Keresés

Részletes keresés

paranormális Creative Commons License 2012.04.16 0 0 562

Igen, pontosan...

Előzmény: m54 (561)
m54 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 561

Azt a rohadt rendőrállamát! Ittas vezetésért akár le is csukhatják az embert!

Akik rendszeresen szabályt sértenek még a jogsinak is búcsút mondhatnak!

Előzmény: paranormális (556)
paranormális Creative Commons License 2012.04.16 0 0 560

"Mi a kérdés?"

 

Az, hogy miért nem olvastad el a cikket, mielőtt "hozzászóltál"... :-DDD

Előzmény: fúrómester (558)
paranormális Creative Commons License 2012.04.16 0 0 559

Gyalogost is...

Előzmény: Törölt nick (557)
fúrómester Creative Commons License 2012.04.16 0 0 558

Bulvárszar.

 

Ez eddig is így volt, ha nem fizette be a büntetést, akkor lehetett gyomlálni, vagy leülni.

 

Mi a kérdés?

Előzmény: paranormális (556)
paranormális Creative Commons License 2012.04.16 0 0 556

Vasárnaptól lecsukhatják gyorshajtásért

Nem mentség a szegénység, és a az sem, ha valakit még soha nem bírságoltak meg. Tovább »

forrás: totalcar.hu

paranormális Creative Commons License 2012.04.13 0 0 555

Go to 548! Szó sincs semmiféle 1%-os selejtről – ami amúgy egy erőszakszervezetben teljességgel megengedhetetlen lenne. Elítélt bűnözők szolgálnak jelen pillanatban is a "magyar" "rendőrség" állományában.

 

Belevertem az orrocskádat a kért konkrétumokba, és erre te felhúztad. Abban is legyél biztos, hogy a rendőrbűnözés látenciája minden bűncselekmény típusnál magasabb, tehát, amit megír a média, az legfeljebb az 1%-a lehet a megtörtént eseteknek, és így is jut minden hétre több is...

Előzmény: MrJones (554)
MrJones Creative Commons License 2012.04.13 0 0 554

"Ime a szar-fos-húgy rendőrállamod a maga valójában..."

Köszönöm, ennyi elég is, go 530. További kellemes hányást kívánok.
(Azért majd ha tudsz beszélgetni, akkor szóljál.)

Előzmény: paranormális (547)
MrJones Creative Commons License 2012.04.13 0 0 553

"A teljesen feleslges évi több mint mint hárommiló igazoltatásnak, a mindenáron vcaló csapdahelyzetekben levő rajtakapásnak, pedig semmi köze a bűnüldözéshez..."

Hát kérlek, akit rajtakapnak, az bizony elkövetett valamit, ergo bűnöző (illetve szabálysértő). Akár annak gondolja magát, akár nem.

Persze erre nem az a megoldás, hogy még több szabály, még keményebb rendőrség, hanem pont fordítva.
Ja, izé... az a liberalizmus, és az fully. :)

"Mint írtam, kis bűneseteknél az állampolgár (az adójáért)  neki járó állami szolgáltatás helyett csak semmitmondó levelet kap, miért nem nyomoznak a kis ügyekben."

Kis állampolgár kis adójáért csak kis rendőrséget kap.
A kis rendőrség csak kis ügyekkel foglalkozik.
De azokkal is csak egy kicsit.
:)

Előzmény: amanita_phalloides (540)
MrJones Creative Commons License 2012.04.13 0 0 552

"Már egyszer írtam, hogy a kisrendőrrel nekem semmi bajom, őt paranccsal odavezényelték, nem tehet mást, mint amire parancsot kapott. Engem inkább azok zavarnak, akik a parancsot kiadják."

Há' akkor ugye... már mégse igazságos en bloc fikázni a röndért? Jól van, haladunk...
Akkor rendben, ne vedd magadra, nem neked szólt.

"A rendőri vezetéssel kapcsolatban teljesen igazad van, de akkor sem értem, miért nincs a rendszerváltás óta egy olyan tökös rendőri vezetés, amelyik azt mondja, hogy a rendőri munka egy szakma, egy hivatás, a rendészeti munkának ezáltal megvannak a szakmai jellemzői, és aszerint fogjuk a rendészeti munkát elvégezni, a politikának ehhez kuss, mert mi az állam rendjét védjük, és nem a mindenkori kormány verőlegényei és/vagy pénzbehajtói vagyunk."

Ezzel kapcsolatban azért van egy tippem.
Tudod, aki olyan mereven beletagozódik egy hierarchiába, mint egy rendőri vezető (pláne, ha a pozíció elérésére 45-50-60 éves lesz) addigra az ritkán őrzi meg a korlátlan egyéni kezdeményezés kincsét.
Még rosszabb a helyzet, ha általánosan(!) elfogadja, hogy ő, mint rendőr csak parancsvégrehajtó.
Nnomost, az ilyen embertől már mit lehet elvárni?
Argóul szólva csicska lesz. És tökmindegy, milyen díszes ruhában.
Felfelé nyal, lefelé tapos és slussz.
De mint mondtam, ez csak egy tipp (valójában nem találkoztam "rendőri felsővezetéssel", csak próbálok extrapolálni).

"Azért a szabályok indokoltságával azért foglalkozhatna a rendőrség, urambocsá el is dönthetné, hogy egy szabály indokolt-e vagy sem, különösen, hogy azóta már többször láttam rendőrautókat ugyanazon az úton 80-90-el hajtani megkülönböztető jelzés nélkül. Mibe kerülne nekik szólni a a Közútkezelőnél, hogy héé fiúk, kint felejtettétek az 50-es táblákat, már vagy 2 éve. Ugyanilyen butaságnak és felesleges erőforrás lekötésnek tartom a lakott terület táblánál történő méréseket. Ha néha még eljutok Pestre, akkor állandóan reszketek az Üllőin például, amikor 70-el haladunk konvojban, hogy mikor büntetnek meg. Ha itt a nagy forgalomban tudomásul veszik, akkor a vidéki 4 számjegyű utakat is hagyják békén."

Nna látod, pont ez az információ az, ami remekül hangzana az illetékes kapitányság megfelelő előadója (vagy hol a rossebbe hívják) előtt, vagy egy lakossági fórumon, vagy bármilyen rendőri-szakmai szervezetben.
Vagy mittudomén... akár alakíthatnátok is egyet.
Mert itt én (meg a többiek) legfeljebb bőszen bólogathatunk orrbaszájba, hogy mennyire igazad van, megminden... csak nem lesz belőle semmiféle megoldás.

"Amúgy én egyáltalán nem vagyok hajlandó senkit sehol mószerolni, ide is csak véleményt és tapasztalatot írok."

Szerintem ha felveted a problémádat (telefonos elérhetetlenség), az nem mószerolás (ha megmogyoróznak miatta valakit, az már az ő dolguk, te nem azt kérted - és ez a lényeg!).
Másfelől megközelítve a kérdést meg oda jutunk, hogy néma gyereknek anyja sem érti a szavát, ugye... szóval honnan tudja az a csóringer kapitányság, hogy ilyen bajod van, ha nem mondod?
Azt azért irreális lenne elvárni, hogy külön osztályt tartsanak fenn, amely netes fórumokon kotorászik, eldugott hozzászólások után.

Előzmény: amanita_phalloides (533)
paranormális Creative Commons License 2012.04.12 0 0 551

"Bíróságon nem csapkodunk"

 

Ezt ugye nem te döntöd el. Szerintem, bíróságon nyugodtan lehet csapkodni, ha az nem zavarja a bírót, ha meg zavarja, majd szól, esetleg kivezettet, stb. Amit pedig az illető hölggyel csináltak, olyasmit csak utolsószarszemét emberek csinálnak. Szégyelték is az ocsmány pofájukat....

 

"evés közbe nem fingunk."

 

Ez off-topic. Ha ilyen problémátok van, beszéljétek meg szűkebb körben... :-DDD

Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (549)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.04.12 0 0 549

Bíróságon nem csapkodunk, evés közbe nem fingunk.

Előzmény: paranormális (547)
paranormális Creative Commons License 2012.04.12 0 0 548

Ime a szar-fos-húgy rendőrállamod a maga valójában...

 

Előzmény: MrJones (531)
paranormális Creative Commons License 2012.04.10 0 0 547

Ime a szar-fos-húgy rendőrállamod a maga valójában...

 

Bezárták az idős nőt, mert ideges volt

 

Miskolc - Ez aztán a szigor! Három napra börtönbe zártak egy 65 éves hölgyet, mert idegességében ráütött a bírói pulpitus előtt álló korlátra.

 

Torma Ivánné Ágnes asszony egy – szerinte jelentéktelen – bírósági érzelmi kitörése miatt került rács mögé. A nő azóta is összerezzen, ha csak egy szirénázó mentőautót lát, Ágnes asszony azt állítja, a poklok poklát járta meg a fogdán.

 

Tormáné kálváriája akkor kezdődött, amikor bírósághoz fordult asszonytartás miatt. A nőnek korábban megítéltek harmincötezer forintot, azonban ezt kevesellte, meg akarta emeltetni ötvenezerre. Szerinte ugyanis nagyon sok a rezsije.

 

 

Ágnes még most sem érti, miért kellett három napig fogdában maradnia

 

– A tárgyaláson csúnya dolgokat mondtak rólam, és egyszerűen ideges lettem. Éreztem, hogy elsötétül előttem minden, szerintem a vérnyomásom is az egekbe szökött. Ráütöttem két kézzel a korlátra. Ezután összepakoltam az irataimat, és kimentem a teremből – emlékezett vissza Ágnes asszony, aki szerint a folyosón két biztonsági őr belekarolt, és az utcán álló rendőröknek átadták.

– Betettek az autóba, azt se tudtam, hová visznek és miért. A rendőrségen fogdába kerültem. Először azt hittem, pár óráig tart az egész, és hamar rájönnek, hogy nem követtem el semmit. De elvették az ékszereimet és a személyes tárgyaimat. Ezután jött maga a pokol! A zárkában kosz és bűz volt, egy elsárgult matracon kellett aludnom. Ha bármi kellett, dörömböltem az ajtón, az ujjaimról ezért le is jött a bőr – magyarázta Torma Ivánné, akit három nap után engedtek el.

– Napokig magam alatt voltam, de a megaláztatásnak még ekkor sem volt vége! Beidéztek az ügyészségre, és gyanúsítottként hallgattak ki – tette hozzá a nő.

 

Ágnes ellen hivatalos eljárás akadályozása miatt vizsgálódtak, majd az eljárást megrovással megszüntették. A Blikk természetesen a hatóságok állásfoglalására továbbra is kíváncsi az ügyben.

– Ellenszenves döntés született azzal, hogy egy büntetlen, idős hölgyet egy egyszerű szabálysértés miatt három napra bezárnak. Ez az eljárás szokatlan és kirívó, ráadásul semmi szükség nem volt rá – mondta a nő ügyvédje, Lichy József.

Csikós Klaudia

 

(blikk.hu)

Előzmény: MrJones (530)
m54 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 546

Visszavonva, bolondgomba hatására írtam.

;-)

Előzmény: m54 (544)
m54 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 545

"Elfelejtettem a linket"

 

Ez hiba volt!

Előzmény: amanita_phalloides (543)
m54 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 544

No, ez súlyosbító tényező. Gúnyt űzött a rendőrségből.

(tényleg hülyék)

Előzmény: amanita_phalloides (542)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.04.05 0 0 543
http://index.hu/belfold/2012/04/05/tevedesbol_torte_ra_az_ajtot_a_kommando/

Elfelejtettem a linket, mert az előbbi szöveg, Örkény István születésének századik evfordulója kapcsán kerülhetett az eredeti cikkbe.

Mint az közismert Örkény a groteszk nagy mestere volt...
Előzmény: amanita_phalloides (542)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.04.05 0 0 542
Schumann

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőrfőkapitányság176/B/2012                                              Kikerics Ottó           Ügyintéző: Strohmüller Géza                 Kazincbarcika 3700Tárgy: Szabálysértési bírság                    Rigójancsi u. 76HatározatA Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőrfőkapitányságon hivatalból indított szabálysértési eljárás keretében Kikerics Ottót (3700 Kazincbarcika, Rigójancsi u. 76) a különleges rendőri egység utasításának való ellenszegülés miatt50.000 Ft, azaz ötvenezer forint szabálysértési bírság megfizetésére kötelezem.A bírságot a határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül kell a határozathoz csatolt készpénz-átutalási megbízáson a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőrfőkapitányság 10095671-170985643 számú, a Magyar Államkincstárnál vezetett számlájára befizetni. Ha a kiszabott bírságot a teljesítési határidőig nem fizeti meg, úgy azt az adók módjára történő végrehajtás szabályai szerint érvényesítem.IndokolásMegállapítottam, hogy a terhelt 2012. április 4.-én ellenszegült az anyai nagyanyja tulajdonában lévő Kazincbarcika, 3700, Rigójancsi u. 76. alatti lakóház átvizsgálása során a hozzá intézett rendőri felszólításnak. A megyei rendőrfőkapitányság készenléti egységeinek beavatkozása során a földön fekvő, hiányos ruházatú terheltet az intézkedő rendőrök felszólították, hogy nevezze meg magát. A terhelt azonban nem közölte a nevét. Ez alól az a körülmény sem menti, hogy a fején fejhallgató volt, amit a kényszerintézkedés miatt nem volt módja levenni. Az eljárás feltárta, hogy a terhelt egy zongoraművet hallgatott (Robert Schumann, F-moll, Op. 14, ea: Grigorij Szokolov), ám annak hangereje az utasítás észlelésében nem akadályozhatta.Miskolc, 2012. április 5. ph                                                         Vereckei Csaba dandártábornok, rendőrkapitány(MG)

Előzmény: amanita_phalloides (538)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 541

Az álliberális szemléletet fel kellene számolni, egyetértek.

A liberális szemléletet viszont nem!

A bűn üldözése nem egyenlő az állampolgárok vegzálásával! A hatékony bűnüldözés pedig egyenesen összeegyeztethetetlen az állampolgárok vegzálásával!

 

A szabadság pedig igenis van annyira fontos, hogy nem korlátozható álintézkedésekkel, mert így pillanatok alatt kikötünk a diktatúránál. MAz persze igaz, hogy a diktatúrákban a bűnözés alacsonyabb szinten van, na de milyen áron!

Előzmény: m54 (539)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.04.05 0 0 540

Fel kellene számolni ezt az álliberális szemléletet a bűnözéssel kapcsolatban.

 

Ez igaz!

De semmiképpen ne csináljon a rendőrség, ártatlan állampolgárokból bűnőzőt, és ha lehetséges,  ne is kezelje úgy őket.

 

A teljesen feleslges évi több mint mint hárommiló igazoltatásnak, a mindenáron vcaló csapdahelyzetekben levő rajtakapásnak, pedig semmi köze a bűnüldözéshez, de még a rendészeti feladatokhoz sem. Ezekkel a rendőrség csak a saját inkompetenciáját bizonyítja.

Az ország rossz útjain, a javítás helyett kihelyezett korlátozó tábláknál való büntetést, pedig kettős büntetésnek érzi az állampolgár. Nem elég hogy rossz úton kell közlekednie és rongálni az autóját, ahelyett hogy az állam megjavítána az utakat (az adójáért járó állami szolgákltatásként), még meg is bünteti a közlekedőket a rossz út használatáért. Ez már téáyleg a pofátlanság teteje.

 

Mint írtam, kis bűneseteknél az állampolgár (az adójáért)  neki járó állami szolgáltatás helyett csak semmitmondó levelet kap, miért nem nyomoznak a kis ügyekben.

 

Előzmény: m54 (539)
m54 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 539

A büntetés, ha így igaz, gyökérség, erről nem szóltam semmit (meg az egész csak az egyik oldal közlése).

A kocsilopásról meg, akkor döntsük el, legyen rendőrállam vagy ne ? :-))

Az egyik felében ez a baj, a másikban az ellenkezője...

(Fel kellene számolni ezt az álliberális szemléletet a bűnözéssel kapcsolatban. De az egész világban a törvényhozók inkább a börtönöket fejlesztik, mint az ovódákat. Mert ovódába már nem kerülnek.)

Előzmény: Törölt nick (537)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.04.05 0 0 538

Hát tudod...?!

:-(

 

Mégha el is fogadom az állításodat persze feltéve de nem megengedve, tudod mikortól lett rendőrállami ez a rendőrségi akció?

 

Ettől:

 

Túszejtésre gyanakodtak, lerohanták az unokát

A kazincbarcikai asszony aludt, a fiú a fejhallgató miatt nem reagált a kommandósok felszólítására. Tovább »

forrás: Index.hu

 

...

 A rendőrök azonban nem kértek bocsánatot a halálra ijesztett családtól, hanem ötvenezer forintra megbüntették a férfit, mert szabálytalanul viselkedett az akció során.

A kommandósok a razzia közben arra szólították fel a férfit, hogy kezeit mutatva feküdjön a földre és mondja meg a nevét, de az utóbbi felszólítást nem teljesítette, mivel feltételezhetően megzavarodott az ajtót berúgó fekete ruhás fegyveres rendőrök láttán.

 

OFF

Az én 60 éves feleségem attól sírógörcsöt kapott, hogy három rendőrautóval akcióztak rajtunk, egy dél-alföldi négyszámjegyű úton, egy "útjavító"kint felejtett táblánál, és villogó lámpás rendőrautót kellet követnünk, mely levezettett bennünket az amúgy néptelen útról egy bokrok mögötti parkolóba, ahol egy harmadik rendőrautó, egy mikrobusz várt...

ON

 

Tényleg nincs tisztában a rendőrség azzal, hogy az ilyen megfélemlítő akcióik, milyen hatásst gyakorolnak, egy átlagos állampolgárra, aki a bűnözéssel inkább csak áldozatként találkozik? Igaz ez utóbbi esetben csak a "szokásos nyomozati cselekményekkel eredmény nem várható" rendőrségi határozatot kapja.

 

NNa ettől érzékelik az egységsugarú állampolgárok a rendőrség működését, rendőrállaminak....

 

Előzmény: m54 (535)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 537

Ha ellopják az autót a ház elől, akkor a rendőrség addig nem körözi, amíg a tulajdonos saját maga a rendőrségen személyesen nem teszi meg a feljelentést! Azaz ha látom az ablakból, hogy viszik a kocsit, akkor nem riaszthatom a 112-őt, mert majd csak azután kergetik a gonoszt, ha személyesen bementem a kapitányságra!

 

Mindezt mondván azért, mert ugye lehet, hogy csak rosszakarója vagyok valakinek és milyen már, hogy egy telefonra mondjuk atrocitás érne valakit, a saját kocsijában megállítja a rendőr és kérdőre vonja..:(

 

(Az eset megtörtént velem, ellopták a kocsit, de csak azután tették fel körözésre, hogy a kapitányságon megtörtént a feljelemtés!)

 

De a kommandósokat rá lehet küldeni egy békés családra, mi?

 

Döbbenet!

 

Ja, és utána még a szerencsétlen srácot büntetik meg..?! És ha infarktusban ott a helyszínen meghal?

Előzmény: m54 (535)
paranormális Creative Commons License 2012.04.05 0 0 536

"Mi a gond?"

 

Semmi... :-DDDDDDDDDDDD

Előzmény: m54 (535)
m54 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 535

Kihívták őket túszejtés miatt? Igen! Mi a gond?

A rokon volt a hülye.

Előzmény: paranormális (534)
paranormális Creative Commons License 2012.04.05 0 0 534

Ime a szar-fos-húgy rendőrállamod a maga valójában...

 

Lecsapott a kommandó az unokára

 

Kazincbarcika - Tragikomédia! Kommandósok szabadítottak ki egy 64 éves nagymamát, mert azt hitték, hogy unokája túszul ejtette.

 

Ó. Leventét fegyveresek teperték a földre, a hidegben alsónadrágban a rendőrségre vitték, ott azonban percek alatt kiderült, szó sem volt túszejtésről. A rendőrök nem kértek bocsánatot a halálra ijesztett családtól, hanem megbüntették ötvenezer forintra Leventét.

 

– Elmentem Egerszalókra, az egyik rokonom hiába keresett. Amikor telefonon utolért, mondtam neki, hogy nincs semmi bajom, igaz, amikor hazaértem, nem szóltam neki – idézte fel a nagymama. A hozzátartozó azonban furcsának találta az egyébként fogfájással kínlódó  idős asszony hangját, így riasztotta a rendőröket. Attól tartottak, hogy a nagymamát túszul ejtette unokája, a kórosan gátlásos Levente. Ekkor egy rendőr is felhívta a nagymamát, aki neki is tudtára adta: jól van. De senki nem hitt az idős asszonynak.

 

A helyzet odáig fokozódott, hogy egy járőrautó, két csapatszállító jármű, két tűzoltóautó, valamint orvos érkezett a nagymama házához. Lezárták az egész utcát. Hangosbemondón szólongatták a bent lévőket: „Itt a rendőrség, az ajtót a házban lévők nyissák ki."

 

 Leventéről azt hitték, imádott nagymamája ellen fordult

 

Mi nem hallottunk semmit. Én bevettem a fájdalomcsillapítókat és lefeküdtem, az unokám pedig fülhallgatóval ült, és a barátnőjével levelezett a számítógépen - csuklott el az idős asszony hangja.

 

Közben a monumentális rendőri akció láttán összeszaladt az utca. A zsaruk pedig döntöttek: megrohamozzák a házat.

 

A tűzoltók lángvágóval tokostul kiszedték a bejárati ajtót. A páncélba öltözött fegyveres rendőrök felrohantak a lépcsőn, és szabályosan berúgták a fenti ajtót.

 

Erre riadtunk fel. A fekete ruhába öltözött fegyveresektől szinte megállt a szívem. Az unokám is kirohant a szobából - sírta el magát a nő.

 

„Mutassa a kezét, lépjen ki a hölgy mögül, feküdjön a földre, és mondja meg a nevét" - kiabálták a kommandósok.

 

- Földre tepertek, hátrabilincselték a kezem, gázspray-t nyomtak az arcomba - suttogta Levente, akit ötvenezer forintra büntettek, mert nem mutatkozott be.

 

A család ügyvédet fogadott.

 

Elhamarkodott, indokolatlan rendőri akció történt, amit tetéztek azzal, hogy megbüntették az ügyfelemet, ahelyett, hogy bocsánatot kértek volna tőle – mondta Lichy József ügyvéd. A rendőrség holnapra ígért tájékoztatást.

 

Cs. K.

 

(blikk.hu)

Előzmény: MrJones (530)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.04.04 0 0 533

Már egyszer írtam, hogy a kisrendőrrel nekem semmi bajom, őt paranccsal odavezényelték, nem tehet mást, mint amire parancsot kapott. Engem inkább azok zavarnak, akik a parancsot kiadják.

 

A rendőri vezetéssel kapcsolatban teljesen igazad van, de akkor sem értem, miért nincs a rendszerváltás óta egy olyan tökös rendőri vezetés, amelyik azt mondja, hogy a rendőri munka egy szakma, egy hivatás, a rendészeti munkának ezáltal megvannak a szakmai jellemzői, és aszerint fogjuk a rendészeti munkát elvégezni, a politikának ehhez kuss, mert mi az állam rendjét védjük, és nem a mindenkori kormány verőlegényei és/vagy pénzbehajtói vagyunk.

 

Azért a szabályok indokoltságával azért foglalkozhatna a rendőrség, urambocsá el is dönthetné, hogy egy szabály indokolt-e vagy sem, különösen, hogy azóta már többször láttam rendőrautókat ugyanazon az úton 80-90-el hajtani megkülönböztető jelzés nélkül. Mibe kerülne nekik szólni a a Közútkezelőnél, hogy héé fiúk, kint felejtettétek az 50-es táblákat, már vagy 2 éve. Ugyanilyen butaságnak és felesleges erőforrás lekötésnek tartom a lakott terület táblánál történő méréseket. Ha néha még eljutok Pestre, akkor állandóan reszketek az Üllőin például, amikor 70-el haladunk konvojban, hogy mikor büntetnek meg. Ha itt a nagy forgalomban tudomásul veszik, akkor a vidéki 4 számjegyű utakat is hagyják békén.

 

Délelőtt fél -tizenegykor és háromnegyed tizenegykor hívtam a h elyi kapitányságot, és senki nem vette fel a telefont.

 

Amúgy én egyáltalán nem vagyok hajlandó senkit sehol mószerolni, ide is csak véleményt és tapasztalatot írok.

 

 

Ez pedig továbbra is ugyanaz.

A rendőrség, jelenlegi formájában, szervezeti felépítésében, működési rendszerében és moraljában(sic!), nem felel meg a demokratikus  jogállam által támasztott követelményeknek.

 

Előzmény: MrJones (531)
paranormális Creative Commons License 2012.04.04 0 0 532

Két lehetőség van: Vagy nem értesz semmit, vagy úgy csinálsz, mintha nem értenél semmit. Nekem ugyan tök mindegy, de rád nézve egyik lehetőség sem túl hízelgő...

 

"hiszterizált macskajancsi"

 

Ez jó, magam sem találhattam volna találóbbat... :-DDD

Előzmény: MrJones (530)
MrJones Creative Commons License 2012.04.04 0 0 531

"Sok a rendőr ott ahol nem kéne...
(Engem például egy négyszámjegyű, gyér forgalmúúton, három rendőraautóval vadásztak le, mert az útjavító 50-es táblánál 80-al mentem.)"

Nna, erről beszéltem az előbb... (Pedig esküszöm, hogy akkor még nem is olvastalak. Lehet, hogy lottóznom kéne? :o) )
Kérlekszépen, akkor azok a rendőrök éppenséggel ott voltak, ahol kellett.
Indoklás: elkaptak egy szabálysértőt, vagy sem? Elkaptak. Akkor bizony jó helyen voltak. (Ha a Puskás Ferenc stadion futópályáján trafiztak volna, akkor meg nem.)
Hol itt a probléma? Ja, hogy TÉGED kaptak el. Értem. :)

"Nincs rendőr amikor kéne...
(Ma például ismételten be akartam jelenteni a helyi kapitányságon, hogy immáron harmamdszor lopták el az örökzöldjeimet a vállakozásom utacai részéről. Mégcsak a telefont se vették fel, pedig 2 számot is hívtam. A 107-et nem akartam az ügy csekély jelentőségére tekintettel)"

Nna, ez már érdekesebb kérdés (már persze, ha nem ügyeleti időben történt).
Jelezted-e a kapitányságon valamilyen formában a problémát?
(Azt már meg sem kérdezem, hogy annak utánajártál-e, hogy - ha nem akarsz a 107-en keresztül, akkor - milyen formában tehetsz bejelentést?)

"A polgár benyomása az, hogy a feleslges igazoltatáson és csapdahelyes méréseken kívül  mást nem csinálnak."
Mivel az átlag, "becsületes" (idézőjeles, mert az átlag bizony követ el kisebb stikliket, amelyeket ő ugyan egyáltalán nem, vagy éppenséggel bocsánatos bűnnek tart - kis gyorshajtásocska, biciklilámpa, mellény, biztonsági öv, mobil ugye...) polgár szinte csak ezeken a területeken találkozik rendőri intézkedéssel.
És ez úgy is van rendjén, hogy az állampolgár csak ilyenkor, ilyen módon találkozzon rendőrrel.
Az például egészen más lenne, ha az átlagpolgár általában vele szemben intézkedő rohamrendőrökkel, kommandósokkal, mesterlövészekkel találkozgatna.
Fene tudja, az nekem olyan izé... rendőrállamos lenne...

"Ez így nekem az átlagpolgárnak rendőrállam..."
Ez kérlek lóalkatrész, nem rendőrállam. A rendőrállam kérlek két dologról szól: az egyik a rendőri jelenlét nagysága, illetve a rendőrök által (büntetlenül) elkövetett törvénysértések nagysága.
De mondhatnám úgy is, hogy a rendőrség az igazságszolgáltatáson belül elfoglalt helyzetén túlterjeszkedve bitorolni kezdené az ügyészi, bírói, netán ítéletvégrehajtói feladatköröket, vagy azok egy részét.
Nnomost, a "nincs rendőr"-ből például pont a rendőrállam hiánya következik, nem a léte.

Még valami...
A prioritási listájuk kérdéskörében (milyen típusú vétségeket mekkora erővel üldözzenek) a rosseb tudja, hogy ki a döntéshozó, de hogy a legkevésbé a trafis, vagy a járőr az illetékes, az hótziher.
Szóval a kisrendőrt f*ckolni azzal, hogy hol kéne lennie, kábé annyi eredménnyel kecsegtet, mint a TESCO pénztárosát az árak miatt.
Nullával.

Előzmény: amanita_phalloides (521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!