Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.15 0 0 27
Azért vannak/lesznek itt érdekességek...
Az UPC kiépíti a hálózatot, egyszer majd szolgáltat is rajta (ha jól tudom a miskolci teszt után vhol Nyugat-Magyarországon, aztán Óbudán indítják el az internet szolgáltatást). A XIII. kerületben pl. már van internet szlolgáltató, a már említett TVNET, ha az UPC is beindítja a szolgáltatását, lesz 2 kábeles internet szolgáltató. Nem olyan újdonság, Szegeden ez már működik, békességben szolgáltat a MATÁV és a Tiszanet.

A kábeltévé egyébként valóban sok esetben gyorsabb mint a modem, de ez valóban függ az előfizetők számától, a technikai paramétektől. Szegmensen belül 200-600 kbps sebességet is elértem már, bár ez valóban csak az internet kis szelete. Ami érdekes volt számomra, az a kábeltévés előfizetők "családiasabb" társasága. Maga a cég, a TVNET egyáltalán nem szimpatikus, de amióta beléptem hozzájuk, tucatnyi emberkével kerültem URL jó viszonyba, baj esetén összetartóbbak, újrainstall, hálókártya, mittudomén milyen ügyekben nem kell hivatalos helyre fordulnom, segítenek.

Budapesten magánszemélynek 48.000,- Ft a beugró, lehet törleszteni egy éven át havi 5.000,- Ft (így mondjuk 60.000,-) ez a havidíjjal együtt is pont a fele a korábbi telefonszámláimnak. Egy a ciki, ha elköltözöl, ugrott a 48 (vagy 60) rugó, de ha olyan helyen laksz tovább ahol van TVNET, nem kell újra befizetni. Speciális háziköltség, hogy kicsi a társasház és szóltak (udvariasan), hogy feltűnő a kábelmodem áramfogyasztása, ez még havi 600,- Ft a lakóközösségnek, de nekem úgy tűnt elég ritka, hogy ezt valahol kifizettetik.

Elég gyakori a meghibásodás, legalábbis magához a telefonhoz képest, meg is tartottam a modemes előfizetésemet, és nem is kívánom lemondani annak ellenére, hogy pl. másfél hónapja nem használtam, de aztán olyan is volt, hogy két hétig mégis arra voltam utalva.

Szóval vannak érvek pro és kontra, nekem nagyon bevált, ha valaki sokat internetezik szerintem megéri. Az ISDN-ről azt gondolom, hogy mostanában sok akció fut, lehet, hogy ezek egyszer véget érnek, akkor nagyon drága lesz, de nem ellenreklámot akarok csinálni. Ha ma választhatnék megintcsak a TVNEThez lépnék be, nem ISDNeznék.

A kábeltévés cégekről itt van egy összefoglaló.

NaNe Creative Commons License 2000.04.09 0 0 26
Ariel,

Nekem az UPC-nél senki nem kollégám, nem is lesz soha. Azonfelül ismerem a hollandokat eléggé, Isten mentsen meg tőlük.

NaNe

Előzmény: Ariel (25)
Ariel Creative Commons License 2000.04.09 0 0 25
nane!

azert azt ne felejtsd el, hogy nem a hollandok bunkok veled (ha azok), hanem a magyar kollegaid...

Előzmény: NaNe (23)
bSector Creative Commons License 2000.04.09 0 0 24
Egyetertek Kedves NaNe!

Eletveszelyes tarsulat. En ugyan csak telefonon beszeltem veluk de eleg is volt. A szolgaltatasukkal kapcsolatban az ismereteik 0 (nulla) arrogansak mondhatni bunkok. Arrol nem is beszelve hogy amikor nalunk fektettek a kabeleiket egy nenike bele is csuszott a gordukbe amit astak (telen).
A kabelteve szolgaltatot "megvettek", jott toluk egy level, hogy x honaptol kezdve nekik kell, hogy fizessek. Azt hiszem elnezek vhova venni egy belterit es egy parabolat.


Előzmény: NaNe (23)
NaNe Creative Commons License 2000.04.09 0 0 23
Most fektette le a kábeleket Újpesten az UPC.
Széttörték a díszburkolatot, és a törmeléket rakták vissza a járdára.
Sok helyen a járófelület megsüllyedt és tócsákban áll benne a víz.
Máshol pedig kidomborodik az út, hadd essen pofára a járókelő, vagy totyogó csemete benne.
Tönkretették a környezetünket csak azért, hogy a pénzéhes holland cégnek még nagyobb legyen a pénztárcája.
Bent voltam az irodájukban. Annyi ostoba bunkót még a seregben sem láttam egyrakáson mint ott.

Ezek fognak Internetet szolgáltatni nekem ? Azt már nem !!!!

NaNe

Coma Creative Commons License 2000.04.03 0 0 22
I. Balsius: úgy tudom, hogy igen :) megnéztem a honlapjukon (ami egyébként tök jó (a honlap))

ja, gázos az isdn +10%... mégis, hogy képzelik?!
balkán :(

Coma

Előzmény: I. Blasius (19)
NaNe Creative Commons License 2000.04.02 0 0 21
Szerintem már most fizetnének érte, csak vidd el.
De ha internetezni akarsz rajta, akkor +10% a sarc.

NaNe

Előzmény: pre (20)
pre Creative Commons License 2000.04.02 0 0 20
Azt mondják a nyelvek, hogy a második félévben ingyen lehet analóg telefon vonalat becserélni ISDN-re. Mi igaz ebből? pre
I. Blasius Creative Commons License 2000.04.02 0 0 19

Én előfizetek az UPC kábeltv-jére, és egy reklámanyagukban hírdették, hogy nemsokára bejön a kábel alapú internet, de ott Broadband-nek hívták. Ez ugyanaz (vagy ugyanolyan jellegű) mint az ebben a topicban említett TV-Net?
John Zero Creative Commons License 2000.04.02 0 0 18
Coma:
A Tvnet az 5. kerben:
Belfold 10-250 kbyte/sec, csucsidoben lehet lassabb, 2-20 kbyte/sec. Kulfold 5-20 kbyte/sec, csucsidoben lehet 1-10 kbyte/sec.

De amugy iszonyu gyors. Az Index forumok par masodperc alatt lejonnek, etc.

Előzmény: Coma (15)
Coma Creative Commons License 2000.04.02 0 0 17
köszi :)
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.02 0 0 16
Ha jól tudom, akkor Pesten az V., IX., XIII., XIV., XIX. és XXII. kerületekben. A szolgáltatás minősége _nagyban_ függ az adott kerülettől. Itt pl. pár hete még max. 30kb/sec volt a sebesség, de a fejlesztések után szinte szárnyakat kapott. Honlapja meglepő módon a www.tvnet.hu címen van. Nézz be a fórumba, ott szinte mindig elégedetlenkedik valaki. :))
Előzmény: Coma (15)
Coma Creative Commons License 2000.04.02 0 0 15
Destroyer: a TVNet az melyik kerületekben van? van honlapja?
és korlátlan a 10 EFt? és milyen sebességgel meg neked általában?

John Zero: igazat szólsz, tényleg elavult, és most megpróbálják ránksózni... a németeknél már 100 márkáért dobják az ember után az isdn/2-t, a /30-at meg 200-ért

Coma

John Zero Creative Commons License 2000.04.02 0 0 14
BigHard:
Az ISDN elavult technologia, most meg jol rasozzak a nepre... 64 kbit az semmi... Modemmel el lehet erni 56k-t siman.
Előzmény: BigHard (12)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.02 0 0 13
UPC-nek egy vasat sem. TVNetnek áfástól 10 000 forintot. Telefonszámlám pedig 0, azaz nulla forint - mióta kitéptem a telefonzsinórt a falból... :)
Előzmény: BigHard (12)
BigHard Creative Commons License 2000.04.02 0 0 12
Destroyer:

A normál telefonvonal sz*r az nem kétség, az volt és az is marad... amiről én beszélek az az ISDN, azt meg még a Matávnak sem sikerült elcsesznie:))

Te mennyit fizetsz a UPC-nek havonta, és mennyi a telefonszámlád mellette...?:)

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.02 0 0 11
Sokan azért lettek TVNetesek, hogy _csakazértse_ fizessenek a matávnak egy fillért se... ISDN ide vagy oda én azzal a tetves céggel nem kötnék szerződést, annyi szent.

No és abból a 4 rongynól éjjel-nappal mehet a net? :))

Előzmény: BigHard (10)
BigHard Creative Commons License 2000.04.02 0 0 10
John Zero: Nem kell ahhoz Matáv ügynöknek lenni...

A TVNet mint olyan tény, hogy jól hangzik, de:

1. Mennyi is a belépési díja...?
2. Jól hangzik az "elvi" sávszélesség hatalmassága...de ahhoz, hogy azt mindenkinek megadják valami olyan állat kapcsolat kellene a UPC és a "külvilág" közé, ami hááááát...:)
3. Beleőszülsz, mire kivárod, hogy bekötik :)

Ezzel szemben:
1. A Matáv az ISDN-t most 12500-ért köti...
2. Nem ígér annyira hűde sebeséget, viszont ezt a 12-18 Kbyte/sec-et mindig tudja garantálni...
3. a 4000 Ft-os átalánydíjjal cool, mert ISDN-ről egyszerre tudsz netezni és telefonálni egyszerre korlátlanul havi 4e-ért... azért ez egész jól hangzik nem? A TVNet mellé meg ugye csak kell neked a jó öreg matáv telefon is, hisz telefonálni csak kell...

BigHard

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.02 0 0 9
Kétségtelen, hogy a kábeltévés nettel több a probléma, de mérföldekkel jobb, mint bármelyik másik megoldás idehaza. Legalábbis nekem biztosan. :)

Azzal meg kár vitába szállni, hogy melyik a gyorsabb...

NaNe Creative Commons License 2000.04.02 0 0 8
John Zero,

Hiába a 9000000000000 bps, csak az első routerig tart az öröm. Utána meg ugyanannyival mész, mint ha 56-on nyomulnál.

Előzmény: John Zero (6)
NaNe Creative Commons License 2000.04.02 0 0 7
Amíg egyedül vagy, addig dőlnek a bitek, de ha már mások is nyomulnak, akkor más lesz a szitu.
Majd egy évig teszteltem kábeltévé hálót másokkal. Volt olyan koma, aki egy orosz ftp-ről egy hónapban 25 GByte-tot húzott le. Ekkor még egy e-mailt sem lehetett elküldeni.
Azon felül, ha fellép egy hálózati hiba - mondjuk reflexió, kábelszakadás, hibás hálókártya, dupla cím - a gerinchálózaton, egycsapásra ezrek nélkülözhetik a Netet egy darabig.

NaNe

Előzmény: Törölt nick (5)
John Zero Creative Commons License 2000.04.02 0 0 6
NaNe:
Csak nem egy matav-ugynok vagy? ;)

A TVnetnel az atviteli sebesseg 10-200 kbyte/sec, probalj meg elerni ennyit modemmel ;)

Előzmény: NaNe (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.02 0 0 5
"Ezek a hálózatok - a topológiai kialakítás következtében - mindig lassabbak, mint a hagyományos dial-up."

Ez meg mit akarjon jelenteni? Nálunk (IX. ker.) a TVNet most fejlesztett éppen - Dante az isten! :)) 300KB/sec körül tépett le a Red6 az ftp.kando.hu-ról, a pingem meg 20 ms alatt van a BME-re. Szóval miért is lassabb?

Előzmény: NaNe (4)
NaNe Creative Commons License 2000.04.02 0 0 4
Coma,

Annyira ne sóhajtozzál az UPC után, ugyanis az internet előfizetés tizenx ezer forint lesz (a korlátlan)
Ezek a hálózatok - a topológiai kialakítás következtében - mindig lassabbak, mint a hagyományos dial-up. És a hibák is sokkal rendszeresebbek.

Jelenleg a MATÁV tegnap bevezetett 4000 Ft-os kedvezményes díjcsomagja és az ISP-k várható és jelenleg is tartó árcsökkentése olcsóbb és jobb megoldás, mint az UPC internetje.

NaNe

Előzmény: Coma (3)
Coma Creative Commons License 2000.04.01 0 0 3
namostén... előbányásztam az upc-s topicokat, de a kerületemben (XVII.) nem működik az upc, és kilátásom sincs kábelnetre, pedig az lenne a tuti... vajh mikor lesz...?
szvsz majd a matáv koncessziójának lejártával
merugye az upc fúrja a matávot, így neki nem lesz
én meg szívok
:((

Coma

NaNe Creative Commons License 2000.04.01 0 0 2
Nálunk most fektet kábelt az UPC.
Egész szombaton az ablakunk alatt b@zmegoltak a lapátos UPC-s szakemberek.
Közlekedni nem lehet, gyerekkocsival meg főleg nem.
A parkban levő fák mellett ásva lazán szétvágták a fák főgyökereit. A kitermelt földet visszarakták, rá a díszburkolatot, de maradt vagy másfél köbméter. Kb egy hónap és a tavasz esőzések után tuti beroggyan a burkolat, ugyanis döngölni már elfejtettek.
Mindenhol mocsok és sár és szétszórt homok
Hamarprofit szindróma holland módra.

NaNe

alexandrosz Creative Commons License 2000.02.24 0 0 1
...nem használod a keresőt, amivel előbányászhattál volna kb. 5 UPC-s topicot...
:o(((
Előzmény: alexandrosz (0)
alexandrosz Creative Commons License 2000.02.24 0 0 0
0 választ kellene adnom neked, mert....
Előzmény: elektronik (-)
elektronik Creative Commons License 2000.02.24 0 0 topiknyitó
Vajon mikor lesz ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!