Keresés

Részletes keresés

inrock Creative Commons License 6 napja 0 0 486673

Figyuzzatok, fontos infó, ami valahogy nem terjed, nem tudom ti tudjátok-e:

Január 1-től nem lehet használni a Zügyfélkaput, csak a Zügyfélkapu+ -t. Ez egy további mobilappos hitelesítővel kiegészített beléptetőrendszer.

 

Olvasva:

https://nki.gov.hu/it-biztonsag/tanacsok/igy-teheto-biztonsagosabba-az-ugyfelkapus-bejelentkezes/

 

Nézve:

https://www.youtube.com/watch?v=rNF8efyEwl4

 

Még korszerűbben gondolkodók választhatják a DÁP-ot is belépésre:

https://dap.gov.hu/

Iván Lenn Dül Creative Commons License 6 napja 0 0 486672
Előzmény: Alex Raps (486671)
Alex Raps Creative Commons License 6 napja 0 0 486671

Úgy. Még az lehetséges hogy a 3,5 kWh-s nagykonyhai indukciós főzőlappal 26 literes edényben vizet melegítek a fürdőben és felöntöm vele a kádat. Mondjuk az érdekes merítés lesz, hogy egy ideig nem zuhannyal tisztálkodunk majd, hanem kádban. 

Előzmény: Iván Lenn Dül (486670)
Iván Lenn Dül Creative Commons License 6 napja 0 0 486670

Az a szép az elegánsan kivitelezett modern gépészetekkel, hogy nemigen engednek meg B tervet.

Előzmény: Alex Raps (486669)
Alex Raps Creative Commons License 6 napja 0 0 486669

Hát srácok! Elhányta ma magát a kazán és úgy néz ki, hogy végleg meg is döglött. Még az a szerencse hogy süt a nap és ezért a napkollektorok elegendő melegvízet állítanak elő egyelőre a HMW-hez, de ha a cseréig - amiről fogalmunk sincs hogy mikor fog bekövetkezni - újra beköszönt a hideg esős ősz akkor anyázni fogok keményen. A fütt'ést meg tudjuk oldani addig is ha kell klímákkal, de a HMV-re nincs még kidolgozott B tervem. 

pirate82 Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486668

Én is így tudom.

Mármint így tudom egy dokumentum filmből, ami vagy igaz, vagy nem, mindenesetre ott teljesen független IT szakik mesélnek róla, hogyan tűnt fel nekik amikor az az "izé" garázdálkodott. 

Gondolom főleg NSA meló volt, mert inkább azok a szoftveres fiúk/lányok. De nyilván minden titkos és katonai szolgálatoknak megvannak a hasonló részlegei.

Igazából csak a saját szarukat takarítgatták, mert azt pontosan tudni lehet, honnan is ered Irán atom projectje.

Mert ugye USAnak is minden tetves kontinens, minden tetves országában turkálnia kell...

Előzmény: fargo (486667)
fargo Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486667

Persze. De ez amerikai hakni volt, a moszad csak mint alvállalkozó vett részt benne...

Előzmény: keton (486666)
keton Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486666

Stuxnet megvan? :) https://en.wikipedia.org/wiki/Stuxnet

 

Rendkívül kreatív, frappáns moszad meló volt. :)

Előzmény: fargo (486665)
fargo Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486665

Aszongya a kormány, hogy nem Magyarországon gyártották a picsogókat.

De azt is írják, hogy valószínűleg nem a gyártás során került bele robbanóanyag, ha egyáltalán, hanem valahol útközben: elég volt egy napra megállítani valami raktárban a cuccost, oszt átszerelni őket, esetleg kicserélni egyben a szállítmányt valami előre kipreparált cuccra. Easy-peasy. De még mindig az az általános vélekedés, hogy szoftver hekkelés történt, és a lítium akksi durrant el, mert túlterhelték, vagy mi. Tán sosem fog kiderülni a teljes igazság. Mindenesetre mostantól a 20 éves kanócos filhallgatóval használom a telót, amit titánium dobozkába dugok, amit meg kevlár zsákba rejtek, és egy külön széfbe zárva, kiskocsin húzok magam után... :-D

Előzmény: pirate82 (486662)
fargo Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486664

Hát ha a minimálisan elegendő technikáról van szó, akkor nem feltétlenül kell ágykeretet sem venned, vannak olyan matracok amelyekre csak rá kell csavarozni a 4 lábat, húszezeré', oszt jóvilág. A punxi a Jyskben azt mondta, a matracokat havonta illik forgatni, egyrészt a szellőzés miatt, másrészt hogy ne gödrösödjön meg. Erre hitetlenkedtem, hogy a 200-300 ezres matracokat forgatni kell, mert azok hajlamosak meggödrösödni? Erre azt felelte, hogy "ja, azokat nem, csak az alapmodelleket". 

Előzmény: pirate82 (486663)
pirate82 Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486663

Szegény unokaöcséd!

Jól átrázták. Rá lett sózva a túlárazott portéka.

Én már a 100 ezret is sokallom az ágykeretre, de hát az nagyjából annyi. Ez egy szaros fakeret, semmi extra.

És azt gondolom, hogy nem 500 kilós ember vagy és nem kell kifejezetten speckó súly és méret igény, akkor a 100 ezer forint, oké 150 amit egy jó matrac megér. Főleg úgy, hogy ha még forgatod is, állítólag illene néha cserélni, amikor érzed hogy esetleg már gödörben fekszel.

Előzmény: fargo (486661)
pirate82 Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486662

Ó dehogynem.

Ha az lett volna, hogy a magyar cég megtagadja a csipogók szállítását, akkor azon vizsgálódnának, hogy miért nem támogatjuk a Palesztínokat.

 

Csak az EUt sem igazán értem, minek kell mindenbe beleütnie az orrát. Nincs elég gondja belföldön?

Az amit az Ukrán-Orosz háborúval kapcsolatban csinál, egészen elképesztő és rendhagyó.

Nyilván több mindentől is függ, de nagy féke annak hogy még nem tört ki a harmadik VH, hogy Oroszországot most éppen nem egy borgőzös vezető kormányozza. Mert amit az EU és az USA művel, az felér egy hadüzenettel.

És azt gondolom, ha kizárólag az USAn múlna, simán csinálnának nekünk ide egy háborút, mint ahogy az Ukránoknak csináltak is. De az EU is vígan belesétálna egy komolyabb háborúba. Teljesen elmentek otthonról az EU vezetésében. 

Előzmény: Alex Raps (486659)
fargo Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486661

Tegnap Büdipesten voltam, oszt vittem magammal a zunokaöccsöt is. Hazafelé megálltunk valami szuperprémiumüberkafamegaluxus matracboltban, ahol állítólag a világ legjobb matracait lehetett megvenni. Én csak csendben figyeltem, meg néha-néha kérdeztem, nem akartam beszólni neki, mert nagyon elhatározta hogy ő most valami szuperprémiumüberkafamegaluxus matracot fog venni magának meg a barinőjének. Hábonyek sikerült elköltenie majdnem egy misit egy 180x200-as ágyra, ágykerettel, ágyvéggel meg egy ágyvégládikóval együtt. (Az ágykeret meg a matrac lett volna kb nyóccáz.)

 

Sok-sok területen voltak hiányai annak a matracnak mondjuk egy top IKEA vagy JYSK termékhez képest. Csak 200 rugó volt benne négyzetméterenként, meg nem tudott szellőzni, meg tök szintetikus cucc volt az egész, de legalább a huzatát sem lehetett leszedni hogy kimossa. (Mondták neki, hogy 30 rugóért ők kigőzölik. Plusz kiszállás. Az egy százas összesen, mert ugyi Zala messze van :-))) 

 

Kérdeztem, mibű' van a zágykeret, mondta hogy furnérbú' (???), szóval megnéztük, oszt kiderült hogy román faforgácslap az, de legalább tényleg 10 lába volt, meg erős fém szerkezetet rejtett az amúgy bársonnyal kárpitozott bútorlap keret. Összességében nem volt rossz, ha leszámítod hogy enyhén budoár kinézete lesz a hálószobájának, meg csak egyszer tud ráhányni arra a bársonyra, oszt annak annyi, meg hogy töredék áron kaphatott volna jobbat bárhol is. De hát ha neki ez volt a szíve vágya... A nagyobb baj az, hogy úgy teletömte a hálószobáját a böszme nagy ággyal, hogy alig maradt mellette hely közlekedni...

Viszont sikerült lebeszélnem róla, hogy a zsákrugós, 30 centi vastag matracának a tetejére vegyen még egy kisebb vagyonért egy szintén zsákrugós, 8 centi vastag fedőmatracot, vagy mit is. Mi a hernyónak az ágyvédőbe zsákrugó??? :-D

Alex Raps Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486660

Ezzel a lapáttal még egyet sem lapátolt senki. Kurva nagy melós a faszi. :D 

Előzmény: Iván Lenn Dül (486645)
Alex Raps Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486659

Hát ez itt mi a f@szom? :D 

 

Így szerettem volna: Ha van rajtunk sapka akkor azért és ha nincs akkor meg azért. Nincs még meg? 

Előzmény: Alex Raps (486658)
Alex Raps Creative Commons License 2024.09.19 0 0 486658

Ha van rajtunk saoka azzor azért és ha nincs akkor meg azért. Nincs még meg? 

Előzmény: pirate82 (486657)
pirate82 Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486657

De miért az EU vizsgálódik? Ja persze mert tagállamok vagyunk.

Na de Izrael az USA fennhatóság. Ha nekik nem csípi a szemüket, akkor foglalkozhatnának inkább egyéb más problémáikkal.

Egyébként meg ha mi adtuk el nekik, akkor csakis azért, hogy fel lehessen vele robbantani a terroristákat nem? :D

Előzmény: Pityuuuu (486656)
Pityuuuu Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486656

Természetesen az EU azonnal vizsgálódni kezdett ellenünk az ügy kapcsán, mert valami picsányi magyar cégen keresztül ment a csipogó értékesítéses biznisz és ezért természetesen Magyarország lehet a felelős az esetleges szankciók megszegésével. Egyértelmű. Nem a Kft nem az ügyvezető egyenesen az egész ország, a végén eljutnak oda is, hogy Orbán egyszemélyben.

 

https://m.hvg.hu/gazdasag/20240918_Az-EU-vizsgalja-Magyarorszag-sertett-e-szankciokat-azzal-hogy-csipogokat-szallitott-a-Hezbollahnak

Előzmény: fargo (486655)
fargo Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486655

Még jobb. :-D

Szerintem benne van a pakliban az is, hogy nem volt ott semmiféle robbanóanyag, csak ha bevallották volna, hogy bármikor felrobbantható az akksijánál fogva is a füledhez szorított vagy arcod elé emelt kütyüd, akkor bepánikolt volna az egész világ.

Azt olvastam, ma meg a walkie-talkie-k pukkantak el tömegével a Hezbollah embereinél...

 

A teljes igazság meg valószínűleg soha nem fog kiderülni...

Előzmény: Pityuuuu (486648)
fargo Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486654

"Janikám, menjd szedd fel a fotóst, útközben meg vegyetek egy lapátot a Praktikerben, meg valami kesztyűt is, nehogy feltörje a kezem. Oszt találkozunk a Római-parton, gyorsan kattintunk két képet a sajtónak, utána meg megyünk fröccsögni... izé, fröccsözni."

 

Valami ilyesmi lehetett a sztori. Legalább beletolhatták volna nyélig valami homokkupacba az első fotó előtt azt a lapátot.

De ugyanilyen szűzlapáttal fotózták le a Szentkirályi Alexandrát is...

Előzmény: Iván Lenn Dül (486645)
fargo Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486653

Nem konferanszié a bácsi hanem katona.

Sokszor nekem sem jut eszembe egy-egy szó amikor színpadon állok.

Pichába, januártól megint hónapokig mehetek majd előadást tartani...

Előzmény: huhoooo (486633)
fargo Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486652

Hát igen, én is kínlódtam a 480 bukólámpáival, nálam is kellett cserélni a teleszkópokat, de azok csak a lötyögésért voltak felelősek. Nagyobb gondot okozott valami elektronikus gebasz, felváltva voltak nyitva a lámpáim :-DDD

Előzmény: czimbi (486630)
kopiteki Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486651
pirate82 Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486650

Nekem nagyon fotóbolt gyanús az a lapátfej. Túl tiszta.

De ezt is elbohóckodják a média felhajtás miatt.

Kiment segíteni. Hát aztán? Kint volt a furcsány is. Na és? Legalább csinálnak valami hasznosat is.

Előzmény: Iván Lenn Dül (486645)
Iván Lenn Dül Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486649

Tiszta Kingsman. Szerintem onnan vették az ötletet. :)

Előzmény: Pityuuuu (486648)
Pityuuuu Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486648

Azért azóta kiderült, hogy nem csak úgy meghekkelik és magától felrobban az a készülék. 3 gramm mennyiségű robbanóanyag volt bennük az akksi mellett. Úgy egy picit könnyebb.

Előzmény: fargo (486628)
Iván Lenn Dül Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486647

Hátaztán, azok az úszó izék is ott vannak, ahol kell.

Előzmény: huhoooo (486646)
huhoooo Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486646

Hátaztán! Föld a zsákban és nem a hölgy nyakában. Küldetés teljesítve. Mi ebben a nagy dráma?

Előzmény: Iván Lenn Dül (486645)
Iván Lenn Dül Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486645

Szerintem viccesebb mikor a petifiű lapátol. Elfelejtették neki megmutatni, hogy kell fogni a lapátot, eddig csak a raftingot gyakorolta, oszt hát az állt legközelebb ehhez az izéhez. :))

Előzmény: Iván Lenn Dül (486644)
Iván Lenn Dül Creative Commons License 2024.09.18 0 0 486644

Ebben mi volt az a kurva nagy dráma?

Előzmény: huhoooo (486642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!