Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3140

Szepek!!!  De... ha lehullanak a levelek, mindenhol lehullanak...

Előzmény: zsorsz (3139)
zsorsz Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3139

Vegyes színek

 

Előzmény: zsorsz (3136)
ZsuR Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3138

Szepek - de masnal... en nem akarok sovenyt metszeni...

Előzmény: zsorsz (3136)
ZsuR Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3137

Hat nem igy tokeletes a kep amit kapsz?  Minden oldalrol koruljarva...

 

Nalam sokfele "kerites" noveny van... a rendetlen szomszedek felol (szeretem oket, de nem szeretem latni a kertjuket, mert szemetes... ) orokzoldek... rhododendronok, thujak... aztan van egy resz a tavolabbi reszen ahol mar a maszat nem latszik, ott aranyvesszo... most ultettem harom, kellemes tiszafat, amit meg nem lattam a kornyeken...

Aztan van egy olyan resz, ami majdnem orokzold, nem tudom a nevet - mar a kertben volt mikor megvettuk a hazat... de szaporitottam... kedves noveny... 

Aztan tiszafa - minen valtozatban... ugyanaz, de oszlopos, terulo etc... ott nem lenyeges a magassag, az a szomszed alig van itthon, a kertet nem hasznaljak.

Van hibiszkus... egy nagyon regi fajta, ami a hazamnal (egy szintes) magasabbra nott... eleg hosszu a sor, csupa feher viragu... igazan nem is kellene azon az oldalon semmi sem - de kedvelem, egy kedves barattol kaptam a csemeteket... sok van belole... 

 

Szoval... jo dolog az "elo kerites"... engem a valtozatossag vonz, ezt szeretem, mert mindenhol mas az igeny, mas a funkcioja a novenynek, igy aztan tobb felet ultethettem.

Előzmény: Andrea555 (3133)
zsorsz Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3136
Előzmény: zsorsz (3135)
zsorsz Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3135

Lehet virágos cserjékkel,csak ha elvirágzik....

 

 

Előzmény: Andrea555 (3125)
CBNora Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3134

A vegyes tetszik, az azonos faj színárnyalataiból váltakozva ültetett nekem nem.

Egy különböző virágzó, bogyót termő, ott-ott örökzöld bokrokból álló sövény az nagyon szép. Ha mögötte fák vannak, előtte alacsonyabb bokrok, még szebb, ilyenre vágynék. Csak ehhez sok hely kell, például nálunk, az átlag 17 m széles telken nem fér el, ha nem akarok csőalakú kertet.

Előzmény: Andrea555 (3133)
Andrea555 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3133

Két hozzászólás, két különböző vélemény a sövények vegyességét illetően. Ebből is látszik, mennyire mások vagyunk. Kinek ez, kinek az tetszik.Persze ez így jó!  Köszönöm a segítő hozzászólásokat.

CBNora Creative Commons License 2019.08.04 0 1 3132

Nekem nem tetszik a váltakozó egy sárgás-egy sötétzöld sövény, nyugodtabb hátteret ad a többi növénynek az egységes sötétzöld, de ez ízlés dolga. A konkrét fajtát nem ismerem, de a növényeknél a sárgás levelűek általában valamivel gyengébb növekedésűek. Ennek utána kell nézni.

A szomszédnak Taxus baccata van, az alapfaj, nem oszlopos. Nő minden irányban, tetszőleges formára nyírható. Ők kerten belüli elválasztó sövénynek ültették, 1,5 méternél nem hagyják magasabbra nőni.

Nekünk van egy oszlopos, az Taxus media, kicsit kisebb levelű, előnye, hogy egymagában is hoz termést. Nem sövényben van, hanem szoliterkánt, egyetlen tűlevelű örökzöldünk. Szeretjük, de sövénynek azt ültetném, ami a szomszédnak van, az erőteljesebb növény. És valószínűleg olcsóbb is lenne, úgy emlékszem, az az oszlopos elég drága volt, de egy darabnál nem számított.

Szerintem hamarabb el kezdeni metszeni, hogy sűrűsödjön. Nagyon picinek nem, de a végleges magasság előtt. De a metszéséhez nem értek, utána kell nézni.

Előzmény: Andrea555 (3130)
ZsuR Creative Commons License 2019.08.04 0 1 3131

Nekem nagyon tetszik a vegyes soveny - ha valamelyik elmegy, nem gond utana ultetni.  Lehet bele orokzold es lombhullato... viragos es sok arnyalata a zoldnek... szoval sok az elonye!!!  

 

Tiszafa... nekem van nagyon magas, oszlopos (bar ezeket most az ozek felig megettek) es terulo is... szeretem oket, mert csodalatosan regeneralodnak!!!


Sok sikert!  Elvezd a valogatast, az ultetest, ne arra gondolj, hogy "most rogton"!  

Előzmény: Andrea555 (3125)
Andrea555 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3130

Köszönöm Nóra! Ez nagy segítség volt! A nyírás végett tettem le a csodasövényként emlegetett szilről is. Családom nem egy kertbarát társaság. Vagyis a kertben szeretnek kint lenni de ha csinálni kell valamit nem igazán partnerek benne. Egyre inkább hajlok akkor már a tiszafa felé. Ebből a vegyeset úgy gondoltam,hogy az oszlopos tiszafának van egy aranysárga változata a zöld mellett. Ez talán még szép lehet vegyesen. Gondolom mindkettő azonos tulajdonságokkal rendelkezik. Azt írják, belőlük is szép sövény nevelhető. Viszont van a tiszafának egy sövénynek nevezett változata is,ami kifejezetten felfelé nő. Ez lehet a szomszédodnak? Sajnos messzire vagyunk (Szeged) Próbálok érdeklődni,hátha őszre találok szabad-gyökerűt, azok talán olcsóbbak. Az idő pedig tényleg gyorsan telik,még van időm kivárni, hogy szép sövénnyé fejlődjön.

 

Az első években akkor a sövény tiszafát nem is kell bántani? Mintha azt olvastam volna ,hogy csak ha eléri a kívánt magasságot akkor kell metszeni. Szép sűrű lesz akkor is? Ebből elég egy sort ültetni,nem kell belőle dupla,ha nem akarok nagyon széles sövényt ugye?

(Már tudok kérdezni ,vagyok annyira tájékozott :))))

Előzmény: CBNora (3129)
CBNora Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3129

Nekem a pár m örökzöld, pár m virágos nem tetszene. Lehet keverni, de ne legyen váltakozó jellege.

Előzmény: Andrea555 (3122)
CBNora Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3128

Egységes virágos sövényt lehet még gyöngyvesszőből, nyírva elég sűrű, és ha jól van eltalálva a nyírás időpontja, szépen virágzik.

Előzmény: Andrea555 (3122)
CBNora Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3127

A tiszafa (és persze sok egyéb bokor is) dugvánnyal jól szaporítható, azt hiszem, most éppen lehet is. Ha van idő, meggondolandó lehetőség. (Ha közel laknál lett volna egy halom gally, a szomszéd pár napja nyírta az övét, és nálam landolt az összes nyesedék, Gödöllőn).

Előzmény: CBNora (3126)
CBNora Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3126

Homoktövist semmiképpen, iszonyúan terjed gyökérről.

A mézbogyó szerintem nem sövénybe való, nem nő olyan erőteljesen.

Nekem nagyon tetszik a tiszafa, idővel nagyon sűrű lesz, szép színű, jól nyírható, keskenyen is tartható és úgy is takar, nem szokott kikopaszodni, mint pl a tuják. Az oszlopos és a sima vegyes telepítését viszont nem tartom jó ötletnek, ha nyírott sövény lesz, szebb, ha egységes. Tökéletes hátteret ad bármilyen más növénynek, színes virágnak, nem fagyérzékeny. Eleinte lassan nő, de az idő gyorsabban telik, mint gondolnánk, és később a lassabb növekedés inkább előny, nem kell örökké nyírni és nem áraszt el a kezelhetetlen mennyiségű nyesedék.

A vegyes virágos sövény is nagyon szép, de helyigényesebb és kevésbé takarja el a szomszédot. A felsoroltak közül a tűztövis jól takar, a többi lazább. Egy ilyen sövény szélesebb telekre való, és ha nincs elég messze a kerítéstől, gond lehet a szomszédba átnövő ágakkal.

Előzmény: Andrea555 (3125)
Andrea555 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 3125

Szomszéd elszeparálása, zöld felületek létrehozása. 25 m-ről lenne szó,ezért is jutott eszembe a vegyes sövény is. Van sok olyan bokor,ami tetszik és szeretnék a kertbe. Mint pl.tűztövis, koralberkenye, babérmeggy,cserszömörce,mézalmácska, homoktövis, mézbogyó. Tiszafából még ugye kérdéses a sövény vagy az oszlopos fajta. Szép lehet az oszlopos tiszafa két változatának vegyesen való telepítése is elgondolásom szerint. A sövény egy része (12m kb.)kissé árnyékosabb részre kerülne. Az is lehet,hogy nem egyszerre ültetném el ,mert ez rengeteg növény ( főleg megvenni).

Előzmény: ZsuR (3124)
ZsuR Creative Commons License 2019.07.31 0 0 3124

Mi a funkcioja a sovenynek?

Előzmény: Andrea555 (3122)
zsorsz Creative Commons License 2019.07.31 0 1 3123

Tiszafa az egyik legszebb,nem gyorsnövésű,de hálás.

Előzmény: Andrea555 (3122)
Andrea555 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 3122

Készülök az őszi sövénytelepítésre. Eddig határozott elképzelésem volt a turkesztáni szil. Utána láttam sövényt tiszafából. Nagyon megtetszett. Viszont ahogy elkezdtem neten nézelődni, megfogtak a vegyes ,színes sövények. Így már teljesen elbizonytalanodtam :D Ha színes, vegyes sövényt szeretnék akkor az jól gondolom,hogy csak hosszú évek múlva lesz szépen díszítő sövény? Mivel a más fajták eltérő intenzitással nőnek. Véleményetek szerint az nézhet ki jól ha pár m örökzöld, pár m lombhullató váltakozva lenne?

Corben78 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 3121

Szia,

 

Aktuális még a kérdés vagy már vásároltál? Pontosan hova kellene melyik városba telepíteni?

 

Egy Pátyi faiskolát tudok javasolni, ha érdekel tudok weboldalt és telefonszámot is adni.

Gyakran vásárolok náluk és a saját kerítésmhez is Tőlük vettem tavaly a babérmeggyeket.

 

Üdv,

Gyuri

704186868

toth.gyorgy@yahoo.com

Előzmény: eva5454 (3119)
papp68 Creative Commons License 2019.03.08 0 0 3120

Sziasztok!

Leyland ciprus és korallberkenye szaporításával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

Saját növényeimet szeretném szaporítani.

- A Leyland ciprus fajtáját sajnos nem tudom. A növényeink kb. 8 évesek.

- A korallberkenye fajtája: Photinia fraseri 'Red Robin', ami 2-3 m magasra nő. A növényeink kb. 6 évesek.

 

Melyik növényt hogyan kell/lehet szaporítani?

Mikor kell az anyanövényekről lemetszeni a szaporítandó darabokat és mekkora darabokat célszerű levárni?

Az anya növények mely részéről kell lemetszeni a szaporításra szánt darabokat?

Hogyan kell előkészíteni ezeket a darabokat?

Milyen közegbe kell tenni, és mekkora kell legyen a közeg térfogata?

Kell-e valamilyen gyökereztető anyagot használni és ha igen, akkor mit javasolnátok az egyes növényekhez?

Milyen helyre kell tenni a gyökereztetendő darabokat (hőmérséklet, páratartalom, fényviszonyok)?

Hogyan kell kezelni őket gyökeresedésig?

Mennyi idő alatt eresztenek gyökeret?

Milyen közegbe, mekkora edénybe kell átültetni a meggyökeresedett darabokat?

 

Mire kell figyelni a folyamtok alatt?

Milyen arányban várható a lemetszett darabok meggyökeresedése és életben maradása?

Minden segítséget előre is köszönök.

eva5454 Creative Commons License 2019.03.07 0 0 3119

Szeretném megkérdezni, hogy babérmeggyet, vagy tűztövist sövénynek telepíteni, hol tudnám kedvező árban beszerezni, viszonylag sok kellene, Kb. 100méterre.köszönöm

unartis: Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3118

Ali-bá,

Köszönöm a válaszod!

Előzmény: Ali-bá (3117)
Ali-bá Creative Commons License 2019.02.16 0 0 3117

A tűztövist bármikor lehet nyírni, nem okoz neki problémát.

Előzmény: unartis: (3116)
unartis: Creative Commons License 2019.02.16 0 0 3116

Sziasztok!

Nagyon jó idők vannak(voltak az utóbbi néhány hétben), úgy tűnik indultak/indulnak a tűztövisek, lehet-e most metszeni a teljes indulás előtt?

Gyula65 Creative Commons License 2018.10.30 0 0 3115

Köszönöm a választ!

Már nincs a kertemben! Eltávolítva!

Üdv!

Előzmény: Ali-bá (3113)
ZsuR Creative Commons License 2018.10.30 0 0 3114

Irigyellek!!! Imadom en is az illatokat... szeretem a valtozatossagot is, sajnos a lonc nalam nem maradt meg, valami gomba betegseg - ugyanez a malyva rozsanal is - elvitte oket... 

 

A lila akac... hat... van ket bokrom, de a fak ugy ranottek, hogy mire viragozni kezdtek volna, ranott az arnyek... pedig imadom oket is.

 

Persze, lehet a borostyant is metszeni - en szeretem "kocosan", csak a foldrol levagni, hogy ne takarjon be mindent...

 

Alabecsulik a drotkeritest, pedig... annyi mindent lehet vele kezdeni - foleg viragossa tenni festett beton/tegla/vas helyett... ha nekem lenne keritesem drotkerites lenne...

Előzmény: Ali-bá (3112)
Ali-bá Creative Commons License 2018.10.30 0 0 3113

Ha rendszeresen nyírod kevésbé nő. 30 éve csináltam a nagykertem egyik oldalán kerítést belőle, de ma se szélesebb 60 centinél.

(2012 óta másé a kert, de szemmel tartom.)

Előzmény: Gyula65 (3111)
Ali-bá Creative Commons License 2018.10.30 0 0 3112

Van borostyán sövényem az egyik drótkerítésen (12 m), én minden évben nyírom. Másik kerítésen lila akác, de nagyon fut, mellette szagos lonc - imádok mellette az illatfelhőben dolgozni.

Előzmény: ZsuR (3110)
Gyula65 Creative Commons License 2018.10.30 0 0 3111

Nemrég írtottam ki a telkemen (nem én ültettem), 10-12 cm átmérőjű törzzsel bírt, ki tudja milyen korú volt, 3-4m magas lehetett volna, de elfeküdt. Orgonasövénybe volt beékelődve, terhelve a bokrokat.

Mást fogok telepíteni helyette.

Naiv kérdés! Lehet, hogy rendszeres nyírás mellett, nem vastagszik meg a törzse?

Üdv!

Előzmény: Ali-bá (3107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!