Keresés

Részletes keresés

frafra Creative Commons License 2004.08.26 0 0 240

  Jó játék, először kicsit lassan megy, de utána nem lehet abbahagyni:

http://www.webgrafika.gyor.hu/sokoban/regiszt.html

sala71 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 239

Próbáltam képeket belinkelni, de nem ment, ezért inkább egy webcím:

http://www.geocities.com/princeofpersia123/index1.html

 

Lehet, hogy csak nekem volt újdonság, de a C64 verziónál érdekesek a nevek...

 

Előzmény: sala71 (238)
sala71 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 238

Ja, igen a PoP-ot megírták még Amigára, AppleII-re és Apple III-ra is

 

sala71 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 237

Üdv minkenkinek. Magam is végigolvastam a topikot, örülök, hogy rátaláltam.

Elismerésem a pályaszerkesztő elkészítéséért és a pályákhoz is gratula.

Magam részéről jó öreg macintosh-okon (Classic, ColorClassic) nyomom a PoP-t és PoP2-t. Az utóbbi néhány évben a Syberiá-n kívül talán ez az egyetlen játék, ami igazán elvezetes a számomra.

AdamSavoy Creative Commons License 2004.07.30 0 0 236

Köszi a linket, elkezdtem olvasni a végigjátszást, de itt a játék kezdete nem nagyon hasonlít ahhoz, ami nekem az elején van, lehet, h a demó nem a játék elejéval kezdődik? Ha valaki felismerné az alább ecsetelt részt, és tud valamit, kérem, segítsen!!!

 

köszi, üdv.

 

AdamSavoy

maximus4 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 235

Sziasztok!

 

Itt van végigjátszás meg minden más.

http://www.zanzarah.hu/pop4/index.html

AdamSavoy Creative Commons License 2004.07.19 0 0 234

Szasztok!

 

Help me!!!!

 

 

 

A Sands of time-nak a demója van csupán meg, de azzal sem boldogulok, a játék legelején mindig elindulok arra, amerre irányított, ahhoz a három forgó kaszabológéphez. Ezen átjutva lemászok és nincs ott lóf_sz sem, csak kacsázok a vízben ezerrel. Másik irány: itt egy nagy csarnokba jutok, ahol fel lehet mászni a szemközti erkélyre, meg van egy láng is, ahol valami szöveget mond...

 

Szóval, biztos tudjátok, mit kéne csinálnom...

 

Help me!!!!

 

üdv,

 

AdamSavoy

SBob Creative Commons License 2004.07.13 0 0 233

hát ez nagyon nem ide való! Capitalism II-t tessék a boltban kereseni... pl. Media Marktban ott volt 2 hónapja... köszi!

 

pukk+rainman:

lol! :DDDD

Előzmény: rainman (232)
rainman Creative Commons License 2004.07.12 0 0 232

Na ja! Újabb 12 év után ideírsz majd a topikba, hogy aszondja: mit is kéne csináni azzal a szultán jányával?

Merthogy a hamu  az "mamu", meg mire is valók a jányok, vagy úgy egyáltalán a zasszony? És miért is kéne bármit is tenni bármely nőneműért, ha van a hűtóben söröcske?

 

Ja! Igen! a 12 év múlva még messze van! addíg meg kihasználjuk az időt!

Megmentjük még egypárszor a szultán jányát.... Azután meg majdcsak lesz lészen valahogy....

 

Várlak vissza 12 év múlva!

Előzmény: pukk (230)
davidb83 Creative Commons License 2004.07.12 -1 0 231
Hello! Ha lehetek OFFtopic: Valaki tudna nekem segíteni, CAPITALISM II kellene (sehonan nem tudom beszerezni)
pukk Creative Commons License 2004.07.12 0 0 230
Letoltotten az eredetit, es megmentettem a szultan lanyat, 12 ev utan ismet. Viszlat 2016-ban!
copfi Creative Commons License 2004.06.01 0 0 229
Sziasztok!
SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI!
A Prince of Persia 3D-ben a könyvtárszobából nem tudok továbbjutni, mert amint leveszem a mágusnak a könyvet a polcról azonnal levágja a fejem a kard a többi elvileg alvehető könyvnél pedig kitesz a játékból!
adrike Creative Commons License 2004.05.31 0 0 228
Hali!
Tudna valaki sürgősen segíteni? A Sands of time-ban 93%-nál elakadtam. Mászok felfelé, ahogy a látomásban is szerepel, aztán a toronyról, aminek nincs meg a teteje, így át lehet rá ugrani, nem tudok lejutni sehogy, hogy ki tudjam nyitni a kaput, amin keresztül átérve létrákon kéne felmásznom. Hogy a fenébe lehet onnét lemenni? A legbosszantóbb, hogy már az időt sem tudom visszapörgetni, mert a daggerem valszleg a nőnél van, így mindig előről kell kezdni a felfelé mászást. Jó volna már befejezni a játékot. Help me!
SBob Creative Commons License 2004.05.14 0 0 227
na én ezzel a Pop-pal játszom... ez az eredeti!
billentyűkombinációk? a cheatekre gondolsz?
Előzmény: fbiagent (226)
fbiagent Creative Commons License 2004.04.25 0 0 226
http://takegame.com/arcade/htm/princepersia.htm

innen töltöttem le a játékot, ha jól emlékszem, ilyen volt az eredeti. Tényleg ez volt az?
Anno technikaórán mindenki ezt a játékot játszotta. A billentyűkombinációk ezen a verzión is működnek?

Írjatok listát pls ezekről!
Szeretném végigcsinálni...
Kösz

adrike Creative Commons License 2004.04.13 0 0 225
Köszi a segítséget! Majd kipróbálom, aztán vagy összejön, vagy nem...
Előzmény: worxland3 (222)
SBob Creative Commons License 2004.04.11 0 0 224
"Olvasgattam a fórumot, mindenki tök előre van már a játékban."
szerintem nem egészen ugyanazzal a játékkal játszunk... de mind1!
Előzmény: adrike (221)
dexter363 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 223
Én mondtam, hogy van egy végigjátszás azon a francia honlapon. Ráadásul csak képekben.
worxland3 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 222
Először a lényeket kell megölnöd, nekem az átugrok felette és leszúrom jött be (kékek ellen nem jó, csak a pirosakat tudod így kinyírni), kékeknél a falnak rohansz és visszaugrol rájuk a nyerő.
Átugrasz felettük: kurzorral a támadó felé mész, ugrás gomb, amikor a levegőben vagy, akkor szúrsz.
Falról visszaugrás valószínűleg ugyanígy,de az nekem soha nem sikerült.
Apucit az átugrós módszerrel lehet kipurcantani.

Amúgy valószínűleg ez a legnehezebb rész a játékban.

Előzmény: adrike (221)
adrike Creative Commons License 2004.04.07 0 0 221
Hali!
Olvasgattam a fórumot, mindenki tök előre van már a játékban. Én viszont kezdő vagyok, és elakadtam ott, amikor az átváltozott apámmal először találkozok és meg kell küzedenem vele+egy csomó más "lénnyel". Hogy lehet innét tovább menni??? Már megőrülök, annyiszor próbálkoztam hiába...
dexter363 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 220
Amint azt a képekből is látjátok, készült hozzá egy mod, csakis nekünk Prince őrülteknek, amivel újra végigélhetjük az első rész szépségeit. Sokat keresgéltem a neten, és azért elég jó dolgokat találtam. A lenti üzenetemben olvassátok el a flash játék címet. Azt akkor ajánlom, amikor valami hasznossal kéne eltölteni az időt pl. iskolai géptermekben. Egyébként a MODNAK AZ OLDALA: http://perso.wanadoo.fr/popsot/index5.html
Van rajta egy végigjátszás is. Nekem csak 1szer kellett ránézni, de akkor is csak tévedésből 89%nál a tükrös résznél. Tudom hogy francia, de ne legyetek lusták felderíteni.

dexter363 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 219
dexter363 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 218
Ha emlékeztek még a régi prince-re, és szeretnétek játszani XP alatt jó grafikával, akkor nézzétek meg ezt az oldalt:
http://www.prince-of-persia.com/uk_html/arcade.php
Jómagam már kemény 3x végigvittem, elég nehéz, hogy mindig újra kell kezdeni. A rekorddal nem tudom mi van, nekem 3 perc alatt sikerült. De csak a főellenséget öltem meg.
Itt van még egy kis nosztalgia:
http://www.pop2.princed.com.ar/pop2/window.php

Különben a 3d se rossz. Elég sok fegyver van benne. Én azt is végigviszem majd, ha egyszer már megvettem eredetibe.
http://www.princeofpersia3d.com/html/leg/leg.html

Egyébként valaki kérdezte, hogy a tüköképnél mit kell. Csak elrakod a kardot, és egyesülsz vele.

vicroot.hu Creative Commons License 2004.03.17 0 0 217
a kezdőkép megrajzolása kézzel (94) mátrixnyomtatás alapján, hasonlóra, a felirat spriteokból.

a grafika ránézésre tudható volt már akkor is amikor elkezdtük, hogy tile (csempe) alapu, egy képernyő nálunk is csak 40 byte. igazandibol ennyire keszult el, meg van egy rakas mozgásanim vmelyik cd-n ,ami már az snes verzio animjai alapjan keszult.

de most jutottam el addig, hogy ideje volna mar befejezni. ugyhogy lassan varhato.

Előzmény: rainman (216)
rainman Creative Commons License 2004.03.17 0 0 216
És ilyenkor fogalmazódik meg bennem a kérdés, hogy egy ilyen konverzió hogyan is megy?

Agyalt itt a csapat a pályaleíró adatok értelmezésén, mi mit jelent, mik az összefüggések, hogyan értelmezzük. Vannak adatok, amik jelentőségét még talán most is homály fedi.

Szóval Ti is törtétek az adatokat, vagy volt valami háttérinfó?

Előzmény: vicroot.hu (215)
vicroot.hu Creative Commons License 2004.03.17 0 0 215
itt a teljes cikk amit a geocities oldal csak részben említett.

(Ja egyébként Varga Viktor vagyok, es be fogom fejezni.)
http://homepage.ntlworld.com/frank.gasking/Pages/Review_Pop.htm

krisztib Creative Commons License 2004.01.27 0 0 214

Köszönöm a segítséget. Mostanában nem volt időm otthon számítógépezni, de ha ma hazamegyek, megnézem. Biztos sikerülni fog. Mindenképpen jelzem. Most a munkahelyemen vagyok, ránéztem a forumra, és örömmel láttam, hogy még nem hallt ki. Ez jó érzés.Köszike.
Üdv mindenkinek Krisz

rainman Creative Commons License 2004.01.25 0 0 213
KTa által betett linken csemegéztem egy ideig.
Sokmindent találtam. köztük két használhatónak tűnő editort is. (amire előzőleg utaltam, az az egyiknek a 2.5 verziója volt, dosos, és eléggé khm....
A 3.0 verzió alfája biztatónak tűnik. immár vinfos alatt. És az eredeti grafikai elemek felhasználásával látványos lesz a munka.

Egy másik progi szintén windows alatt, de az egyes pálya-elemeket csupán szimbólumokkal jelzi.
Viszont részletes help van hozzá.
Érdekes, hogy olyan dolgokra is kitérnek, ami nekem is szemet szúrt. (fáklyától jobbra közvetlenül oszlop)

Aztán láttam sorra a klf rendszerekre megvalósított adaptációkat. Jónéhányat ismertem már, de hogy a C64 verzió magyar munka, azt nem tudtam.
Szóval: Kösz a linket KTa!

Előzmény: rainman (211)
davidkoma Creative Commons License 2004.01.24 0 0 212
Van itt egy négyoldalas cikk a "Perzsa hercegröl" és az "alkotójáról". Nosztalgia rulez!

Kattints ide!

rainman Creative Commons License 2004.01.24 0 0 211
Ami a topik eredménye volt vala, itt található:
http://harom.tizennegy.hu/prince/

Hát mit mondjak!? Beleolvastam a törés részbe, meg az editor leírásába. És biz'isten már keveset érttem meg belőle.

Pedig az editort én írtam anno a topikban megjelent törés-elemzések alapján pascalban, DOS alá, ahogan a játék is DOS alá készült.

Nosztalgia okán elindítottam az editort. És felsejlettek a dolgok. A billentyű-kombinációkhoz kellett az editor leírása is, de ha nekiülnék, minden bizonnyal adná magát minden.

Azt a másik - alant betett linken fellelhető editort is jó lenne elemezgetni, vajh' minden funkciót tud-e mint a mienk? vagy tud-e többet, mást, mint amit anno összehoztunk?

Esetleg egy jó angolos írhatna a lenti linkre, hogy biz'a volt vala anno egy magyar csapat, akik összehoztak valamit Prince I. level-editor ügyben...
Aztán legföljebb azt válaszolnák, hogy "Ugyan már...!"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!