Keresés

Részletes keresés

pocokanya Creative Commons License 2005.02.21 0 0 177

Köszi!

 

Az első időre vettem new born-t meg  mini-t éjszakára tehát kb 20 db elég ha jól számolom...

 

Hány külső kell 5-6 db elég nem az ilyen lemoshtaó nem????

Kata 

pocokanya Creative Commons License 2005.02.20 0 0 175

Sziasztok!

 

Kitaláltam hogy leendő babaámat én is textil pelusba csomagolom..

 

Pár kérdésem lenne....Mikortól használjátok rögtön mikor hazajöttetek???

 

Hány db kell ha éjszakára nem ezt akarom és kb heti 2* akarok pelust mosni????

 

Mi a neve a külső megkötőnek és hol lehet kapni???Mini manóba van ilyen mennyi kell????És milyen árban van?????Kaki fogó akkor novetex legyen??És ezt lehet már kapni????Vagy helyette mi legyen ami ezt a funkciót tölti be???

 

Köszi előre is..

 

Kata

KAAEL Creative Commons License 2005.02.13 0 0 173
nem alszunk, jön a következő fog ! :( egy héten belül.
Előzmény: Törölt nick (169)
KAAEL Creative Commons License 2005.02.13 0 0 172

Szia Derszu és Mindenki!

Kipróbáltam a pelenkavédőt, be is jött meg nem is. A kisebb méret kicsi, teljesen feltörte a lábát, a nagyobbikból pedig minden kifolyt. Manapság kakában úszunk, így fogzás idején. Mondjatok valami bíztatót, meddig fog ez tartani ?! :o/

Pillanatnyilag eldobósozunk, remélem nem sokáig!

Előzmény: Törölt nick (169)
KAAEL Creative Commons License 2005.02.07 0 0 171

Novotexet én is használtam egy ideig, de mára már inkább nem. Enyhén szólva nem fog föl mindent, igy túl sok haszna nincs... A textilpelenkába belecsomagolok Ágnes betétet és tökéletesen megfelel. Csak a külső borítás beszerzésével vannak mostanság gondok. A Nádor utca (V.ker?) melyik részén van a bolt?

 

Derzu, valamiért nem tudok föllépni a freemailra, de holnap próbálom, előre is köszi.

(most tényleg aludnék egyet, tegnap nem sikerült)

Előzmény: Lucilla (170)
Lucilla Creative Commons License 2005.02.07 0 0 170
Itt rendelhető kakifogó (100 db-os kiszerelésben). Drágább, mint a novotex, de ha ez utóbbit nem lehet kapni, azért egy lehetőségnek jó.
A Nádor utcában van egy biobolt, ahol elvileg árulják is (tavaly nyáron még csak tervezték, de a honlap szerint árulnak mosható nadrágpelenkát, gondolom kiegészítőket is).
Előzmény: Törölt nick (167)
KAAEL Creative Commons License 2005.02.07 0 0 168

Köszi a gyors választ!

Ami Neked van a mosható pelenkához, azt a normál textilhez is lehet használni, vagy ahhoz való pelust is be kell szereznünk ? Ha jó a sima textilre is, akkor próbaképpen szivesen megvenném a fölöslegedet, ha a méret jó. Balázs kb. 9 kg jelenleg. És egy átüvöltött éjszaka után mára kibújt az első foga :))))))

kaael

Előzmény: Törölt nick (167)
KAAEL Creative Commons License 2005.02.05 0 0 166

Sziasztok!

Kihaltunk textilpelenkások ? Lehet, hogy én vagyok az utolsó példány, de lehet hogy már nem sokáig tudjuk tartani a textilezést, mert a rávaló Libero műanyag boritó egyszerűen fellelhetetlen Budapesten. Eddig a BrumiMaciban volt, de jelenleg nincs, nem tudtok biztos lelőhelyet ????

Előre is köszi: kaael

KAAEL Creative Commons License 2004.11.02 0 0 165
Elolvastam erről a pelenkáról az ismertetést, LEHET hogy jó, de biztos hogy DRÁGA. Mi a normál textilpelenkát használjuk és az is nagyon bevált. 40 db-ot vettem, hetenke 2x kell mosni és a vasalás alkalmanként másfél óra. Az alább leírtak szerint flóraszeptben áztatom és mosom (60 fokban) és ecetben öblítem, ha lehet napon szárítom. És a borító miatt szinte sohasem ázik át (kivéve ha nagyon ficánkol és rosszul kötöm meg, de az ritka). Ennél úgy látom nem garantálják, hogy nem fog átázni. És szerintem nagyon sok kell belőle: naponta 6-8 pelenkázást ajánl, ezeket is nagyon sűrűn kell mosni és szárítani, ha van hol. Nekem az nem tetszik, hogy nadrág-alakú, pl. a gumibugyik sajnos nálunk nem váltak be, mert a lábaszára sosem akkora méretű, mint a gyerek lába, abból simán kicsorgott a pisi, és ez is olyan formájú. Szerintem csak pár db-ot vegyél próbának, és ha beválik, akkor jöhet a többi.
Előzmény: savitri (164)
savitri Creative Commons License 2004.10.29 0 0 164

Sziasztok!

Textilpelenkások, segítsetek!

Karácsonyra várom a babát és a mosható pelus mellett döntöttem.

Én a Kushies-t látom a legmegfelelőbbnek, annál ugyanis nincs külön külső, hajtogatni és vasalni sem kell, az egész úgy működik mint az eldobható, csak ragasztószalag helyett tépőzárat használ és moshatod. (www.spelta.hu) Használt már valaki ilyet? Mi a tapasztalat?

Másik kérdésem: mit csinálsz a koszos pelussal ha épp nem otthon tetted tisztába a gyereked? Mert ez ugye előfordul, és én nem szeretnék minden alkalommal eldobhatót használni, ha kitesszük a lábunk otthonról.

Várom javaslataitokat.

Üdv Savitri

viccková Creative Commons License 2004.10.28 0 0 163
Mégegy olyan szart,mint a CBA pelenka...
KAAEL Creative Commons License 2004.08.23 0 0 162
Ha kevesebbet kap ordit, és ahol ér becuppantja a bőrömet. Mókás lenne, ha nem sajnálnám szegényt annyira.
Előzmény: Törölt nick (160)
KAAEL Creative Commons License 2004.08.23 0 0 161
Igyekszem betartani a dobozon lévő utasitást. Azért nehéz megmondani hogy mennyit eszik, mert egy minimálisat szopik is előtte, (sajnos a tejem meglehetősen kevés, de még próblálkozunk) az evés előtti és utáni mérlegelés meg sajnos nekünk nem megy. Nagyon mohó, ha nem kap kaját azonnal hatalmas üvöltésbe kezd, ami szintén nem jó a bukós babáknak Közben találtam egy témába vágó topikot "Hasfájás" cimmel, ott is jó tippek vannak.
Előzmény: Törölt nick (160)
KAAEL Creative Commons License 2004.08.23 0 0 159
Nagyi ellátogatott a Brumi-Maciba, beszerzett minden szükséges cuccot. Mióta van Ágnes betétünk a
Novotexet néha elfelejtem ... kisfiú ilyenkor hatalmasat kakál :) Hiába sok felé kell figyelni egy kezdő
anyukának.

Off: teljesen nem idetartozó kérdés, de nincs időm utánaolvasni (vajon miért?) a gyerkőc a böfi után hatalmasakat bukik, próbáltam már mindent, pihenünk, részletekben böfizünk meg ami eszembe jut, de semmi sem segit, néha döbbenetes mennyiség visszajön, aztán meg ordit, hogy éhes maradt. Akkor kezdjük előről.
Ja elfelejtettem: tápos a drága. Előre is köszönöm, ha valami jó tippetek volna.
On
kissamson Creative Commons License 2004.08.23 0 0 158
Ha aktuális még akkor eressz meg egy mailt nekem, van pár csomag nowotex-em, ritkán jártam arra és túlterveztem a szükségletet. :)
Előzmény: Törölt nick (155)
KAAEL Creative Commons License 2004.08.10 0 0 156
Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! :) A cimet felirtam, csak innen nagyon messze van, Nagyi fog oda
elzarándokolni. Kakafogónk van, azt lehet itt a patikában kapni, elég jól bevált. Csak azt nem értem, hogy
ha azt tartanak, akkor a külső nejlont miért nem??? Gumibugyit is vettünk, márkásat, úgy folyik ki belőle a
pisi, hogy öröm nézni, gumis a lába és jóval szélesebb, mint a baba lába. Csak küszködünk vele.
Előzmény: Törölt nick (155)
KAAEL Creative Commons License 2004.08.09 0 0 154
Sziasztok,
még új vagyok itt is és anyaként is. Mi is textil pelenkát szeretnénk használni, eddig ment is, de a
pelenkavédő beszerzése nehézségekbe ütközik. Azt hiszem az egyik DM-ben találtam 10 db-os Libero
tipusu pelenkavédőt, de ezt kinőttük és azóta sem ilyet sem semilyet nem kapunk a környékünkön (Bp.!)
Hol lehet ezt biztosan beszerezni?
Előre is köszönöm:
KAAEL
Abigel4 Creative Commons License 2004.06.28 0 0 153

igen, tenyleg van 1-3 kiloig , csak klinikai hasznalatra, de megrendelni privatba is lehet pl a moltextöl.de nem erdemes mert mar 1.5 kilosan kifolyik belöle a pisi.

Nem itt keresett valaki szobatisztasagra szoktatos pelenkat, ami nem engedi at a pisit de a gyerköc erzi hogy pisis a pelenka? A pampersnek van ilyen de nem tudom hogy Magyaro-n is lehet e kapni.
Előzmény: cvical (152)
cvical Creative Commons License 2004.06.15 0 0 152
De, van a newborn méretnél is kisebb pelenka, úgy hallottam. Csak állítólag nem kerül kereskedelmi forgalomba, hanem koraszülött osztályokon lehet feliratni, a Libero valamelyik képviseleténél kiváltani (vagy talán el is küldik?), és ingyenes.
Talán a koraszülöttes topikban többet tudnak erről.
Előzmény: viccková (151)
viccková Creative Commons License 2004.06.15 0 0 151
Pedig a newbornnál nincs kissebb.
Előzmény: Törölt nick (150)
szlivka Creative Commons License 2004.06.14 0 0 149
Na, szép. Lehet ezért folyik ki a pisi nálunk, mert nem tudom a hurkái miatt rendesen ráadni a Liberót... Kezdhetek megint kísérletezni, hogy melyik az ő combjához való.
Előzmény: viccková (148)
viccková Creative Commons License 2004.06.14 0 0 148
Többször próbálkozok a liberoval,de nem jön be sose.Legutóbb véraláfutásosra vágta a gyerekem combját.Néztem nagyot.Mondjuk vannak hurkái az igaz...
cvical Creative Commons License 2004.06.13 0 0 147
Igen, a Libero és a DM combgumija az én gyerekemnek is bevág kicsit, ezért igyekszem nem szorosra tépőzárazni. Viszont a Pampersnél még nem találtam megoldást arra, hogy hátul ne csússzon le a feneke közepéig (most tartunk a midinél, bár már nem sokáig, mert a 3,5 hónapos gyerek 7 kiló).
Előzmény: torkrisz (146)
torkrisz Creative Commons License 2004.06.13 0 0 146
én gyerekem jó husis, nekünk eleinte a Libero volt jó, majd a midi mérettöl a Pampers. a többinek bevág a gumirozás a combnál, és a P. kicsit nagyobb mint a L.Én is féltem hogy kifolyik a pisi, de az elején egyszer kétszer fordult elő. Szerintem a méretváltás mindig gáz.Az biztos hogy addig kell próbálni, míg megtalálod a gyerek számáramegfelelöt:)
Előzmény: cvical (144)
szlivka Creative Commons License 2004.06.13 0 0 145
Hát, én most teljesen tanácstalan vagyok. Nagyon sok pelust kipróbáltam, nekünk egyértelműen a LIberó vált be. Erre most már harmadik alkalommal folyik ki a pisi a lábánál. Nincs jelentős súlyváltozásunk. 7-14-kg-osat használjuk és mi 8,5 kg vagyunk, úgyhogy biztos, hogy nem a méretezés a gond. Lehet elfelejtettem egy pár napja pelenkázni?
cvical Creative Commons License 2004.06.13 0 0 144
Szerintem teljesen a gyerek testalkatától függ, melyik pelenkamárka jön be.

Az én vastag fiamról kizárólag a kimondottan széles derékgumírozású nem csúszik le (Libero, DM). A Pampers ezért nálunk szóba sem jöhet, mert annak egyáltalán nem gumis a dereka. A Helen Harperé (kék, mert a pirosas nejlonos borítású) és a madrinásé gumis ugyan, de túl keskeny a gumi, nem tart eléggé, a pelenka lecsúszik.

Más, vékonyabb babánál viszont az erősebb combgumírozás számít, mert ők meg állítólag annak híján lefelé kipisilhetnek a pelenkából.

torkrisz Creative Commons License 2004.06.13 0 0 143
Az ember egy hónapban egyszer kap ált fizut/gyedet..., egyszerre meg lehet venni a havi adagot, és mindig akciós valamelyikben.Én azt gondolom, ha ua-ba kerül érdemes megvenni a Pamperst v. a Liberót, mint szívni valami gyengébb minöségü miatt.És én megnéztem, ennyibe kerül, pl Coopos, DM-es meg zsákos pelus is mint a P/L.És asszem nem akciósan is valami 4000 ft szóval 2-3 ft/db a+. Persze egyértelmü hogy csak hiper/szuperben érdemes venni. A hozzánk legközelebbi élelmiszerben, ahol a napi bevásárlást intézem 3200 az 56 db-os P.
Krisz
Előzmény: viccková (142)
viccková Creative Commons License 2004.06.13 0 0 142
Mert mi van ha nem akciós?Ezt is ki lehet számolni.
Előzmény: torkrisz (141)
torkrisz Creative Commons License 2004.06.13 0 0 141
Azt én sem értem miért írja mindenki hogy a pampers drága???
Most vettem próbára DM-est, ugyanannyiba került!
Én mindig A Coraban v. Tescoban veszem és ált.3700-3800/ Jumbo pack. A 7-18-ig 80 db.A DM-es 88 db és ha jól emlékszem 3900 volt. És nekem a legközelebbi T / C 60 km.
És a Dm-es = Libero.
Nekem nem jött be igazán. Kisebb méretezés mint a Pampers.Vágja a gyerköc combját.Egyébként szerintem jó minöségü, csak kevesebb pisivel tele lesz, mint a pampers. Vagy többet iszik mostanában a gyerekem:))
Előzmény: babe78 (140)
babe78 Creative Commons License 2004.06.13 0 0 140
Sziasztok!

Megosztanám a tapasztalataimat, mert már elég sok pelust kipróbáltam.

Helen Harper rózsaszín: műanyag, ezért ha krémes kézzel hozzáértem nem tudtam leragasztani az oldalát

TESCO lila: elmegy (semmi durva negatív v. pozitív élmény)

AUCHAN: elég jó

HUGGIES Soft & Dry: RÉMÁLOM!!! (Alig van olyan db, amiből nem pisilnek ki)

PAMPERS, DM: ezek jöttek be nagyon.
Az árukról annyit: DM 1999,-/46 db Pampers (akciósan) 3649,-/94 db.
(Na, melyik is a drágább?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!