Keresés

Részletes keresés

Kapsel Creative Commons License 2013.06.19 0 0 654

a késekre is van 25 év gari, csak macerásabb az ügyintézés, de megoldás mindig van

 

Előzmény: emcett79 (651)
Powerplant Creative Commons License 2013.06.19 0 0 653

 

Előzmény: Powerplant (652)
Powerplant Creative Commons License 2013.06.19 0 0 652

 

nos talán így wave tulajdonosként már egy surge felé kancsingatok...

 

 

Előzmény: Kapsel (650)
emcett79 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 651

Akkor ha esetleg az ember hozzájut egy késhez, akkor a 25 év garanciát sem tudja érvényesíteni? Vagy nem is jár hozzá, csak a szerszámokhoz?

Előzmény: Kapsel (650)
Kapsel Creative Commons License 2013.06.18 0 0 650

A Wave szerintem a legjobb multiszerszám, a SideKick egy kompromisszum, hogy az olcsóbb kategóriába is ott legyen a cég.

Én mindenképpen a Wave--t ajánlanám.

 

Nincsenek már késeink, Európában baromira nem fogytak (igazából az USA-ban sem annyira), ezért le is vettük őket a választékból.

Az volt a tapasztalat, hogy hiába voltak jó kések, hasonló árban voltak mint a nevesebb késgyártók kései, ezért aki ennyi pénzt szánt

egy késre, az általában a késgyártók késeit preferálta. Innentől kezdve, azért az évi néhány tiz darabos mennyiségért nem volt nagyon

értelme foglalkozni velük.

Előzmény: emcett79 (649)
emcett79 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 649

Akkor összességében inkább célszerűbb a Wave-t megcélozni? 

A h502 vagy a k502 kések milyen árban vannak?

Előzmény: Kapsel (648)
Kapsel Creative Commons License 2013.06.17 0 0 648

Jelenleg nincs ilyen szerszám (mármint rugós fogós Wave), de hosszú távon elképzelhető.

A következő logikus lépés a Wave fejlesztésében a cserélhető drótvágó él lenne a fogókon,

olyan mint amilyen a Super Tool 300-ban és a Rebar-ban van.

 

Kések teljesen jók, nincs gond velük.

Előzmény: emcett79 (647)
emcett79 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 647
Köszönöm a korrekt tájékoztatást! :-) Olyan szerszám nincs, ami egyesíti a kettő előnyét? :-)
A másik kérdésem, hogy a Crater c33t és a k(vagy h?)502 típusú késekről van valami tapasztalat?
Előzmény: Kapsel (646)
Kapsel Creative Commons License 2013.06.14 0 0 646

Igen a Wave-ben lehet biteket cserélni, meg reteszelődik minden funkció, meg vastagabbak a kések, meg még egy csomó más.

Amiben a Sidekick jobb a Wave-nél, az csak a rugós fogó. Minden más szempontból sokkal jobb szerszám a Wave.

Előzmény: emcett79 (645)
emcett79 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 645

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Jól értelmezem, hogy más egyéb dolgokon kívül a Sidekickhez képest a Wave-be lehet biteket is cserélni?

Powerplant Creative Commons License 2013.05.20 0 0 644

mondjuk a '25év' ide v oda azért a korlátokat nem árt ismerni - nem esek neki fémkonténert bontani 1 vékonyka késsel... :-)

de valóban - edc-nek tökéletesek. és mindig van jobb, kellene az összes! :-)

Előzmény: Kapsel (641)
Powerplant Creative Commons License 2013.05.20 0 0 643

köszi, nem eléggé bújtam a netet, jó videó - egyszerűen a lényeget.

 

akkor kompromisszumot kötöttem: wave... :-)

árban is elég kompromisszum... viszont annyira ismerem h volt már a kezemben.

számomra fontos h külső nyitású legyen a kés.

és akkor jár hozzá egy tok is.

erősen gondolkodék... :-)

Előzmény: Kapsel (642)
Kapsel Creative Commons License 2013.05.20 0 0 642

Itt egy közel 30 perces összehasonlító videó, amiben a Wingman is szerepel:

 

 https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5YOekITEaw0#!

 

Előzmény: Powerplant (640)
Kapsel Creative Commons License 2013.05.20 0 0 641

A Wingman (meg a Sidekick is ) nagyon jó kis cucc kis kompromisszumokkal. A reszelője és a rajta lévő "mérőskála" egy vicc,

de atöbbi része rendben van. A késpengéje vékonyabb mint a drágább szerszámokban lévő, de erre is érvényes a 25 év gari, szóval 

ha netán eltörik, akkor csere van.

 

Ami nagyon jó, az a rugós fogó, és méretben is ugyanakkora mint a drágább szerszámoké.

 

EDC (Every Day Carry) szerszámnak tökéletes.

Előzmény: Powerplant (640)
Powerplant Creative Commons License 2013.05.20 0 0 640

holló mindenkinek!

wingman-ról bárkinek tapasztalat? mintha erről még nem írt volna senki.

és a sidekick?

ezeken gondolkodtam, kezdetben az olcsóságuk miatt, de igazából többre nem is lenne szükségem méretben és funkciókban sem.

Kapsel Creative Commons License 2013.03.19 0 0 639

Maradtak a lapos bitek, ha hatszögletűt akarsz ahasználni, akkor ahhoz be kell szerezni a Bit Extender-t (az oldal alján találod).

Előzmény: petike23 (635)
Kapsel Creative Commons License 2013.03.19 0 0 638

Működik a garancia, azzal a különbséggel, hogy (érthető okokból) az ügyintézés során előnyt élveznek azok a vásárlók, akik itthon veszik a szerszámot.

 

Ennek ott van leginkább jelentősége, hogy a javítás mint olyan megszűnt, minden hibás szerszám cserélve van egy ún. "refurbished" (magyarul a felújított áll hozzá a legközelebb) szerszámra. A gond az, hogy ezekből a "refurbished" szerszámokból raktárra elég keveset kaptunk, ezért csere esetén általában csak az kap azonnali csereszerszámot, aki itthon vette a szerszámot, külföldről beszerzett szerszám esetében átvesszük, kiküldjük és csak akkor cseréljük, amikor megjött a cseréje (ez 1-2 hónap is lehet) . 

 

Üdv.

 

Kristóf

 

P.S.: jövő héttől kapható az OHT. Aki nem tudná miről van szó az kattintson ide.

Előzmény: bagiandras (636)
bagiandras Creative Commons License 2013.03.19 0 0 637

A viszonteladókhoz visszatérve, tényleg eléggé sz@rtak a kérdéseimre (ha nekik nem kell a pénzem az nem nekem baj), sőt valaki azt se tudta miről beszélek:)

Pesti boltokkal nem volt gond, volt raktáron, meg is tudtam tapizni a SURGE-t meg WAVE-t és képben is voltak.

Jó hogy van ez a topik itt gyors az infó!

Előzmény: Kapsel (634)
bagiandras Creative Commons License 2013.03.19 0 0 636

Köszi a gyors választ!

 

Jó hogy nem vettem ezelőt héten, mert ez tényleg tökéletes.

Még egy olyan kérdés, nem tudom fél év múlva merre leszek, külföld vagy idehaza, de ha itthon veszem akkor kint is működik a gari és fordítva is?

 

Köszi!

 

Ha jól láttam a videót a bit maradt a LT szabvány. De az nem is gond. Kis helyet foglal a gyári bit meg két fele van!:)

Előzmény: Kapsel (634)
petike23 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 635

Jól hangzik !

Cserélhető drótvágó betét, cserélhető fűrész, standard dekopírfűrész-lapokkal..

Milyen bit használható bele ?

Standard 6.35-ös hatszög ?

 

Előzmény: bagiandras (633)
Kapsel Creative Commons License 2013.03.19 0 0 634

Az új Surge majd valamikor az év második felében lesz elérhető, valamikor mostanában kezdik el szállítani az USA-ban, előtte ki kell árulni a régieket, szóval eltart még egy ideig. 

 

A Leatherman honlapon lévő viszonteladók azok, akikkel szerződésben vagyunk és rendelhetnek tőlünk szerszámot, arról sajnos nem tehetünk, hogy ezek a cégek nem látnak a Leatherman-ben fantáziát és nem tartanak raktáron. A vidéki viszonteladók többsége szerint ezek a szerszámok túl drágák, náluk ilyesmire nincs érdeklődés.... No comment.

 

Webshopunkban egyébként meg tudod rendelni mindegyik szerszámot (nem íron ide le, nehogy reklámnak vegyék, de a honlapunkon ott van minden info). Telefon ügyben meg nem tudok mit mondani, állandóan cseng és rendre felveszik a kollégák, de ettől még előfordulhat olyan, hogy pont foglalt a kolléga és nem tudja felvenni a másikat.

 

üdv.

 

Kristóf/Audaxtrade 2000 Kft.

 

Előzmény: bagiandras (633)
bagiandras Creative Commons License 2013.03.18 0 0 633

Üdv mindenkinek!

 

Nem tudja valaki ezt mikor lehet majd kapni? Mert így lett tökéletes! Minden cserélhető!

http://toolguyd.com/leatherman-surge-multi-tool-2013/

Meg az auxtrade 2000 kft-nél miért nem veszik fel soha a telefont???

Meg a leatherman honlapján megadott viszonteladók kb 10 százaléka árul már csak LT cuccokat és persze a weblap ezt nem követi. Én vidéki vagyok a környéken sehol nem szerezhető be:(

jancsus Creative Commons License 2013.03.05 0 0 632

Sziasztok!

 

Az első értelmes ajánlatra eladó a képen látható Leathermann Charge multiszerszám.

Használt, de megkímélt, ami nincs vele a tokja, a bitkészlet meg az órásbit rudacska.

 

 

 

Ezek néhány ezer Ft-ból pótolhatók.

 

 

06203450103

 

 

 

 

 

petike23 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 631

Simán lehetséges. A nagy kérdés az, hogy mihez képest fél áron.

Nézd meg az ebay-es árakat (csak újonnan, és buy it now-al), és ahhoz viszonyíts.

Előzmény: valaki26 (630)
valaki26 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 630

Sziasztok.
Szerintetek van olyan hogy FÉL ÁRON LEATHERMAN? Legalábbis többnyire jóval olcsóbbak itt mint máshol:
http://www.expansys.hu/s.aspx?search=leatherman
Van esetleg valakinek tapasztalata a bolttal? Elégé kétkedve nézem ezt a oldalt,habár megnéztem más mobilokat amit árulnak és azoknak az ára reális.A nettó bruttó árakat is külön írják szóval áfa sem hiányzik az árból.Lehet hogy rég nem vett senki tőlük ilyent és ez a 5 évvel ezelőtti áruk? Esetleg valahogy meglehet kérdezni a magyarországi beszállítót,hogy szállít-e a boltnak?

Rockwell01 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 629
Napokban jártam az Audtrade 2000 Kft. - nél garanciális ügyben. Korábban vásároltam egy Leatherman stylet melynek eltört az ollót rögzítő rugója. Korrekt módon azonnal kicserélték. Vettem még egy Squirt PS 4-est melyre gravírozást kértem. Az általuk mondott határidő előtt profi módon elkészítették a munkát. NAGYON KÖSZÖNÖM A MAGAS SZINTŰ KISZOLGÁLÁST!
Itt többször is megtapasztaltam, hogy működik a 25 éves garancia! Biztos, hogy ezután is csak Leathermant veszek!
Köszönöm szépen!
Kapsel Creative Commons License 2012.09.10 0 0 628

Még annyi, hogy ha mégis elég a Wave méret, akkor ott van még az új, várhatóan a héten érkező Rebar szerszám, ami egy ST300 Wave méretben.

Előzmény: artax (625)
Kapsel Creative Commons License 2012.09.10 0 0 627

Ha nagy tenyered van, akkor nem érdemes Wave-ben vagy más hasonló méretű szerszámban gondolkozni, neked ST300 vagy Surge kell. Ha fontos az olló és az egykezes kés, akkor kell a Surge, ha ezek nem fontosak, akkor pedig ST300.

 

A minőséggel kapcsolatban pedig ne legyen aggodalmad, hisz erre van a 25 év garancia. Sok hibás szerszámmal találkozom, kisebb részüknél anyaghiba vagy valamilyen gyártási hiba van, de a legtöbb gond a pici csavarhúzókkal kapcsolatban szokott felmerülni. Lehet akármilyen anyagból, illetve akármilyen drága a szerszám, ha egy sokkal nagyobb átmérőjű csavart akarunk meghúzni egy pici csavarhúzóval, akkor általában a csavarhúzó húzza a rövidebbet :) 

 

Egy Skeletool fogójával nem állunk neki berozsdásodott csavart lazítani, mert a fogó elég vékony, nem erre van tervezve (hiába drágább mint a Wave).

 

Szóval ha ésszel használod, akkor nem szokott velük gond lenni.

Előzmény: artax (623)
KRAVEN Creative Commons License 2012.09.10 0 0 626

Ha eldöntöd mire kell, akkor könnyebb választani. A Surge és a ST300 teljes értékű szerszám, viszont nehéz. A kisebbek könnyebben hordhatóak, de jönnek a kompromisszumok...

Előzmény: artax (625)
artax Creative Commons License 2012.09.10 0 0 625

Koszi a valaszt.

Igen a Charge TTI is csabito.

De mar a Surge aratol is rosszul lettem...A Charge-t ebbol adodolag meg sem neztem alaposabban.

Előzmény: KRAVEN (624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!