Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 213599

Na, érdekes lesz ez az esetleges reflux elleni ádáz küzdelem.

Elvileg az lenne a lényege, hogy lefekvés előtt 3 órával nem eszek. Ok. Ez egyszerű.

Vegyük azt, hogy 10-kor fekszem. Akkor az van, hogy 7kor ehetek utoljára. Na, tegnap ekkor még pont futottam, de akkor futás előtt kellene enni..., de ugye ott is kellene úgy 2 óra szünet, tehát utolsó evés mondjuk 4-kor van.

Ja, hogy akkor dolgozom? Akkor marad az ebéd utolsó kajálásnak az este futós napokon és most meg mindjárt hajnali 2 és éhes vagyok kissé így futós este után.

Mégsem olyan egyszerű.

Ha mégis sikerül tartani, akkor viszont ropi leszek vagy megint átállok hajnali futásra...

Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 213598

Ó, és képes voltál vasárnaptól indítani? 

Előzmény: O/O (213597)
O/O Creative Commons License 6 napja 0 0 213597

majd elválik mi lesz ebből. de talán kis pluszt ad ez a kihívás is, hogy 2 kör után ne jöjjek haza sírva :)

Holnap 4 km verseny remélem túlélem ezt is, tervem kicsit több időt tölteni Z5 -ben mint amatőr. Ez is elég szintes 50 méter körül lesz benne nem tudom megtippelni mit sikerül, de 4:20-4:30 at jó lenne t mennem.

Előzmény: Ati_66 (213596)
Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 213596

Te kis cseles😀.

Megérdemelnéd, hogy egy 0 órás kezdésű 2500m szintű terepfutással 10 órára megfosszalak az 1. helytől😁

Előzmény: O/O (213590)
Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 213595

Képzelheted mennyire lefáradtam, én egy ilyen után föl nem mentem volna még egyszer, nemhogy még háromszor :)

Előzmény: O/O (213594)
O/O Creative Commons License 6 napja 0 0 213594

Pinyó, basszus! Remélem nekem 4 fel-le belefér 5 óra 30 percbe 😀

Előzmény: Pinyo (213591)
gurtnis Creative Commons License 6 napja 0 0 213593

Az ambíciók lehetnek magasan, az odavezető utat kell reálisabban látni! A törzsfeszítő és a törzset támasztó izomzatot mindig érdemes dolgoztatni. A futás sok mindent erősít, de minél hosszabb távokat fut valaki, annál valószínűbb, hogy kibukik a törzsizomzat gyengesége. ( Sok állóképességi futó - azaz hosszútávfutó - kűzd gerincbántalmakkal.Ez nem a futástólvan, hanem a gyenge izomzattól. Másik probléma, melyet megfigyeltem, hogy nem egyformán erősödik a hátizom és hasizom egyik,illetve másik oldali része. A féloldalasságból adódó oldalra hajolva futást megerősített törzsizmokkal lehet megelőzni. de ugyanezen izmok renyhesége okozza a 60-80 perc futás után jelentkező meggörnyedt testtartást is.) Sorolhatnék sok-sok gyakorlatot, de alapból a plank gyakorlatok és annak a variációja, kar- és lábmozgásokkal színesítve sokat segíthet. Fontos lehet ennél is a tervszerű gyakorlás, tehát megírom előre, hogy a héten melyik nap mennyit, vagy mennyi ideig csinálom majd. Utána szembesülhetek azzal, hogy teljesült-e a terv.  Hajrá és készülj egy közös velencei tókörre! .-)

Előzmény: Avarsavala (213588)
gurtnis Creative Commons License 6 napja 0 0 213592

Csak azt ne tedd!! Itt nőttem fel  köztetek, itt fejlődöm továbbra is. Szükségét érzem ennek a nagyon régóta működő topiknak, a közösségnek a fenntartását! Aranyat érnek a tanácsok! 

Előzmény: Pinyo (213587)
Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 213591

Apropó Fűrész. 2017-ben volt Csanyának egy Fűrész kezdeményezése, amire anno rákattantam.

https://www.strava.com/segments/15231330

Nem lett különösebben népszerű, mert nagyon bonyolult volt a track és nehéz is volt. Mindenesetre nekem van egy Fűrész érmem, mert megvettem, ha már annyit szívtam vele :)

Ami a Prédikálószékes hegymászást illeti, anno egy szintén egy Csanya-féle ötletet futottam meg. A felfelénél (ami még a mai napig egy egész jó időnek számít) már csak a lefelé rohanás volt nehezebb (és veszélyes is).

https://www.strava.com/activities/87303821/overview

Ezek szerint ebből kell majd nektek minél többet teljesíteni.

Előzmény: O/O (213590)
O/O Creative Commons License 6 napja 0 0 213590

Lebuktam! Fűrész :)

Előzmény: Ati_66 (213589)
Ati_66 Creative Commons License 6 napja 0 0 213589

Elég hamar feladtad a hosszú kihívást.

Milyen terepfutásra mész a hétvégén, ahol 2000m szint van?😀

Előzmény: O/O (213585)
Avarsavala Creative Commons License 6 napja 0 0 213588

Köszönöm a tippeket, kipróbálom majd! Aztán majd ha elég erősnek érzem magam hozzá, megnézem a Garmin Coach 5K-ra felkészítő edzését. Nálam biztos jobban értenek hozzá. Ugyan én is rengeteg mindent összeolvastam, de valahogy nem akar egységes egésszé szintetizálódni bennem már a futás rész se, a táplálkozásról, frissítésről nem is beszélek. De nem is várom, hogy az internet zajából ki lehet válogatni elég információt ahhoz, hogy az ember a saját edzőjévé váljon. Ahogy írtad, a lényeg a türelem (na meg a reális ambíciók).

Az erősítő edzések szerinted mennyire fontosak az én szintemen? Megerősödik, aminek meg kell futás közben is, vagy az kevés? Hajlamos vagyok elbliccelni őket, de ha fontos, akkor csinálom.

Előzmény: gurtnis (213584)
Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 213587

Ez egy nagyon szép és jó példa, el is hallgatok a tanácsadásban.

Előzmény: gurtnis (213584)
Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 213586

De miért pont ennyi? Mire készülsz? :)

Előzmény: O/O (213585)
O/O Creative Commons License 6 napja 0 0 213585

Mivel ezt a kihívást el fogom veszíteni csináltam egy visszavágót :) aki akar csatlakozzon, akit sikerült meghívtam ;)

Előzmény: Spenót (213578)
gurtnis Creative Commons License 6 napja 0 0 213584

Egy példát hozok, egyik kedves versenyzőmet. 103 kg-mal kezdett el futni 5 évvel ezelőtt  59 évesen. Szívinfarktus után, nehezen, de saját döntése alapján meghagyták a lábát. Nagyon akkurátusan felépítette az edzéseit, sokat tájékozódott. Tavaly előtti évben lefutotta első maratoni távját (6 órás saját versenyünk keretein belül), majd tavaly ősszel már 2 órás félmaratont futott. Idén 4 órán belüli maratonra készülünk. Gyakran fut 100-110 közötti pulzuson, bivaly erős alapokat szerzett, mert megértette, hogy az a legfontosabb. Most ebben a fingfűrészelős világban korosztálya egyik kiemelkedő futója lehet. A türelem legyen a legnagyobb erényed! Ja,azért kezdtem el írni róla, mert most is 95kg a testsúlya, mellette 180cm magas. Tehát nem szükséges Pinyó vagy az én 70kg alatti testsúlya ahhoz, hogy jó állóképességi sportoló legyél. A fartlek típusú intervall edzéseket viszont nagyon ajánlom, mint erősebb edzések. 15-30 ismétléssel, 20-30 méteres fokozatos belelendülős futások, közte 50-100 méteres kocogásokkal. Vagy 30-90" belelendülős futás, 60-120" köztes kocogással. Ezek a pulzus és tempó váltogatós edzések késztetik majd a szervezetedet az adaptálódásra. Mindig egyre erősebb leszel a következő ilyen jellegű feladatokra. És a könnyű kocogások esetén meglepődve tapasztalod a jobb tempó, illetve alacsonyabb pulzus adta örömöket. 

Előzmény: Avarsavala (213575)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 213583

Köszi, Dolfi! Ez ám a kihívás! 50 évesen megverni a 41 éves Amatőrt... és az 53 éveset is egyszerre. 🙂

Nem gondoltam volna, hogy a reflux fog ebben segíteni.

Most már szinte azt kívánom, hogy refluxom legyen. 🙂

Szakvezetés mondta, hogy augusztus 15-én lesz Suhanj6.

Ki jön?

Előzmény: amatőr (213582)
amatőr Creative Commons License 6 napja 0 0 213582

A maraton PB-m 2008-as, Budapest Maraton, 3:52:08.
Két egyforma félmaratonnal sikerült, 1118 km-es éves össztávval.
Azonkívül, hogy nem 53 éves voltam, hanem 41, szerintem a 78 kiló helyett is olyan 74 lehettem, akkor még nem követtem Dolph Lundgren edzéstervét. :)
Bár, ezzel a két karanténos otthonléttel lementek a 2018-as izmaim...

Emlékszel, amikor Dolfinak szólítottál a szigeten, Spenót! :)

Előzmény: Spenót (213578)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 213581

Sokat dobna rajtad is a fogyás. Én 1 centivel mélyebb vagyok és most 81kg. Amatőr leveréséhez 75 alá kellene menni októberig, ha ilyen elszánt...

Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 213580

Igen, támogatja. Mindössze 49.9 év rossz szokását kell leküzdenem. Mi sem egyszerűbb ennél. 🙂

Előzmény: Szajrés (213571)
Avarsavala Creative Commons License 6 napja 0 0 213579

Igen, mivel a VO2Max-ban is ott a /kg, ha levágnám a két karom, máris sokat dobna az eredményen a súlycsökkenés. :)

Az OTS-em 2 éve 86 kilóval kezdődött, és úgy híztam 7 kilót egy hónap alatt, hogy soha még annyit nem ültem a biciklin, mint abban a hónapban. Láttam már az OTS-t pszeduo-Cushing-ként is emlegetni, és tényleg, mind a 7 kiló a hasamon kötött ki. Szerencsére itt megállt, talán-talán le is ment egy kiló, azért is írtam 92-őt. Igaz, nem nagyon diétázok, de azért igyekszem egészségesen enni és minden héten van két futás meg legalább egy hosszabb biciklizés.

Gondoltam már rá, hogy megkérdezek egy sportorvost, de már az online időpontkérésnél elakadtam: választhattam, hogy versenyszerűen sportoló felnőtt vagyok, vagy egy versenyszerűen sportoló gyerek szülője. Gondolom előbb valami egyesületi tagság kellene, hogy szóba álljanak velem...

Többek között a stressz csökkentésére kezdtem sportolni. Azóta már eszembe jutott párszor, hogy arra az alkoholizmus is jó lett volna, ráadásul az sokkal lassabban öl, mint a sport. :)

Előzmény: amatőr (213577)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 213578

Nem akarlak elkeseríteni. - hazudta Spenót, de nem a te motivációd felébresztése volt a cél a kihívással. 🙂

Ha ránézek az állásra, kicsit keveslem a Szakvezetés által tegnap átküldött adagot a hétvégére, de arra talán elég lesz, hogy letúrjalak a dobogóról. 🙂

Jövö hét viszont pihi hét lesz, úgyhogy ideiglenesen megint elém kerülhetsz.

Most nagyon optimiata vagyok az esetleges refluxommal kapcsolatban és remélem működik minden, amiket összegyűjtöttem a témával kapcsolatban.

Csak mondom, hogy valszeg fogyni is fogok, ha sikerül betartani az olvasottakat.

Mondd el légyszi megint, hogy mennyi is a maratoni PB-d, mert szeretném kicsit átgondolni... 😉

Előzmény: amatőr (213572)
amatőr Creative Commons License 6 napja 0 0 213577

Avarsavala

Nyilván nem puding kérdése ez, és a puding próbája úgyis az evés, nem a futás! :)

A testsúly, BMI index sokat számít! 

Pinyo könnyebben ilyen szélvész, ezekkel az adatokkal. :) 

Én is 183 cm vagyok, de 78 kilóval... 

Mondjuk, anno is mondták itt, hogy nem ajánlatos így félmaratont futni, ennyi előélettel, de ha az ember tud figyelni magára és alkatilag szerencsés, akkor nem akkora meggondolatlanság. 

Sosem másokkal kell mérni magunkat! 

Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 213576

92 kiló az sok (könnyen beszélek persze 183/68), nincs értelme a 6 perccel kezdődő időket hajszolni, az időtartamon még egy kicsit növelhetsz, a gyorsításokat csak szórakozás-képpen raknám bele az edzésekbe.

Avarsavala Creative Commons License 6 napja 0 0 213575

Szerintem azért magas a pulzusom, mert még mindig edzetlen vagyok és túlsúlyos is (175 cm/92 kiló). Esetleg lehet köze hozzá a túledzés-szindrómának is, néha-néha még érzem a tünetek legenyhébb formáját, ezért is korlátoztam le a tartós pulzust 160-ra.

De akkor hozzád képest én puding vagyok... :) Mindenesetre nem foglak insipirációnak felhasználni, mert valahogy így szedtem össze a betegséget is, hogy ha a többi biciklis tud 200-at tekerni egy nap, akkor ln is tudok, mi baj lehet... :)

Előzmény: amatőr (213574)
amatőr Creative Commons License 6 napja 0 0 213574

Elsőre azt mondanám, nem kell a fartlek és általában az ún. feladatos futás még.

Miért ilyen magas a pulzusod?

Bocs, ha nem olvastalak figyelmesen korábban. :)

Nagyon elismerésre méltó az alaposságod, a kitartásod!

Említetted, hogy 9 hét után hogyan lehet 6 perces én futni...

Hát, anno, amikor ebbe a fórumba megérkeztem, 2000 júliusában, totál sportmúlt nélkül 2 perc kocogás, 2 perc gyaloglással kezdtem a nyáron, majd az októberi Bécs-Budapest befutó napi félmaratonján 1:55 körüli időt mentem... :)

Ejj, régi szép idők! :) 

Előzmény: Avarsavala (213573)
Avarsavala Creative Commons License 6 napja 0 0 213573

Végre sikerült 80% felett Z3-ban futni. A kezdetekkori 80% Z5-höz képest nagy előrelépés ez nekem. És már a térdem se fáj.

Lassan végére érek a C25K programnak. Ami csak C2(3.5)K lesz kábé mert lassú vagyok, mint a csiga (a szúnyogok ennek nagyon örültek ma is). Ez a magamra kényszerített 160-as max pulzus nem sok teret enged a fejlődésnek. (Mondjuk azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy teljesen edzetlen ember nulláról kezdve 9 hét múlva 6 perces km-eket fusson.)

Szóval 1-2 hét múlva meglesz a folyamatos 30 perc lassú futás Z3-ban, 9 perces km-ekkel. Az idővel itt megállnék, és a következő cél az lenne, hogy gyorsuljak. Kipróbáltam, ha a pulzust elengedem, akkor 7:30 körüli km-t tudok futni 166 bpm-es átlaggal. Utána viszont nem tudtam kocogással visszaszorítani a pulzust 160 alá, meg kellett állnom (lásd a képet).

Mi lenne szerintetek a következő lépés, hogy hozzászokjak a magasabb tempóhoz? Fartlekezzek? Vagy csak nyomjam ezeket a lassú meneteket tovább és majd alakul?

amatőr Creative Commons License 6 napja 0 0 213572

Spenót, izgalmasan élsz! :) 
Remélem, ennyiben marad a dolog, a sok kivizsgálás után, és semmi (komolyabb) szervi bajod nincs eleve! :) 
Az embernek 50 felé (utána meg pláne) illik ilyen-olyan problémákkal rendelkeznie! :) 
Amúgy tök jól motivál az általad létrehozott Strava km-gyűjtőcsoport, mert bár nem ahhoz képest futok, nem az ottani számokra reflektálva, de miután megvan egy-egy futás, azért csak rákattintok a csoportra, és mosollyal nyugtázom az állapotokat! :) 

Szajrés Creative Commons License 6 napja 0 0 213571

Nézd a jó oldalát! A fogyi klubot is támogatja, ha lefekvés előtt nem eszel. :-)

Előzmény: Spenót (213566)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 213570

Voltak olyan résztávos edzéseim, ahol ivás közben olyan légszomjam volt, hogy nem is tudtam nyelni. Egyszerűen nem volt rá idő, hogy lefollyon a lé a torkomig, mert a légzési inger erősebb volt. Nagyon fura volt és tényleg lehet benne valami veszély.

Előzmény: Avarsavala (213569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!