Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 1566

Pár nappal a koncert előtttudtam meg (szerencsére még időben), hogy Kolozsvár mellett, Tordán augusztus 28-án fellép a Genesis Klassik... nagyjából Ray Wilson régi zenekaráról, a Stilstskin-ről van szó. 30 km-re volt, elmentünk megnézni. Érdekes volt a felállás, dob, basszus, 2 gitár, 2 hegedű, zongora és Ray.

Ray Wilson mindig is szimpatikus figura volt számomra, de most mégjobban belopta magát a szívembe. Remek frontember, nem volt semmi sztár-allűr. Hitelesen, kedvesen játszották a legnagyobb Genesis slágereket, de volt Phil Collins best of is és Gabriel dalt is hallhattunk (Solsbury Hill). Kitűnő megszólalás volt, saját cuccon játszottak, így hangpróba nélkül léptek a színpadra.

Egyetlen dolog árnyékolta be a koncertet... a közönség... halvány lila gőzük nem volt arról, hogy ki van a színpadon, még a legismertebb dalokra is csak pislogtak.... Torda egyébként egy kis porfészek, a polgármester Genesis-rajongásának köszönhetjük csak, hogy ilyen produkció léphetett fel.  Pár punk-rocker gyermek olyan vadulásba fogott a bal szélen elől, hogy élvezhetetlenné tették számunkra a koncertet, így hátra "menekültünk" a zaj, az értelmetlen visítozás elől, a hangmérnöki pult mellett nagyon szépen szólt a koncert. Minden esetre a "rocker" galeri tönkretette nekünk a Carpet Crawlers-t... a fene egye meg...

Volt (a teljesség nélkül, fejből): Calling all stations, In the air tonight, No Son of Mine, Jesus he knows me, I can't dance, Another Day in Paradise, Another Cup Of Coffee, Turn it on Again, Follow you follow me, Ripples, Congo, Not About us, Land Of Confusion (EZ ÁLLAT VOLT!!!), Solsbury Hill, Inside (Stiltskin - a ráadásban)

Le a kalappal Ray Wilson előtt, nagyon nagy élmény volt élőben látni!

 

Előzmény: Markov (1564)
Geski Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1565

Sajnos megint nem jön össze ez a koncert, de a beszámolót és a képeket várom. :)

Markov Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1564

Kerek 1 hónap múlva Bécsben lép fel Ray Wilson a Genesis Klassik Quartett programmal. Nyolcfős különítményünkön kívül készül még valaki az eseményre?

Aki jót akar, ne hagyja ki - ezt személyes élmény alapján állítom: Genesis Klassik koncert beszámoló

Igaz, erről a mostani kvartett-felállásról még nincs tapasztalat...

Sanvean Creative Commons License 2011.04.14 0 0 1563

Csodálkoztam volna, ha ilyen hamar lehúzták volna a rolót. Össze szokták nyitni az üzletet a mellettük lévő bárral, vagy mifenével.

Előzmény: Mikey-Soft (1562)
Mikey-Soft Creative Commons License 2011.04.14 0 0 1562

Az alagsori Rainbow Music Store, a Saturn-nel szemben, bár most már kiírták, hogy átalakítanak, így remélhetőleg újból ki fog nyitni.

Előzmény: Sanvean (1561)
Sanvean Creative Commons License 2011.04.14 0 0 1561

Melyik lemezbolt zárt be a Mammutban? Múlt év augusztusában voltam ott egy próbanapon :-)

Előzmény: uke (1560)
uke Creative Commons License 2011.04.14 0 0 1560

Klassz, de hol a túróba lehet beszerezni? A Mammutban is bezárt az a nagy CD bolt. Talán a Periferic Records a Kosztolányinál...?

Én még a Hackett-féle "új" anyagot sem hallottam, azt legalább tudom honnan szerezzem be. A To Watch the Storms zseniális album volt, az egyik legjobb Hackettől, de utána a Metamorpheus egy nem mondom mi...

Előzmény: waters (1559)
waters Creative Commons License 2011.04.13 0 0 1559
Geski Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1558

Sajnos ezt a videót nem ismerem, de sok hasonló film van, amit más helyszínen rögzítettek.

A legutóbb megjelent új kiadásokra is sok régi film felkerült. A Genesis-Movement oldalon

sem jelölik, hogy létezne ilyen, pedig ott aztán minden fent van. Viszont, ha a korábbi

hozzászólás írója látta is, csak létezik...

 

Reménykedjünk benne, hogy egyszer csak ő is olvassa a hozzászólásodat, és válaszol. :)

Engem is nagyon érdekelne.

Előzmény: vigusz (1557)
vigusz Creative Commons License 2011.03.31 0 0 1557

Szia!

Az 1974-es Bristoli Genesis videóról szeretnék érdeklődni: miképpen lehetne hozzájutni ehhez az anyaghoz?

Bármilyen megoldás érdekelne ha lehetséges.

Előre is köszönettel.

Előzmény: Dtomi (61)
Geski Creative Commons License 2011.03.31 0 0 1556

Ebből az időszakból nemigen van teljes videó, max részletek.

Hanganyag akad, valószínűleg erről a koncertről is van felvétel,

de videót nem valószínű, hogy talni fogsz.

Előzmény: vigusz (1555)
vigusz Creative Commons License 2011.03.30 0 0 1555

Sziasztok!

Könyörgöm valaki nem segítene megszerezni az 1974-es Bristoli koncertet videó-n?

Előre is köszönettel.

Sanvean Creative Commons License 2011.03.07 0 0 1554

Nem éppen Genesis...'csak' Phil Collins vonatkozású hír:

 

Július 12. -én fog megjelenni egy JOHN MARTYN tribute album, rajta lesz egy P.C. által előadott szám. Lesz egy DVD is, ami elvileg az album stúdiómunkálatairól szól. Lehet, hogy ott is feltűnik a jó öreg.

 

Johnny Boy Would Love This Tracklist:
01. Fine Lines – Syd Kitchen
02. Back To Stay – Ultan Conlon
03. One World – Paolo Nutini
04. Fairy Tale Lullaby – Bombay Bicycle Club
05. Anna – Brendan Campbell
06. Small Hours – Robert Smith (from The Cure)
07. Rope Soul’d – The Blackships (Nick McCabe and Simon Jones from The Verve)
08. Go Down Easy – Beth Orton
09. Glorious Fool – Clarence Fountain and Sam Butler
10. Couldn’t Love You More – Lisa Hannigan
11. Sweet Little Mystery – Devendra Banhart
12. Go Easy – Vetiver
13. Let The Good Things Come – David Gray
14. Lay it All Down – Donovan
15. May You Never – Snow Patrol
16. John Wayne – Oh My God
17. Tearing and Breaking – Phil Collins
18. Head & Heart – Vashti Bunyan
19. Solid Air – Skye Edwards (Morcheeba)
20. Over The Hill – Ted Barnes featuring Gavin Clark (Clayhill and Unkle)
21. I Don’t Want to Know – The Swell Season
22. Dancing – Sonia Dada
23. Certain Surprise – Sabrina Dinan
24. Angeline – Nicholas Barron
25. You Can Discover – Cheryl Wilson
26. The Easy Blues – Joe Bonnamassa
27. Walk to the Water – John Smith
28. Road to Ruin – Jim Tullio
29. Hurt in Hurt – Judy Tzuke
30. Stormbringer – Beck

Markov Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1553

Boldog, születésnapot, Phil!

Phil Collins 60 éves

uke Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1552

Hali!

 

A 80-as évek hangzása azért nem 1980. január 1-vel indult :) Tehát bár tudom, hogy az albumot 1979-ben vették fel, attól még számos helyen már megvan a 80-as "feeling" (a dobgép is befigyel, igaz, nem az a Simmons-féle hanzgás, ami aztán a Genesis albumon, vagy pláne az Invisible Touch-on).

Igen, kevesen tudják, hogy a Duke is egy koncept album. A címadó a Duke herceget jelent, aki valójában a főszereplő (Duchess azaz hercegnő meg a hálátlan párja). Ha jól emlékszem a www.allmusic.com részletes interpretációt közöl az egyes számokról. Érdemes belekukkantatni.

Előzmény: Törölt nick (1551)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1551

A Duke az abszolút kedvencem a Genesistől.

"Egy kis progrock, egy kis 80-as évek"

Azért ne felejtsd el, az album 1980. márciusában jelent meg, tehát a '70-es évek legvégén.

 

Az egész albumnak koncepciója, hovatovább története van, amit becsülettel végigvisz és a Duke's End-del le is zár.

Az instrumentális számok egyszerűen zseniálisak, az énekes dalok mondanivalója is megérne egy külön misét.

 

BTW, mit is jelent a lemez címadó szava? Nem tudtam igazán megfejteni.

Előzmény: uke (1515)
Markov Creative Commons License 2010.11.12 0 0 1550

Döbbenetes dolgokat képes művelni az emberrel a show-biz. Gondoljátok meg, egy ízig-vérig zenész, aki a '80-as évek közepén abszolút a topon volt, ilyen életpályával a háta mögött képes 59(!) éves korára ennyire kifacsartnak érezni magát.

Nem csoda, hogy jónéhány pályatársa idősebb korára inkább választja a reflektorfény helyett a klubokat és még öregapó korában is jókedvűen zenélget.

Sokszor szidtalak, Phil a Genesisbe hozott elslágeresedés miatt - de vitathatatlan: óriási egyéniség vagy, akinek minél jobb egészséget kívánok.

Magunknak meg még néhány olyan új lemezt, ahol hagyod a francba ezt a soul-os baromságot...

Előzmény: waters (1549)
waters Creative Commons License 2010.11.11 0 0 1549
Nyugalmas Creative Commons License 2010.06.27 0 0 1548

Sziasztok!

 

Ha van valakinek eladó példánya a Genesis: Seconds out ( csak a definitive edition remaster változatból) és az Archive box I.-ből, kérem, jelezzen!

 

Nekem is van 3 db eladó Genesis CD-m:

 

- Trespass (definitive edition remaster)

- Nursery cryme (definitive edition remaster)

- Foxtrot (definitive edition remaster)

 

1000 Ft/db. Csere is érdekel. (nyugalmas@citromail.hu)

 

 

Geski Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1547
Az nekem sajnos pont nem jó.
Előzmény: kayleigh (1546)
kayleigh Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1546
Valószínűleg mégsem várok télig, megnézem Wilson urat 10-én Nowy Saczban. Persze ez nem zárja ki a téli turnét sem.
Előzmény: kayleigh (1545)
kayleigh Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1545
Majd megbeszéljük az ősszel.
Előzmény: Geski (1544)
Geski Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1544
Egy ilyen túra engem is érdekelne, ha még beférek.
Előzmény: kayleigh (1543)
kayleigh Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1543
Decemberre körvonalazódik egy újabb "telekocsi", valószínűleg Prága vagy Krakkó lesz belőle.
Előzmény: Geski (1542)
Geski Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1542
Köszi. Kiraktam.
Előzmény: Markov (1541)
Markov Creative Commons License 2010.06.13 0 0 1541
Küldtem egy mailt a publikus címedre!
Előzmény: Geski (1532)
Geski Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1540
Tony első albuma simán lehetne Genesis album is. Talán a legjobb szólólemeze.
Előzmény: uke (1539)
uke Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1539

Két kincset közreadok még. Mind a kettő a Banks-féle Curious Feeling album 30. évfordulója alkalmából megjelent extrán található. Sosem tudtam, hogy bármelyik számhoz is készült volna videó ezen az albumon. Mindkét szám magávalragadó és varázslatos, asszem Banks lelkületét elég jól bemutatják ezek. És még gitáron is játszik. Nagy kár, hogy Kim Beacon nem kapott nagyobb publicitást ezzel a hanggal. És már aligha fog.

 

Enjoy!

 

http://www.youtube.com/watch?v=T1l6WDay4i0

http://www.youtube.com/watch?v=44fM6nQlbik

uke Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1538
Jaja, ott nyomja John Mayhew (RIP) a Knife-ot. Az azért érdekelne, hogy vajon teljes felvételek-e ezek (szerintem igen, legalább 3 kameraállást számoltam össze a Genesisnél, pár snittért ezt azért nem csinálnák) és, hogy mi van a hanggal. Megvan-e az eredeti?
Előzmény: Geski (1536)
Geski Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1537

Nekem van egy olyan lemezem, hogy:

 

After Genesis - The Cryme Of Selling Lambs

 

A következő számok vannak rajta klasszikusra hangszerelve:

 

Firth Of Fifth
Medley: For Absent Friends, Harlequin, Seven Stones
Harold The Barrel
The Lamb… Medley
Harold The Barrel (encore)

Elég jó. A Genesis zenéje annyira komplex muzsika, hogy simán megállja a helyét

ilyen hangszereléssel is.

 

Ebben a témában a Genesis For Two Grand Piano albumok is jók.

Előzmény: kayleigh (1535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!