Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2023.04.16 0 0 14620

Hát nekem volt már mindkét féle, SZVSZ egyáltalán nem kényelmesebb a nem cserélhető, sőt, a fordítottja igaz.

 

Előzmény: kuyarashi (14619)
kuyarashi Creative Commons License 2023.04.16 0 0 14619

Ránézésre mennyire lehet ez a keret minőségi?

Illetve jobban preferálom a kerettel egyben kidolgozott a papucsokat. Ezen pont külön vannak. Így állíthatóak és cserélhetőek, de a másik megoldás kényelmesebbnek tűnik. Van ennek valami hátránya?

Előzmény: opticus (14617)
kuyarashi Creative Commons License 2023.04.13 0 0 14618

Huh, köszi, hátha!

Jelenlegi keretem is Solano és előtétes, csak eltörtem. "Strapabíró" (emlékező) műanyag, de elfáradhatott, mert olyan hatástól pattant el, amitől azelőtt sosem. Aztán hétvégém ugyanazt a szárat tőben, még a zsanér és a lencse között sikerült megint eltörnöm, szóval kell valami helyette, mert romokban áll. Hozzáteszem, hogy alapvetően brutálisan jó az előtét lencsés keret, szívem szerint csak ilyet vennék, mert ez kettő az egyben megoldás és erősen költségkímélő. Emiatt kezdtem az új keret kiválasztását a Solanoval és azonnal szembe jött a linkelt keret, nekem meg azonnal meg is tetszett, ami ritka, csak hát nem előtétes, úgyhogy még vívódom, de ezt el tudom magamon képzelni. Valami nagyon kell.

Előzmény: opticus (14617)
opticus Creative Commons License 2023.04.13 0 0 14617

De ahogy nézem csak előtétes kereteket forgalmaznak ebből a márkából.

Előzmény: opticus (14616)
opticus Creative Commons License 2023.04.12 0 0 14616

Éppen személyesen ismerem a forgalmazót, szóval meg tudom kérdezni 🤪

Előzmény: kuyarashi (14615)
kuyarashi Creative Commons License 2023.04.12 0 0 14615

Á! Köszi az infót, vágom.

 

Nem tudom meddig tart a hatásköröd, de hátha tudsz segíteni. Ha van a keret, amit múltkor linkeltem (Solano S20572B), és ami itthon nem kapható (még nagyon új), szerinted mekkora az esélye annak, hogy nálunk is hozzáférhető lesz, vagy egy látszerész bolt beszerzi nekem? Igazából megrendelhetem kintről magam is, de ha mégsem tetszik, akkor buktam. A helyi boltban hasonló esetben meghozatták a keretet, de nem volt vásárlási kötelezettségem.

Előzmény: opticus (14614)
opticus Creative Commons License 2023.04.12 0 0 14614

Általában keretletapogatóval 😁 tracer néven is fut. Teli keretet körbeolvas egy kis mondjuk tüske, fúrt vagy damilos keretnél pedig vagy a demo lencsét olvassuk körbe, vagy lefényképezzük.

Előzmény: kuyarashi (14613)
kuyarashi Creative Commons License 2023.04.11 0 0 14613

Köszi. A letapogatást mivel végzitek? - Csak kíváncsiságból kérdezem.

Előzmény: LátoGató (14612)
LátoGató Creative Commons License 2023.04.11 0 0 14612

Természetesen a keret alapján. 
Ha fúrt lencsés a keret, akkor a demólencse letapogatásával.

Előzmény: kuyarashi (14611)
kuyarashi Creative Commons License 2023.04.10 0 0 14611

Arra voltam kíváncsi, hogy a lencse formáját mi alapján csiszoljátok.

Például autót úgy fóliáznak, hogy egy adatbázisból (katalógusból) lekéri a nyomdász, designer a karosszériaelemek formáját, méreteit. Gondolom itt más a helyzet, mert annyiféle keret van, sokszor ismeretlen gyártótól, hogy ezt csak manuálisan lehet csinálni.

Előzmény: LátoGató (14610)
LátoGató Creative Commons License 2023.04.10 0 0 14610

Katalógus alapján csak kiválasztjuk melyik lencse kerül majd a keretbe. Ezek után a szemüveget/lencséket, személyre szabottan készítjük. 

Előzmény: kuyarashi (14609)
kuyarashi Creative Commons License 2023.04.10 0 0 14609

A lencséket katalógus alapján csiszolják a keretbe, vagy mindet egyénileg?

Előzmény: kuyarashi (14608)
kuyarashi Creative Commons License 2023.04.03 0 0 14608

Oké, kösz az infót.

Előzmény: LátoGató (14607)
LátoGató Creative Commons License 2023.04.03 0 0 14607

Biztos van olyan kolléga, aki hobbiból foglalkozik spektrométer alkalmazásával, de az optikák 99%-ban ilyet nem használunk. Amit mi általában mérünk az dioptria erősség, UV szűrés mértéke, színszórás, (azaz hiba felismerése) stb....
Javaslatom, hogy ott helyben egy muinkavédelmi eljárás keretében próbáld ezt beméretni.

Előzmény: kuyarashi (14605)
LátoGató Creative Commons License 2023.04.03 0 0 14606

Akikkel mi kapcsolatban állunk, (egyik sem Seiko) a lencse halánték, vagy orr felöli részére teszi a gravírt és annyira halványan, hogy csak fény felé fordítva lehet azonosítani. Ha valóban ennyire feltűnő volt, lehetséges, hogy aki nekik gyárt, ott valamit elbaltázott. Mást nem tudok elképzelni.

Előzmény: Viegere (14604)
kuyarashi Creative Commons License 2023.04.01 0 0 14605

Sziasztok!

rel

A szakiktól kérdezem, hogy amikor beviszek a látszerészhez egy szemüveget beméretni, akkor mivel csinálják a mérést (spektrométerrel?) és az milyen tartományban mér?

 

Fiber lézerhez kapott védőszemüveget szeretnék majd ellenőriztetni. 1064 nm-es lézerfénnyel dolgozik a gép. Mivel kínai a cucc, kérdés, hogy blokkolja-e ezt a tartományt.

Illetve még az merül fel, hogy az anyagról (általában valamilyen fém) visszaverődő lézerfénynek vajon mennyit változhat a hullámhossza.

 

Köszi a segítséget.

Viegere Creative Commons License 2023.03.31 0 0 14604

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Tompalátó vagyok, tulajdonképpen csak az egyik szememet "veszi figyelembe az agyam". A gravírjel arányait tekintve kb a lencse 15%-t elfoglalta, és közelebb volt a közepéhez, mint a széléhez. Már sajnálom, hogy nem fotóztam le. Az üzletben is azt mondták, hogy meg lehet szokni, de én úgy érzem, hogy nem egy gyártási számot kellene megszoknom. Kétfókusz, multifokális majd stb. rendben van, de ez nekem nem jött be. Azóta mindenkitől elkérem a szemüvegét, de még csak hasonlót se láttam soha. A szélén a jel oké, de ez nem. 

Azért érdeklődtem, hogy ez más gyártónál is így lehet-e? Azóta sikerült más gyártó kétfókuszú lencséjét szemügyre vennem, és abban nem láttam. Biztos volt, de nem volt szabad szemmel látható.

Előzmény: LátoGató (14602)
Maksabali Creative Commons License 2023.03.22 0 0 14603

Köszönöm a tanácsokat, akkor maradni fog a drágább lencse!

Előzmény: LátoGató (14601)
LátoGató Creative Commons License 2023.03.22 0 0 14602

Középre egyik sem tesz gravírt. Úgy érted, a középtengely két szélén láttad? Mert azok ott helyezkednek el. 
Gondolom közellátó vagy. Ebben az esetben az első pár napban látod, majd agyad kikapcsolja és nem fogod észrevenni. 
Ezt most leelőzted. 

Előzmény: Viegere (14597)
LátoGató Creative Commons License 2023.03.22 0 1 14601

Reális. Ahogy kolléganő is írta, ha visszalépsz, a vége az lesz, hogy ki fogod cseréltetni a drágábbra.
Ezt tapasztalatból írom!!!

Előzmény: Maksabali (14599)
seva1971 Creative Commons License 2023.03.22 0 1 14600

Mindenképpen jobb. Ún lágyabb lefutású lencse és sokkal szélessebb a csatorna. Visszalépés lenne a Maxxee, nem tanácsolnám.

Előzmény: Maksabali (14599)
Maksabali Creative Commons License 2023.03.19 0 0 14599

Cserére szorúl a régi hoya lifestyle 3-as lencséjű szemüvegem, és néztem hogy ha maradok ennél a fajtánál, ami mostmár az újabb 4-es változat lenne,

akkor ennek  most  a kedvezményes ára  83 ezer/db lencse + a keret, tehát minimum 200 ezer Ft.

Ha viszont szintén hoya, de pl. Maxxee Multifocal FreeForm lencsét vásárolnám , akkor lényegesen olcsobban kijöhetnék a vásárlással! 

Mi az amiben jobb lehet a lifestyle 4-es mint az olcsóbb lencse, hiszen erről a lencséről is ugyanúgy szuper dolgokat írnak, mint a többi hoya lencséről!

Tehát, reális-e a kb. kétszeres ár a lencsék közt?

 

PentaxMan Creative Commons License 2023.03.16 0 0 14598

Jó neked.. én a Rodenstock multifokális lencséimen úgy keresem a gravírt.. normál használat során nem látom.

Előzmény: Viegere (14597)
Viegere Creative Commons License 2023.03.16 0 0 14597

Sziasztok!

Érdekelne, hogy más is találkozott-e már ezzel a problémával. Készítettek nekem egy seiko kétfókuszú lencsét, amit 2 óra használat után vissza is vittem. Az volt a problémám, hogy azt hittem piszkos a lencse, és a harmadik törlés után kezdtem el vizsgálgatni, és azt vettem észre, hogy a gravírjel majdnem középen volt. Bele volt gravírozva: Z22/ S/ 05. Ezt szabad szemmel a fény felé tartva láttam. A "per" jel itt a következő sort jelöli. A lencse közepétől a széle felé lefelé irányban volt. A közepéhez közelebb, mint a széléhez. Amikor visszavittem az üzletbe, nem is értették, hogy ezt hogyan látom, mert eddig erre senki nem panaszkodott. 

A hozzászokási garanciára kicserélik nekem egy fókuszúra. Őszintén, a tisztán látásért hajlandó vagyok időt adni a hozzászokásra, de egy gravírjelet a lencse közepén meg kellene szoknom?

Találkozott már valaki ilyennel? Ez más márkáknál is így van? Ha majd multifokális lencsére lesz szükségem, akkor külön szóljak, hogy ne gravírozzanak a közepére? Vagy ezt hogy?

kuyarashi Creative Commons License 2023.03.04 0 0 14596

Te a polírozásról beszélsz, én meg a polírozásról és az élfestésről. Amikor azt írtam, hogy esztétikai szempontból is fontos, akkor épp a festésről beszéltem.

Előzmény: LátoGató (14595)
LátoGató Creative Commons License 2023.03.04 0 0 14595

Ahogy Opticus említi, okozhat némi reflexiót, ez a keret és a lencse vastagságától is függ. Nekem is volt már élpolírozott lencsével szemüvegem, simán megszoktam. Ahogy írod, esztétikailag sem mindegy, hogy matt, vagy egy picit "vagányabb", azaz nem hangsúlyozza annyira a lencse szélvastagságát.

Előzmény: kuyarashi (14594)
kuyarashi Creative Commons License 2023.03.03 0 0 14594

ruzsa janos

Köszönöm, szerintem 5 éve is te álltál mellém a kérdésben. :)

Dolgozok festékekkel, nem probléma a színezés, csak kíváncsi voltam, hogy történt-e már előrelépés a témában szolgáltatói oldalról.

 

LátoGató

Köszi, a polírozás jó lehet. Opticus szerint ilyenkor beszökik a fény. Ha matt, akkor szórja és ilyenkor "világít", ami iszonyat zavaró tud lenni (szúró érzés és ilyenkor kifolyik a szemem).

Ha polírozásnál belép a fény az élen, akkor az belül okoz valamiféle "flare-t"? Mert ha nem, akkor a polírozás nagy mértékben javít a probléma ezen részén.

 

opticus

Talán ízlés dolga is, de amikor egy keretnél vastagabb a lencse -tehát kiáll a keret síkjából -, az nagyon bénán néz ki, főleg ha a keret még fekete is, mivel a lencse tök világos, így feltűnő. Gyakorlatilag ordít, hogy vastag a lencse, ...szódásszifon van a fejemen!... :D Tehát szerintem esztétikai okokból is és látási, kényelmi, egészségügyi szempontból is szükség volna élfestésre.

Állítom, hogy ha a forgalmazók szénné promóznák az élfestést, hogy az "denagyonkell, anélkül nem ember az ember", akkor vennék, mint a cukrot. A poén, hogy még értelme is lenne. (Ugyebár sok felesleges dolgot vesz az ember, amire amúgy nincs is szüksége, csak telinyomták a fejét reklámokkal.)

opticus Creative Commons License 2023.03.02 0 0 14593

Polírozva inkább beszökik a fény, ha matt akkor jóval kisebb mennyiség jut be. Esztétikailag azért nem tudom hogy képzelnétek el, egy szép keretben egy szép felületkezelt lencsén körben egy otromba fekete festett cucc 🤣 ha annyira lenne rá igénye valakinek akkor biztos megcsinálná, láttam már csodákat de pár 10000 szemüvegből egy db ilyet se láttam még. 20 éve még biztos volt olyan keret és volt is hozzá speckó festék, amivel ki lehetett emelni a lencse szélét de az extra volt, ferde fazetta fúrt keretben, és volt akinek az tetszett. Csináltam vagy 2 olyat. Nagyjából 1 kezemen meg tudom számolni, hányan panaszkodnak erre. Tény és való, hogy érzékelhető a dolog, nekem is volt olyan fúrt keretetm amiben láttam de nagyjából addig zavart amíg figyeltem rá.

Előzmény: ruzsa janos (14591)
LátoGató Creative Commons License 2023.03.02 0 0 14592

A táblázatot nem tudom honnan vetted, a forgalmazó nem így adja ki a katalógust. Ezt valaki csak összeállította és feltöltötte, erre találtál rá.

 

Szemüveglencsék élét nem festjük, erre nincs eljárás. Polírozni lehet, a rendelésnél szólj, hogy úgy kéred.

Előzmény: kuyarashi (14590)
ruzsa janos Creative Commons License 2023.03.01 0 0 14591

A lencse élét akarod lefesteni, ha megmarná sem lenne semmi.

Lehet kapni olaj stb álló festéksprayket, kifújod akár egy fültisztító pálcikára és rátunkolod a felületre, két rétegben.

Ha félsz a lencsekárosodástól, akkor vegyél művészellátóban matt fekete akrilfestéket, az vízbázisú, ha pedig megkötött, nemigen oldja az alkohol.

Ezt az élfestést én is felvetettem évekkel ezelőtt, állítólag nincs rá igény... Hát ha nem tudják, hogy lehetne, meg van értelme, hogy lenne már igényük?!

Előzmény: kuyarashi (14590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!