Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2022.05.10 0 0 16231

És ez amúgy érdekel bárkit? Harry majd kidobja vagy teljesen mást ír a dossziéba.

Előzmény: OldPinokkio (16230)
OldPinokkio Creative Commons License 2022.05.10 0 0 16230

Sziasztok!

Felmondtam próbaidő alatt indoklás nélkül.

Kérdésem, utólag kiegészíthetem e a felmondást indoklással?

Magyarán, utólag indokolhatom e a felmondásomat?

Tudom, a felmondás tényére nincs kihatással, de szeretném ha az okot az utókor megőrizné.

Előre is köszönöm a választ.

p*nci*a Creative Commons License 2022.01.09 0 0 16229

Elfelejtettem a pontos kérdésemet. A 2021. évben ki nem adott szabadságokat amely a munkáltatóm beleegyezésével történt, egyébként ez a szabadságom 2022. 01 17. napjától szól 2022. február 18. napjáig. Kérdésem az, ha én mint nyugdíjas munkavállalóként rendes felmondást terjesztek be, a felmondási időbe, be számítható e a fentiekben a ki nem vett 2021. évi szabadságom.

p*nci*a Creative Commons License 2022.01.09 0 0 16228

Egy munkaerő kölcsönző cégnél öregségi nyugdíjasként napi 4 órában dolgozom, munkámat a postán végzem csomagok ki be rakodása munkakörben, határozatlan idejű munkaszerződéssel, Sajnos a 2021. évben előterjesztett szabadságomat azért nem tudtam kivenni, mert az a munkáltató ahol a munkát végzem, nem engedte, a sok sok munka miatt. Ezért a munkáltatóm új szabadság tervet kért tőlem amit 2022. évben határozott meg, ezt a munkáltatónak írásban megadtam, amihez szintén írásban a munkáltató hozzá járult. Most a munkaviszonyomat rendes felmondással meg szeretném szüntetni. Milyen lehetőségeim lehetnek? Munkát már nem tudnék végezni mivel 2022. 01. 12. napján maszek orvos fog műteni, a felépülésem kb egy év. Figyelemmel arra hogy öregségi nyugdíjas csak évi 10 nap szabadságra jogosult táppénzre meg nem.A munkavállalói rendes felmondást kötelező e megindokolni?

beauvois Creative Commons License 2021.12.15 0 1 16227

Simlis cégnél lehet még pár csapda:

- munkavállalóként korlátozott a felelősséged, megbízásinál nem.

- megbízásinál mit csinálsz, ha pl. a teljesítésigazolást nem írják alá?

- megbízásit könnyebb felmondani (gondolom, nem a kérdező diktálja feltételeket a megbízáshoz)

Előzmény: zsanna (16226)
zsanna Creative Commons License 2021.12.15 0 0 16226

bocs, nem írtad, hogy nincs adófizetés, csak hogy kedvezőbb... (pl mert csak 4 óra.) Na de attól még a munkaviszonyban is van 4 óra, - tehát a kettő majdnem ugyanott  van, mintha 8 óra munkaviszony lenne....

Előzmény: zsanna (16225)
zsanna Creative Commons License 2021.12.15 0 0 16225

Nagy tévedés, hogy a megbízási dij után nincs adó-fizetés, sőt, járulék-fizetés is van, ha nagyjából havi 50 ezer forint feletti az összeg. 

"Aprópénzt" lehet fogni vele...

Előzmény: egerpadbp (16220)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.12.15 0 0 16224

Mondjuk nem mindegy, miről szól az a megbízási szerződés, amiről korábban szó sem volt.

Ilyenkor minimum a "hazavinném a szerződésszöveget és alszom rá egyet" választ ajánlom

Előzmény: Garfield007 (16222)
Jahno Creative Commons License 2021.12.15 0 0 16223

Pénz ugyanaz, vagy nagyon tróger meló lenne? Legtöbb cégnél úgyis mindegy mi van a munkaköri leírásban, majd csinálod amit mondanak.

Előzmény: egerpadbp (16220)
Garfield007 Creative Commons License 2021.12.15 0 0 16222

Téged milyen hátrányok érnek ha ezeket aláírod?

Előzmény: egerpadbp (16220)
Csokis Creative Commons License 2021.12.15 0 0 16221

Ez az, hogy azt mondod, hogy csókolom, és eljössz. Egyébként két lehetőség van:

1.) Kell nekik az ember, és mégis úgy lesz, ahogy te szeretnéd.

2.) Kell neked a munka, és mégsem hagyod ott őket, inkább aláírsz.

Előzmény: egerpadbp (16220)
egerpadbp Creative Commons License 2021.12.15 0 0 16220

Tisztelt Fórum!

 

Infót szeretnék kérni mennyire jogszerű ez a szitu egy cég részéről. rövid leszek pontokba szedem.

  1. 8 órás teljes állást hirdetnek adott munkakörrel, jelentkezem, interjú, felvesznek, oké.
  2. bemegyek szerződést írni és belépni, és az orrom alá dugnak

2.1) egy 4 órás „félállású“ szerződést a hirdetett munkakörrel
2.2) és egy 4 órás „,megbízási szerződést“ egy olyan feladatkörrel amiről szó nem volt addig

 

Majd az is kiderül hogy a valóságban persze 8 órát kell dolgozni egy munkakörben, és a 4 órás megbízásiban levő munkakör csak papíron létezik, a valóságban nincs is.
És az egész arról szól hogy a cégnek kedvezőbb legyen mert a megbízási az nem munkaviszony kedvezőbb a járulékfizetés, mert azt csak a 4 órás után fizetik.

És mindez egy önkormányzati cégnél zajlik (ő a munkáltató), nem egy sumák jóskapista cégecskénél.


Mi ez az egész?

 

Köszönöm

Tímea gyeden Creative Commons License 2021.09.17 0 0 16219

Információim szerint a második eset lesz.

Meg tudná írni az erre vonatkozó szabályokat vagy a hivatkozást, ahol el tudom olvasni?

Első körben az lenne a legfontosabb, gyed alatt mi érint.

Köszönöm!

Előzmény: ÁsítóSárkány (16217)
felfog6atlan Creative Commons License 2021.09.16 0 0 16218

Sziasztok!

Nagyon szokatlan dologban kérném a segítségetek.

Van egy kolléganőm, aki várandós és táppénzen van.

Ő tudatosan erre épített és most -a felmondàsi védelem alá esve - mindent megtesz a cég lejáratására, szemétkedik a kollégákkal, stb.

Tényleg el kell tűrnünk évekig, hogy szívasson bennünket?

 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.16 0 0 16217

Nem feltétlen.

Ha a régi bank mint cég változatlanul megy tovább, csak új tulajdonosa van, akkor a munkaviszonyodat közvetlenül nem érinti a dolog (legalábbis egyelőre).

Ha a régi bank mint régi munkáltató átad az új banknak, mint új munkáltatónak, akkor közvetlenül érint, és arra az esetre meg is vannak az Mt. szabályai.

Előzmény: Tímea gyeden (16216)
Tímea gyeden Creative Commons License 2021.09.16 0 0 16216

Egy bankról van szó, amit megvesz egy másik bank. Gondolom mivel gyeden vagyok kötelesek állományban tartani és új lesz a munkáltatóm. Jól gondolom?

Előzmény: ÁsítóSárkány (16215)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.15 0 0 16215

Jól értem: ugyanaz a cég marad a munkáltató, nincs a munkáltató személyében változás, csak a tulajdonosában?

Előzmény: Tímea gyeden (16214)
Tímea gyeden Creative Commons License 2021.09.15 0 0 16214

Tisztelt Hölgyem, Uram!
Jelenleg GYEDen vagyok. A céget ahol dolgoztam megveszi egy másik cég. Kérdésem az lenne, érinthet-e ez engem bármiben, vagy "csak" más lesz a munkáltatóm?
Köszönöm válaszát!

lajkabp Creative Commons License 2021.09.06 0 0 16213

Felmondás kapcsán szeretnék kérdezni.
felmondtak nekem, rendes felmondással.
Jogosult vagyok 90 napos felmondási időre, de erre a 90 napra felmentett a munkáltató a munkavégzés alól teljes egészében.
Le is írták. Munkakörömet átadtam, leltárt leadtam és azt mondták a felmondás közlését követő naptól már a felmondási időmet töltöm, nem kell bejárni egyáltalán.

Tehát az „utolsó munkában töltött nap“ már megvalósult, mögöttem van.
Ugyanakkor a munkaviszony maga nov 26-ig él, ez is le van írva. csak bejárni nem kell.
Ezen túlmneően jogosult vagyok négy havi bérnek megfelelő végkielégítésre is.

A kérdéseim ezzel kapcsolatban:
1) mikor kell megkapnom a kilépő dokumentációt-papírokat?
2) mikor kell megkapnom a végkielégítést? És hogyan? Kp vagy utalás?
3) a felmondási időre jár bér-ezt hogyan milyen ütemezéssel kell kapjam? Ugyanúgy munkabérként hó 10-ig, három alkalommal?

Azért kérdések ezek mert a munkaviszony fennáll, de az utolsó munkában töltött nap már megvalósult, és több mint 5 nap eltelt azóta.


Köszönöm





Jóskabátsi Creative Commons License 2021.08.28 0 0 16212

Ez a"Helló Fórum" köszöntés egyre gyanúsabb :)

Előzmény: penzes csavo (16208)
Replay Creative Commons License 2021.08.27 0 1 16211

Eddig azért problémáztál, hogy évekig nem emelnek bért, aztán azon, hogy portás lettél, aztán azon, hogy a tudtod nélkül átjelentettek 4 órásba meg zsebbe kapsz pénzt... de te nem akartál felmondani, mert akkor nincs végkielégítés.

Úgyhogy most akkor öröm és boldogság, végre ők mondtak fel neked, megkapod a végkielégítést.

Előzmény: penzes csavo (16206)
Jahno Creative Commons License 2021.08.27 0 0 16210

Újabb sokadik álnév?

Előzmény: penzes csavo (16206)
W_B Creative Commons License 2021.08.27 0 0 16209

Vagy volt benne valami kanyar (olyat akartak aláíratni, amit nem kellett volna aláírnod), vagy meg akartak félemlíteni, vagy csak az ügyvédnek kellett 1-2 órás órabér.

De igazából nem mindegy? :)

Előzmény: penzes csavo (16208)
penzes csavo Creative Commons License 2021.08.27 0 0 16208

"hogy a felmondás után kárt csinálsz, vagy nem adod át rendben a céges cuccokat."

 

Hát a céges cuccokat egyáltalán át se adtam  még, az még a jövő zenéje. Dolgozni már nem kell bejárjak, de minden kulcs jelszó laptop stb még a birtokomban van.

Másik, hogy ezt a részét még érteném is (kizárnak a céges levelezésből pl) de egyrészt nem zártak ki, másrészt nem is ez a része érdekel, hanem az ügyvédes cirkusz.

MIóta kell külső ügyvéd egy felmondáshoz?

W_B Creative Commons License 2021.08.27 0 0 16207

Valamiért nálad számítottak arra, hogy a felmondás után kárt csinálsz, vagy nem adod át rendben a céges cuccokat.

Előzmény: penzes csavo (16206)
penzes csavo Creative Commons License 2021.08.27 0 0 16206

Helló Fórum!!


Munkáltatói felmondással kapcsolatosan szeretnék kérdezni. Olyan kérdés lenne, amire sejtem hogy érdemi válasz nem igazán adható max találgatás, de azért mégis felteszem, hátha jogászi szemmel másként néz ki az eset, mint laikus szemmel.

Felmondtak nekem a munkahelyen, sok év után, majdnem 10 évet voltam itt. Normál felmondás volt. Indoka megszűnő munkakör.
Nem is ez a lényeg hanem a felmondás közlésének körülményei.
Sok felmondást láttam már az évek alatt, mióta itt vagyok. Mindig úgy nézett ki, hogy minden cirkusz nélkül a főnök behívta az irodába a delikvenst, átadta neki a papírt és kész. Nem csináltak belőle cirkuszt.

Az én felmondásom ezzel szemben mint egy filmben.
Dolgoztam, odajött a főnök közölte most mindent azonnal hagyjak abba, és jöjjek vele az irodába.
Ott bent két vadidegen fickó volt, egy külső ügyvédi iroda két ügyvédje.
Ezen kívül ott volt a főnök, annak helyettese, és 4 azaz NÉGY „munkáltatói tanú“, vagyis négy kollegám akiket berángattak oda. Hogy mi közük volt az egészhez, halvány fogalmam sincs. Tehát NYOLC ember összesen, ennyien gyűltek össze miattam.

Senki, se a főnök, se a tanúk meg se szólaltak végig. Csak az egyik ügyvéd beszélt. Elmondta hogy a cég megbízásából átadja a felmondást, majd lényegében felolvasta ami amúgy is ott volt a papíron leírva. A másik ügyvéd minden mondat után nagyon okos fejjel bólogatott.

Majd 10 perc és ajtón kívül voltam.
A cég gyanúsan gáláns volt, mert a felmondás szerint a nekem jogosan járó végkielégítést még kettő hónappal megtoldották, és ez a pénz már nem is járna. Egyébként egy csóró fillérb**ó cég, így ez a nagyvonalúság erősen szokatlan.

Jogászi szemmel mit lehet erre mondani?
Miért kell egy felmondáshoz külső ügyvédi iroda, négy „tanú“ mikor eleve ott a főnök + helyettese?
Nekem valahogy nagyon gyanúsan hivatalos és túldimenzionált volt ez az egész. És az ügyvédek nem ingyen csinálták az is biztos.
Miért „érek“ én ennyit, szemben azokkal akiket az évek alatt szintén kirúgtak egy papírral 1 perc alatt?
Még postán is kiküldhettek volna a felmondásom nulla cécóval.

 

 

 

Jahno Creative Commons License 2021.08.23 0 0 16205

Yajj, van még ez az oldal? Esetleg annyira hülye, hogy naponta elfelejt mindent :-D

Előzmény: Replay (16204)
Replay Creative Commons License 2021.08.23 0 0 16204
Előzmény: Jahno (16202)
W_B Creative Commons License 2021.08.23 0 0 16203

Nézd a másik irányból, hogy miért viselkedtek veled így vajon..?

 

Üdv, a Főnököd

Előzmény: farrunson (16200)
Jahno Creative Commons License 2021.08.23 0 0 16202

Te az a soknickes vagy-e?

Előzmény: farrunson (16200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!