Keresés

Részletes keresés

F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.04.15 0 0 46
Például a laktanya... ;-)
...bár azóta már lehet szép is...
Előzmény: sz (32)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2003.03.10 0 0 45
réges-régi topic - élesszük fel..

A tatai programokat megtalálod a www.malom.tata.hu weblapon.

A tavalyi VZV nem vol ttúl izgi, olyan volt mint mindegyik - én már kicsit unom.
Érdekesség, hogy be lehetett menni az Eszterházy-kastélyba, ami eddig kórház volt, és meg lehetett nézni azt a szobát is,ahol aláirták a schönbrunni békét - király...

Előzmény: Götse (42)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2003.03.10 0 0 44
a talajviz/források miatt süllyedtek - sajnos!
ugyanis amig megvoltak a tatai források, addig a jelenleg süllyedő lakótelepek része mocsaras-vizes volt. Amikor elkezdődött a bányászast Tbányán, eltűntek a források, és azokra a területekre is lehetett épitkezni. Most viszont, hogy megszűnt a bányászat, forrás, viz stb vissza, az a terület megint kezd elmocsarasodni - erre sajnos a házak épitésekor nem gondoltak. Szóval örüljünk a forrásoknak vagy sem.

Amúgy én vszőlősi vagyok/voltam 26 évig, Tatára jártam gimibe (5vös :-)), most Pesten lakom, de azt hogy Tata milyen szép azt nem tudom elfelejteni .... szinte könny szökik a szemembe :-)

Előzmény: pronto (40)
holist Creative Commons License 2002.12.02 0 0 43
Sziasztok, szélessávú internetet szeretnék Tatán. Az egyik megoldás, hogy várom a MATÁV ADSL-t, mint a sült galambot, január-februárra ígérik. A másik megoldás a Covysoft Kft. rádiós megoldása (www.covysoft.hu). Most beszéltem velük, ha van negyven előfizető, telepítik a rádióközpontjukat, és mehet, alig drágább, mint az ADSL, de mindkét irányban 256 kbitet, vagy többet nyújt.

Kérem az esetleges érdeklődőket, nyomjanak nekem mailt.

holist (holist@elender.hu)

Götse Creative Commons License 2002.07.11 0 0 42
Találtam egy réges-régi topicot...
Szerintem ez/a topic/ ma is aktuális!
Tehát ha van itt valaki Tatáról, leírhatná, hogy milyen volt a Víz Zene Virág, és hogy mi történt/fog történni a nyáron!
Sajna én csak suliba járok Tatára, messziről /Bp. :(((/, úgyhogy nem tudom mi van most a városban!

Üdv:Götse

u.i: nemhiszem, hogy nincs tatai indexes! :)

juci Creative Commons License 1999.09.15 0 0 41

Kúl lett a honlap!

pronto Creative Commons License 1999.09.15 0 0 40
Ezt a süllyedést én sem értem.
Hella Creative Commons License 1999.09.13 0 0 39
Aha, ott laktam. De miért süllyedünk?
MetaCode Creative Commons License 1999.09.03 0 0 38
Kedves Hella,

Ha a Bacsó 66-os lakótelepen laktál, megértem gondjaidat. A laktanya olyan lett, amilyen, már nem az a rendbentartott valami, ami a sorkatonák áldásos tevékenysége miatt szép is lehetett volna. Ha más részen laktál, legutóbbi információim szerint a régi polgármesternek megvolt a rendezési terve - ezért indult el a Nagyállomás felújítása is, ami szerintem szépre sikeredett, és lett volna más is, csakhát az új masternek naná hogy nem tetszett, amit a régi csinált...
Attól sajnos nem lesz szép városunk, hogy politikai ügy egy városrendezés...
Lásd BP 4-es metró...

Meta

Csekk Creative Commons License 1999.09.03 0 0 37
Kedves MetaCode

Tökéletesen látod a helyzetet!
Ha nekem most lenne pénzem, akkor nem részvényt vennék, hanem Tatán ingatlant!!!!
3 - 4 év múlva a Tizszeresét fogja érni!
Már most is évi 30 - 40 % -os az emelkedés.
Rengeteg külföldi vásárol a környéken és a roham ami 2002 után várható még el sem kezdődött:)))
Egyébként igazán ettől várom az egész tatai medence felvirágzását is, mert az EU után kvázi Budapest elővárosai leszünk:))
A websitéről:
Ha vállalod a javát én benne vagyok de most iszonyúan elvagyok foglava, mert egy régi projektemet épp most öltöztetem új ruhába.
Egy másikat Komárom - Esztergom Megye horgászvizeiről meg már elkezdtem, és talán egy hét múlva végzek vele.
Persze ha lenne aki segít,:)))

Üdv:
Csekk

Hella Creative Commons License 1999.09.03 0 0 36
Tegnap még elfelejtettem írni, hogy van valami ami nem tetszett Tatában, most, hogy nemrég újra láttam. Ahol mi laktunk, a Bacsó Béla úton, ott sajnos semmi változást, vagy fejlődést nem tapasztaltam. Ellenkezőleg, elhanyagolást.

Rosszul láttam?

MetaCode Creative Commons License 1999.09.02 0 0 35
Kedves Csekk,

Igazat adok 100%-ig, igen sok MB-t lehetne upload-olni...
Tényleg... Nem csináljuk meg?

Egyébként mióta ritkábban járok oda, jobban látom, hogy fejlődik az a város. Megjelentek a kis virágszigetek, az egész környék kezd úgy kinézni, mint aminek van gazdája...

Rosszul látom??

Meta

Hella Creative Commons License 1999.09.02 0 0 34
Sziasztok!

Én is bizony tatai vagyok. Azazhogy Tata a szülővárosom. Nagyon szeretem Sajnos már 18 éve máshol lakom. Elég messze tőle. Idén Húsvétkor "hazamenetünk". Én is megmutattam a Kedvesemnek a várost. Ő még sosem járt arra. De tetszett neki.

Emlékeim? Akadnak. Pl. a Cipőgyári oviba jártam. Járt oda még valaki közületek? (Anyukám is ott volt dadus!! :o)) )

Sajnos csak barátok maradtak mögöttünk, rokonok nem, így a visszatérés nagyon ritka.

dr.Azsé Creative Commons License 1999.09.02 0 0 33
Nem vagyok tatai (sajnos), de a szívem csücske mivel gyermek és ifjúkorom legszebb emlékei fűznek ehhez a városhoz ( pl.koncertek a szabadtérin). Olyan város, ahova bármikor elköltöznék. Remélem egyszer összejön...
sz Creative Commons License 1999.09.02 0 0 32
Üdvözletem!

Én teljesen tatai vagyok, bár Budapesten születtem! Tényleg szép város, de van egy-két "csúnya" dolog is erre...

Most mennem kell, legközelebb írok 1-2 szép dolgot :-)

Sziasztok!

pronto Creative Commons License 1999.09.02 0 0 31
Dottore, én is az Eötvösbe jártam, csak nem akartam vidéki gimnázium topicot. 79-83 között fordultam ott elő.

Ciao!

Csekk Creative Commons License 1999.09.01 0 0 30
Kedves MetaCode!
Köszi a dícséretet:))
Köszi a megjegyzést is a vizimalmokkal, majd egy modatot azért még beszúrok valahová, de hiszen akkor te tudod, hogy Tata egy olyan gyöngyszem, amiről ezeroldalakat lehetne csinálni. Lásd pld fényesfűrdő, romkert, stb....
*******
Off: Jut eszembe, hogyér' méred a honlapkészítést?
*******
Ez pofára megy:)) Ha van benne kihívás, és nekem fekszik a téma akkor nagyon olcsón:)))
Lásd a hoby oldalam. )ingyen csinálom.
Anomália, a piramisok titka!
Vagy itt pld egy környékbeli barátomat "alkottam" meg a netre!
Neki pld. lesznek majd Tarjáni oldalai is.
Én tatabányai vagyok.
Itt is születtem, (már jó régen) és bizony jogos itt néhány megjegyzés.
Sajnos ez a régió gazdaságilag csak most ébred.
Persze nem is szabad csodálkozni ezen, mert itt a rendszerváltás után az iparból kő kövön nem maradt.
Viszont a lemaradás már csak kis idő kérdése, és Tatabánya helyi adottságai remélhetőleg nemsokára ki is emeli ezt a várost az Magyar átlagból.
Csak még egy kis türelem:))

Üdv:
Csekk

dr_strange Creative Commons License 1999.09.01 0 0 29
Érdekes, én is 18 évig laktam Tbányán, és Tatára jártam gimibe... Eötvös, anyone?:-)
MetaCode Creative Commons License 1999.09.01 0 0 28
Kedves Csekk,

Szuper munkát végeztél a honlappal, gratulálok!!
Egy apró dolgot hiányoltam csak, de lehet hogy elsiklottam felette, cáfolj meg, ha vádaskodnék.
A történelembe belepasszolnának még a vízimalmok, amiből a fénykorban 9 darab volt a városban és környékén. Az apai nagyapámnak is volt egy, de nem azért írom le, mert EMIATT hiányolnám.
De az oldal tényleg nagyszerű, vonzóvá teszi a várost azoknak, akik még nem voltak ott.
Off: Jut eszembe, hogyér' méred a honlapkészítést?
Mindenkinek: Érdemes megnézni Csekk linkjét!

Sziasztok

Meta

Csekk Creative Commons License 1999.09.01 0 0 27
Sziasztok.

Ezt a honlapot én csináltam egy tatai projektnek, s bár még nincs jóváhagyva, azért érdemes egy kis virtuális kirándulást tenni Tatán.

Üdv:
Csekk

MetaCode Creative Commons License 1999.09.01 0 0 26
Kedves Planney,

Ami a táncterepet illeti, pillanatnyilag a szombat az erre számitásba jöhető nap.
Kezdjük a Lovas Disco-val, ami a tó nagytemplom felőli oldalán van, 1 hónapja még létezett...
Aztán, közvetlenül a tóparton, a Fényes áruház mögött van az Albatrosz söröző bemelegítéshez, és ca 50 méterre beljebb egy másik DJ tanya...
Old Lake Pub, a főúton Vértesszőlős felé haladva,
Vén Alabárdos Tavernája a tóvárosi templomnál, itt élőzene, a szokásos szinti-mulatós...
Pillanatnyilag ennyi jut eszembe...

Have fun

Meta

N e t S h a r k Creative Commons License 1999.09.01 0 0 25
Szerintem nem. Inkabb fejlodik, ahogy en hallom. De errol inkabb egy jelenlegi Tbanyai nyilatkozzon.
dalmi Creative Commons License 1999.09.01 0 0 24
Sziasztok!
En is inkabb tbanyai.. de azert Tata tok jo heJJJJJ:))
d.
juci Creative Commons License 1999.09.01 0 0 23
Pedig pont az utóbbi 10 évben indult hanyatlásnak, nem?

N e t S h a r k Creative Commons License 1999.09.01 0 0 22
Mar 10 eve nem lakom Tatabanyan, ugyhogy nem tudom. :)

De allitolag nem rossz. Maga a varos eleg randa, bar szerintem eleg sok a noveny a panelhazak kozott. Persze van kertvarosi resz is. A kornyezo videk pedig eleg jo, sok a hegy, erdo. Jellemzo, hogy a varosnak nincs normalis varoskozponja (setaloutca, ter, ilyesmi).

juci Creative Commons License 1999.09.01 0 0 21
Kedves Ardu! Nem, csak annyi, hogy már hallottam a nevét. De télleg arra számítottam, hogy a horoszpókos és a gimis topicözönök mintájára most megindul egy újabb hullám, az alant vázolt címszerkezettel.

Netshark! És mijen Tatbányán lakni?

juci (Bp. Kelenföldről elszármazott)

originalqszi Creative Commons License 1999.09.01 0 0 20
Ha még azt kérdeznéd, hogy Katáról????:DDDDD
Planney Creative Commons License 1999.09.01 0 0 19
Nem vagyok tatai, de elég jól ismerem a terepet, lévén a bátyám ott lakik. Tata úgy király ahogy van, pont ott töltöttem a hétvégét. Nagyon birom azt a várost.
Kedves tataiak, ajánljatok nekem ott valami jó szórakozóhelyet. Van ott valami hangos hely a tó mellett, de nem nagyon láttam semmi táncterepet... Sajna nem ismerem eléggé a környéket. :-(

Planney

pronto Creative Commons License 1999.09.01 0 0 18
Üdv!

Ami Egyházasdengeleget illeti: ebben az országban úgyis mindenki vidéki, csak a budaiak nem.

Ciao!

Pohi Creative Commons License 1999.09.01 0 0 17
Hali,
hogy most milyen a Fényes, nem tudom, de 64-65 környékén hátul, a bejáratnál a források vize kb 1 m magasan buz(o)gott, aztán pár év alatt teljesen megszűnt. Igaz, hogy akkoriban még 3 mozi volt a városban...
Üdv
Pohi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!