Keresés

Részletes keresés

mickey75 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 3146

Szép estét/napot Mindenkinek!Egy Zanussi ZWQ5100-ast váltanék 8 év aktív szolgálat után végleg megadta magát. 2 konkrét típus közt hezitálnék,ezügyben kérek szépen releváns tanácsokat:WHIRLPOOL TDLR 55110 (80 000Ft), ill. INDESIT BTW A61052 (75 000 Ft) méretben ugyanekkorák jöhetnek csak szóba,csak felültöltősök,ez mindkettő majdnem pontosan megegyezik a régi Zanussi specifikációival. Melyiket érdemesebb vásárolni? Előre is köszönöm a segítséget,tanácsot!

szilvatövis Creative Commons License 2019.11.11 0 0 3145

Valóban, de a mosóprogram része.

Előzmény: Törölt nick (3144)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.10 0 0 3144

:) Ügyes!

 

A "bubble soak" nem "buborékos áztatás"-t jelent?

wash-mos

rinse-öblít

soak-áztat

Előzmény: szilvatövis (3143)
szilvatövis Creative Commons License 2019.11.10 0 0 3143

Samu WD70-re esett a választás, magyarítottam a lányoknak egy feliratot amíg bele nem tanulnak, ha valakit érdekel esetleg.

marcsi1954 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 3142

A mosógépen tipusa:LG F2J5NY4W.

Előzmény: Törölt nick (3134)
akos51 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 3141

Ford mondeóra is rá van írva, hogy titanium, mégse abból van :) persze azt is ráírhatnák, hogy almaecet, de az nem hangzik olyan jól. 

Nemrég vettem egy mosógépet, az van ráírva, hogy az energiatakarékos mosás 40 és 80°C között van. Ott még nem volt marketingrizsa.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (3140)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2019.10.08 0 0 3140

 

Egy hasonló adottságú, titánium feliratú dobbal szerelt mosóegység belülről, ami egyébként vas - erősen kapaszkodik rajta a mágnes...

Előzmény: veglevente (3127)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2019.10.08 0 0 3139

Ez nem így műkdik. Vagy normálisan mosol, vagy egy- három inget gőzzel felfrissítesz, mert sokáig állt összehajtogatva és megtört...

A gőztisztítás kifejezés a marketing része, köze nincs a tisztításhoz.

Előzmény: marcsi1954 (3133)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.07 0 0 3134

A masina pontos, teljes nevét le tudnád írni?

Előzmény: marcsi1954 (3133)
marcsi1954 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 3133

Sziasztok!

Vásároltam egy LG gőzölős mosógépet, de a leírásban nem találom, hogyan kell használni ezt a funkciót. Előtte egy programmal kimosom és utána gőzölöm, vagy mosás előtt gőzölöm? Annyit értelmeztem a leírásból, hogy hacsak fel akarok frissíteni egy ruhadarabot, akkor átfuttatom a gőzprogramon.

Előre is megköszönöm,ha valaki tudna nekem ebben segíteni.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 0 3136

Nem az van, hogy azonos (normál) dobméret esetén a 6 kilós gépek a dobforgással felvitt vizet esőztetik a belső keverőműanyagokon át, a 7-8 kilósok pedig egy zuhanyos keringtetőszivattyúval telibenyomják? Így érthető lenne a nagyobb kapacitás annak ellenére, hogy a klasszikus dobálós mozgást nem tudja véghezvinni tisztességesen.

BReal85 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 3135

Közben megtaláltam, június végéig futott a 6 év teljes körű garanciás akció a Zen motoros gépekre.

Előzmény: BReal85 (3134)
BReal85 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 3134

Szia! Hol adnak 6 év garanciát a Whirpoolra? A Whirlpool promóciók között nem látok semmit.

Előzmény: blackjack11 (3117)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 3133
Előzmény: veglevente (3131)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.25 0 0 3132

Hát eddig csak egyedül csaholom a magamét... :)

 

1. lefolyócsövet kádba, hogy lássátok a kimenő trutyit mindenképpen.

 

Éppen megpróbálhatod ezt is:

Ha csak rohadt büdös, de kifolyik a gépből (lehet vele "mosni") akkor öntsetek bele jó forró vizet vödörből. Nem kell aggódni, 90 fok teljesen üzemszerű a gépnek. Gáztűzhelyen, vagy konyhai forralóban gyártsd és önts bele legalább 5 litert, majd hagyd úgy 15 percig, majd csukjátok le és küldjetek rá egy szivattyúzást. (centrifuga program nullára lehúzott centrifugálással) A kifolyócsöveket kell kiganézni, ahhoz meg nem kell centrifuga.

Ezt legalább 2x csináljátok meg és csekkoljátok a kifolyót.

 

De előtte nyúlj be a tisztítónyílásba és amennyire csak tudod, egy darab ronggyal, műanyag üvegmosóval, ami nem esik szét és nem döföd ki a gumit, forgasd meg benne. A trutyi a redőkben van!

 

Amikor a sima forró vizes már egész tisztának tűnik, mehet a következő kör amibe trisót raktok, vagy valami kifejezetten mosógéptisztító vackot, (amibe valszeg ugyanez van) magyarul mehet a vegyszeres ganézás a redőkből ÉS a kifolyócsőből. A trutyis rész a tisztítónyíláson láthatott magasságig ér, eddig volt pangó víz, eddig töltődik vissza a kifolyócsőből. Ha a kifolyócsövet le tudjátok tenni a padlóra (padlóösszefolyóba) akkor ennél a műveletnél oda tedd, vagyis csak akkor amikor 20-30 perc "behatás" után leengeded.

Amikor minden szép és kész, A gépet kihúzni, leszedni a szűrőt, nyitva hagyni a tetejét, kifolyócsövet padlón hagyni és NE használják egy ideig, hogy kiszáradjon. (A száraztól is megdöglik a maradék)

 

De van még egy ötletem, miután a fő ganézás és a teljes alsó rész kiszáradása megtörtént.
Veszel klímatisztító befújósat autósboltban-klímásnál-obiban és a hozzá adott csővel benyúlva megtunkolod a szűrőnyíláson, kifolyón keresztül. Majd a ráírt idő után forró vizet a kopaszra megint. De ne ezzel kezdd, ezt csak a legvégén. A kiganézást ez nem helyettesíti, csak csíramentesíti és biztos ami biztos alapon ad neki még egy pofont.

A legtutibb viszont a szétszedés és a csapban való kitrutyizás pl. fogkefével. :)

Előzmény: veglevente (3131)
veglevente Creative Commons License 2019.08.25 0 0 3131

Köszi a válaszokat srácok. A fő kérdés minden képen bontani kell a gépet a takarításhoz vagy van valami alternatív módszer ennek a zsíros trutyinak a megszüntetésére annélkül, hogy szét kellene borítani.

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.25 0 0 3130

Pont úgy, ahogy a mosógép is akkor mos ténylegesen, amikor nem csinál semmit, csak áll magában. Olyankor hatnak a vegyszerek.

Előzmény: Törölt nick (3129)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.25 0 0 3129

A trutyi az öblítőből marad vissza a ki nem takarított szűrőn, hisz az utolsó öblítővízzel kerül bele (2 tonna öblítő/bugyimosás ugye...) és kieresztéskor az távozik utoljára, majd a centrifugáláskor is azt a vizet rázza ki a gép amiben a szagosító van, de ezt már nem fogja tisztességesen kinyomni, hát berohad, bedugul.

A mosógépüst belső felszíne teljesen sima. Trutyi az üst alatt halmozódik fel a gumiredőkben, és akkor növekszik amikor nem használják a gépet.

Előzmény: veglevente (3127)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.25 0 0 3128

Hivatásosok lehet h. fetrengeni fognak de én ezt játszanám végig:

Szedd ki a fűtőszálat és onnan is kukkolj bele. A szűrőganézás itt már édeskevés.

Asszony egyébként tud mosni, vagy orrba-főbe nyomja bele az összes hülye trutyit, meg se nézi mennyi a ruha, szellőzésre nem hagyja nyitva a gépet, főleg öblítőből 2 kiló/mosás ruhasúlytól függetlenül, és hasonlók... Jah és 40 fokon stabilan. azt se tudja milyen programmal? Nem most, hanem korábban!

Ez egy felültöltős, a dob belsejét-külsejét látod.
A dob alól szedj le mindent, szereld ki és ganézd ki a kádban. Kifolyócsövet is.
A fűtőszálat kiszereled, helyére benézel, ganézol amit tudsz.

 

Amikor mindent visszaraktál önts a dobba vödörből annyi vizet, hogy a tengelyt még ne érje el. Ezt előbb üresen leszivattyúztatod, majd másodjára 90 fokos vizet öntesz bele vödörből, kicsit állni hagyod, és ezt is leszivattyúztatod. Ízlés szerint áztathatod tisztítószerrel, de a helyzet az, hogy a forró víz hatásosabb lesz. Addig csináld amíg tiszta nem lesz a kifolyó. Na igen... a kifolyó víz a kádba menjen mindenképpen, hogy ellenőrizhesd, és egyúttal, ha a falba volt kötve, azt a szekciót is nézd meg mindenképpen. Kóser-é a falilyuka vagy sem.

Ha kész, odaengedheted a zasszonyt, de előbb olvassa el a gépkönyvet és a mosószeradagolást is tanulja meg. Vegyél neki egy horgászmérleget, ha lövése sincs mennyi ruhát tömköd bele. (Hidd el, hogy lövése sincs.) Az öblítőről tiltsd le, helyette egy kis ecetet használjatok. Nem, nem lesz büdös!

 

Ez ugye electrolux, felültöltős. A mosószeradagolója tisztán tartható, nem is azzal lesz itt a baj.

Előzmény: veglevente (3127)
veglevente Creative Commons License 2019.08.24 0 0 3127

Sziasztok ide írok, mert itt a legaktívabb a fórum. Nos kb. 3-5 éves mosógépből árad a dohos szag. Jó erős lábszagnak mondanám:) Asszony elmondása alapján mindent próbált vele, az ecettől a trisóig a penészölőig, hosszú forró programokat, nem múlik a szag. Előtte kivetette velem a dob alján felnyíló az alatt található szűrőt. Én belenyúltam a szűrő helyére és ilyen elzsírosodott, szürkés, feketés trutyival volt tele. Na az volt ilyen büdös. Azt kitakarítottam, de ettől sem múlt el a szag. Feltételezem ez rárakódik a dob külsejére meg egyéb helyekre. Az lenne a kérdés, van-e valami módszer amivel megbontás nélkül ez takarítható, vagy mindenképp meg kell bontani, illetve ennek a fajtának hozzá lehet-e jutni a dobjához, vagy egybeöntött házzal gyártották mindjárt nézem milyen típus, most már tudom hol található ez a gép a házban... Nos ez egy electrolux hát a gépen nem találtam csak annyit, hogy 6 kg meg 1200 fordulat, megkérdezem, va-e gépkönyve...

Nos gépkönyv szerint EWT 41262TW

Minden érdemleges választ szeretettel fogadok:)

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2019.08.08 0 0 3126

Kivéve az elux cuccokat, mert ott a tengely szokott letörni, a csapágynak semmi baja...

Előzmény: Waldemort (3116)
akos51 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3125

Aztamindenit :)

Előzmény: H_G (3124)
H_G Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3124

Na ezt ne mondd, mert kikacaglak! Az enyémet 1985 körül vette nekem a mamám, már kissé használtan. Azóta is azt használom és jól működik, csak a kerekeit kellett kicserélni kb. négyszer (mert centrifugázás közben szétugrálja), a programtárcsát egyszer és a nyitó fogantyút is egyszer. Ezt mind meg tudtam venni magam az Üllői úti alkatrészboltban és ki tudtuk cserélni házilag. (Bár felborítani a dögöt a kerékcseréhez elég kemény feladat.) Több, mint 30 év, B+! Mi tartós, ha ez nem?

 

 

Előzmény: akos51 (3122)
akos51 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3122

A hajdú se tartós, csak az idö megszépíti az emlékeket.

Előzmény: H_G (3121)
H_G Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3121

Nagyon rossz hasonlat, mert a Trabant pont nem volt se masszív, se tartós, A Hajdú inkább a mosógépek Lada Nivája.

 

Előzmény: akos51 (3120)
akos51 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3120

Ha autóból pedig a trabant is megfelel, akkor a hajdú tökéletes lesz :)

Előzmény: Jennon (3118)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3119

... túl azon, hogy rengeteg vizet és áramot pazarol.

Előzmény: Jennon (3118)
Jennon Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3118

Sziasztok!

 

Mosógép vásárlás előtt állok, egyedül élő fiatal egyetemista srác vagyok, így a fogyasztás annyira nem lényeges, nem mosnék mindennap, viszont jó lenne, ha a gép jól kimosná a cuccokat. Mit gondoltok, érdemes-e régi, felújított Hajdú mosógépet venni? A legtöbb hobbiszerelő ezeket ajánlotta, állításuk szerint nagyon tartósak, s nagyon jól kimosnak. Amit én is állíthatok, mert anyukámék Hajduja is anno mindent szépen kimosott, az azt követő mosógépekről nem minden esetben volt ez elmondható, mert szó szerint csak benedvesítették, dobálták a ruhákat. Nekem amúgy nagyon tetszenek, igazi retro feeling.

blackjack11 Creative Commons License 2019.07.12 0 0 3117

Sziasztok,

 

14 éves Siemens Siwamat felültöltős gép letéredelt...:( motor megadta magát. Nem szívesen költenék rá 20 ezret a tekercselésre, de lehet tovább bírná még mint egy új...eddig csak szénkefét cseréltek benne, soha nem volt semmi baja. 

 

Kérdésem, hogy Whirpool, vagy Electrolux AEG? Mivel felültöltős kell mindenképpen, sajnos nincs nagy mozgástér. 

Alapból a Whirpool-t nem tartom semmire, de a 6 év garancia kedvezően hangzik.

A másik márkát többre tartom, viszont ott meg az 1 év gari elég sértő...

 

Garancia is lehet részben olyan, mint a biztosítás, ami pont tönkremegy arra nem vonatkozik...:( 

 

Mi lehet a jó döntés ebben a kategóriában? :) 

 

Köszi!

Waldemort Creative Commons License 2019.06.20 0 0 3116

Szia!

 

Az LG elöltöltős mosógépeknél még csavarozott az üst(a többi gyártónál már szinte mindegyik üst  ragasztott kivitelű). A felül töltősöknél pedig nem kell kivenni az üstöt és a dobot se egy csapágycserénél, hanem csak a csavarokkal rögzített csapágyházat, ezért sokkal egyszerűbb lehet a csapágy cseréje.

Előzmény: Törölt nick (3114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!