Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zerberus Creative Commons License 2005.03.20 0 0 584
Köszi, de nekem már új Swiftem van, arról meg nincs ott semmi :-(
Előzmény: Kircsi28 (583)
Kircsi28 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 583

Szia!

 

Köszi Zebrus szerintem veszek egy könyvet, de az elöbbi linket neked is ajánlom, ma de. találtam rá!

 

http://free.x3.hu/suzukat/

Előzmény: Zerberus (581)
Kircsi28 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 582

Szia LJ80 !

 

Ezt nem csak neked ajánlom, hanem valamennyi suzukisnak mert itt sokmindent megtalál az autójáról!

 

http://free.x3.hu/suzukat/

 

 

Előzmény: LJ80 (580)
Zerberus Creative Commons License 2005.03.20 0 0 581
Kircsi! Nem vertek át szerintem, nekem 99-es volt a cucc, és a 6. szülinapja előtt, 49 ezer kilométernél már hátsó csapágycsere volt szükséges. Elég bóvli cucc ám az a csapágy, sima golyós, egysoros és csak 1-1 darab, nem vitték túlzásba! Műszaki könyvet (szervízkönyvet) 4800 forintért vehetsz például a Campona könyvesboltjában, hidd el, megéri vastagon, nekem sok-sok tízezer forintot spórolt meg a könyv!
Előzmény: Kircsi28 (579)
LJ80 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 580

Sziasztok!

 

Nekem van egy Suzuki LJ80-as terepjáróm. Nemrég vettem bele egy 1000-es háromhengeres motort. Viszont nincs hozzá bekötési rajz. Azaz a motor már a helyén van, vettem hozzá való váltót is, kuplungot, meg mindent, csak a főkábelt nem tudom bekötni.

 

HA VAN VALAKINEK FŐKÁBELHEZ BEKÖTÉSI RAJZ, LEGYEN SZIVES ELKÜLDENI AZ LJ80@T-EMAIL CÍMRE!

 

Segítdégét elölre is köszönöm!

 

Krisztián

Kircsi28 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 579

Sziasztok!

 

2 hete léptem be a suzukisok csapatába, vettem egy 1997--es 5 ajtós swiftet.

Az lenne a kérdésem, hogy az lehetséges, hogy 69000 km alatt a hátsó kerékcsapács tönkremegy?

Vagy jól átcsesztek és sokkal több a km?

Elvileg a szervizkönyv szerint a suzuki ullmannál volt szervizelve és ott azt mondták rendben van a szervizkönyv.

Ha valaki tudna ebben segíteni lécci írjon!

Még annyit, hogy van olyan oldal valahol ahonnan müszaki, és szerelési könyvat letölthetek az autóhoz?

 

Köszi

 

Sziasztok

Zottty Creative Commons License 2005.03.17 0 0 578

 Sziasztok!

 

 Köszönöm az infót én is úgy számoltam hogy az R13 155/70 helyett felakhatom a R 13 165/70-est, ha meg a 4WD ezzel szerelik gyárilag akkor meg teljesssn nyugodt vagyok.

 

 Másik kérdés. Van vkinek 1.3-as 3 ajtós GLS-e, távirányítós központizárral? A kérdésem annyi lenne, hogy ugye neki sem villog az autó irányjelzője ajtó nyitáskor ill. záráskor.

 

 Köszi előre is.

 

 Üdv.: Zottty 

napete Creative Commons License 2005.03.11 0 0 577

Hali!

 

Gondolom 155/70 13-as gumikat akartál írni:-)

ha a 13-as kerék marad, akkor 165/65 13 méretet javaslom, az még rámegy a felnire, ha 14-re váltasz, 165/60 14 a javasolt.

 

Üdv:

 

Peter

Előzmény: Zottty (575)
topika1 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 576
Nem lesz vele gond. A 4WD-eseket gyárilag ilyen gumival szerelik.
Előzmény: Zottty (575)
Zottty Creative Commons License 2005.03.11 0 0 575

 Sziasztok!

 

 Segítségre lenne szükségem. Van valakinek tapasztalata három ajtós Swiftnél 165/70 gumikkal. Van egy `98-as 1,3-as három ajtós GLS-em és szeretnék 165-ös gumikat rakni a 155-ös helyett. A km óra csalás nem érdekel.

 

 Üdv.: Zottty

sonicer Creative Commons License 2005.03.10 0 0 574

sziasztok,kis segítség kellene!!

tudjátok a stift osztókör méretét?

köszi

napete Creative Commons License 2005.03.08 0 0 573

Gödöllőn van a Suzuki Benkő szervíz. Korrekt árakkal, és végig ott lehettem az autóval.

napete Creative Commons License 2005.03.08 0 0 572

Üdvözletem Mindenkinek!

 

Próbálkozott valaki a Swift-ben a rádió alatt található óra átalakításával annak érdekében, hogy be lehessen oda tenni egy Blaupunkt DC-A 09 CD váltót? (http://www.blaupunkt.hu/7607769100_main.asp)

 Megköszönök minden segítséget.

 

Egyébként egy 2002-es 1.3 16 V Swiftem van,  és teljesen meg vagyok vele elégedve. Még egyetlen problémám sem volt vele, megbízható járgány.

 

presss Creative Commons License 2005.02.23 0 0 571
Urak!

Mi a tapasztalat a suzuki automata váltójával? Balenoban van, vélemény?
Köszönöm
Scruff Creative Commons License 2005.02.19 0 0 570
Üdv mindenkinek,

nem oly rég vettem át az új Suzuki Ignis Sportomat és egy kérdésre reagálva szívesen megosztom a tapasztalatokat:

1. Felszereltség: megjárja, el.abl., man. klíma, kissé furcsállottam, hogy 3.5 M-ért nem fért bele még egy egyszerű rádió sem, nem hogy cd-lejátszó. A fehér alufelniket minden piros lámpánál megbámulja a szomszéd...

2. Motor/fogyasztás: A motor valóban pörgős, szereti a magas fordulatszámot, de alulról is kielégítően húz. Sajnos a fogyasztás igen magas, mind városban mind pedig országúton (forszírozott tempó mellett) 9-9.5 l között van. A 98-ast jobban szereti, abból kicsit kevesebb kell. Lehet hogy majd még alakul, alig pár száz km van benne, de sok reményt nem fűzök hozzá. A végét nem néztem még meg, de sztem olyan 190 körül van. Bár 160 felett már eléggé hangos a motor. A kormányzása nagyon pontos, olyan gokartos, de igen észnél kell lenni nagyobb sebességnél.

3. Külső/belső: Szerintem helyre kis autó, olyan dobozforma, a spoilerek elég közel kúsznak el a fekvőrendőrök felett. A futómű borzalmasan kemény, rossz úton olyanokat üt, hogy ha McDrive-ban fogyaszt az ember, jobb ha kiáll kólázni a parkolóba, mert kb. 5-6 cm-re emelkedek néha az üléstől. A műanyagok belül kemények, néhol kissé hézagosak az illesztések, de nem nagyon nyöszörögnek hál' istennek. A sportülések jók, de max. átlagos testalkatig, magasabb/kövérebb emberek szenvedni fognak benne, ugyanis elég szük a hely a hátnak és nem is túl kényelmes a tömése sem.

Ha bárki tud hasznos infokat a fenti autóba beépíthető jó hifiről/hangszórókról, illetve egy apróbb tuningpraktikákról, szívesen venném ha megosztaná velem is. ha bárkinek kérdése akad, én is szívesen válaszolok.

Előzmény: aro14 (560)
topika1 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 569
Akkor a gyárin kívül semmi?
Előzmény: sammerka (567)
Bendegoose Creative Commons License 2005.02.18 0 0 568

Kedves Ákos!

 

Bár a Swifteddel valszeg tényleg peches vagy, mert nem szoktak ennyit nyavajogni, a szervízeket illetőn kicsit sem lepődtem meg.

 

Nekem nem sikerült olyan márkaszervízt találjak, ahol elégedett lettem volna...

 

Mióta megszűnt a garanciám (májusban volt 3 éves az autóm), és már nem kell márkaszervízbe hordjam, sokkal kevesebbet költök a szervízekre, és rendesebben is megcsinálja az a "szaki", akit a közelünkben találtam....

 

Mivel a közeljövőben tervezek új Ignist venni, és újra jönnek a márkaszervízes időszakok a garancia miatt, ezért ha valaki tud megbízható, rendes Suzukiszervízt Bp-en, az írja meg, legyen olyan jó...!

 

Köszi

 

Bende

Előzmény: akos manager V. (550)
sammerka Creative Commons License 2005.02.18 0 0 567

 

Indításgátló volt benne meg kormányzár.

Vígasztalhatatlanul szomorúak vagyunk, tényleg nagyon szerettük.

Előzmény: Otool (566)
Otool Creative Commons License 2005.02.18 0 0 566
Sajnálom. Milyen védelem volt benne?
Előzmény: sammerka (565)
sammerka Creative Commons License 2005.02.18 0 0 565

Sziasztok,

 

azért írok Nektek, mert nekünk is volt egy kis Swiftünk, 1.3-as GLX, 2 éves, nagyon szerettük és vigyáztunk rá...

De sajnos csak tegnap estig, mert ellopták.

Azt mondták a rendőrségen, hogy ez volt aznap a 3. ellopott ugyanilyen Suzuki a III. kerületben, úgyhogy mind nagyon vigyázzatok, mert állítólag rákaptak.

Bár sajnos úgyse tudunk mit tenni, ha el akarják vinni, el is viszik.

A Római lakótelepről vitték el egyébként a miénket, egy nonstop nyitva tartó bolt elől este 10 körül... ennél jobban nem nagyon tudtunk volna rá vigyázni...

Előzmény: winetoo123 (561)
dugovics2 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 564

bocs, hogy eltérek a topic témájától, de fontos.

Az Emberibb Parkolásért Mozgalom (bejegyzett civil szervezet) március hóban

 

aláírásgyűjtést kezdeményez a fizető parkolás kiterjesztése, és az anomáliái ellen, budapesti helyi ügydöntő népszavazás kiírására.

 

Mivel közel 150.000 aláírást kell összegyűjtenünk, a dolog csak akkor lehet sikeres, ha önkéntesek segítik közérdekű munkánkat! Kérjük, nézzétek meg honlapunkat:

 

 www.empamo.tag.hu

 

és vegyétek fel velünk a kapcsolatot! Mondjátok el barátaitoknak, ismerőseiteknek is, hogy lesz egy ilyen akció! Küldjük el végre melegebb éghajlatra az autósokat és önkormányzatokat fosztogató parkolási hiénákat!

 

gabocsiga Creative Commons License 2005.02.17 0 0 563
Sziasztok! Suzuki Ignis gumikeladók! 4db 165/70 R14 Continental Ecocontact EP Kb 4000 kmt futott.
winetoo123 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 562
Bocs azt elfelejtettem hogy milyen fogyasztás várható 1.0-as és 1.3 -as motornál.
winetoo123 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 561

Sziasztok.

 

Új vagyok még ezen a fórumon sőt ez lesz az első autóm is.

 

A választás már eldőlt. Biztosan Swift lesz mert ebben az árkategóriában messzemenőleg ő a legjobb választás. Szal az lenne a kérdésem /így vásár előtt/ hogy szerintetek milyet vegyek 1.0 -at vagy 1.3 -at ? Egyértelmű hogy 96 előtti lesz és hogy használt. A másik kérdésem mivel ez az első autóm hogy a kötelezőnél ahogy láttam ha vidéken van az üzembentartó akkor lényegesen olcsóbb a díja mint ha Pesten lenne. Számokban 64.000 - 45.000 /év. Ha vidékre jelentem be akkor parkolhatok ingyenesen a Pesti Lakásomnál ? Ahhoz hogy otthon ingyen parkoljak a helyi önkormányzathoz kell hogy forduljak ? Ja és érdemes szerintetek egy 500Eft -os aútónál egy 45 eft -os váltózárat bele szereltetni hogy ne lopják el vagy amúgy sem lopják ezt a tipust ?


Bocs a kérdések tömkelegéért de még naon zöldfülű vaok és nem akarom hogy bevigyem magam a málnásba :).

 

aro14 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 560

Sziasztok!

 

Ha van itt valakinek Ignis Sport-ja, vagy már volt szerencséje kipróbálni, attól kérdezem, hogy milyen a gép? Hozza azokat a paramétereket amit a katalógusban írnak róla (gyorsulás, fogyasztás, stabilitás). Ja és elmegy 95-ös benzinnel is, mert a katalógusban 98-ast írnak? Lehetőleg elfogulatlanul... :)

Kössz!

denesatti Creative Commons License 2005.02.16 0 0 559

Sziasztok! Lehet hogy off, akkor bocsi.

 

Nejemnek a 1997-es, ezres Suzu Swift-je eladó!

116e km, sötéttürkiz, ötajtós, el.ablak és tükör, kp.zár, + téligumi garnitúra, nem volt törve, ő az első tulaj, garázsban állt - mármint az autó :) és nagyon vigyázott rá!

I.ára: 760.000  Budapesten

tel: 06-30-63-00-366

Vandorr Creative Commons License 2005.02.16 0 0 558
Nálunk a tünetek ugyanezek voltak, 1000-es Swift, azzal a különbséggel, hogy az első indulás zökkenőmentes volt. De mióta megforrasztották a kipufogó repedését, azóta megy mint az angyal.
Előzmény: Aty (557)
Aty Creative Commons License 2005.02.16 0 0 557
Sziasztok!

Az utóbbi időben azzal a problémával küszködök, hogy 1.3-as Swift-tem nehezen indul.
A jelenség az, hogy sokáig kell indítózni és csak 3. 4. próbálkozásra indul el úgy hogy padlóig nyomom a gázpedált. Az elindulási is túlzás: akadozva, rángadózva jár a motor kb 10 másodpercig. Ezután már minden rendben, ha indulás után rögtön leállítom, akkor tízből tízszer pöccre indul.
A dolog azért érdekes, mert sokkal keményebb hidegekben nem volt ilyen gond...
Ötlet?
Vandorr Creative Commons License 2005.02.01 0 0 556
Ami plusz a GA-hoz képest: kalaptartó hátul, hátsó ablaktörlő, hátsó ablakfűtés. Mi decemberbe vettünk egy 10 éveset, 1000 ccm. Eddig bevált.
Előzmény: norbika (555)
norbika Creative Commons License 2005.02.01 0 0 555
sziasztok!

autót készülök venni. már jópár topicot végiglátogattam, volt jelöltem a Fiat Tioptól kezdve Renault 5-ön át a Skoda Favoritig minden, most épp' Suzukinál tartok.
nem csajozni kell (az már van :D), nem traktort vontatni, csak közlekedni, részben városban melóhelyre, részben hosszabb távra (100-200km). szerintetek érdemes bevállalni egy Swiftet? találtam egyet ami egész korrektnek néz ki, '90-es, 1.3 motor, 111e állítólagos km, ránézésre és az eladó elmondása alapján gyönyörű állapotban.
igazábólt két kérdésem van:1) a GL felszereltség jelent vmit a négy keréken és üléseken kívül? 2) mit nézzek meg rajta hétvégén a normálisnál jobban? hol vannak a Swift kényes pontjai? pl. rohadás, futómű, stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!