúltam 64 éves februárban, akkor már csak az járt a fejemben, hogy köszönhetem a tüdőmnek, hogy eddig kitartott, nem volt különösebb gondom...........mint nehezebben lépcsőztem, de erős voltam. Most nekem kell meghálálni, hogy kiszolgált, és tényleg egyre könnyebb. Azt tudom, hogy nem akarok dohányozni, nem akarok annyi pénzt arra költeni, hogy az egészségemet rongáljam.........Most a súlyomra kell nagyon vigyázni, 59-61 kiló közt mozogtam / a 154 cm  hatalmas magasságomhoz!/ :D most meg 63,5 kg voltam reggel. Nem elég , hogy cigit megvontam, most jön egy fogyókúrás projekt!  De valamit, valamiért, egészség csak egy van, és inkább most vigyázzunk rá, mint mikor kimondja az orvos, hogy most muszáj ezt, meg ezt tennie. Kívánom neked, és mindenkinek, hogy légy erős, minden nap könnyebb lesz.

Előzmény: Kata` (32695)
Kata` Creative Commons License 2023.03.27 0 1 32699

Hogy egy kicsit mosolyogjunk is! Ezek itt meglehetősen kreatív dohányzás elleni plakátok, én azért elég jót derültem rajtuk!

 

Dohányzás 1.

 

 

Dohányzás 2.

 

 


(jajistenem :)

 

Kata` Creative Commons License 2023.03.26 0 0 32698

Ez az, amit már nem akarok! 

 

Kata` Creative Commons License 2023.03.26 0 1 32697

Azért én itt senkinek nem adnék mínusz pontot. Nem tudom, ki az, aki lepontoz valakit, talán egy megrögzött nemdohányzó, de ez a topik a harcos embereké, akik akik akkor sem érdemelnek mínusz pontot, ha épp legyőzötté válnak. De ez csak az én véleményem, én mínusszal semmiképp nem "értékelnék". Itt - ebben a topikban - biztos, hogy nem.

Kata` Creative Commons License 2023.03.26 0 0 32696

:)

Előzmény: madpali (32693)
Kata` Creative Commons License 2023.03.26 0 1 32695

Hát, szia Judit! - és szia Mindenki!

 

No, beszámolok. De előtte még annyit, hogy remélem kitartottál és nem adtad fel, nagyon-nagyon ügyes vagy! És jól teszed!

 

Ma van az első nap, hogy 1 szálat se szívtam el. Csütörtöktől szedem a Tabexet, elméletileg holnaptól, az ötödik naptól nem lehetne már rágyújtani, de elkezdtem ma. Ami a könyvet illeti. Még csak tegnap vettem át, elég lassan érkezett. Viszont találtam a neten egy németről magyarra fordítást, Kövesdi Árpád csinálta 2003-ban, azt ki is nyomtattam, és majdnem végig már el is olvastam még azon a napon. Őszinte leszek, én ettől a könyvtől a büdös életben nem szoknék le. De! Ezzel nem azt mondom, hogy teljesen haszontalan lenne, vannak benne jó és segítő gondolatok, azokba is jó kapaszkodni.

 

De én azt mondom - és ez az én meglátásom és véleményem -, hogy mindannyian mások vagyunk, abban ugyan hasonlítunk, hogy mindünk egy zár, amihez egy kulcs kell, de kulcsból ezer meg ezer féle létezik, és, hogy melyikünkhöz melyik lesz az a fajta kulcs, ami jó lesz, az bizony változó.

 

Nincs egyetlen egy féle jó  kulcs.

 

Nekem például a tüdőm segített! A saját kis beteg tüdőm, ami 44 éve kiszolgált, hát, itt az ideje, hogy most visszaháláljam neki. Nem vagyok skizofrén, csak szabályosan ezt élem meg, hogy én a betegségem nélkül, még mindig inkább dohányozni szeretnék. De az, hogy annyira beteg volt a tüdőm, hogy igazából "ő" nem bírta elszívni azt a mennyiségű cigit, amit én még mindig akartam, ez lökött arra az útra, hogy elinduljak a csökkentés felé.

 

És nálam például ez is működött. Elkezdtem hozzászokni a megvonás érzéséhez, pedig ezt se hittem volna soha, igaz, a kényszer vitt rá, de mégis jó volt, hogy mire megjött a Tabex, már edződtem valamelyest a "kínhoz". 

 

Nekem nagyon nehéz még most is, de már érzem, hogy nem kibírhatatlan. Aminél nálam Allen Carr "elveszett", hogy ilyet ír, hogy tévhit, hogy élvezet a dohányzás.

Hát akkor vagy ő a hülye vagy ő a hülye, mert bizony az! Élvezet! Én nagyon szerettem cigizni! Akkor ő sajnos egy elmebeteg, mert valahol nekem a napi öt doboz cigi is az, és ha nem élvezte, és nem szeretett cigizni, akkor más nem lehet.

 

Ami meg az akaraterőt illeti, én azt érzem, hogy ez is valahogy fordítva van. Nem akaraterő kell, mert ez kicsit olyan, hogy erőlködni kell az akarásért. Erőlködhetsz te, hogy akarj valamit, ha egyszer nem is akarod. Nem fog menni. Viszont pont fordítva van, hogyha valami miatt bármi legyen az az ok, ami miatt egyszer csak ott van egy icike-picike kis akarat, ami akármilyen kicsi is, de már ott van, akkor egyszerűen kezd hozzájönni az erő is! Nálam legalábbis valahogy ez van vagy így van.

 

Túl azon, hogy engem a tüdőm lökött erre az útra, valami furcsa, paradox módon, mégis a legeslegjobban és legesleginkább ugyanaz visz és hajt most már egyre erőteljesebben a végérvényes leszokás felé, ami annak idején a rágyújtás felé vitt.

 

A szabadságvágy!

 

Én már ebből a rabságból - mert az - szabadulni akarok. Szabad akarok lenni! Egyelőre még csak szökésben vagyok, erősen üldöz a fogva tartóm, de már nagyon nem akarom, hogy elkapjon!

 

Nem tudom, mennyi idő lesz az, amikor már tényleg nyugodt szívvel írhatom majd le, hogy szabad vagyok, megszabadultam, de remélem, hogy így lesz!

 

Előzmény: fjudit2 (32694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!