Keresés

Részletes keresés

Éhesló Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1727
Éhesló Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1726
Most úgy tűnik az állománya is megváltozik....
Van aki megy, van aki rács mögé megy.
Aki maradhat, vagy jön, talán tanul ebből.
Előzmény: Törölt nick (1725)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1725
A REBISZ mindig is volt éssoha nem szünt meg.A komcsik alatt Forradalmi Készenléti Ezrednek majd Rendőri Ezrednek hívták.Most nem tudom,minek hívják de lényegtelen.Csak a név és a parancsnok változott a szélirány szerint.
Éhesló Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1724
REBISZES vallomás: "egyszerűen kitereltük az embereket a Blaha sörözőből és megvertük őket"

Beismerő vallomást tett a 2006-os tömegoszlatás egyik puskás rendőre a bíróságon. V. Csabát vádlottként hallgatták meg. Azt mondta: „nincs rajta mit szépíteni, egyszerűen kitereltük az embereket a Blaha sörözőből, és megvertük”.
A rendőr a rossz emlékű és azóta már megszüntetett Rendészeti Biztonsági Szolgálat (Rebisz) egyik alakulatában szolgált. Beszélt arról is, válogatás nélkül lőttek, nem tettek különbséget a rendbontók és a Fidesz békés nagygyűléséről hazatérő megemlékezők között. A tárgyaláson kiderült, a puska használatára az alosztály parancsnoka adhatott utasítást, őt azonban nem vádolták meg.
Az már évek óta tudott, hogy a rendőrségnél nem rendszeresített gumilövedéket előzetes hatásvizsgálat nélkül vetették be 2006 őszén. Igazságügyi fegyverszakértő mondta ki, hogy az október 23-án alkalmazott gumilövedékkel csak olyan közelre lehet pontosan célozni, ahol már életveszélyes sérülést okoz.
(HírTV)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1723
Ha a tüntető elejtette a telefonját és azt vette fel a rendőr,az lopás,tehát ha nem a telefon elvevésének okából verték a tüntetőt.És még el is adja...esze mint a hintalónak...
==T== Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1722
Nekem ez inkább rablásnak tűnik. Nevetségesen enyhe ítélet...
Előzmény: Éhesló (1721)
Éhesló Creative Commons License 2010.05.07 0 0 1721
Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélt lopásért a bíróság egy volt rendőrt, aki 2006. október 23-án eltulajdonította, majd eladta az egyik súlyosan bántalmazott tüntető mobiltelefonját.
A Pesti Központi Kerületi Bíróság 10 ezer forint vagyonelkobzást rendelt el a vádlottal szemben, és 18 ezer 500 forint kártérítés megfizetésére kötelezte. A sértett a további vagyoni- vagy nem vagyoni jellegű kártérítési igényét polgári peres úton érvényesítheti.
(HírTV)
Éhesló Creative Commons License 2010.05.07 0 0 1720
Az engem sem érdekel.
Sokkal inkább a törvénysértések és az, ha ezt mentegetik, fedezik.
Előzmény: Törölt nick (1719)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1719
Túlélem.
Nem ritkán fordul elő, ugyanis én nem zsigeri alapon szoktam véleményt alkotni. Durvára teszek rá például, hogy ippeg mellik pártmaffia mellik hajjakendje hízlalja a valagát a miniszterelnöki székben.
Előzmény: Éhesló (1718)
Éhesló Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1718
Nem értünk egyet.
Nagyon.
Előzmény: Törölt nick (1716)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1717
Egyértelmü,hogy egy parancsokon alapuló katonai rendszerben sohasem a legalacsonyabb szinten állókkal kell elvitetni a balhét még ha a pofonokat ők is adják.Az elvi irányítást a főparancsnoki kar adja illetve ilyen exponált esetekben a mindenkori kormány.Ha már felmarkolják a harácsot akkor vigyenek is érte valamit.Nem az a lényeg,hogy volt e azonosító szám vagy nem.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1716
Érdekes lesz, amint az augusztus-szeptember környékén az "orbántakaroggy!" csürhe oszlatására kivezénylendő ávóspribékek egyenként és tételesen, írásban fogják követelni a bevetés előtt a személyre lebontott pontos intézkedési tervet, a teljes parancsnoki vertikum aláírásával.

notabene.

Értelmetlen, fölösleges és káros a mezei röndéreket gyaktatni, amikor a felelősség ilyen esetben egyértelműen a parancsnokoké.
Előzmény: Éhesló (1712)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1715
Arra azért kiváncsi leszek,az új kormány hogyan állít fel 3 nap alatt rendőrőrsöket,hogyan teremt 2 hét alatt látható változást a közbiztonságban?Persze,nagyot ígérni én is tudnék.Ígéretekkel tele a padlás.
Éhesló Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1714
Megértem a szkepszisedet, de a lepényhal megy elől, a remény hal meg utoltjára...:)
Előzmény: Törölt nick (1713)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1713
Az én életemben már azt is mondták,hogy utolérjük Amerikát...
Éhesló Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1712
A Fidesz-KDNP első döntése, amint megkapja a kormányzati felhatalmazást, az lesz, hogy Orbán Viktor egy miniszterelnöki megbízottat nevez ki Balsai István személyében a 2006 októberében történtek kivizsgálására. Ebben az ügyben nincs helye óvatosságnak, hezitálásnak - hangsúlyozta Orbán Viktor a Fidesz-KDNP-frakciószövetség szerdai alakuló ülésén az Országházban.


A leendő kormányfő kijelentette: nem fogják szó nélkül hagyni, ami 2006. október 23-án történt. "Ezért felelni kell" - a törvényes keretek között - mindenkinek, aki ebben részt vett. Nincs kivétel sem rangra, sem beosztásra, sem életkorra tekintettel - szögezte le Orbán Viktor, aki szerint két ügy van, amely nem tűr halasztást: az elszámoltatás és az ország megmentése a gazdasági összeomlástól.

A Fidesz elnöke azt mondta: csak e két ügyet követheti majd az "alkotmányozási munka". "Utána alkossuk meg azt az összefoglaló dokumentumot, amelyre Magyarország minden polgára büszke lehet" - fogalmazott. Orbán Viktor közölte, rövid időn belül nem tudnak új alkotmányt alkotni.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 1711
Már megint egy balhé,most Veszprém megyében.A kmb. megpofoz valakit aki feljelenti.Tanulságok: ki volt az a hülye aki egy 22éves gyereket odatesz kmb.-nek?Sok rendőr mellé kell gyámot állítani,őneki is az kellett volna. Azt hitte az a szerencsétlen,hogy őneki mindent szabad következmények nélkül és az ellenkezőjét egyik parancsnoka sem verte a fejébe.Lehet,hogy nekik is csak ennyi eszük volt.Nem a pofozás a gond,sok pitlák majom megérdemli.A baj ott kezdődött amikor leállt vitatkozni a haverokkal.Innen jön az elbizakodott hülyeség.Simán el kellett volna hajtani őket nem kockáztatni a hangfelvételt.Persze ő a nagy hatalmas serif aki érinthetetlen...Remélem a parancsnokait is megfingatja az ügyész mert ez a szerencsétlen gyerek félig áldozat.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1710
Hát van neked lelkivilágod?

(Szegín férfiembör kicsábul a 3.14csábul!)
Előzmény: Princ of Carpatia (1709)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.04.16 0 0 1709

Üdv!

Lazításnak:

 

     http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/irani-rendor-nok-4660

 

Öreg Csóka

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 1708
Engem is hallgattak már meg mindenféle ügyben.Civil létemre még a nyomozó ügyészség is aztán...kösz,jólvagyok... :-)A meghallgatástól a letöltendő kóter fényévekre van.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 1707
Paci, hogy te mekkorát fogsz lepődni, csodáxás, ámulat und bámulat undzóvájter pár hónap múlva!

(Tényleg Királyfi, hány éves is vagyol?)
Előzmény: Éhesló (1706)
Éhesló Creative Commons License 2010.04.14 0 0 1706
Aktuális hír, zsukov röhögéséhez:

2010-04-14 12:46
Véres tömegoszlatás: meggyanúsították a rohamosztag parancsnokát

Utolérte az igazságszolgáltatás a 2006-os véres tömegoszlatásért felelős egyik rohamosztag-parancsnokát. Vágó László nyugalmazott alezredest hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás és védekezésre képtelen személlyel szemben elkövetett súlyos testi sértés gyanújával hallgatta ki a Budapesti Nyomozó Ügyészség az Index értesülése szerint.



A nyomozó hatóság tanúvallomással tudja igazolni, hogy a volt rendőrtiszt törte el az ujját az egyik megbilincselt kezű tüntetőnek. A túlkapás elkövetésével eredetileg Vágó László egyik beosztottját vádolták meg, akit első fokon el is ítélt a bíróság. A férfi fellebbezett, és közben terhelő vallomást tett Vágóra.

A nyomozó ügyészség az évek során felkutatott egy olyan tanút, akinek Vágó bevallotta, hogy valóban ő törte el az ártalmatlanná tett tüntető ujját. Vágó László, akit a véres tömegoszlatás után előléptetett a Gyurcsány-kormány, tagadja bűnösségét.

(hírTV)

Van bővebben is:
http://zipp.hu/sotet_oldal/2010/04/14/kihallgattak_a_2006-os_tulkapasokrol_elhiresult_parancsnokot

„El fogom mondani az igazat, azaz hogy te voltál, és keressél egy jó ügyvédet, nem várható ugyanis el, hogy más helyett börtönbe menjek” – mondta G. Csaba rendőr törzsőrmester egykori parancsnokának, V. Lászlónak a nyomozó ügyészségen februárban lezajlott szembesítés során. G. Csabát első fokon elítélték a már megbilincselt Fábián Gábor ujjának szándékos eltöréséért, ő azonban fellebbezett, és parancsnokára vallott. „Szemedbe mondom, hogy Fábián Gábor ujját te törted el, miután őt megbilincseltük N. Lacival, te odahajoltál hozzám és te törted el úgy, hogy hátrafeszítetted, vagy megcsavartad, erre már nem emlékszem.”

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1705
Az,hogy ki a csőcselék és ki a nép,kia forradalmár és ki az ellenforradalmár az csak nézőpont kérdése.Ld. 56.
Arra azért kiváncsi lennék,hogyan teremt rendet O.V. két hét alatt és állít fel rendőrőrsöket 2 nap alatt.Persze erre is van olyan "övezet" ahol nagyon javulna a közbiztonság ha kimenne egy szakasz rendőr géppisztollyal és agyonlőne mindenkit de persze ez nem egy európai megoldás.Mindem másra nagyon karcsú a 2 hét.Pláne az őrsnyitás...Ezek ennyire amatőrök?
zsukov 1944 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1704

Komolyan mondom hangosan röhögök rajtad! :-D

Először is nem az volt a feladat, hogy saját magadat "fényezzed", micsoda fantasztikus csávó vagy, hogy már megint unalomig ismételgeted a saját demagóg és megdönthetetlen álláspontodat!...

Másodszor köszönöm, hogy voltál szíves visszakeresni a hozzászólások között, mert így mindenki, aki ezek után kíváncsi a történésekre sokkal könnyebben meg fogja találni. Az egyetlen bibi az egésszel kapcsolatban, hogy egyik hozzászólásomban sem védtem a "bűnöző, sündroid, rendőrállatokat (sic)", hanem azt próbáltam a te és a hozzád hasonló elvakult, fröcskölő, rendőrvérért hörgő társasággal megértetni, hogy nem lehet véleményt nyílvánítani semelyik oldalnak sem, hogy nem ismerjük a teljes igazságot. Amúgy pedig az egyik hozzászólásomban le is írtam - csak úgy látszik az ilyen lényegtelen dolgokon nagyvonalúan átsiklassz - hogy "nem akarom a bűnösöket védeni". (De mint tudjuk, a demagógiának pont az a lényege, hogy csak azt halljuk meg, ami egyezik a nézetünkkel.)

Szerencsére a többi véresszájú vagy felfogta, hogy mit is akarok mondani hozzászólásaimmal, vagy csak egyszerűen ráunt az örökös és vég nélküli köpködésre. Nem így te, aki eszelős módon skandálod azóta is ezeket a dolgokat.

Nem az a baj, amiről írsz, hanem ahogy azt leírod. Ehhez aztán még hozzájött aztán az, hogy miközben folyamatosan követeled, hogy a rendőrök kérjenek bocsánatot azoknak a kollégáiknak a nevében, akik elkövették a túlkapásokat, kiderül hogy nem egy katona is megéri a pénzét, hiszen közöttük is szép számmal vannak olyanok, akik lopnak, csalnak, hazudnak, bűnöznek. (Persze, amikor ezzel szembesítelek, ismét csak hallhgatsz - ami mondjuk érthető, mikor az ember pofájába vágják az igazságot) De aztán megint előbújsz a lyukadból és megint kezded a demagóg szövegedet, így aztán ismét szembesítelek azzal, ki is vagy valójában.

Végezetül, öntömjénező ömlengésedre nagyon röviden reagálva, csak annyit, hogy ne számíts egyik rendőr részéről sem bocsánatkérésre, mikor te sem vagy hajlandó bocsánatot kérni egyik katona által elkövetett bcs. miatt sem. Pont ugan az a szitu, csak a vállap színe más...

És még mindíg nem védem a bűnöző rendőröket, csak újra megkísérlem felvillantani azt az anomálíát, amiben vagy, hátha átszűrődik valami beteg elméd ködén.

Sajnos többet foglalkoztam ezzel a témával, mint szerettem volna, de csak azért, hogy az új topic olvasók is kellő helyre tudjanak téged tenni.

Előzmény: Éhesló (1703)
Éhesló Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1703
Pár példa:
627
743
878
Ha múltnál tarunk, akkor felidézném ennek kapcsán mit javasoltam 2007 januárjában (1077):

"Kedves Zsukov,

akkor lenne a visszautasításod és elhatárolódásod hiteles, ha Te és legalább még pár rendőr a nyilvánosság előtt elmondta volna, hogy mostantól nem tartja magát egy testületbe tartozónak azokkal a vadállatokkal, akik szolgálati jelvény nélkül, felfegyverkezve követtek el azokban a napokban bestiális tetteket a nyílt utcán a kamerák kereszttüzében. Nem tetted meg, te sem és mások sem, a mai napig.

Ezzel szemben a mai napon is azonosító nélkül erősködött a tüntetőkkel szemben pár vasba öltözött "hős". Innen a mélységes megvetésem a teljes testület iránt.

A véleményem ilyen végletes változását az a cinikus aljasság okozta, ami egyik alkalommal a bajtársak teljes kiszolgáltatását jelentette (ekkor a "csőcselék" tagjai is több szolidaritást mutattak a bajba került /korábban őket ütlegelő, eltaposni igyekező/ rendőrök iránt, mint saját parancsnokaik és társaik pár száz méterrel arrébb). A másik alkalom pedig 10.23. volt. Amit akkor látni lehetett a képernyőkön egyenruhás emberektől, korábban számomra elképzelhetetlen lett volna. És ha Orbán lenne az, aki ilyen mocsokságok elkövetését követően használna benneteket pajzsul és fegyverül a felháborodott emberek ellen akkor is ez lenne a véleményem. De nem így történt. Nektek nem kellett a védhetetlent védeni 5-8 évvel ezelőtt a felháborodott emberektől, csak a koronát amit az országban lelkes tízezrek ünnepeltek.

Azt is leírtam, hogy amikor az Antallék idején a békés többséget kellett volna védenetek, nem tettétek meg. Az országot megbénították, ti meg lapultatok otthon, meg a laktanyáitokban és mindenki amnesztiát kapott. Szavatok nem volt az egészről sem akkor sem most. Még a párhuzam felismeréséig sem jutottatok el.

Ezt még tetézte az, ahogyan ezeket kommentálták mind a médiában, mind itt a fórumon azok, akik vagy a mundér (ekkorra már rég nem létező) becsületét védték, vagy politikai elfogultságból helyeselték a gaztetteket és a sorozatos törvénysértéseket.

Nem gondolom, hogy egy fegyveres testület tagjaként ezt tolerálnom kellene. Mint már korábban többször is jeleztem, nekem édesanyám nem ezeket tanította és azoktól a parancsnokaimtól és tanáraimtól sem ezt tanultam, akinek igen sokat köszönhetek.

Jellemző, hogy az általad kiemelt véleményem kapcsán nem veszel tudomást azokról az infókról, melyek sorozatban ezt támasztják alá (hamis tanúzás, nyomozás akadályozása, az azonosítók mellőzése, a "hadműveleti" terület további jogtalan megszállása, stb.). A korrupcióról pedig a rendszeresen lebukó megvesztegetett rendőrök sora tanúskodik. Fogadni mernék, hogy összesen nem volt annyi testülettől eltávolított korrupt honvédtiszt az elmúlt 20 évben ,ahány rendőr az elmúlt 2 évben. A saját tapasztalataimat nem is igen idézném, mert elfogult vagyok.

Ezek a szégyenletes dolgok, nem a (nem különösebben titkolt) identitásomat felvállalva a véleményemet közölni egy nyílt fórumon.

Önkritikát pedig inkább azoknak kellene gyakorolniuk, akik bűntetteket és törvénysértéseket követtek el tömegével. Nekem a véleményemért: nincs rá okom. Sajnálom, de tudomásul veszem, ha az itt felvállalt véleményemért elvesztem a tiszteletedet.

Összegezve:

Álljatok ki, ha vagytok tisztességes, politikailag elfogulatlan és az embertelen brutalitást elítélő rendőrök a nyilvánosság elé, és ítéljétek el azokat, akik a humanitást, a törvényeket és szabályzatokat figyelmen kívül hagyva rendőrhöz nem méltóan járnak el. Ha ennek felvállalásához nincs meg az egzisztenciális háttered és a félelem a testület bűnöző tagjaitól erősebb benned a törvények tiszteleténél, legalább a fórumon merd leírni az őszinte véleményedet ezekről az alakokról és parancsnokaikról. És tegyétek ki az egyéni azonosítótokat, megmutatva, hogy tisztelitek a törvényt.

Addig pedig, amíg ez nem történik meg nem maradok tisztelettel,

Éhesló"

A lezárult perek tucatjai, a kifizetett kártérítések után évekkel, egyetlen jogerős elítélt rendőr nélkül, az Orbánék által ígért "törvényes felelősségre vonás" előtt a véleményem csak annyiban változott, hogy volt pár RENDŐR a Tettrekész-nél, akik ki merték mondani, ami elvárható volt. A többi néma csend. Tőled is.
Csupán a személyemet illető gyalázkodásod olvasható az újabb és újabb rendőri törtvénysértések kapcsán.
De nem zavar túlságosan.
Ennyire telik.
Előzmény: zsukov 1944 (1702)
zsukov 1944 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1702
Hiába, újra és újra bizonyítod, hogy milyen szemellenzős demagóg vagy... Amúgy pedig, ha lehet, csak olyat írj, amit bizonyítani is tudsz, mert - ismételve önmagamat - megtéveszted a fórumózók normálisabb felét. Pl. ha lesz erre is egy kis időd, és nem csak a médiákat böngészed a rendőri brutalitásokra és visszaélésekre vadászva, idézd már vissza azokat a sorokat, ahol szerinted "mosdatom és nemlétező szakmai és emberi tisztességüket védem meg". Köszönöm!
Előzmény: Éhesló (1693)
Éhesló Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1701
Nem emlékezem arra, hogy a "kisrendőrök"-nek nevezettek közül bárki bocsánatot kért volna, vagy nyilatkozott volna anno arról, hogy szégyelli ami akkor és ott történt.
Erre zsukov sem hozott példát.
Ezek az "emberek" aznap törvényességből emberi érzésből, erkölcsből megbuktak, vezetőikkel és az őket szabadjára engedő politikusokkal együtt.
Ezért nem gondolom azt azóta, hogy a dolgok néhány példa statuálásával megoldhatóak lennének: aznap ott a teljes erőszakszervezet bukott meg erkölcsileg, emberileg.
Előzmény: Törölt nick (1700)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1700
Nem hiszem,hogy közrendőr sok fog bíróság elé kerülni.Nyilván egy-két kirívó esetet kivizsgálnak de az biztos,hogy nem lesz tömeges bünti.
Igazából nem a rendőrökkel kéne elvitetni a balhét hanem a tüntetést kiváltó politikusokon.Holnap is kell valakinek az utcán vigyázni esetleg megpróbálni megfogni a bünözőt.
Erről még egy aranyos eset:Régebben találtak egy lelőtt embert a közeli erdőben egy autóban.Kihívtak a helyszínre bár ezt nem a város hanem a megye nyomozza.Kitalálták,hogy az autót úgy vitték oda hullástól.Mindjárt vigyorogtak rám mert én autómentéssel foglalkoztam.Egy helyi gigászi detektív hallott valamit,hogy lakik a közelben egy autómentős.Eljött hozzánk mert máskor már járt nálunk és nekiszegezte a feleségemnek a kérdést,hogy hol volt a férje az éjjel?Párom elég értetlenül nézett de mondta,hogy kint az utcán valahol és erre nagyon felcsillant a szeme.Aztán lejjebb lohadt mert azt is mondta a feleségem,hogy a kmb rendőrrel volt kint de miért nem kérdezi meg tőlem hiszen kint vagyok a helyszínen.Elég nehezen fogta fel,hogy a két ember ugyanaz. Óriási bravúros nyomozás... :-)) Még jó,hogy nem mi találtuk meg a hullát mert akkor kint tenyészhettünk volna egész éjjel.
Szerencsére gyilok nagyon ritkán van.
Előzmény: Éhesló (1699)
Éhesló Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1699
Nos - hála Istennek - 2006-ban ott nem katonák, hanem droidok álltak és tettek olyan dolgokat, amikért törvény előtt a helyük, egészen az utasítást kiadó politikai vezetőkig.
Előzmény: Törölt nick (1698)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1698
Igen,ez egy nehéz dolog,hogy a rendőr - katona felesküszik az adott hatalmi rendszerre.Aztán jön ilyen-olyan szélirányváltozás és a kétségbeesés,hogy most akkor mi legyen?
Emlékezetes példa:a rendszerváltás után volt az ominózus taxisblokád.A BRFK akkori parancsnoka (talán Bodrácska János) azt nyilatkozta,hogy ha azt a PARANCSOT kapja,hogy lövessen akkor LEMOND.Egy katonaember lemond!!!!Becsületes tábornok is lemondhat a parancs teljesítése UTÁN de nem mérlegelhet,hogy teljesíti vagy nem,helyesli vagy sem.(ez a honvédra is érvényes) Ha végképp nem egyeztethető össze az elveivel az adott parancs teljesítése akkor ...azért van az önvédelmi fegyver,hogy használja adott esetben a saját becsülete megvédése érdekében is.Akkor elismerem,hogy nem gerinctelen politikus hanem katonaember.
Előzmény: Éhesló (1697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!